Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Do wersji 2 dołożyli radio internetowe i możliwość wgrania własnych dzwonków. Ale wg mnie wersja 1 i 2 miała logotyp "MI", a później zmienili logotyp w wersji 2 na "Mijia" czyli Twój kot @Shadow2k3:) . Niektórzy tą wersję nazywają 3, ale prawdopodobnie od wersji 2 różni się ona tylko logotypem. Ja zamawiałem na Ali jakieś 6 tygodni temu i na zdjęciach sprzedawcy było zamieszczone logo "MI", a wysłał do mnie z logiem "Mijia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi Home działa z ifttt? Jeśli tak to czy można sparować to z tado? Czyli np. przycisk okrągły, klik - scena wyjście z domu, obniżenie temperatury do 15 st. Jest taka opcja? W ogóle macie jakiś sprawdzony smartsystem do ogrzewania? Chodzi mi o coś takiego jak tado z elektronicznymi zaworami na grzejnik-najlepiej kompatybilne z mi home.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Mielcar napisał:

Dotarl nowy czujnik.

 

Screenshot_2017-08-04-09-56-57-818_com.xiaomi.smarthome.png

Ciepło ;-)

17 minut temu, Lector napisał:

Ja jeszcze czekam, w poniedziałek dostałem czujnik ruchu Aqary a jeszcze idzie do mnie w sumie 8 paczek :P

8 paczek, to już chyba wszystkie nowości będziesz mieć. Proszę napisz, czy w nowym czujniku ruchu można ustawić poziom natężenia światła, czy tylko zero-jedynkowo jak w Gateway. Oraz, czy można ustawić scenę, gdzie użyjemy samą wartość natężenia światła z nowego czujnika, a ruch z drugiego czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik ma opisy po chińsku a tłumacz kiepsko to tłumaczy.

Wydaje mi się ze są dokładnie te same ustawienia jak w zwykłym czyli

- ruch

- bezruchu 2 minuty

- ... itd

na końcu może jest jak jest ciemno (domyślam się).

Screensho_qhpxsnw.png

Jedyne co zauważyłem to jak wykryje ruch, to logach oprócz godziny pokazuje natężenie światła.

Screensho_qhpxsxx.png

 

PS

Nie wszystkie paczki to smarthome :P

Edytowane przez Lector
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia pozycja to: "Somebody moves and the brightness is dark".
Czyli można go używać podobnie jak Gateway. Niestety z tego co widać nie ma możliwości ustawienia poziomu natężenia światła, ani współpracy z innymi wyzwalaczami.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... paczki coraz bliżej i pierwsza z tego co widzę dojdzie puszka (2x): https://www.aliexpress.com/item/free-shipping-86-Wall-Plate-Box-for-86-Type-wall-plate-switch-stair-step-light-lamp/32442208475.html

Problem jest taki, że czym prędzej muszę skuć ścianę i ją wmontować, zafixować ścianę (czym od środka?) i przy okazji malowanko całego pokoju.
Dostawa gniazdka: http://www.gearbest.com/alarm-systems/pp_625774.html - zaplanowana na czwartek, także nawet nie będzie jak przymierzyć...

yyyy... będzie pasować, ktoś ma możliwość wymierzyć? ...żeby nie strzelić w ścianie większej wtopy w stylu "wszystko pomalowane i trzeba na nowo kuć" :D
Przewody w ścianie znając życie dwa w tym samym kolorze więc też zagadka i loteria, który gdzie wpiąć.

Edytowane przez abc00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszły do mnie puszki https://www.banggood.com/86x86mm-Wall-Plate-Box-Universal-White-Socket-Switch-Back-Cassette-p-1015780.html

No i wszystko jest OK, nie to co z puszkami Legrand.

