Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, bati napisał:

Lector dużo tego masz ;)

U mnie te zmiany DNS nie przynoszą rezultatu ... pewnie czegoś nie umiem zrobić albo robię to źle :(

Poszukam, poczytam ... może uda mi się jakoś to rozszyfrować ;) choć nie powiem, że radyjko PL by się przydało :)

 

A próbowałeś z wykorzystaniem telefonu? http://www.pokoleniesmart.pl/blog/2017/01/07/polskie-stacje-radiowe-w-xiaomi-mi-radioxiaomi-gateway/

Ja robiłem w ten sposób i bez problemu mi radia znalazło.

Niestety mam tak problem, że od czasu do czasu radio na chwile przestaje grać i po 2-3 sekundach działa znowu. Niestety po trafi tak co parę minut, co jest bardzo irytujące, Nie wiem za bardzo co na to poradzić :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadnak moja teoria się nie sprawdziła ... czujnik ruchu znów nie wykrywa za każdym razem po wykryciu ...

ale po sparowaniu go z gatewayem przez moment wyłapuje każdy ruch ;)

Czyli widać nie tylko ja tak mam ... :( szkoda :(

Przez telefon nie mogę dodać bo mam iphona i nie chcę nic w nim kombinować i zmieniać ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

65$ za zestaw 6 (Wireless Switch / Window Door / Human Body / Temperature Humidity Sensor / Multifunctional Gateway / Outlet) urządzeń to najlepsza cena jaka była? Mam szansę nabyć zestaw w takiej cenie z gearbest z rabatem, niestety nie śledzę na bieżąco cen zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób posiadających oczyszczacz oraz czujniki okna/drzwi. 

Utworzyłem sobie sceny, jeśli otwarte okno to wyłącz oczyszczacz. Jeśli zamknięte okno to włącz oczyszczacz. Generalnie przy jednym oknie działa idealnie. Jeśli chce utworzyć sceny dla dwóch okien (tak naprawde 4 sceny, 2x wyłącz + 2x włącz) to już nie działa tak idealnie. 

Przykład: Jesli otworze okno1 to oczyszczacz się prawidłowo wyłącza.  Następnie otwieram okno2. Po paru minutach zamykając okno1 oczyszczacz sie włącza mimo, że okno2 jest ciągle otwarte.

Macie jakiś patent jak to usprawnić? Moze sceny trzeba inaczej zrobic?

Edytowane przez kumpel_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, kumpel_ napisał:

Mam pytanie do osób posiadających oczyszczacz oraz czujniki okna/drzwi. 

Utworzyłem sobie sceny, jeśli otwarte okno to wyłącz oczyszczacz. Jeśli zamknięte okno to włącz oczyszczacz. Generalnie przy jednym oknie działa idealnie. Jeśli chce utworzyć sceny dla dwóch okien (tak naprawde 4 sceny, 2x wyłącz + 2x włącz) to już nie działa tak idealnie. 

Przykład: Jesli otworze okno1 to oczyszczacz się prawidłowo wyłącza.  Następnie otwieram okno2. Po paru minutach zamykając okno1 oczyszczacz sie włącza mimo, że okno2 jest ciągle otwarte.

Macie jakiś patent jak to usprawnić? Moze sceny trzeba inaczej zrobic?

Wystarczą dwie sceny:

1. Włączenie oczyszczacza, zamykasz okna. Wybierz aby spełnione zostały wszystkie warunki - oba czujniki "zamknięte"

2. Wyłączenie oczyszczacza gdy otwierasz okno. Wybierz, że musi zostać spełniony tylko jeden z warunków - oba czujniki "otwarte"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mielcar napisał:

 

Wystarczą dwie sceny:

1. Włączenie oczyszczacza, zamykasz okna. Wybierz aby spełnione zostały wszystkie warunki - oba czujniki "zamknięte"

2. Wyłączenie oczyszczacza gdy otwierasz okno. Wybierz, że musi zostać spełniony tylko jeden z warunków - oba czujniki "otwarte"

Dzięki wielkie działa !

Mam jeszcze jedno praktyczne pytanie odnośnie oczyszczacza.

