Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie  dotarła do mnie bramka. :) Chciałem ustawić sobie polskie stacje radiowe, ale żaden z pomysłów tutaj nie działa ;/  Roota na telefonie odpada ;/ Zmiana dns w telefonie skutkuje że nie mam połączenia z netem.  Jakieś jeszcze pomysły? DNS na routerze nie mogę zmienić, bo mam router od dostawcy i nie mam nawet do niego dostępu ;/ 

Edytowane przez kazim.k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Właśnie  dotarła do mnie bramka.  Chciałem ustawić sobie polskie stacje radiowe, ale żaden z pomysłów tutaj nie działa ;/  Roota na telefonie odpada ;/ Zmiana dns w telefonie skutkuje że nie mam połączenia z netem.  Jakieś jeszcze pomysły? DNS na routerze nie mogę zmienić, bo mam router od dostawcy i nie mam nawet do niego dostępu ;/ 


A masz jakiś wolny inny router?


Sent from my MI 5s Plus using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie  dotarła do mnie bramka.  Chciałem ustawić sobie polskie stacje radiowe, ale żaden z pomysłów tutaj nie działa ;/  Roota na telefonie odpada ;/ Zmiana dns w telefonie skutkuje że nie mam połączenia z netem.  Jakieś jeszcze pomysły? DNS na routerze nie mogę zmienić, bo mam router od dostawcy i nie mam nawet do niego dostępu ;/ 
Zmień DNS na telefonie, wejdź do pluginu bramki, ustaw stacje jako ulubione, wróć w telefonie do poprzednich ustawień i słuchaj radia.

Tapnięte z Mi5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dnia 30.08.2017 o 22:01, ik`ey napisał:

Dobra a ja mam zagadkę.

Można udostępnić gatewaya z podpiętym termometrem ale jak właśnie udostępnić drugiej osobie ten termometr?

Przypomnę się z pytaniem. Dodam, że w gatewayu (tym udostępnionym) nie widać termomentru a i dodać już go nie mogę bo przecież jest już dodany na urządzeniu głównym..

HELP!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem przedwczoraj mój zestaw: gateway w wersji 2 i 3 czujniki aqara: ruchu, drzwi i temperatury. Mam jednak 2 problemy. 

Pierwszy, to jaki zasięg ma czujnik drzwi? Gdzieś tu wyczytałem, ze 100 m a on juz 2 kondygnacje niżej przestaje działać, a chciałem zabezpieczyć drzwi piwnicy. 

Drugi jest związany z Mi band 2 i powiadomieniami z aplikacji Mi Home, których nie ma. Korzystam z Mi Band tools i żadna z kilkunastu aplikacji nie ma problemu, oprócz tej do zarządzania tym systemem. 

Czy ktoś miał podobny problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

może mi ktoś wytłumaczyć jak ustawić godzine np.czas włączenia i wyłączenia żarówki.

Ustawiam 6 godzin wstecz lub sześć plus i jest coś nie tak.

Jak ustawić np.włączenie na 20:00 czasu polskiego i 23:30 wyłączenie.

Mam ustawione w Mi Home

Locale (cztery znaczki)

i język Angielski

 

Dzięki z góry:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki czujnik?

Ja z czujników Aqary mam zalania i wykrywa i działa, również nie ma problemów z czujnikiem temperatury wilgotności i ciśnienia.

No, teraz doczytałem ze masz Gateway V1, ja mam dwa w wersji V3 (logo MiJia).

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie czy jest możliwość ustawienia sceny: przyciskam raz smart switch i np. Po 3 godzinach od naciśnięcia rusza odkurzacz? Albo odpala się scena włącz odkurzacz? Chodzi mi o ustawienie opóźnienia. Rodzice pracują na różne zmiany, jak o 5 rano odpalą odkurzacz przy wychodzeniu z domu to sąsiedzi urwą im głowę. Nie da się też zdobić harmonogramu bo raz pracują na rano, raz nocka itp. Zmiany wypadają losowo. Chodzi mi o maksymalne uproszczenie obsługi odkurzacza i umieszczenie switch przy drzwiach bo inaczej zapomną włączyć odkurzacz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj przy tworzeniu sceny opóźnienia czasowego. Ja mam universal ir remote i bez problemu mogę tak zaprogramować aby mój odkurzacz ilife ruszył do boju po określonym czasie. Podejrzewam, że jeśli masz odkurzacz xiaomi będziesz mógł też tak zrobić bez korzystania z universal remote control tak zrobić.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się ustawić opóźnienie, ale maksymalnie 1 godzinę. Aby zrobić 3 godziny, to myślę że trzeba ustawić 3 sceny, każda z godzinnym opóźnieniem i nałożyć je na siebie.

 

Edit:

Niestety udało mi się ustawić maksymalne opóźnienie tylko 59 min 59 sek. No chyba, że w samym pluginie odkurzacza jest możliwość ustawienia opóźnienia. Ja niestety nie mam odkurzacza.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.09.2017 o 19:42, milenium17 napisał:

@Mielcar

Jest tylko jako zapowiedź z mega zawyżoną ceną ale tak zawsze piszą ;)

czekamy 

P.S. Nowe kamerki z mega ceną:

1080p

720p

chętnie kupię klimę, kamerki mam zamówione już 3.

