Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Ja takiego Gateway a też mam, pisałem wcześniej i pytałem o różnice między V2 a V3.
Trzeba będzie sprawdzić czy ma pomiar natężenia światła.


Pomiar światła ma być w nowym czujniku Pir. W tym, który wygląda jak chatka Baby Jagi.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem dziś ten nowy czujnik ruchu. Sprawdzimy jak z pomiarem oświetlenia.

Też jestem ciekawy, czy będzie można go użyć w scenie z innym czujnikiem ruchu. Tzn. ten daje info o natężeniu światła, a drugi o ruchu.
Lector daj znać jak przyjdzie.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy czy mi universal IR Remote controller będzie współpracował z takimi prostymi odbiornikami: KLIK 
Chciałbym wcisnąć je w puszki z włącznikami światła i sterować za pomocą smartfona.
Może Ktoś coś...?

Te odbiorniki działają na falach radiowych, a IR Remote na podczerwień, więc chyba się nie dogadają

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie IR Remote ma podczerwień, zadaniem jego jest sterowanie sprzętem w domu z telefonu/tabletu. Można "klonować" klawisze z naszego pilota aby wszystko działało poprawnie.

Ostatnio dodałem sterowanie taką kolejką córki, która jeździ po drewnianych torach.

 

Różnica między IR Remote a IR w budowanym w telefon jest taka, ze możemy sterować z poza domu poprzez internet sprzętem które jest w obrębie naszego kontrolera.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie IR Remote ma podczerwień, zadaniem jego jest sterowanie sprzętem w domu z telefonu/tabletu. Można "klonować" klawisze z naszego pilota aby wszystko działało poprawnie.
Ostatnio dodałem sterowanie taką kolejką córki, która jeździ po drewnianych torach.
 
Różnica między IR Remote a IR w budowanym w telefon jest taka, ze możemy sterować z poza domu poprzez internet sprzętem które jest w obrębie naszego kontrolera.

Lector mam pytania o Twojego IR Remote:
1. Czy IR ma odbiornik do zaczytywania komend z naszych oryginalnych pilotów? To co prawda wynika z Twojej wypowiedzi, ale chcę się upewnić.
2. Jaką aplikacją obsługujemy IR? MI Home, Mi pilot, jeszcze inną?
3. W jakim języku jest apka?
4. Czy można tworzyć sceny w postaci: włącz tv, włącz dekoder, włącz amplituner; czy tylko można sterować pojedynczymi urządzeniami.
5. Czy w komplecie jest zasilacz?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. IR odczytuje i wysyła kody, więc jak pisałem można z czytywać kody i zapisywać w aplikacji (tworzysz swój pilot, lub na gotowym szablonie przypisujesz klawisze.

2. Mi Home pobiera plugin Mi Remote.

3. Niestety ja ma po Chińsko i nie znalazłem sposobu na zmianę (ale też jakoś specjalnie nie szukałem).

4. Tak można tworzyć sceny, jak w całym systemie Mi Home.

5. Niestety jest tylko kabel USB bez zasilacza, ja akurat podpiąłem pod NAS który i tak chodzi cały czas.

 

Tu filmik nie opublikowany - troszkę zaniedbałem swoje MI Home :P

 

Edytowane przez Lector
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Cebul napisał:

Witam,

Chciałbym tę lampę połączyć (sparować) z tym włącznikiem natynkowym (Xiaomi WXKG02LM Aqara Smart Light Switch Wireless Version). Czy w związku z tym potrzebuję jeszcze Gateway?

 

Można to rozpoznać po opisie - urządzenia oznaczone jako ZigBee wymagają Gateway. Ale gdybyś nawet nie miał opisu, to jest jeszcze jedna zasada - wszystkie urządzenia od Xiaomi, które są zasilane pastylkowymi bateriami używają łączności ZigBee, czyli wymagają bramki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2017 o 22:26, Lector napisał:

1. IR odczytuje i wysyła kody, więc jak pisałem można z czytywać kody i zapisywać w aplikacji (tworzysz swój pilot, lub na gotowym szablonie przypisujesz klawisze.

2. Mi Home pobiera plugin Mi Remote.

3. Niestety ja ma po Chińsko i nie znalazłem sposobu na zmianę (ale też jakoś specjalnie nie szukałem).

4. Tak można tworzyć sceny, jak w całym systemie Mi Home.

5. Niestety jest tylko kabel USB bez zasilacza, ja akurat podpiąłem pod NAS który i tak chodzi cały czas.

 

Tu filmik nie opublikowany - troszkę zaniedbałem swoje MI Home :P

 

U siebie będę potrzebował dwóch Mi Remote. Jeden muszę zamknąć w szafce, aby sterować dekoderem UPC. Drugi na zewnątrz do sterowania telewizorem i amplitunerem. 

Lector, czy nie widzisz w takiej konfiguracji zagrożenia, że dwa Mi Remote "pogryzą" się ze sobą. Czy będę mógł ustawić scenę, w której będą włączane/wyłączane jednocześnie telewizor, amplituner, dekoder, czyli w jednej scenie będą musiały zadziałać dwa Mi Remote. 