Jeśli aktualnie ustawię tryb Auto, oczyszczacz pracuje na dość wolnych obrotach, mam PM2.5 na poziomie 30-35, więc jest ok.

Natomiast jak w trybie Favorites ustawie na poziomie 34-37 m2 to oczyszczacz włącza chyba tryb turbo, bo jest bardzo głośny.

Mieszkanie mam prawie 50m2, więc wypadałoby pracować na najwyższych obrotach. 

Orientujesz się może jak to wygląda w praktyce? Jak włączę wyższe obroty to lepiej przefiltruje mi powietrze w mieszkaniu, czy jeśli mam aktualnie wartość PM na poziomie 30 to nie ma sensu pracować na wyższych obrotach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 3.05.2017 o 15:10, kumpel_ napisał:

Dzięki wielkie działa !

Mam jeszcze jedno praktyczne pytanie odnośnie oczyszczacza.

Jeśli aktualnie ustawię tryb Auto, oczyszczacz pracuje na dość wolnych obrotach, mam PM2.5 na poziomie 30-35, więc jest ok.

Natomiast jak w trybie Favorites ustawie na poziomie 34-37 m2 to oczyszczacz włącza chyba tryb turbo, bo jest bardzo głośny.

Mieszkanie mam prawie 50m2, więc wypadałoby pracować na najwyższych obrotach. 

Orientujesz się może jak to wygląda w praktyce? Jak włączę wyższe obroty to lepiej przefiltruje mi powietrze w mieszkaniu, czy jeśli mam aktualnie wartość PM na poziomie 30 to nie ma sensu pracować na wyższych obrotach?

 

Ja mam ustawione na auto, i jest 20-30. Nie ma co przesadzac.

Edytowane przez Mielcar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nurtuje mnie jedno pytanie, czy ktoś z Was wykombinował jak sterować czujnikiem temperatury kotłem gazowym? Przychodzi mi do głowy smart gniazdko i jakaś dostawka do gniazdka zamykająca obwód w wejściu sterownika pieca...

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem mocno zainteresowany tym tematem. Można by kombinować tak jak piszesz ale po cichu liczę, że xioami wprowadzi do sprzedaży pełnoprawne głowice na grzejniki i termostaty.

ps. Czy ktoś w ostatnim czasie kupił kamerę Xiaomi Xiaofang 1080p? Pytam bo kupiłem i nie działa, cały czas komunikat, że sprzęt przeznaczony tylko dla Chin. Próbowałem na różnych kontach jak również ios i android.

Edytowane przez time.greg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, time.greg napisał:

Ja też jestem mocno zainteresowany tym tematem. Można by kombinować tak jak piszesz ale po cichu liczę, że xioami wprowadzi do sprzedaży pełnoprawne głowice na grzejniki i termostaty.

ps. Czy ktoś w ostatnim czasie kupił kamerę Xiaomi Xiaofang 1080p? Pytam bo kupiłem i nie działa, cały czas komunikat, że sprzęt przeznaczony tylko dla Chin. Próbowałem na różnych kontach jak również ios i android.

ustawiles region na mainland china?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś namieszali z tymi kamerkami. U mnie wygląda tak. Ta kamerka u kolegi na nowym koncie wyświetla też napis że działa tylko w Chinach. Wziąłem ją do mnie. Utworzyłem nowe konto. Najpierw pozmieniałem lokalizację (us, singapur i inne) i na końcu ustawiłem China. Dodałem i działa. Oddałem koledze. Dodał od razu do swojego do konta i znów napis.... Koledzy na 4pda piszą że mają ten sam problem. Jeśli uda mi się u kolegi rozwiązać problem to dam znać. Możesz też spróbować przez apkę tinycam.

