Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie. Czy ktoś używa urządzeń broadlinka? Chodzi mi o ten pilot sterowania wszystkimi urządzeniami, który można podpiąć do google home albo alexy.  Czy lepszym wyborem będzie broadlink czy może xiaomi remote control? Pytam, bo nie wiem czy inwestować w getawya xiaomi?
Ja mam pilot Xiaomi. Niestety nie znalazłem możliwości podłączenia do mojej Alexy

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Przepraszam że tak cisnę tego Home Assistant ale zobaczyłem że tam się da podpiąć remote Broadlink'a ... a wb konsekwencji da się to połączyć z Alexa
https://home-assistant.io/components/switch.broadlink/

https://home-assistant.io/components/alexa/

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mnie natknęło i zrobiłem listę całego sprzętu Smart Home od Xiaomi jaki posiadam :P

Xiaomi Gateway x1
Xiaomi czujnik temp. wilg. x7
Xiaomi włącznik okrągły x5
Xiaomi czujnik drzwi/okna x2
Xiaomi czujnik ruchu x1
Xiaomi kostka Cube x1
Xiaomi listwa Powerful 6 x1
Xiaomi gniazdko ZigBee x2
Xiaomi gniazdko WiFi z USB x1
Xiaomi kamera Fang x1
Xiaomi Amplifier x1
XIaomi Amplifier 2 x1
Xiaomi Router 3 x1
Xiaomi IR Controller x1
Xiaomi czujnik kwiatów x1
Xiaomi waga v1 x1

Yeelight żarówka RGB x3

Aqara włącznik podwójny (ZigBee) x1
Aqara włącznik pojedynczy (ZigBee) x1
Aqara przycisk pojedynczy x2
Aqara czujnik ruchu x1
Aqara czujnik temp. wilg. ciś.x1

 

W drożę:

Xiaomi Gateway x1
Aqara czujnik zalania x1

 

Zamówione:

Xiaomi kamera Dafang x1

 

Hmm troszkę tego już jest :D

A wszystko zaczęło się od listwy zasilającej...

Edytowane przez Lector
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tego nazbierałeś. Gratulacje!

Ostatnio też rozmawialiśmy z żoną ile tych sprzętów od Xiaomi się już przewinęło. Jak zaczęliśmy liczyć, to wyszło ok. 30 szt. Trochę kasy poszło w komin :( , ale ile radości :) .

A tak z ciekawości, czy któraś z rzeczy zdążyła już się zepsuć, czy wszystko działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lectorno nieżle, u mnie też zaczęło się od listwy zasilającej hehe, choć, aż tyle rzeczy nie mam.

@wolfno kasy trochę idzie, ale z drugiej strony kusi chęć dokupienia czujnika za 30zł :D

Ostatnio myślałem nad założeniem wątku ze zbiorem scen jakie każdy ma. Patrząc jakie nieraz zadajecie pytania czy proponujecie rozwiązania, myślę, że nie jedna osoba mogłaby się zainspirować :) i ulepszyć sobie życie nowym smart rozwiązaniem ;)

Edytowane przez kumpel_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic się nie zepsuło (samo ;) ino połamałem łapki od włącznika okrągłego ale z niego wykorzystuję samą płytkę z elektroniką).

Od samego Xiaomi mam jeszcze telefony (mój i żony) Mi Bandy 2, powerbank, kijek selfy kamerę YI Home w wersji EU i pewnie coś jeszcze oczym na bank zapomniałem.

Myślę jeszcze o Xiaomi Huami AMAZFIT jak się wyrwie poniżej 100 dolców.

 

@kumpel_ dlatego założyłem kanał z filmikami :P

Myślałem też nad grupą na FB utworzyłem ale stoi pusta :Phttps://www.facebook.com/groups/318310361926835/?source_id=170990566727048

Edytowane przez Lector
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio robiłem listę część nie smart ;)
Odkurzacz x 1
Mi Box + pad x1
Oczyszczacz x1
żarówka biała x4
żarówka RGB x1
pasek LED x4
żarówka xiaomi philips x1
lampa xiaomi philips x1
smart switch x6
czujka ruchu x6
smart gniazdko x3
smart gniazdko zigbee x1
smart włącznik x2
szczoteczka x1
mi band 2 x1
odbiornik BT x1
czujnik temperatury x7
czujka drzwi/okna x7
kamera 720p x1
kamera 1080p x1
kamera 1080p - 360 stopni x1
powerbank x4
odstraszacz na komary x6 - ???
dłupopis x5
selfie stick x1
czujnik kwiatków x1
Mi 5X
smart gateway x1
radio IP x1
lampka mijia x1
wentylator x1
mi router 3 x1
amazfit watch x1
sensor wody x1 - w drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, milenium17 napisał:

