Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Na GB wybieram zawsze z opcją śledzenia, zazwyczaj brałem pocztę holenderską, teraz idzie coś do mnie belgijską.

Jeszcze nigdy nie płaciłem cła czy tam VATu, jeśli Ci o to chodzi. No ale jakiś tam gabarytów też nie zamawiałem.

@maciejczapla i jak sprawdziłeś co tam Ci pozostało?

Są tu na forum PW?

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Lector napisał:

@Lector

Dzięki za radę. Mieszkam w Wielkiej Brytanii i używam internetu od 'Sky'. Jeżeli rozumiem dobrze, gateway nie łączy się bezpośrednio z telefonem, a w pierwszej kolejności z chmurą na serwerze w Chinach, a ta z aplikacją MiHome na telefonie? Jakieś rady jak mogę prześledzić ścieżkę i co ewentualnie blokuje dostęp? Niestety nie mam możliwości sprawdzenia łączności na innych sieciach.

@bialy1337 napisz coś więcej, skąd masz internet, czy możesz z poza domu wejść na komputer. Możliwe ze mimo Gateway łączy się z WiFi, to nie ma on dostępu do "chmury".

Zawsze możesz spróbować przejść się do znajomego z Gateway i spróbować połączyć na innej "konfiguracji".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bialy1337 No to jedziemy po kolei:

1. Aplikację Mi Home masz, więc domyślam ze konto Xiaomi również i aplikacja Mi Home się zalogowała.

2. Gateway jest zresetowany - czyli przytrzymujesz długo przycisk aby zapaliła się lampka (chyba pomarańczowa).

3. Przy wykrywaniu Gateway z telefonu w aplikacji Mi home masz uruchomione WiFi (na telefonie).

4. Jeżeli aplikacja sama nie znajdzie, spróbuj dodać manualnie wybierając listy produktów Gateway.

5. Jak wykryje wybierasz domowe WiFi i podajesz hasło od WiFi, Gateway skonfigurowany.

 

Jeżeli przy powyższych krokach nie wykrywa Gateway to są dwie opcje.

Pierwsza coś nie tak z Gateway.

Druga wina internetu lub rutera - jakieś blokady portów czy coś takiego.

 

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aqara Wall Switch ZigBee (single) zamówiony z GB + Priority Line (EU Express) - bo jest szansa na ponowne malowanie pokoju :)

Znając życie dojdzie przed puszkami z ali i będzie kolejny problem wraz z kombinowaniem co tu zrobić, ale może się jakoś uda pospinać wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lector napisał:

@bialy1337 No to jedziemy po kolei:

1. Aplikację Mi Home masz, więc domyślam ze konto Xiaomi również i aplikacja Mi Home się zalogowała.

2. Gateway jest zresetowany - czyli przytrzymujesz długo przycisk aby zapaliła się lampka (chyba pomarańczowa).

3. Przy wykrywaniu Gateway z telefonu w aplikacji Mi home masz uruchomione WiFi (na telefonie).

4. Jeżeli aplikacja sama nie znajdzie, spróbuj dodać manualnie wybierając listy produktów Gateway.

5. Jak wykryje wybierasz domowe WiFi i podajesz hasło od WiFi, Gateway skonfigurowany.

 

Jeżeli przy powyższych krokach nie wykrywa Gateway to są dwie opcje.

Pierwsza coś nie tak z Gateway.

Druga wina internetu lub rutera - jakieś blokady portów czy coś takiego.

 

Hej,

Dzięki za porady. Wszystkie kroki przerobiłem w pierwszej kolejności po uruchomieniu, bez skutku.

Sprawa rozwiązana. Problemem była aplikacja na androida (wersja 4.1.25 oraz najnowsza  4.1.41) która nie rozpoznawała Gateway na żadnym z serwerów,
prawdopodobnie przez nieaktualny software urządzenia (aczkolwiek jest to wersja 'najnowsza' ze znaczkiem mijia).

