Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, milenium17 napisał:

Rozwiązałeś jakoś problem z kamerką? Ja chyba odsyłam do BG.

Otworzyłem spór na Ali i póki co jest w toku. Na necie pojawiło się mnóstwo postów ale rozwiązania żadnego. Jedyna droga to chyba wgranie hacka, ale wolałbym żeby kamera chodziła w oficjalnej aplikacji. Jakby ktoś cokolwiek wiedział na ten temat to piszcie proszę. Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja otworzyłem na BG. Odnośnie hacka to jedni piszą że i tak nie działa - sam już nie wiem :( najlepsze jest to że zamówiłem 2 szt i 1 działa a 2 nie.

P.S. Mamy 2 nowości:

1 - kamerka 360, HD, montaż na suficie, cena 199 juanów

2 - lampa Philips - nowość sterowanie Mi Bandem - ale jak? cena 349 juanów

źródło  -http://en.miui.com/thread-614521-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, trollasek napisał:

Mam również podobny problem z xiaofang, jak i sprzed tak i po aktualizacji oprogramowania wyskakuje komunikat, że tylko w Chinach można jej używać. Region na Chiny oczywiście ustawiony mam.

Nikt sobie z tym jakoś nie poradził?

Nie którzy piszą że hack rozwiązuje problem. Ja napisałem do BG i zrobią mi zwrot kaski. Jak kaska przyjdzie to ją wtedy shackuje ;)

działa jedynie na WiFi na aplikacji Mi home 4.0.11

Edytowane przez milenium17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jacuss napisał:

Zresetowałeś ja resetem i parujesz od nowa?

Możesz też zrobić reinstall appki

reinstal nie wchodzi w grę bo mam sporo sprzętu podłączonego i za dużo czasu stracę na ponowną konfigurację

 

 

6 godzin temu, milenium17 napisał:

Nie którzy piszą że hack rozwiązuje problem. Ja napisałem do BG i zrobią mi zwrot kaski. Jak kaska przyjdzie to ją wtedy shackuje ;)

działa jedynie na WiFi na aplikacji Mi home 4.0.11

znajomy ma 4.1.16 i też mu działa
na czym ten hack polega? gdzie znajde info na ten temat?

 

jak rozwiązać problem stref czasowych?

Edytowane przez trollasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się ze ZigBee ma mniejszy zasięg niż WiFi, przynajmniej u mnie.

Tam gdzie rok temu działało bez problemu gniazdo Orvibo S20 tam gniazdo Xiaomi nie łapie - jest to drewniana wiata koło domu.

Będę musiał się pobawić i sprawdzić czy mi tam obsłuży, ale pewnie bez drugiego Gatewaya się nie obędzie - bo nie ma jakiś wzmacniaczy.

A może wystraszy zakupić gniazdo na WiFi, głównie chodzi mi o załączanie okrągłym przyciskiem.

Ma ktoś gniazdko na WiFi od Xiaomi? Idzie nim sterować klawiszem?

Mam listwę zasilającą i nią mogę sterować, więc gniazdkiem chyba też można.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mam ZigBee, w domu Gateway wyłapuje.

Znalazłem do kupna stare gniazdo z USB za 40zł kupię, a w USB wstawię jeszcze wzmacniacz WiFi od Xiaoomi :D

Czy Xiaomi Mi WiFi Amplifier V1 a V2 rożni się tylko szybkością transmisji?

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winą jest slaby zasięg Gateway, jak go przełożę do innej lokalizacji to działa, wraca do starej raz działa a raz nie. Najlepsze jest to ze gniazdko jest widoczne jako podłączone z systemem.

Za tydzień jak dobrze pójdzie będę mieć gniazdo WiFi, a przy okazji sobie w wzmocnie WiFi na ogrodzie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Lector said:

Czy Xiaomi Mi WiFi Amplifier V1 a V2 rożni się tylko szybkością transmisji?

Wg. mnie tak, właśnie dziś podłączałem dwójkę, rzeczywiście transfer zwiększył się mniej więcej 2 razy względem jedynki. W zasięgu różnicy nie zauważyłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie tak, właśnie dziś podłączałem dwójkę, rzeczywiście transfer zwiększył się mniej więcej 2 razy względem jedynki. W zasięgu różnicy nie zauważyłem.


Jedynka - jedna antena 150 Mb/s
Dwójka - dwie anteny 300 Mb/s

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad taką sceną: gateway jest pod łóżkiem razem z sensorem ruchu. Wstaję w nocy z łóżka i sensor włącza światło w gatewayu. Tyle zdziałałem, ale nie wiem czy można dodać komendę aby światło w gatewayu włączało się tylko o określonej porze w nocy i tylko przy wyłączonej żarówce xiaomi. 

I jeszcze jedno, da się aby np. jeden klik na switchu włączał/wyłączał żarówkę xiaomi na minimalną moc a podwójny klik na maxymalną?

Ktoś ma jakiś pomysł jak to zrobić?

Edytowane przez Ruski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz jak zapalać w określonym czasie.

 

Jak widzisz daje tam Gateway In Dark - czyli jak jest ciemno i wykryje ruch to zapali w określonych godzinach.

Nie mam żarówki, ale możesz sprawdzić czy ona się tam pojawia. Obawiam się ze tu pokazuje same urządzenie dające rozkazy, a żarówka tylko je odbiera i może jej tu nie być.

 

Co do kliku i zapalania żarówki nie pomogę bo jak pisałem nie mam - będę musiał ją kupić i się pobawić nią :D

Ale pewnie za pomocą kliku masz możliwość zapalania i gaszenie, zmiany kolorów.

Opcją może być "kostka", bo ona chyba by kontrolowała ściemnianie i rozjaśnianie - też jej jeszcze nie mam :P.

Edytowane przez Lector
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...