Ja też ostatnio robiłem listę część nie smart ;)
Odkurzacz x 1
Mi Box + pad x1
Oczyszczacz x1
żarówka biała x4
żarówka RGB x1
pasek LED x4
żarówka xiaomi philips x1
lampa xiaomi philips x1
smart switch x6
czujka ruchu x6
smart gniazdko x3
smart gniazdko zigbee x1
smart włącznik x2
szczoteczka x1
mi band 2 x1
odbiornik BT x1
czujnik temperatury x7
czujka drzwi/okna x7
kamera 720p x1
kamera 1080p x1
kamera 1080p - 360 stopni x1
powerbank x4
odstraszacz na komary x6 - ???
dłupopis x5
selfie stick x1
czujnik kwiatków x1
Mi 5X
smart gateway x1
radio IP x1
lampka mijia x1
wentylator x1
mi router 3 x1
amazfit watch x1
sensor wody x1 - w drodze

A odstraszacze komarów działają Ci dobrze? Na jakiej zasadzie to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś otrzymałem zestaw i mam problem z polskimi stacjami radiowymi. Zmieniam serwer w routerze DNS na 82.146.38.202 i nie dodają mu się żadne stacje dodatkowe. Tylko są chińskie. W telefonie się nie bawiłem nie mam ROOTa moście jakieś pomysły?

Pozdrawiam

 

Mam najnowsze oprogramowanie w bramce.

 

d59f548b0609c4f74870c5cf3b7046df.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam dość, wyszarpałem nawet jakiś stary router z szafy na tomato i DNS zmienione na WAN i dalej nic nie pokazuje ani nie mogę wyszukać.

Nawet w telefonie zmieniałem opcje na ręczne ustawienia DHCP i wpisałem DNS`sa i nic nie pomaga może już za dużo grzebałem i już się gubię. Telefon restartowany ze 10 razy.

 

5cd4ea729e2772c2deb88ac22896796c.jpg

 

1bf43e9579ff8ec8bae65e463817a959.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Shadow2k3 napisał:

Udało się ale musiałem ROOTa zapodać bo zmiana DNS`a nic nie dała a ROOT dał radę ;).

Dzięki za pomoc.

Ja robiłem przez mi5 bez root'a - wifi i moja sieć -> wyłączyłem DHCP, zmieniłem pierwszy dns (drugi pozostał bez zmian). Stacje są, eska, zet, rmf - zagwiazdkowane, tylko po włączeniu cisza :/ chińskie działają, po zamianie dns z tych nowych część działa, a część w tym PL niestety nie...

- ogarnąć czasu w gateway nie idzie za chiny...
- jako nocna lampka gateway jest super, szkoda (o czym chyba było już wcześniej), że to: https://www.gearbest.com/night-lights/pp_672506.html nie ma łączności z centralką i apką, świetna rzecz, świetna cena, a potencjał mega zmarnowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

piszę w dwóch kwestiach: 

1. Czy ktoś z was miał problem z uruchomieniem gatewaya w aplikacji? Po wejściu do Mi Home (4.2.5) kilkam w Gateway i nic się nie dzieje lub panel do gatewaya uruchamia się po długim czasie. Nie jest tutaj istotne czy jestem w tej samej sieci WiFi czy na LTE. Mam inne urządzenia (m.in. Air Purifier2, Air Purifier Pro, Robot Vacuum) w Mi Home i wszystko ładuje się prawidłowo i w miarę szybko. 

2. Czy ktoś mógłby w przystępny sposób wyjaśnić jak działają przedziały czasowe dla reguł? Wybieram sobie np. żeby reguła była aktywna pomiędzy 00.00 a 6.00 I po zatwierdzeniu godzina zmienia się na 7.00 do 13.00, jak rozumiem jest to czas z przesunięciem w Chinach ALE reguła nie działa po północy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, abc00 napisał:


- jako nocna lampka gateway jest super, szkoda (o czym chyba było już wcześniej), że to: https://www.gearbest.com/night-lights/pp_672506.html nie ma łączności z centralką i apką, świetna rzecz, świetna cena, a potencjał mega zmarnowany...

No ta lampka to wg mnie porażka. Mam ją od tygodnia. Bardzo słabo świeci. Ja nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, aby wyjść w nocy z łóżka i nie zabić się o własne klapki jest OK. Świeci słabo, ale nie przeszkadza innym i pewnie baterie starczą na długo. Wszystko zależy do czego chcecie ją wykorzystać. Gdyby łączyła się z Gatewayem, to pewnie kosztowałaby 20 USD.

Zresztą jest już kolejna lampka, może ta Wam spasuje. Nowa ma 3,5 i 7 lumenów, a poprzednia 0,7 i 3,8 lumena.

Screenshot_2017-08-24-14-03-48-524_com.xiaomi.smarthome.png

Screenshot_2017-08-24-14-05-07-303_com.xiaomi.smarthome.png

Edytowane przez wolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...