Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dostałem maila od GB że kamerkę mi wysłali.

Jestem na telefonie i coś mi się zdaję że podali mi zły numer paczki, bo chyba jest taki sam jak mi bandów które zakupiłem i były wysłane wcześniej.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@homman a czy mógłbyś zdradzić jak masz zrobione włączenie/wyłączenia alarmu na przycisk u siebie?

W jednym z postów pisałeś, że rozwiązałeś to w ten sposób:

" naciśnięcie przytrzymanie naciśnięcie = blokwanie o rozblokowywanie alarmu. "

Za żadne skarby nie mogę tego u siebie zrobić.

Włączam/wyłączam aktualnie z telefonu, ale to byłoby wygodniejsze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez zapętlanie ktoś tu pisałał jak tworzyć grupy 

Na zasadzie tworzysz scene 2 szybkie naciśnięcia = alarm

A nad nią piszesz długie naciśnięcie > wywołanie powyższej sceny.

Wtedy długie naciśnięcie uruchamia scene a kolejne 2 szybkie naciśnięcia włączają alarm.

 

Dodatkowo przycisk można brać ze sobą nie ma problemu z odłączeniem go od gatewaya.

Czyli przycisk np możesz wziąć ze sobą do pracy wrucić i połączy się błyskawicznie z gatewayem.

Natpomiast piry i inne akcesoria mają z tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bati ja niestety nie mam RGB, tu musieliby się wypowiedzieć jej posiadacze. Możesz jeszcze wypróbować opcje poniżej: Set default state, tzn. ustawić b. niskie natężenie światła i kliknąć w ten przycisk. Po powrocie zasilania żarówka powinna świecić ustawionym wcześniej natężeniem. Taki półśrodek, ale zawsze coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślę, jak zrobić aby było fajnie i raczej "nie drogo". W przypadku Danfos`a to wydatek około 200 zł za 1 głowicę i do tego zakup USB stick`a z-Wave (jeśli ktoś nie ma to jeszcze RPi). Na chwilę obecną stawiam wszystko na Home Assistant i będę myślał co dalej. Może Xiaomi wypuści w końcu głowicę na ZigBee i problem sam się rozwiąże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślę, jak zrobić aby było fajnie i raczej "nie drogo". W przypadku Danfos`a to wydatek około 200 zł za 1 głowicę i do tego zakup USB stick`a z-Wave (jeśli ktoś nie ma to jeszcze RPi). Na chwilę obecną stawiam wszystko na Home Assistant i będę myślał co dalej. Może Xiaomi wypuści w końcu głowicę na ZigBee i problem sam się rozwiąże.
Kilka postów wyżej pisałem, że zamówiłem z Ali głowicę sterowaną elektrycznie (230V) i spróbuję to zestawić ze Smart gniazdkiem i czujnikiem temp. Rozwiązanie trochę paździerzowe, ale przetestuję i dam znać

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jest to jakieś wyjście, tylko że trzeba mieć blisko kaloryferów gniazdka  Oczywiście wyjdzie to dużo taniej niż Danfos.

 

Akurat tak się u mnie szczęśliwie składa. Ten kawałek, co do kaloryfera brakuje puszczę w listwie. 

Edytowane przez Browcofil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła mi dziś ta kamerka:  

https://pl.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mijia-Smart-IP-Camera-1080P-2-4G-5-0G-Wifi-Wireless-130-Wide-Angle/32821557866.html?spm=a2g17.10010108.1000016.1.47d632ba0SL6qR&isOrigTitle=true

I pojawił się problem, mianowicie jeżeli telefon jest podłączony pod te samo wi-fi co kamera to działa super. Jednak po odłączeniu sie z wifi i przejście na internet z sieci telefonicznej mogę już tylko zmieniać ustawienia czy dostawać powiadomienia z czujki ruchu, ale przy próbie obejrzenia obrazu (podglądu live) pojawia się komunikat w stylu "Couldn't oper camera -90, try again later". Sprawdzone na dwóch telefonach.. to samo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem ogólnie polecam stronę https://www.pepper.pl/search?q=xiaomi tam widać promocje najszybciej niż gdzie indziej :)

Ustawione tylko na wyszukiwanie xiaomi i odświeżam stronkę 2 razy dziennie. Na innych wykle jest wieczorem albo już po takich 1 dniowych promocjach.

Edytowane przez homman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem ogólnie polecam stronę https://www.pepper.pl/search?q=xiaomi tam widać promocje najszybciej niż gdzie indziej
Ustawione tylko na wyszukiwanie xiaomi i odświeżam stronkę 2 razy dziennie. Na innych wykle jest wieczorem albo już po takich 1 dniowych promocjach.
Warto jeszcze odwiedzać cebula.online :)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mielcar

 Zaciekawiłeś mnie bo do tej pory na zdjęciach nie było tej dziury.

Co masz na myśli śledzenie obiektów. 

Porób zdjęcia apki jak możesz. Interesuje mnie czy jest ustawianie miejsca na obrazie gdzie ma wykrywać ruch jak MIJA. Czy jest możliwość przesuwania paska czasu jak w mija lub ants. A takiej opcji nie ma w kwadraciaku. 

I czy działa na zasadzie jak kwadraciak czy jak inne. Tzn w kwadraciaku albo nagrywa wykrywany ruch i od razu powiadamia albo nie nagrywa i nie powiadamia.

Mija/ ants zawsze nagrywa wykryty ruch na kartę. Natomiast powiadamia nas lub nie w zależności od ustawienia.

No i że jednak jest ładowarka w zestawie. I że kam ciągnie aż 2A. Wszystkie inne 0,5 lub 1A.


Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, homman napisał:

@Mielcar

 Zaciekawiłeś mnie bo do tej pory na zdjęciach nie było tej dziury.

Co masz na myśli śledzenie obiektów. 

Porób zdjęcia apki jak możesz. Interesuje mnie czy jest ustawianie miejsca na obrazie gdzie ma wykrywać ruch jak MIJA. Czy jest możliwość przesuwania paska czasu jak w mija lub ants. A takiej opcji nie ma w kwadraciaku. 

I czy działa na zasadzie jak kwadraciak czy jak inne. Tzn w kwadraciaku albo nagrywa wykrywany ruch i od razu powiadamia albo nie nagrywa i nie powiadamia.

Mija/ ants zawsze nagrywa wykryty ruch na kartę. Natomiast powiadamia nas lub nie w zależności od ustawienia.

No i że jednak jest ładowarka w zestawie. I że kam ciągnie aż 2A. Wszystkie inne 0,5 lub 1A.


Dzięki za odpowiedzi.

Śledzi obiekt który się przemieszcza. Dodałem na twittera filmik na szybko. Potem odpowiem na resztę pytań.

Znalezliscie juz jakies fajne uchwyty z gwintem aby przymocowac do sciany? :) 

Edytowane przez Mielcar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20171009102145&SearchText=camera+wall+mount

 

Od 1,7$ mozna cos ciekawego znaleźć.

Właśnie jeszcze jedno pytanie mi przyszło.

Widzę że masz 720* 360* mije. Jak obraz jednej vs drugiej. Obstawiam że 720 będzie lepsza. Bo to jest jak xiaofang budżetówka.

Czy którąś kamerę xiaomi można ustawić tak żeby po właczeniu była skierowana na coś a nie zawsze na środek (logo mija).

1080 360* ma np programowane sceny. Czyli ustawiam sobie scenę np sofa i kamera jedzie mi na sofę biurko jedzie na biurko Ale po właczeniu zawsze i tak jest na środku.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...