Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem takie:
w miarę ładne :
https://pl.aliexpress.com/item/RZ-AM-230V-Normally-Closed-NC-Electric-Thermal-Floor-Heating-Water-Valve-Manifold-Actuator/32661065226.html?ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10152_10065_10151_10068_10344_10342_10343_10340_10341_10304_10307_10301_10137_10060_10155_10154_10056_10055_10054_10059_10532_100031_10099_10338_10339_10103_10102_10052_10053_10142_10107_10050_10051_10171_10326_10084_10083_10080_10082_10081_10110_10111_10112_10113_10114_143_10312_10313_10314_10078_10079_10073,searchweb201603_17,ppcSwitch_5&btsid=83b70301-4c71-4366-b39c-c00fee34d624&algo_expid=0889cf4a-8d5f-471c-bf9f-edf3660c0a55-1&algo_pvid=0889cf4a-8d5f-471c-bf9f-edf3660c0a55
brzydkie i tanie:
https://pl.aliexpress.com/item/NC-Normally-Closed-Digital-Thermal-Electric-Actuator-for-Manifold-in-underfloor-flooring-Heating-System-part-230V/32753730325.html?spm=a2g17.10010108.1000013.10.23641d8c1KHVFB&traffic_analysisId=recommend_2088_5_89359_iswistore&scm=1007.13339.89359.0&pvid=ce867f55-6bad-469d-8598-b68bc6f86415&tpp=1
Trzeba się jeszcze zastanowić, którą wersję kupić. Czy normalnie otwarty czy normalnie zamknięty. W tej chwili skłaniam się do wersji NZ aby kocioł szybko podnosił temperaturę do zadanej bez zbędnego grzania innych pomieszczeń.
Podejmę wyzwanie i ogarnę to na próbę w jednym pokoju Zastanawia mnie tylko na jakiej zasadzie taka głowica otwiera zawór? Elektromagneś? Aktualnie mam głowice sterowane czasowo, zasilane bateriami. W nich jest mechanizm oparty o gwint.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @DonBiznesmen nie wiem czy widziałeś gdzieś jak święcą obie żarówki czy mówisz to na podstawie specyfikacji. Jeśli chodzi o białe żarówki to mam obie wersje. I jak dla mnie mimo specyfikacji po której myślałem, że Philips będzie gorzej święcił to świeci jaśniej/mocniej.

Przed zakupem podpytywałem kolegę @milenium17 i to samo mi mówił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kumpel_ proszę o odpowiedź na pytania dotyczące żarówki Philips. Czy barwa światła jest taka sama jak Yeelight? Czy do sterowania nią służy ten sam plugin, co do Yeelight, i czy ma takie same funkcje (głównie chodzi mi o przycisk "Favorites" w pluginie)?

Edytowane przez wolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kumpel_ dzięki za pomoc, mam jeszcze dwa pytania. Czy przy ustawianiu sceny można włączyć żarówkę np. na 25% jasności? Czy jeśli ustawie barwę świecenia w apce, to czy da się ustawić scenę która uruchomi tą samą barwę z 25% jasności?

@Mielcar mam już Yeelighty, ale akurat w pomieszczeniu gdzie są zamontowane barwa 4000K jest trochę zbyt zimna. Wolałbym cieplejszą, a nie chcę dopłacać do kolorowych Yeelightów. Nie kupowałem Philipsów ze względu na mniejsze natężenie światła (katalogowo), ale jeśli kuppel_ i milenium17 twierdzą że świecą nawet jaśniej od Yeelight, to może się skuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plugin do scen jest niestety po chińsku, ale na pewno widzę opcje, gdzie możesz ustawić scenę z konkretną mocą światłą i konkretną barwą światła. To chyba? załatwia odpowiedź na obydwa pytania. Co do natężenia światła to ja w szafie gdzie mam zamontowano żarówkę, a zależało mi na jak najmocniejszym świetle wymieniłem Yeelighta na Philipsa.

 

Screenshot_2017-09-25-12-59-29-712_com.xiaomi.smarthome.png

Screenshot_2017-09-25-12-59-34-697_com.xiaomi.smarthome.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[mention=14025]kumpel_[/mention] dzięki za pomoc, mam jeszcze dwa pytania. Czy przy ustawianiu sceny można włączyć żarówkę np. na 25% jasności? Czy jeśli ustawie barwę świecenia w apce, to czy da się ustawić scenę która uruchomi tą samą barwę z 25% jasności?