Warto wspomnieć ze za zakup 3 jest już taniej.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, mam problem i dostaje już nerwicy :( Gateway łączyło sie bez problemu z routerem od UPC. Przeprowadziłem się do nowego mieszkania. Sparowalem sie Gateway z routerem dostarczonym od dostawcy lokalnego. Wszystko pięknie ale router ten ma słaby zasięg. Kupiłem router TP Link, zeby rozszerzyć zasięg. I klops bo Gateway juz wcale nie chce współpracować z routerem. Resetuje Gateway - do poziomu mrugania na żółto, wprowadzałem hasła, tworzyłem rożne nazwy sieci. I nic, za każdym razem po 12-15 sekundach parowania Gateway przestaje mrugać na niebiesko ale MiHome nie dodaje urządzenia do listy. Co dziwnego - router na liście DHCP widzi urządzenie i nadane jej IP. Pomóżcie plis albo podajcie swoje routery na jakich działa Gateway. Straciłem cały dzien na modyfikacji SSID, haseł (WPA, WPA2 wszystkie możliwości), kanałami, częstotliwością, wszystkim :( i d*pa blada nie działa z routerem :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem aktualizację mi home do 4.2.4

Z nowych funkcji widzę tylko możliwość sterowania głosem za pomocą mi brain lub microsoft xiaoice.

Niestety wypowiadanie komend nic nie daje, mimo, że przykładowe mamy po angielsku. Nie wiem także co to ten mibran, czy to ichszy asystent w chmurze, czy może trzeba dokupić jakieś urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jaroroy napisał:

Szanowni, mam problem i dostaje już nerwicy :( Gateway łączyło sie bez problemu z routerem od UPC. Przeprowadziłem się do nowego mieszkania. Sparowalem sie Gateway z routerem dostarczonym od dostawcy lokalnego. Wszystko pięknie ale router ten ma słaby zasięg. Kupiłem router TP Link, zeby rozszerzyć zasięg. I klops bo Gateway juz wcale nie chce współpracować z routerem. Resetuje Gateway - do poziomu mrugania na żółto, wprowadzałem hasła, tworzyłem rożne nazwy sieci. I nic, za każdym razem po 12-15 sekundach parowania Gateway przestaje mrugać na niebiesko ale MiHome nie dodaje urządzenia do listy. Co dziwnego - router na liście DHCP widzi urządzenie i nadane jej IP. Pomóżcie plis albo podajcie swoje routery na jakich działa Gateway. Straciłem cały dzien na modyfikacji SSID, haseł (WPA, WPA2 wszystkie możliwości), kanałami, częstotliwością, wszystkim :( i d*pa blada nie działa z routerem :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A czy próbowałeś w routerze wpisać dokładnie taką samą nazwę sieci + zabezpieczenie + hasło jak miałeś w poprzednim routerze?

Ja do tej pory jak zmieniałem router to zawsze ustawiam taką samą nazwę sieci i hasło i jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby gateway się nie połączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pobrało mi aktualizację z marketu 4.2.4, też miałeś problem z logowaniem na konto Xiaomi?

Udało mi się dopiero po wybraniu lokalizacji "The U.S. (the U.S. server) (Recommended)", po zalogowaniu wróciłem na Chiński bo tam miałem pusto - nie próbowałem dodawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy próbowałeś w routerze wpisać dokładnie taką samą nazwę sieci + zabezpieczenie + hasło jak miałeś w poprzednim routerze?
Ja do tej pory jak zmieniałem router to zawsze ustawiam taką samą nazwę sieci i hasło i jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby gateway się nie połączył.

Próbowałem i sam Gateway miał status offline - ale o dziwo działał. Juz myślałem ze mam sprawę załatwioną ale wtedy okazywało sie ze pozostałe urządzenia maja rownież status offline i np temperatury nie mogłem sprawdzić :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Jaroroy napisał:


Próbowałem i sam Gateway miał status offline - ale o dziwo działał. Juz myślałem ze mam sprawę załatwioną ale wtedy okazywało sie ze pozostałe urządzenia maja rownież status offline i np temperatury nie mogłem sprawdzić :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Miałem tak raz bodajże z listwą - była offline. Usunąłem ją z MiHome i dodałem ponowie i już się połączyła.

