Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, kumpel_ napisał:

Takiej konfiguracji nie miałem, ale wyobrażam sobie to tak, żeby zlikwidować normalny przełącznik, włożyć jakaś kostkę żeby połączyć kable i lampa ma cały czas zasilanie. Na dziurę nakleić przełącznik, który sceną będzie włączał i wyłączał świecenie lampy.

Ja mam taki przełącznik tylko z dwoma klawiszami. Generalne można przycisków używać do dowolnych scen nie tylko powiązanych ze światłem.

 

 

Dobra kupię na testy ;)

4 godziny temu, zachowania napisał:

mam problem z gniazdami XIAOMI. Już 4 przejściówka się stopiła. W środku to tylko stykające się ze sobą blaszki. Dzisiaj stopiła się przejściówka z podłączoną lodówką. Obciążenie 100-120 W. 

Macie jakiś patent na te gniazda, żeby to było bezpieczne? 

A jakich używasz? Wrzuć fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@milenium17

Jak lampka jest wpięta do gniazdka i nie masz standardowe włącznika to włącznik do puszki Ci nie potrzebny.

Na 90% ten z linka obsłuży :P

Ja używam takich przejściówek:

http://www.gearbest.com/plugs-sockets/pp_281969.html

i jest wszystko OK.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2017 o 11:51, milenium17 napisał:

Mamy nową żarówkę od Xiaomi - Philips - kupiona do testów :) - białych mam 8 szt i zobaczę czy jest jakaś różnica

Xiaomi Philips Smart LED Ball Lamp
Kupon: XPBulbs za 9,99 USD
http://www.gearbest.com/smart-lighting/pp_644095.html?lkid=10812342

 

 

philips.jpg

Żarówka już u mnie. Bez problemu połączyła się z Mi Home. Można dodawać sceny tak jak w wersji Xiaomi Bulb. Ładnie świeci - biały zimny i biały ciepły.Te same ustawienia jak w przypadku Xiaomi Bulb - jaśniej ciemniej, dedykowane profile + własne.

@Lector

No właśnie to wisząca lampa i do jej włączania mam przełącznik na ścianie x 2. Więc tak jak pisał @kumpel_ ustawię ją na "sztywno" aby prąd był przez cały czas i nakleję w miejscu standardowego - przełącznik Aqary. Zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, milenium17 napisał:

 

No właśnie to wisząca lampa i do jej włączania mam przełącznik na ścianie x 2. Więc tak jak pisał @kumpel_ ustawię ją na "sztywno" aby prąd był przez cały czas i nakleję w miejscu standardowego - przełącznik Aqary. Zobaczymy ;)

Też tak mam, połączyłem na wago przewody. Do puszki włożyłem standardowy dekielek, a na dekielek przykleiłem przełącznik Aqary. Nie odkleja się, jest dobrze. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odkleja się, jest dobrze. 


Kolejna rzecz, która mnie mega zaskoczyła z urządzeniami Xiaomi to taśmy, co nie przyklejam, czy ściana, płytka, metal, drewno wszędzie się mega trzyma. A myślałem, że będę musiał się wspierać jakimiś zewnętrznymi taśmami.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakich używasz? Wrzuć fotkę.

9a2b4eecdf824d918314c4dbb986e428.jpg

W tych przejsciowkach styki miedzy metalowymi elementami sa bardzo slabe. Aczkolwiek mam inne trzy sztuki ktore maja czasami obciazenie 1600 W ale momentami.

Natomiast czy te z chin czy kupione w polsce przy obciazeniu 1800 w przez kilkadziesiat min topia sie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz przetestować i nie być stratnym, to udaj się do Castoramy jak masz w pobliżu i tam mają przejściówki, jak się zjara to oddasz :D

Sprawdź tylko czy na opakowaniu piszą 16A.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz przetestować i nie być stratnym, to udaj się do Castoramy jak masz w pobliżu i tam mają przejściówki, jak się zjara to oddasz

Ehh no tylko zebym przy tym chaupy nie zjarał. Podejrzewam, ze tam bedzie to samo co od chinczyka. Zakupilem w mrowce takowe przejsciowki i jedna wlasnie wymieniona byla bo przegrzala sie i nie laczyla. Chyba najlepszym rozwiazaniem bedzie zamontowanie kilku gniazd Aqara w scianie....

Wysłane z mojego NX505J przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają takie https://www.castorama.pl/produkty/instalacja/przedluzacze-i-akcesoria/wtyczki-gniazda-i-adaptory/adapter-podrozny-dpm-solid-europa-wtyk-e.html#product

Niestety do 10A, no ale niby te 2300W da radę.

Tak informacyjnie to warto dla urządzeń podpinanych pod gniazdko Xiaomi zakupić https://pl.aliexpress.com/item/2-x-Australian-China-New-Zealand-3-Pin-DIY-Rewireable-Power-Plug-100-250V-10A/32769099307.html?spm=2114.13010608.0.0.nfNKce sam wymieniłem aby wykorzystać uziom.