Możesz ustawić domyślny stan, w którym się żarówka uruchomi. Ja mam akurat wybraną opcję typu "wschód słońca" i zawsze się tak zapala. Nawet po wyłączeniu prądu - mam jeszcze fizyczny, zwykły ścienny pstryczek i czasem Żona go używa. Czekam na bezprzewodowy, dwuklawiszowy.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za pomoc. Jak wpadnie trochę wolnej kasy trzeba będzie zamówić Philpsy. W tym miesiącu już niestety nadwyrężyłem budżet zakupowy (Yeelight Ceiling i Mijia Desk Lamp i jeszcze jakieś drobiazgi), ale może w przyszłym się kupi :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, wolf napisał:

Panowie dzięki za pomoc. Jak wpadnie trochę wolnej kasy trzeba będzie zamówić Philpsy. W tym miesiącu już niestety nadwyrężyłem budżet zakupowy (Yeelight Ceiling i Mijia Desk Lamp i jeszcze jakieś drobiazgi), ale może w przyszłym się kupi :) .

Ja czekam na dobre promo na Yeelight RGB i kupuję kilka szt. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś zrobić jakieś porównanie żarówek philipsa z Xiaomi Yeelight? Obecnie chcę zakupić parę sztuk, a nie wiem w które lepiej zainwestować? Chcę zamontować je na klatce schodowej i w piwnicy na czujkę ruchu. Czy te philipsy działają po wifi? Czyli jak odetną mi neta to nie zatrybią? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś zrobić jakieś porównanie żarówek philipsa z Xiaomi Yeelight? Obecnie chcę zakupić parę sztuk, a nie wiem w które lepiej zainwestować? Chcę zamontować je na klatce schodowej i w piwnicy na czujkę ruchu. Czy te philipsy działają po wifi? Czyli jak odetną mi neta to nie zatrybią? 
Philips i Yeelight chodzą na wifi. U mnie scena z Yeelight i czujką ruchu działa bez internetu. Myślę że z Philipsem będzie tak samo. Wg specyfikacji Philips emituje mniej lumenów, ale podobno w praktyce jest na odwrót. Philips ma regulowaną barwę światła, a Yeelight nie.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy philips działą z PIRami przyciskami itd ?

2. Yeliht biały miał dawniej regulowaną barwę światła. Zabrali z pół roku temu nie wiadomo dla czego. W zasadzie to wciąż ma bo ma sunset np.

Ale zniknęła taka opcja w nowych wersjach mi home.

Poza tym według tego testu yeliht jest lepszy:

3. Ciekawa opcja przerobienia przełącznika ściennego za pomocą przycisku jak nie było elektrycznych :

 

https://npirtube.com/modificar-switch-xiaomi-convertirlo-aqara-wireless/

Ciekawa opcja dla kolegów którzy kombinowali tutaj z bramami itd.

Nawet teraz do pieca jako stan on off pieca np.

 

4. Ktoś tu miał kamerke przez całą zimę na dworze. Wciąż działą ?

Ja myślę zainstalować na zewnątrz 2 czujniki drzwi, Przycisk dzwonkowy, 3 kamery obrotowe 720p pod daszkami.

 

5. Dostał ktoś kamerę kwadraciaka obrotowego?

Mi najpierw niby bangood wysłał a teraz zwrot kasy.

Interesuje mnie jak wygląda rejestrowanie nagrań.

Mi home 1080 obrotowa podobnie jak te małe nagrywała zawsze w pamieci jak wykryła ruch. A dodatkowo jeśli chcemy wysyłałą powiadomienie.

Natomiast kwadraciak nieobrotowy albo rejestruje ruch i wysyła albo nagrywa 15min pętle, Albo wcale. Co mi nie odpowiada.

Jak wygląda sytuacja na kwadraciaku obrotowym. Ewentualnie tych nowych nieobrowotych.

 

Najwięcej funkcji ma ta kamera :

 

Moja 1080p 360* wciąż np jest po chińsku.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie społeczność forum.

Nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, dlatego kieruję je do Was. Mianowicie, zakupiłem kilka rzeczy z zakresu smart home od xiaomi i wszystko działa bardzo fajnie poza jednym. Mianowicie, chodzi o czujnik ruchu aqara (ten z sensorem natężenia światła). Gdzieś mi się obiło o uszy, że można zrobić coś takiego, aby zapalał światło przy określonej wartości luxów. Nie mogę tej opcji znaleźć. Jest to w jakiś sposób możliwe?

Chciałem zrobić coś takiego, że gdy dziecko wchodzi do ciemnej łazienki, zapala się żarówka Yeelight, natomiast jak w łazience pali się światło (halogeny) i jest odpowiednio jasno, to czujnik nie uruchamia żarówki.

Wybaczcie może zbyt oczywiste pytanie, jednak czujniki, żarówki i oczyszczacz powietrza wczoraj do mnie dotarły i w zasadzie dopiero zaczynam zabawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko. Czy produkty Xiaoimi i produkty Xiaomi Aqara różnią się czymś między sobą?

Dla porównania:

https://www.gearbest.com/living-appliances/pp_344665.html?wid=21

https://www.gearbest.com/living-appliances/pp_344665.html?wid=21

 

Wiem, że obydwa współpracują z "centralką", pytanie czy któreś jest lepsze/gorsze/nowsze/posiada lepszą technologię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DonBiznesmen załączyłeś dwa razy ten sam link. Mogę się odnieść do czujników temperatury, bo mam jeden i drugi.