 

 

Ma ktoś żarówkę (nie RGB) zarówno starą Yeelight jak i nową (Philips)?

Jeśli chodzi o funkcjonalność/możliwości różnią się czymś?

Ja mam tylko tą starą i zastanawiam się jaką kupić następną.

Edytowane przez kumpel_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak raz bodajże z listwą - była offline. Usunąłem ją z MiHome i dodałem ponowie i już się połączyła.
 
 
Ma ktoś żarówkę (nie RGB) zarówno starą Yeelight jak i nową (Philips)?
Jeśli chodzi o funkcjonalność/możliwości różnią się czymś?
Ja mam tylko tą starą i zastanawiam się jaką kupić następną.

Właśnie nie chce się połączyć już, mam wrażenie że to ustrojstwo na siłe nie chce współpracować z routerem firmy TP Link.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jaroroy napisał:


Właśnie nie chce się połączyć już, mam wrażenie że to ustrojstwo na siłe nie chce współpracować z routerem firmy TP Link.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sam mam aktualnie TP-LInka WR842ND i nie ma problemu.. Jak chcesz wykluczyć router, a nie masz innego do sprawdzenia to możesz jeszcze w telefonie zrobić udostępnienie sieci Wi-Fi i znowu dać taką samą nazwę sieci i hasło, aby gateway się sam połączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaroroy w jaki sposób masz zrobione to połączanie? Czy korzystasz wyłącznie z TP-Linka, czy również pozostawiłeś router od operatora kablówki.  Jeśli tylko TP-Link, to spróbuj wyłączyć w nim firewall.

@kumpel_ też mam tylko starą żarówkę, ale z tego co przeczytałem, to nowa ma mniejszy strumień świetlny - tylko 450 lumenów vs 600 lumenów w starej. W nowej natomiast można regulować barwę od 3000 do 5700 K. W starej jest stałe 4000 K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=37101]Jaroroy[/mention] w jaki sposób masz zrobione to połączanie? Czy korzystasz wyłącznie z TP-Linka, czy również pozostawiłeś router od operatora kablówki.  Jeśli tylko TP-Link, to spróbuj wyłączyć w nim firewall.

Światłowód do mieszkania -> modem od operatora (jakaś dziwna nazwa, nieznana) z funkcja routera i wifi (tutaj MiHome bez problemu paruje Gateway i pozostałe elementy) -> router TP Link z wifi na rozszerzenie zasięgu (i tutaj juz jest problem bo Gateway przy około 12% wykonanego parowania gaśnie - niebieskie błyskanie - MiHome dalej odlicza procenty. Na koniec wyskakuje błąd parowania w MiHome i urządzenie nie jest widoczne. Mimo że DHCP przydzielił i widzi Gateway


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dodam że modem z TP Linkiem połączony jest LANem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyłączonym DHCP TP Linka będzie pełnił role wzmacniacza, ale przydzielanie adresów IP będzie przez modem.

 

EDIT

Możliwe ze w przypadku wyłączenia DHCP będziesz musiał w TP Linku kabel od modemu wpiąć do jednego portu LAN a nie WAN (jak pewnie teraz masz).

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się jeszcze upewnił, że nie masz włączonych dwóch sieci Wifi (jednej z modemu, drugiej z TPLInka).

Może gateway wykrywa sieć z modemu z która wcześniej się łączył i przez to nie che się połączyć z nową siecią z TPLinka.

 

@wolf dzięi za info. Moc żarówki jest bardziej interesująca jak dla mnie.

Może ktoś porównywał faktycznie jak to wygląda w praktyce?

Edytowane przez kumpel_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP, przytrzymanie klawisza na Gateway - reset, zapomina WIFI.

 

Jeżeli ruter ma w/w funkcję warto najpierw ich spróbować.

Ja wyłączałem DHCP na ruterze z modem ADSL wpięty za innym ruterem  aby wzmocnić sieć WiFi.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...