 

P.S. Smart doniczka - http://www.dealsmachine.com/best_408262.html

 

Edytowane przez milenium17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na moim koncie 5 czujników temperatury, dwa gniazdka, żarówkę, czujnik ruchu, czujnik drzwi i wszystko do tej pory hulało bez problemu. Kamerka niestety nie chce (muszę potwierdzić odbiór na Ali i nie wiem czy rozpoczynać spór czy jeszcze poczekać :-)) Próbowałem już założyć nowe konto i to samo jest, oczywiście wszędzie ustawione mainland china i język chiński - w ustawieniach na stronie acount.xiaomi również. Próbowałem też dodać kamerkę do konta kolegi i na jego koncie działa (on nie ma na koncie nic tylko router xiaomi) i co ciekawe jak mi udostępni kamerkę z jego konta to u mnie nie działa a u niego tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się nie chce wierzyć że xiaofang krzyczy że tylko dla chin.

Przecież po to xiaomi odeszło od xiaoyi żeby nie było problemów ch i eu.

Raczej krzyczy ci bo ja źle łączysz.

Kamerka ta ma dwa tryby.

Z wi fi bez wifi.

W trybie bez wifi soft się krzaczy.

 

A jeśli znów zaczynają blokować to ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem mocno zainteresowany tym tematem. Można by kombinować tak jak piszesz ale po cichu liczę, że xioami wprowadzi do sprzedaży pełnoprawne głowice na grzejniki i termostaty.
ps. Czy ktoś w ostatnim czasie kupił kamerę Xiaomi Xiaofang 1080p? Pytam bo kupiłem i nie działa, cały czas komunikat, że sprzęt przeznaczony tylko dla Chin. Próbowałem na różnych kontach jak również ios i android.

Ja steruje kotlem gazowym za pomocą gniazdka mam ustawione na sterowniku od kotla 22 stopnie na stałe i jak np. Wyjeżdżam to wyłączam kocioł zdalnie, następnie mam ustawioną scenę na automatyczne włączenie pieca gdy temp. Zejdzie poniżej 20 stopni oraz powiadomienie gdy do 21 stopni. Oczywiście mozna zdalnie włączać i wyłączać piec.

Wysłane z mojego Lenovo P1a42 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil ja mam akurat piec immergasa dwufunkcyjny. I mógłbym podłączyć tak jak piszesz czyli piec bezpośrednio do inteligentnego gniazdka. Ale w takim przypadku wyłączałbym cały piec. A tak naprawdę sterownik który mam do niego podpięty steruje piecem bezpotencjałowo czyli zwarty-rozwarty poprzez dedykowane styki i pomimo że np. wyłączysz ogrzewanie to kocioł jest dalej włączony i może podgrzewać wodę. Trzeba by do inteligentnego gniazdka podłączyć przekaźnik i dopiero przekaźnikiem sterować piecem.

ps. O kamerkach Xiaofang nadal nikt nic nie wie? Na zagranicznych forach pojawiło się pełno postów od użytkowników z całego świata, że kamerki przestały działać po aktualizacji i wini się za to bezpośrednio xiaomi. Oj nieładnie, mam nadzieję, że to nie jest celowe działanie... Pojawił się dziś update kamery, zainstalowałem i nadal to samo. Usunąłem z konta, zresetowałem, dodałem ponownie i nic....

IMG_0077.PNG

Edytowane przez time.greg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie jak podłączyć gateway do innej sieci? Mam podłączony do swojego routera, ale w związku z moimi problemami z radiem (przerywa mi dość regularnie) chciałem podłączyć go do innej sieci, żeby spróbować czy to nie jest problem z routerem (choć z siecią nacodzień nie mam żądnych problemów). Jedyny pomysł jaki mam to rest gatewaya od ustawień fabrycznych, ale tu z kolei nasuwa mi się pytanie czy nie strace scen które mam ustawione? Czy to się synchronizuje jakoś z kontem Xiaomi?

Dodatkowo jak chciałem coś znaleźć na ten temat to natrafiłem na informację, ze jest problem z ponownym połączeniem się z gatewayem, który już był połączony z siecią.

Spotkał się ktoś z takim problemem?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@time.greg

Ja steruje otwieraniem furtki :D

@kumpel_

Reset przez przytrzymanie nie powoduje utraty scen, kasujesz połączenie z ruterem.

Wydaje mi się ze wszystko z gateway jest przenoszone do chmury.

