Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 4.11.2017 o 16:46, Phil_ips napisał:

Dzisiaj zamontowałem na zewnątrz kamerę Yi Ant 720p.
Użyłem takiej obudowy, która prawie że jest plug& play. Musiałem jedynie zeszlifować to oczko, które jest w środku szybki i wywiercić nowy otwór na kabel usb. Koszt 7.80 USD na aliexpress.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Moja Yi Ants jest od półtora roku na zewnątrz w "gorszym" miejscu niż Twoja (bliżej na podbitce) bez żadnej obudowy. Działa do dziś :) 

Edytowane przez milenium17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2017 o 21:48, matpol7 napisał:

Witam. Parę stron wcześniej pytałem o oświetlenie. Zapytam znowu :) Chodzi o to, że zastanawiam się, czy nie kupić np. 2 żarówek zamiast planowanych 3 i pasków LED,  z czego jeden Xiaomi w wersji RGB, aby się go fajnie dało sparować i tworzyć w pokoju ładny klimacik przez aplikację. Całe oświetlenie ma służyć jako dodatkowe do pokoju. 

Paski LED mam 3 szt w dużym pokoju. Wieczorem tylko z nich korzystam. Mam ustawiony na odpowiedni kolor i jasność 25 %. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, milenium17 napisał:

Moja Yi Ants jest od półtora roku na zewnątrz w "gorszym" miejscu niż Twoja (bliżej na podbitce) bez żadnej obudowy. Działa do dziś :) 

U mnie kamera jest od strony zachodniej i jednocześnie jest przewaga wiatrów zachodnich więc niestety kamera jest bardziej narażona na warunki atmosferyczne. Ryzyko zachlapania jest bardzo duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czesiek napisał:

Chciałbym się jeszcze upewnić: Czy do Gateway-a należy zastosować wtyczkę/adapter ten większy 3-bolcowy, czy wystarczy na dwa bolce? Chodzi oczywiście o przejściówkę do naszych gniazdek 230V

MI 4

Ja rozkręciłem Gateway, wylutowałem bolce,  przylutowałem kabelki i przykleiłem pod gniazdkiem w przedpokoju. Śmiało możesz na 2 bolce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem kiedyś czy można jakoś aktywować scenę, gdy telefon się znajdzie  w danej lokalizacji, słyszałem że się nie da. Nie mam co prawda jeszcze sprzętu tylko żarówki, jednak cały czas próbuje się przygotować, bo kilka paczek w drodze. 

Dzisiaj zaktualizowałem Mi Home do wersji 5.0.8 i próbując tworzyć nową scenę odkryłem że można ją uaktywnić sms ;) . Na codzień mam wgrany i używam program MacroDroid, który wykonuje pewne funkcje w telefonie jak znajdę się w zasięgu domowego WiFi lub gdy go opuszczę. Nie wyobrażacie sobie mojej radości, bo MacroDrid może wysyłać sms, i od teraz jak znajdę się w zasięgu domowego wifi mogę uruchomić dowolną scenę, podobnie jak opuszczę zasięg, idealne do włączania i wyłączania alarmu, światła czy wielu innych rzeczy;)

Nie wiem czy ta funkcja w Mi Home już była wcześniej, jeśli jest Wam znana to sorry za nieaktualne info.

 

Ps.

Ktoś mógł już czytać moje wypociny, dlatego nie kasuje tego posta. Moja radość była krótka, w swoje naiwności i nieznajomości języków myślałem, że akcje uruchamia sms o danej treści, jednak byłem w błędzie, każdy sms uruchamia taką akcje, więc to funkcja nie jest przydatna do celów jakie mi się marzyły, przepraszam jeśli ktoś już się cieszył razem ze mną ;(

Edytowane przez Gawronnek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem kiedyś czy można jakoś aktywować scenę, gdy telefon się znajdzie  w danej lokalizacji, słyszałem że się nie da. Nie mam co prawda jeszcze sprzętu tylko żarówki, jednak cały czas próbuje się przygotować, bo kilka paczek w drodze. 
Dzisiaj zaktualizowałem Mi Home do wersji 5.0.8 i próbując tworzyć nową scenę odkryłem że można ją uaktywnić sms  . Na codzień mam wgrany i używam program MacroDroid, który wykonuje pewne funkcje w telefonie jak znajdę się w zasięgu domowego WiFi lub gdy go opuszczę. Nie wyobrażacie sobie mojej radości, bo MacroDrid może wysyłać sms, i od teraz jak znajdę się w zasięgu domowego wifi mogę uruchomić dowolną scenę, podobnie jak opuszczę zasięg, idealne do włączania i wyłączania alarmu, światła czy wielu innych rzeczy;)
Nie wiem czy ta funkcja w Mi Home już była wcześniej, jeśli jest Wam znana to sorry za nieaktualne info.
 
Ps.
Ktoś mógł już czytać moje wypociny, dlatego nie kasuje tego posta. Moja radość była krótka, w swoje naiwności i nieznajomości języków myślałem, że akcje uruchamia sms o danej treści, jednak byłem w błędzie, każdy sms uruchamia taką akcje, więc to funkcja nie jest przydatna do celów jakie mi się marzyły, przepraszam jeśli ktoś już się cieszył razem ze mną ;(
Witam gdzie znalazłeś wersję 5.0.8 ?


Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy gniazdko (link) działa także jako repeater sygnału bramki? Jeśli tak, to czy są jeszcze jakieś inne urządzenia, które to robią (np. wyłączniki lub gniazdka podtynkowe)? Mam problem z zasięgiem w części mieszkania i zastanawiam się w jaki sposób można go rozszerzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że odpowiadający chciał przekazać, że gniazdo działa w oparciu o zigbee, bo jest też drugie podobne gniazdo, które działa na wifi.