Po podłączeniu do iPada Gateway został od razu wykryty i zsynchronizowany. Nastąpił update firmwaru, po którym apka na androidzie automatycznie wychwyciła bazę, i zrobiła kolejny update i wszystko śmiga.

Może się komuś przyda, pozdrawiam

Edytowane przez bialy1337
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2017 o 09:37, ralf102 napisał:

Przeczytałem już masę informacji o smart home od Xiaomi, ale ciągle przewijają się różne moduły, różnych firmy, gdzie jedne współpracują z MiHome, a inne nie i wymagają dodatkowych aplikacji.

Czy jest ktoś w stanie podsumować co kupić, żeby mieć podstawowy zestaw? Centralka, czujnik zalania, temperatury, ruchu, otwarcia/zamknięcia? Chodzi o najnowsze wersje urządzeń, tak żeby dało się je spiąć w MiHome.

Myślę, że taka lista bardzo by się przydała i ułatwiła zakupy. Można by ją na bieżąco aktualizować.

 

 

Czy może ktoś pomóc w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić zestaw składający się z centralki (podobno jest już kilka wersji v1,v2,v3) + czujniki: zalania, temperatury, ruchu, otwarcia/zamknięcia okna, żarówki + ewentualnie jakieś dodatkowe gadżeciarskie czujniki :) Najlepiej byłoby kupić od razu najnowsze rewizje czujek, ale nie mogę się połapać, która jest jaka. Chciałbym, żeby wszystko działało poprzez MiHome (mam oczyszczacz, który miałby działać w komplecie z resztą).

Myślę, że taka aktualizowana lista z linkami byłaby bardzo pomocna dla wszystkich.

Edytowane przez ralf102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie to u mnie jest coś najwyraźniej zjeba.... ustawiałem według naszego czasu nic nie świeci. Po ustawieniu na 3 lampka zapala się od 21. Tak samo budzik ustawiłem na 15:00 budzik włączył radio równo o 9 naszego czasu. 

Czy ktoś potrafi zmienić lokalizację w pogodzie w głównym menu? przycisnęło mi się i mam cholera wie jaką lokalizacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ralf102 napisał:

Myślę, że taka aktualizowana lista z linkami byłaby bardzo pomocna dla wszystkich.

To na pewno, ale na dobrą sprawę wystarczy poczytać temat w którym jesteśmy, a wcześniej zobacz ten: https://miuipolska.pl/forum/topic/25724-xiaomi-smart-home-mihome-dla-początkujących/

...i trochę pomyśleć co potrzebujesz na początek, ile masz pieniędzy oraz czy to jakiś problem, a na koniec o jakiś planach na późniejszą rozbudowę. Ot cała zabawa i przejrzenie ofert - zobacz chociażby moje wpisy tutaj co wybrałem i skąd zamówione. Najgorsze w tym wszystkim czekanie, zwłaszcza jak z jakimś elementem pili.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2017 o 18:36, milenium17 napisał:

I jeszcze dorzuciil termometr dla dzieci - prezentowany już jakiś czas temu ;)

http://www.gearbest.com/thermometers/pp_621880.html

Ale gdzie niby czujnik powinien być umieszczony, żeby cały czas monitorować temperaturę ciała dziecka? 

 

Ma ktoś ten kwadratowy czujnik temperatury? Normalnie łączy się z Mi Home?

Niby widzę go w Gatewayu z możliwość dodania, ale wole się upewnić. Prócz wyglądu rożni się tylko tym, że ma barometr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kumpel_ napisał:

Ale gdzie niby czujnik powinien być umieszczony, żeby cały czas monitorować temperaturę ciała dziecka? 

Tak powinien być cały czas "zamontowany" przynajmniej na nockę.

Mam już trochę większe dzieci i raczej go nie zamówię ale teściowa coś wspominała to może na niej zrobię test ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kluczus napisał:

Attention:It can only be used in non-European and American region.

Wiec z Mi home nie polaczysz, ale mozesz uzywac do nagrywania na karte SD.

http://www.pokoleniesmart.pl/blog/2017/07/27/masz-kamere-xiaomi-tzw-kostke-z-blokada-regionalna-nadal-jest-przydatna/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś posiada taką zblokowaną?