Róznice jakie ja zauważyłem:

  • Xiaomi okrągły -- Aqara kwadratowy,
  • Xiaomi mierzy temperaturę + wilgotność -- Aqara mierzy temperaturę + wilgotność + ciśnienie.
  • W miHome jak masz opcję przedstawiania wyników jako  'Grid view' to czujnik Aqara jest jako jedna pozycja i trzeba w niego wejść, żeby zobaczyć pomiary. Czujnik Xiaomi rozbija się na dwie pozycję i widać od razu temperaturę i wilgotność. Natomiast w opcji 'List view' widać już dla obydwóch czujników wyniki, no może poza ciśnieniem, bo się już nie mieści. Kwestia jak używasz. Ja preferuje List view, więc dla mnie to nie ma za bardzo znaczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, toni napisał:

Witam serdecznie społeczność forum.

Nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, dlatego kieruję je do Was. Mianowicie, zakupiłem kilka rzeczy z zakresu smart home od xiaomi i wszystko działa bardzo fajnie poza jednym. Mianowicie, chodzi o czujnik ruchu aqara (ten z sensorem natężenia światła). Gdzieś mi się obiło o uszy, że można zrobić coś takiego, aby zapalał światło przy określonej wartości luxów. Nie mogę tej opcji znaleźć. Jest to w jakiś sposób możliwe?

Chciałem zrobić coś takiego, że gdy dziecko wchodzi do ciemnej łazienki, zapala się żarówka Yeelight, natomiast jak w łazience pali się światło (halogeny) i jest odpowiednio jasno, to czujnik nie uruchamia żarówki.

Wybaczcie może zbyt oczywiste pytanie, jednak czujniki, żarówki i oczyszczacz powietrza wczoraj do mnie dotarły i w zasadzie dopiero zaczynam zabawę.

Toni jest opcja zapalania światła, gdy wystąpi ruch i jest ciemno (ale sam nie ustawiasz konkretnej wartości natężenia światła, po prostu ma być ciemno). Przy ustawianiu sceny, pozycje do wyboru są w chińskim języku, więc musisz sobie przetłumaczyć, lub załącz screen, bo ja akurat tego czujnika nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, homman napisał:

2. Yeliht biały miał dawniej regulowaną barwę światła. Zabrali z pół roku temu nie wiadomo dla czego. W zasadzie to wciąż ma bo ma sunset np.

Ale zniknęła taka opcja w nowych wersjach mi home.

Poza tym według tego testu yeliht jest lepszy:

Homman sceny Sunrise/Sunset nie zmieniają barwy światła, a jedynie natężenie. Może kiedyś tak było, ale obecnie nie. Dokładnie to dziś sprawdziłem.

Odnośnie filmu, czy możesz wyjaśnić dlaczego na początku pomiar Yeelighta wynosi ok. 1200, a w pewnym momencie ok. 1500?

1 godzinę temu, kumpel_ napisał:

Mogę się odnieść do czujników temperatury, bo mam jeden i drugi.

Kumpel_  jak oceniasz pomiar ciśnienia przez czujnik Aqara. U mnie pomiar waha się w bardzo małym zakresie (kilku hPa) i jeszcze nigdy nie przekroczył 1000 hPa, więc albo mam uszkodzony czujnik, albo "ten typ tak ma" i można śmiało kupić czujnik bez pomiaru ciśnienia.

Edit

Sprawdziłem wykres miesięczny i różnica pomiędzy najmniejszym a najwyższym ciśnieniem wyniosła 22 hPa. Ale nigdy ciśnienie nie przekroczyło 1000 hPa.

Edytowane przez wolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gravis @kumpel_

No tak rozpędziłem się i podałem to samo, ale załapaliście o co chodzi. Najbardziej interesują mnie funkcjonalności, bo różnica kilku dolarów, a lepiej zainwestować w lepszy sprzęt.

Czujniki Aqary różnią się cenowo w porównaniu do tych oryginalnych, stąd moje zapytanie.

Dołączam podsumowanie jak to wygląda cenowo na dany moment według cen GB. Finansowo przemawia na korzyść Aqary, pytanie jak funkcjonalnie.

59ca2378741f2_AqaravsXiaomicenowo.PNG.cc4feee41213c2142ac74763c311ca9e.PNG

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wolf napisał:

Toni jest opcja zapalania światła, gdy wystąpi ruch i jest ciemno (ale sam nie ustawiasz konkretnej wartości natężenia światła, po prostu ma być ciemno). Przy ustawianiu sceny, pozycje do wyboru są w chińskim języku, więc musisz sobie przetłumaczyć, lub załącz screen, bo ja akurat tego czujnika nie mam.

OK, czyli rozumiem, że wybór tej ostatniej pozycji powinien się sprawdzić?

IMG_9047.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...