I jeszcze drugie pytanie, czy zaczytane kody z innych pilotów (zaczytane przez Mi Remote) można używać z pilotem wbudowanym w telefon (poprzez IR w telefonie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wolf napisał:

Można to rozpoznać po opisie - urządzenia oznaczone jako ZigBee wymagają Gateway. Ale gdybyś nawet nie miał opisu, to jest jeszcze jedna zasada - wszystkie urządzenia od Xiaomi, które są zasilane pastylkowymi bateriami używają łączności ZigBee, czyli wymagają bramki.

No chyba że gniazdko, ono bez Gatewaya z tego co pamiętam. Mam je aktualnie odłączone ale chyba było na pulpicie w Mi home?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @milenium17 Tytuł aukcji: Original Xiaomi Mi Smart WiFi Socket - ZigBee Version  -  XIAOMI SOCKET  WHITE

Więc musi być bramka - mam to gniazdo, mam również to stare z USB które działa na WiFi. Nie mam nowego na WiFi.

@wolf Myślę ze dwa urządzenia nie będą robiły sobie problemu. No ale sprawdzić nie mam jak ;)

Po to się z czytuje kody, aby sterować z telefonu :D

Ale jeżeli chodzi Ci o sterowanie bezpośrednio telefonem (bez urządzenia Xiaomi Universal IR Remote Controller) to się nie da. Są tą dwie rożne aplikacje, choć nazwy u mnie mają te same.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lector Tak, chodziło mi o to, aby kod zaczytany przez IR Remote używać później również bez tego urządzenia, za pośrednictwem samego telefonu. Szkoda, że się nie da :( .

Na początek zamówię jedno urządzenie i przetestuję. Sprawdzę czy będzie mi odpowiadać, jeśli tak to wtedy zamówię kolejne.

Edytowane przez wolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem czujnik temperatury. Jestem w stanie podłączyć go bezpośrednio do mihome czy trzeba gateway ? 

Coś mi nie idzie jego skonfigurowanie, ale chińskie znaczki i nie rozumiem. Ktoś może pomóc ?

 

 

EDIT:

Zdaje się, że bez gateway się nie obędzie. Ktoś poleci gdzie najtaniej zamówić?

Edytowane przez Gravis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Gravis napisał:

Zakupiłem czujnik temperatury. Jestem w stanie podłączyć go bezpośrednio do mihome czy trzeba gateway ? 

Coś mi nie idzie jego skonfigurowanie, ale chińskie znaczki i nie rozumiem. Ktoś może pomóc ?

Ten okrągły?

Jeśli tak to wymaga gatewya.

Ja (Android) mam w apce MiHome obsługę czujnika po angielsku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli za 21 to rewelka :)

EDIT: - znalazłem kupon: RCGWIT za 22,99 USD

https://goo.gl/KB5tKD

P.S. dostałem dziś aqara switch - ten 1 klikowy na ścianę zewnętrzny - 2 szt - przetestuje i dam znać ale najpierw muszę trochę pobawić się w elektryka

i zamówiłem na testy ciśnieniomierz xiaomi ;)

jest już na GB Presale na czujkę wody  - http://www.gearbest.com/home-smart-improvements/pp_668897.html za 18,99 USD

Edytowane przez milenium17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości: https://www.aliexpress.com/item/2016-Newest-Original-Xiaomi-Smart-Home-Kit-Gateway-Door-Window-Sensor-Human-Body-Sensor-Wireless-Switch/32658320818.html

Czy do czujnika ruchu / temperatury trzeba podłączać jakieś zasilanie czy one działają na bateriach (zwykłych, jakiś dziwacznych)? I ew. ile czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, abc00 napisał:

Tak z ciekawości: https://www.aliexpress.com/item/2016-Newest-Original-Xiaomi-Smart-Home-Kit-Gateway-Door-Window-Sensor-Human-Body-Sensor-Wireless-Switch/32658320818.html

Czy do czujnika ruchu / temperatury trzeba podłączać jakieś zasilanie czy one działają na bateriach (zwykłych, jakiś dziwacznych)? I ew. ile czasu?

Działają na baterie, nie potrzebujesz dodatkowego zasilania.

Nie pamiętam dokładnie symbolu, ale są to bateryjki - pastylki bez problemu dostępne w PL.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury, okrągłe klawisze (pewnie i Aqara) CR2032 (bateria szerokiego zastosowania: liczniki rowerowe, wagi, piloty samochodowe i bram oraz TV), czujnik ruchu CR2450 (mniej spotyka, ale dostępna w Polsce - widziałem w Castoramie).

Edytowane przez Lector
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękować! - mam kolejne dwa pytania, pierwsze czy to jest najnowsza wersja i można śmiało brać:

https://www.aliexpress.com/item/New-Original-xiaomi-2-MIJIA-Smart-Home-wireless-Multifunctional-Gateway-Activity-sensor-Temperature-Socket-Wireless-Switch/32809495493.html

+ https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Smoke-Alarm-Fire-Alarm-Detector/32820130924.html

+ ew. przejściówka do Gateway'a bo chyba nie dodają...

2. Czy w domu można mieć np. dwa czujniki temperatury w różnych pokojach i to ze sobą nie koliduje?

Edytowane przez abc00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2017 o 07:58, Ruski napisał:

Xiaomi się postarało, wyprodukowali nowego smartwatcha :-D 

http://www.gearbest.com/smart-watches/pp_662581.html

 

 

Zamówiłem nowy zegarek, tylko wersje "china" - innej póki co nie ma. 

+ czujnik zalania

Jeśli macie jakieś pytania do produktów to piszcie, ujmę w recenzji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...