 

Jak chcesz to sprawdź coś takiego: usuń dowolny moduł (np gniazdko), dodaj je ponownie a sceny które miałeś do niego się pojawią z automatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem mocno zainteresowany tym tematem. Można by kombinować tak jak piszesz...


Ok. Sprawa jest już rozpracowana. Trzeba do smart gniazdka podłączyć przekaźnik z cewką 230V. Do przekaźnika podłączyć kocioł. Zamknięcie obwodu w przekaźniku po uruchomieniu gniazdka spowoduje uruchomienie pieca tak jak przy dedykowanym sterowniku pokojowym.
Teraz tylko wymyślić sensowne opakowanie do schowania przekaźnika i przewodów.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Phil_ips napisał:

 


Ok. Sprawa jest już rozpracowana. Trzeba do smart gniazdka podłączyć przekaźnik z cewką 230V. Do przekaźnika podłączyć kocioł. Zamknięcie obwodu w przekaźniku po uruchomieniu gniazdka spowoduje uruchomienie pieca tak jak przy dedykowanym sterowniku pokojowym.
Teraz tylko wymyślić sensowne opakowanie do schowania przekaźnika i przewodów.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 

 

Jak to trzeba podłączyć to ja wiedziałem:-)

ps. Apropo w tym sezonie kupiłem termostat netatmo i sprzedałem go po 2 miesiącach :-) Świetnie wyglądał, aplikacja fajna, pełne statystyki ale wiesz co? Łosie zamknęli czujnik temperatury wewnątrz obudowy.... Co za tym idzie termostat miał ogromną zwłokę w reakcji na zmiany temperatury.... Niby taki fajny produkt a popełnili podstawowy błąd

Edytowane przez time.greg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to trzeba podłączyć to ja wiedziałem:-)
ps. Apropo w tym sezonie kupiłem termostat netatmo i sprzedałem go po 2 miesiącach :-) Świetnie wyglądał, aplikacja fajna, pełne statystyki ale wiesz co? Łosie zamknęli czujnik temperatury wewnątrz obudowy.... Co za tym idzie termostat miał ogromną zwłokę w reakcji na zmiany temperatury.... Niby taki fajny produkt a popełnili podstawowy błąd


Ja miałem dużą ochotę kupić regulator pokojowy Nest. No cud malina, tyle że w europejskich piecach taki sterownik nie ma IMO sensu. A dlatego, że sterowanie jest bardzo ubogie. W zasadzie działają na zasadzie włączony/wyłączony. Amerykańskie kotły mają większe możliwości, płynne zwiększanie mocy itd. Dlatego idę w kierunku sterowania przy użyciu smart plug od xiaomi. W zupełności wystarczy do włączania i wyłączania pieca zdalnie, przez Internet. W kategorii cena/możliwości jest bezkonkurencyjny.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.05.2017 o 16:42, time.greg napisał:

Kamil ja mam akurat piec immergasa dwufunkcyjny. I mógłbym podłączyć tak jak piszesz czyli piec bezpośrednio do inteligentnego gniazdka. Ale w takim przypadku wyłączałbym cały piec. A tak naprawdę sterownik który mam do niego podpięty steruje piecem bezpotencjałowo czyli zwarty-rozwarty poprzez dedykowane styki i pomimo że np. wyłączysz ogrzewanie to kocioł jest dalej włączony i może podgrzewać wodę. Trzeba by do inteligentnego gniazdka podłączyć przekaźnik i dopiero przekaźnikiem sterować piecem.

ps. O kamerkach Xiaofang nadal nikt nic nie wie? Na zagranicznych forach pojawiło się pełno postów od użytkowników z całego świata, że kamerki przestały działać po aktualizacji i wini się za to bezpośrednio xiaomi. Oj nieładnie, mam nadzieję, że to nie jest celowe działanie... Pojawił się dziś update kamery, zainstalowałem i nadal to samo. Usunąłem z konta, zresetowałem, dodałem ponownie i nic....

IMG_0077.PNG

Rozwiązałeś jakoś problem z kamerką? Ja chyba odsyłam do BG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...