Czy kamera wysyła normalnie swoją sieć WiFi?

Idzie wejść na nią bez dodawania do Mi Home?

 

Jakby było potrzebne co i jak to mogę nagrać filmik jak wejść na kamera w trybie lokalnym - WiFi.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Lector napisał:

Ktoś posiada taką zblokowaną?

Czy kamera wysyła normalnie swoją sieć WiFi?

Idzie wejść na nią bez dodawania do Mi Home?

 

Jakby było potrzebne co i jak to mogę nagrać filmik jak wejść na kamera w trybie lokalnym - WiFi.

ja mam. Kamera udostepnia  swoja siec wifi. Jak ją dodasz do mi homa, sparujesz poprawnie i chcesz wejsc to wyskakuje ze mozliwe tylko na terenie chin. 

Mozna "przerobic" wgrywajac inny firmware, wpiszcie w google xiaomi xiaofang hack. Dla mnie bezsens, bo nie dziala wtedy z mi home.

Edytowane przez Mielcar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mielcar jak wysyła WiFi, to połącz się z jej siecią - nie parować (nie dodawać kamery). Możliwe ze trzeba będzie wdusić guzik setup na kamerze.

Ważne aby Mi Home pokazywało urządzenia jako "List view" u mnie nie działa na "Grid view", na górze pojawią się dwa przyciski prawym wchodzisz na kamerę. Oprócz tego na liście urządzeń również pokazuje kamerę.

Ja mam co prawda kamerę która nie jest zablokowana, ale może dopóki kamera nie połączy się z netem to nie jest zablokowana.

Po wejściu na kamerę można oglądać nagrana z karty SD no i jakieś ustawienia - mniej niż przy połączonym internecie.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było mówione ze kamera działa w dwóch trybach, ale nigdzie nie pisali jak uruchomić w trybie lokalnym.

Udało mi się samemu dojść, poszedłem za rozsądkiem i pomyślałem ze będzie tak samo jak w kamerach Somfy.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dodać kwadratowy przycisk aqara (ten którego nie ma w aplikacji). Widzę niestety tylko 1 i 2 klik, ale lepsze to niż nic.

Dodałem jako okrągły switch i jakoś działa. Teraz jest na niego promo na gearbest $6,59 za taką cenę jeszcze się opłaca.

 

Edytowane przez Ruski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi pomoże.

Chce w końcu uruchomić alarm. 

Mam przed wejściem przycisk okrągły. Mam scenę po kliknięciu włącza mi  dzwonek w gatewayu.

Teraz chce wykorzystać do uruchomienia alarmu. Coś w stylu długie przytrzymanie + 2klik + długie przytrzymanie uruchamia alarm.

Tak naprawdę chce pod to podłączyć wyłączenie listwy, gniazdka itd. Ale jak uruchomie alarm to reszta pewnie będzie prostsza.

 

Kilka miesięcy robiłem testowo coś takiego i wiem, ze działało teraz za cholerę nie mogę tego otworzyć. W wątku pisał hommann, ze tak ma zrobione. Może jeszcze ktoś i podpowie jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ruski napisał:

Udało mi się dodać kwadratowy przycisk aqara (ten którego nie ma w aplikacji). Widzę niestety tylko 1 i 2 klik, ale lepsze to niż nic.

Dodałem jako okrągły switch i jakoś działa. Teraz jest na niego promo na gearbest $6,59 za taką cenę jeszcze się opłaca.

 

u mnie tez, sam z siebie pare dni temu pojawil sie w mi home. Czary

@kumpel_ 

pierwszy raz slysze aby tak dalo sie zaprogramowac przycisk. Z tego co ja widze w Mi home, sa tylko trzy mozliwe funkcje i nie ma mozliwosci łączenia.

Pojedynczy klik

Podwojny klik

Przytrzymanie 

 

Edytowane przez Mielcar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...