Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, homman napisał:

Da sie tak zrobić

Przycisk ma 3 opcje.

Długie naciśniecie

Dwuklik

Klik

I powyższe pytanie też się da

To spróbuj ustawić aby klikiem zapaliło czerwone światło na Gateway, a dwuklik zielone. Nie da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejne zakupy i zakupiłem kostkę i żarówkę LED RGB.

@homman próbuje na Gateway, daje zapal i nie mogę dodać już jasności.

Jak daje samą jasność to nie ma możliwości ustawienia na ile. Kolory też losowo ustawia, więc nie mogę zapalić pojedynczym klikiem zielonego a podwójnym czerwonego.

Przyjdzie żarówka i kostka będą testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gatewayu się tak nie da

Da sie tylko on off i zmień kolor.

Można jedynie scenami czyli scena taka i taka i do niej ustawiony gateway.

 

Przy żarówce nie ma problemu.
Dajesz set color i masz ustawiony

set light i masz tryby np nocny, randka itd

Albo np ustawiasz sobie że 25% białe światło.

 

I o to mi chodziło w odpowiedzi do ruskiego.

A nie zauważyłem że ty chcesz gatewaya sterować.

 

Ta żarówka philipsa nie ma sensu.

Ona ma tylko 6,5W xiaomi maja 7 i 9W. A też szału nie ma z jasnością. Jako lampka nocna jedynie

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lector napisał:

@homman Pamiętaj ze pobór Watów nie zawsze się przekłada na moc świecenia.

Więc moc świetlna wszystkich może być taka sama.

Nowa jest slabsza o 25%. Stara  600lm a nowa 450lm, ale jest mniejsza i kulka to w zyrandolach bedzie lepiej wygladac.

Nowe przyciski Aqary nie dzialaja z Mihome trzeba do nich aplikacje aqary.

Edytowane przez Mielcar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lector napisał:

Która aplikacja jest do obsługi nowej Aqary?

OK pobrałem z kodu z filmiku :P

dostales SMS aktywacyjny?

 U mnie na iOS nie dochodzi sms aktywacyjny, a na Androidzie .apk w ogole nie chce sie zainstalowac.

Edytowane przez Mielcar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lector napisał:

U mnie na MI4 zainstalowało się, ale SMS brak.

Ciekawe czy te wszystkie rozłąki firm od Xiaomi to nie przypadkiem zadłużenie, a może nie wypłacalność za otrzymany towar.

z tych nowych "Aqar" dzialac beda tylko automatyczne zaluzje bo sa w MiHome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic nie zamówiłem z nowych czujników, ale może po prostu będą te same tylko w bardziej eleganckiej obudowie?

I raczej nic nowego dość szybko nie kupię, bo jakoś nie mam ciśnienia na nic. To co potrzebowałem to już mam :D i działa :P

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do mojego problemu z radiem w Gatewayu. Problem polega na tym, że radio regularnie przerywa.

Z internetem w domu nie mam problemów (żadnych zaników sieci cały czas na wysokiej prędkości śmiga), więc tego nie brałem pod uwagę, ale wczoraj z ciekawości odłączyłem router, a udostępniłem z telefonu Hotspota do którego podłączył mi się Gateway i przez jakieś 20 minut radio ciągle grało, co przy połączeniu z routerem się nie zdarza.

W sprawach sieciowych  nie jestem obeznane i router ma standardowo skonfigurowany - zabezpieczenie sieci + ustawienia, aby podłączyć się z dostawcą internetu.

Ma ktoś jaki pomysł co to może być? Nie mam niestety 2 routera, aby skontrastować sam router. Ale może jest to kwestia ustawień w samym routerze? Nie wiem coś przerywa połączenie czy działa na zbyt obciążonym paśmie?

Jeśli ma ktoś jakiś pomysł to chętnie coś przetestuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, chciałbym rozpocząć zabawę z Xiaomi. Mam kilka pytań. Chciałbym by baza pracowała m.in jako nocna lampka oraz dzwonek do drzwi. 

Czy da się ustawić by baza załączała światło od godziny 22.00 na 15 sek po wykryciu ruchu? Pod jakim kątem wykrywa ruch? duży/ mały zakres?
Jak sprawa z radiem? Coś się już ruszyło w tej sprawie? 