Wspomnę również ze u nas przyjmuje się ze przewód fazowy (czarny lub brązowy) jest po lewej stronie, neutralny (niebieski) po prawej a uziom (żółto-zielony) na górze. Podłączając do tak podłączonego gniazdka gniazdo Xiaomi mamy zawsze na wyjściu fazę, bo przekaźnik steruje prawym stykiem.

 

Dlatego w celu bezpieczeństwa przy sterowaniu pompą (filtrem) do basenu odwróciłem fazę z neutralny.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dostałem kostkę i sparowałem ją z Gateway do obsługi wbudowanego radia.

Przez ostatnie dni sporo go używam i słucham radia, nie mam żadnych objawów przerywania grania, zacinania itp.

Fakt zdarza się aby po włączeniu i sygnale włączenia radia nie grała muzyka, zmieniam stacje i już jest OK.

W domu nie mam internetu "kablowego" i wszystko śmiga na LTE od Orange.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje jaka jest różnica miedzy Gateway 2 a Gateway 3?

Wiem że Gateway 1 nie miał radia i nie można było dogrywać dzwonków.

Ja posiadam ten z symbolem MJ nie z literami mi.

Po wejściu w Gateway w tryb dewelopera mam version code 138.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w gateway pokazuje możliwość dodania nowych Aqar (rolety, czujnik ruchu, czujnik drzwi, czujnik temperatury, czujnik zalania, ) ale bez klawisza.

@Ruski

A próbował kolega dodać jako okrągły?

 

Możliwe ze pojawi się w którejś aktualizacji.

Edytowane przez Lector
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bati cholera jasna! Zamówiłem na początku jako presale. 

Napisałem do gearbesta niech oddają kasę, wprowadzają w błąd opisem i odpowiedziami na stronie.

@Lector Pewne że próbowałem, za którymś razem coś po chińsku powiedział gateway. Zamiast 4 urządzeń licznik gatewaya wskazywał 5, ale na liście widoczne były 4, te które już miałem. Jak znów przytrzymam reset na przycisku niewidoczne urządzenie się odłącza i znów mam 4 (i dalej 4 widoczne).

U mnie też jest wszystko prócz tego przycisku. Niech mi oddają kasę dziady na zwykły okrągły...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie użytkownicy Mi Smart Home. Ja na razie mam gniazdo wifi, Mi wifi Router 3, Mi Kettle. Jadą do mnie bramka, pir-y, czujnik na drzwi, żarówki Yeelight i kontroler Cube.
A teraz do rzeczy. Ustawiłem w Mi Home następującą scenę: rozłączenie z telefonu od sieci wifi ma wyłączyć Mi Socket, ale scena nie działa. Ktoś z Was próbował ustawienia, gdzie warunkiem wyzwalającym jest odłączenie telefonu od wifi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Mielcar napisał:

U Ciebie tego nie widać na ekranie ale pełny opis "(Phone connects/disconnets from Wifi (Beta)" dlatego nie działa, póki co beta :)

Dzięki za informację. Funkcja może być przydatna, miejmy nadzieję, że to dopracują.

A tak z innej beczki, do montażu np. Mi Gateway mogę polecić takie gniazdo:

https://www.aliexpress.com/item/Pure-White-86-Type-Wall-Socket-Panel-5-Pins-Outlet-Electric-10A-Home-Decoration-Sockets-2/32431236525.html

Bardzo dobra jakość wykonania, relatywnie niska cena. Jedyny minus (choć duży), to że nie mieści się do naszych puszek 60 mm. Gdyby ktoś był zainteresowany, mogę podać wymiary wewnętrznej części.

Gdyby ktoś miał namiar na gniazdo dobrej jakości, które mieści się w puszce 60 mm, to proszę niech napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kogos interere.

Ale dziś przypadkowo znalazłem że jest nowy czujnik pir.

http://www.gearbest.com/alarm-systems/pp_659226.html

Na obrotowej nóżce.

Oraz że zmieniają gatewaya. Teraz ma logo tej tarczy i nowy zestaw 2 czujniki drzwi + przycisk + nowy gateway

http://www.gearbest.com/alarm-systems/pp_659225.html?utm_source=mail_api&utm_medium=mail&utm_campaign=special.0706&eo=wjC929VeCUZH4Bxd&email=b2t8aG9tbWFuQGdtYWlsLmNvbXwxNjI2OQ==

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Ruski napisał:

@homman Ten gateway mam już od kwietnia. Nie wiem czy czymkolwiek różni się od poporzedniego.

Nowy czujnik, też jest od jakiegoś już czasu, z opisu nie wynika aby miał jakieś inne opcje. Oczywiście prócz tego że jest brzydszy od starego :D

Czujnik ma dodatkowo funkcję pomiaru natężenia światła.

Wg opisu na Aliexpress.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bati Dostałem 5$ zwrotu za kwadratowy przycisk od aqary od gearbesta. Mogę też zatrzymać urządzenie, może kiedyś dodadzą do mihome, wyrzucał nie będę.

Jeśli ktoś z Was kupił, wystarczy kilka zdań wyjaśnienia. A dziś zamawiam okrągły... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...