7 godzin temu, Browcofil napisał:

A czy Posiadaczom odkurzacza udało się go otrzymać bez cła i VAT?

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 

bierz z Gearbest.com wysylka priority line i bez vatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę już nad tym kilka dni i nie znalazłem rozwiązania. Mam lampę sufitową Yeelight i pojedynczy wyłącznik Aqara naklejany na ścianę. Oprócz niego lampę w godzinach wieczornych zapala i po pewnym czasie wyłącza czujka ruchu. Z tym, że czujka wyzwala jedną z definiowanych scen w lampie (Movie Night). Zależy mi na tym, aby wyłącznik naścienny zawsze włączał pełne natężenie światła, ale lampa pamięta ostatnie ustawienie i po załączeniu / wyłączeniu jej przez czujkę, wyłącznik również zapala ją z tym zapamiętanym ustawieniem. Mógłbym oczywiście ustawić, aby wyłącznik włączał scenę "Reading", ale jak go wtedy ustawić, aby również wyłączał lampę.

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj uruchomiłem sterowanie kotłem gazowym za pomocą smart gniazdka i czujników temperatury. Co ciekawe akurat to gniazdko to wersja tylko Wi-Fi i nie ma problemu z połączeniem z gatewayem. Koszt wykonania takiego połączenia to oprócz rzeczy oczywistej czyli kosztu gniazdka to 62 złotych za przekaźnik z cewką 230V + gniazdo dla przekaźnika + obudowa + kable.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało Wam się połączyć Mi Home z Mi Band 2, żeby opaska informowała?

Korzystam z Mi band tools i mogę testowo wyzwolić powiadomienie, natomiast jak jest sygnał z czujnika to tylko telefon pokazuje zdarzenie.

Na mi band 2 nie dostajesz powiadomienia bezpośrednio z mi home tylko z telefonu, nigdy też nie widziałem by komuś udało się sparować mi banda z aplikacją mi home. Jak miałem mi banda i aplikację N&F to dostawałem powiadomienia, były wyświetlane na opasce krzaki

 

Sparować z mi home da się Amazfit Watch.

 

 

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2017 o 10:34, wolf napisał:

Myślę już nad tym kilka dni i nie znalazłem rozwiązania. Mam lampę sufitową Yeelight i pojedynczy wyłącznik Aqara naklejany na ścianę. Oprócz niego lampę w godzinach wieczornych zapala i po pewnym czasie wyłącza czujka ruchu. Z tym, że czujka wyzwala jedną z definiowanych scen w lampie (Movie Night). Zależy mi na tym, aby wyłącznik naścienny zawsze włączał pełne natężenie światła, ale lampa pamięta ostatnie ustawienie i po załączeniu / wyłączeniu jej przez czujkę, wyłącznik również zapala ją z tym zapamiętanym ustawieniem. Mógłbym oczywiście ustawić, aby wyłącznik włączał scenę "Reading", ale jak go wtedy ustawić, aby również wyłączał lampę.

Pomożecie?

@Lector, @homman może coś doradzicie, albo napiszcie że się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wolf Niestety nie posiadam żadnej lampy od Xiaomi, mam tylko żarówki RGB.

Przeglądam możliwości ich konfiguracji natrafiłem na jedną opcję, niestety jest ona dostępna dla grupy żarówek.

Jest coś takiego jak "Turn on and set light", po kliknięciu mam do wyboru ulubione kolory - które wcześniej zaprogramowałem.

O ta opcja też jest dla pojedynczej żarówki, jej nazwa jest u mnie po Chińsku jako ostatnia opcja i mam tu do wybory gotowe sceny jak i moje ulubione kolory (to jak widzę już masz).

 

W Mi Home dodajesz nowa scenę "Custom" dodajesz tu uruchamianie lampy z ustawieniem co ja podałem lub to co Ty pisałeś - scenę "Reading".

Zapisujesz podając wcześniej nazwę - zapal światło czy coś.

W Gateway tworzysz scenę gdzie klik klawisza robi  "Turn on/off scene" i wybierasz zapal światło.

 

Chyba będzie działaś - nie testowałem :P

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pisałem powyżej raczej nie wypali, ale mam inne rozwiązanie :)

W gateway utwórz scenę klik zapal (tu tak jak ci pasuje kolor), utwórz drugą klik zgaś.

A teraz edytuj zapalanie i dodaj aby włączyło scenę zgaś. 1 sek przerwy i  wyłączyło tą scenę. Edytuj scenę zgaś i dodaj aby włączyło scenę zapal, 1 sek przerwy i wyłączyło tą scenę.

Scenę zgaś wyłącz suwakiem.

Klikając włącznik będzie włączać lub wyłączać sceny, a co za tym idzie klawisz raz wykona jedną opcje a raz drugą.

 

Aby scena z czujnikiem ruchu nie mieszała Ci, tzn Ty zapalasz światło klawiszem a za jakiś czas czujnik zmienia Ci tryb. Dodaj w scenie zapal wyłączenie sceny czujnika ruchu, a w scenie zgaś dodaj uruchomienie sceny czujnika ruchu. Te rozkazy musiały by być przed przerwą 1 sekundową.

Edytowane przez Lector
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...