Mam rozumieć, że Gateway działa tylko po wifi? bluetooth nie ma nic do rzeczy? 

Jest opcja uruchomienia światła w bazie nie będąc w domu poprzez połączenie pakietowe? sprawdzenie czy dzwonek był w użyciu?

 

Pozdrawiam i troszkę zrozumienia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EBE97400

Gateway nie ma czujnika ruchu więc musisz dokupić moduł: http://www.gearbest.com/smart-light-bulb/pp_257678.html

W takiej konfiguracji tworzysz scenę aby działała w określonych godzinach po wykryciu ruchu.

Do dzwonka potrzebny klawisz http://www.gearbest.com/smart-light-bulb/pp_257679.html

Jest opcja aby przy każdym zadzwonieniu aplikacja Mi Home otrzymała powiadomienie (telefon musi być OnLine).

Radio myślę ze chodzi o polskie stacje, to raczej nic się nie zmieniło. Trzeba zmienić DNS dodać stacje i DNS można zmienić.

Gateway wykorzystuje WiFi do łączności ze światem (z Twoim ruterem), wszystkie moduły działają pod ZigBee, ale za pomocą włącznika z linka powyżej można włączyć/wyłączyć moduły WiFi (listwa zasilająca, gniazdko WiFi). Sterowanie tylko urządzeniami (modułami) Xiaomi i Aqara (włączniki do światła).

Wszystkim co masz podpięte pod Gateway, może lepiej napisać wszystkim co masz dodane do aplikacji Mi Home można sterować z poza domu przez telefon z włączonym transferem danych lub jakiś innym punktem dostępowym (hotspot WiFI).

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=2684]Lector[/mention] Dzięki za odpowiedź. 

Czyli mam rozumieć, że muszę kupić to 1459233950400661.jpg 
By działał czujnik oraz przycisk tak?
Montuję się gniazdko-przejściówka-zigbee-baza? 
 

Ja kupiłem takie gniazdko i okazało się że aplikacja mi home nie widzi go. To samo mam z gatewayem xiaomi ktoś ma pomysł jak to uruchomić żeby działało?
bb35a89a0b7d0ec5f1175551a0126e94.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EBE97400

To gniazdo co pokazałeś to dodatkowy moduł (urządzenie) do sterowania zasilaniem tego co tam podepniesz. Są dwa takie gniazda, jedno na WiFi i drugie na ZigBee (to posiada "watomierz").

Centralka to Gateway czyli to http://www.gearbest.com/living-appliances/pp_344667.html to jest cały mózg systemu Xiaomi.

@Peter

W czym dokładnie masz problem?

Gniazdka są dwa jedno gniazdko działa na WiFI i tu Gateway jest nie potrzebny, drugie gniazdko działa na ZigBee i tu już musi być Gateway.

Sprawdź jakie gniazdko kupiłeś w opisie produktu na stronie gdzie kupowałeś.

Aby Gateway działał musisz mieć aplikację Mi Home i w niej dodajesz Gateway oraz tu dodajesz gniazdko WiFi.

Gniazdka ZigBee jak i inne "ZigBee" od Xiaomi (klawisze, czujniki ruchu, czujnik okna, czujnik temperatury) dodajesz w pluginie Gateway.

Jak dodawać znajdziesz tu https://www.youtube.com/channel/UC15AWWnS2fW44trLmtnu8mA na moim kanale.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Zakupiłem lampę Xiaomi Philips. Teraz potrzebuję włącznika do niej. Jaki mam wybrać? Chodzi mi o to aby zawsze lampa była online a włączam ją dodatkowo przez włącznik na ścianie.

Ten będzie ok? 

http://www.gearbest.com/access-control/pp_626696.html

Edytowane przez milenium17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej konfiguracji nie miałem, ale wyobrażam sobie to tak, żeby zlikwidować normalny przełącznik, włożyć jakaś kostkę żeby połączyć kable i lampa ma cały czas zasilanie. Na dziurę nakleić przełącznik, który sceną będzie włączał i wyłączał świecenie lampy.

Ja mam taki przełącznik tylko z dwoma klawiszami. Generalne można przycisków używać do dowolnych scen nie tylko powiązanych ze światłem.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...