Nie zauważyłem aby ktoś tutaj pisał o problemie z zasięgiem w mieszkaniu, bo w domu to owszem niektórzy mają dwie bramki. Jeśli masz problem  z naklejanymi czujnikami, to zwróć uwagę, czy nie są przyklejone na metalowych elementach tłumiących fale radiowe.

Edytowane przez wolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, KLIFord napisał:
O kurde faktycznie... Pierwszy raz spotykam się z updated, którego apk nie ma jeszcze na tej stronie. Sprawdzałeś w ustawieniach, czy masz dostępna aktualizacje?

Nie brak aktualizacji.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Witam mam do was pytanie otrzymałem czujnik pir aqara który mierzy oświetlenie 8 chciałbym aby czujnik zapalał światło tylko jak jest ciemno lub przy określonej liczbie lux jak ustawić taką scenę. W tej chwili mam tylko takie ustawienia w zakładce tego urządzenia.

f7c5a70e73035fb9fbf4b01a85c21ba6.jpg

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy gniazdko (link) działa także jako repeater sygnału bramki? Jeśli tak, to czy są jeszcze jakieś inne urządzenia, które to robią (np. wyłączniki lub gniazdka podtynkowe)? Mam problem z zasięgiem w części mieszkania i zastanawiam się w jaki sposób można go rozszerzyć.
Wg opisów jako repeater zigbee ma działać nowa kamera.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KamilJankowski napisał:
Nie brak aktualizacji. Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka Witam mam do was pytanie otrzymałem czujnik pir aqara który mierzy oświetlenie 8 chciałbym aby czujnik zapalał światło tylko jak jest ciemno lub przy określonej liczbie lux jak ustawić taką scenę. W tej chwili mam tylko takie ustawienia w zakładce tego urządzenia.

Ostatnia pozycja z listy aktywuje podpięte urządzenie gdy czujnik wykryje ruch i jest ciemno. Niestety nie ma ustawienia, które by pozwalało na włączanie czegoś tylko w oparciu o natężenie światła. 

 

[Edit] Sam warunek "in dark", bez wykrywania ruchu ma bramka.

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

27 minut temu, ppage napisał:

Gniazdo z drugiego linka mam, niestety nie mieści się do naszych puszek (60 mm). Gniazdo z pierwszego linku też jest opisane jako standard 86x86 mm, ale ze zdjęcia można wywnioskować, że część wewnętrzna jest mniejsza, więc jest szansa, że wejdzie. Napisz do sklepu na Ali, niech podadzą wymiary czarnej części, która wchodzi do puszki.

Edytowane przez wolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No wyglada ok i jezyk polski jest tylko cena *3

Podejrzewam ze niedlugo ktos w koncu przetlumaczy xiaomi na pl 

Czy ktoś ustawiał 2 czujniki ruchu i żarówkę na schodach?

Jak zrobić tak by czasy się nie dublowaly.

Tzn czujnik na dole wyzwala na 1min ale jak dojdę do góry to drugi wyzwala kolejną 1 minutę.

 

Proboje 2 czujniki jako "when meeting 1 condition selected. Ale coś nie bardzo to działa.

 

Ponieważ robię już cały dom a nie pokoj jak ja miałem pisze o kolejnych błędach.

Czujni pir > wyzwól światło na gatewayu na 2 min np. Niemożliwe

Alarm np pożarowy / ogień można albo zrobić taki sam alarm jak ogólny. Albo odegrać na gatewayu nagranie. Nie można natomiast ustawić innego alarmu. Czyli migaj światłem + odegraj dźwięk.

Nie możliwe alarm pożarowy włącz żarówkę yelight na scenę. (wydaje mi się że na starej apce dało się ustawić scene. Bo przecież budziła mnie porankiem o danej godzinie.

 

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@homman za sztukę wyszło mnie $1.91 i więcej tym taniej wychodziło. Brałem tu https://www.banggood.com/86x86mm-Wall-Plate-Box-Universal-White-Socket-Switch-Back-Cassette-p-1015780.html Głębokość brałem 50 są jeszcze 40.

@mihauu zobacz to https://www.piri.pl/ rzekłbym ze identyczne. Czyli już idzie firma za firmą z Polskim produktem prosto z Chin.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie gateway, sam w sobie ma czujnik światła, bo w scenie po zastosowaniu In Dark i zgaszeniu światła, wykonuje akcje (na razie mam tylko bazę ), czy w jakiś sposób można go zmusić aby wykonał akcję gdy światło się zapali? Chciałbym zrobić scenę, żeby sam się zapalał po zgaszeniu światła i sam się wyłączył jak się zrobi widno. Jest to możliwe czy tylko z dodatkowym czujnikiem?

Edytowane przez Gawronnek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś zamontowany czujnik temperatury na zewnątrz? Jeśli tak to okrągły czy kwadratowy?

Mam w planach w najbliższym czasie sobie zamontować czujnik na zewnątrz w zamian za czujnik ze stacji pogodowej.

Na wykopie w jakimś wątku pisali, że czujnik przy niższej temperaturze przekłamuje.

Może ktoś to potwierdzić lub zaprzeczyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kwadratowy. Działa już od kilku miesięcy. Czy przekłamuje? Nie wiem, nie mam drugiego termometru. Myślę że na przekłamania może mieć wpływ sposób montażu. Ja go przykleiłem na szybie w rogu okna, więc pewnie przy niskiej temperaturze zewnetrznej na czujnik może mieć wpływ temperatura w mieszkaniu.

Tapnięte z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...