Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

EDIT:

Już sprawdziłem (nagrałem z tłumacza komunikat po chińsku - włącz robota i odtworzyłem wciskając przycisk  -odkurzacz się uruchomił :)

Czyli działa ale po ichnemu :(

Testowo. No to mamy z aktualizacją sterowanie głosem !?!

link - http://app.mi.com/details?id=com.xiaomi.smarthome w settings w Mi home ustawiamy tam gdzie krzaczki, później strzałka i na dole dajemy na zielono.

Na tą chwilę kontrolujemy:

- oczyszczacz, lampkę biurkową, gniazdko urządzenie do ryżu, odkurzacz, włącznik Aqara i coś jeszcze - nie widzę co to.

Fotki poniżej

Screenshot_2017-04-05-14-57-51.png

Screenshot_2017-04-05-14-56-17.png

Screenshot_2017-04-05-14-57-22.png

Screenshot_2017-04-05-14-58-13.png

Screenshot_2017-04-05-14-56-49.png

Screenshot_2017-04-05-14-57-03.png

Screenshot_2017-04-05-14-57-42.png

Screenshot_2017-04-05-14-57-59.png

Screenshot_2017-04-05-15-26-32.png

Screenshot_2017-04-05-15-14-27.png

Screenshot_2017-04-05-15-14-22.png

Screenshot_2017-04-05-15-21-51.png

Edytowane przez milenium17
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje 4.1.15 i nie mam tej opcji.

 

PS

Ostatnio mam do czynienia z systemem Proxi i Exta Free oba polskie ale sporo im brakuje, ale Xiaomi też mogło by się poszerzyć o sterowanie roletami, modułu do puszkowe itp.

Ciekawie się zapowiada drugi system Zamela Exta Life niestety nie miałem jeszcze z nim do czynienia.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lector napisał:

Mam wersje 4.1.15 i nie mam tej opcji.

 

PS

Ostatnio mam do czynienia z systemem Proxi i Exta Free oba polskie ale sporo im brakuje, ale Xiaomi też mogło by się poszerzyć o sterowanie roletami, modułu do puszkowe itp.

Ciekawie się zapowiada drugi system Zamela Exta Life niestety nie miałem jeszcze z nim do czynienia.

Xiaomi ma inna polityke, robi system "dla kazdego". W Zamelu trzeba umiec podlaczyc moduly przewodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam, z góry mówię że szukałem i nic nie znalazłem. Mam problem, chodzi o to że w mieszkaniu nie mam jeszcze seci wi fi, robię sobie hot spot z tel. Właśnie przyszła do mnie żarówka Yeelight i tu się zaczyna. Bez sieci jest to zwykła żarówa, próbuje się połączyć przez wi fi, ale potrzebna jest jakaś sieć, z telefonu nie pójdzie bo on przecież służy za pilot do niej, Moje pytanie brzmi, czy da się to jakoś obejść i korzystać z żarówki smart bez sieci? Tzn łączyć ją bezpośrednio z telefonem bez pośredniego routera? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciej5161

No to drugą kartę Sim i 2 telefon i zrób hotspota. Albo może są jakieś opcje tu:

https://ifttt.com/yeelight 

@Lector

Ty masz zawsze inna wersję niż ja ;)

odnośnie ...14 to w opisie pisali że to testowa wersja więc pewnie ją usunęli z ...15 ale zawsze ją możesz wgrać mam plik jakby co ;)

A ja po aktualizacji na ...15 mam wciąż wybieranie głosowe - te same urządzenia.

i teraz mam update Gatewaya na 1.4.1_145.0141

Edytowane przez milenium17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, milenium17 napisał:

Jakby ktoś chciał obrotową Mijia 360 z ceny 74,77 USD na 66,99 USD to podaję kod - miboyCam http://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_356786.html?lkid=10626259

Bartek ta kamerka 4 dni temu bez żadnego kodu była na za 59,89$. Także to słaba cena. Promocja to jak jest za 55$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cosmo77 napisał:

Bartek ta kamerka 4 dni temu bez żadnego kodu była na za 59,89$. Także to słaba cena. Promocja to jak jest za 55$.

Dlatego piszę o nowej promo bo chyba była na BG a nie na GB a nie wszyscy kupują z BG tak jak ja ;)

Edytowane przez milenium17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ to najaktywniejszy dział.

Postanowiłem zrobić zestawienie akcesoriów xiaomi. Żeby nie było właśnie pytać dobra cena / zła cena.

Niech każdy się dopisuje jaką widział najniższą cenę za dany produkt.

Potem będzie komuś łatwiej wiedzieć czy np 9$ za przycisk do dobra cena jak były po 5,99$.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie, urządzam mieszkanie i chciałbym podłączyć zwykły pasek led z driverem do wtyczki smart plug socket i połączyć to z czujnikiem ruchu poprzez gateway. Chodzi mi o to, aby kiedy wyjdę na korytarz czujka wykrywała ruch i załączała podświetlenie led na kilka sekund (czas na przejście korytarzem) Zastanawia mnie tylko to czy gdybym dłużej przebywał na korytarzu to czujka będzie podtrzymywać oświetlenie? czy zagasi i uruchomi po chwili ponownie? i jak to jest z szybkością tego załączania

Cały zestaw dopiero do mnie idzie, a muszę z wyprzedzeniem wiedzieć czy to będzie działać.

Bardzo proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lector dzięki za filmiki, mi też pomogły zrozumieć to wszystko ;) mógłby ktoś wrzucić opis/film krok po kroku jak wgrać polskie radio wraz ze zmianami DNS ? Na pewno by to ułatwiło pracę początkującym. Ja mam już wszystkie zamówione puzzle i od wczoraj zaczynam zabawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Ostatnio odkryłem Xiaomi Smart Home i szczerze zastanawiam się nad zakupem...

Mógłby ktoś przedstawić swoją opinię na temat tego zestawu? :D 
Nie chcę kupować go w ciemno bo trochę drogi :( Sam zestaw podstawowy na GearBest kosztuje z 300 zł, a ja jeszcze obowiązkowo bym za 120 zł dokupywał przełączniki do światła za 30$. Na początku dla próby wyposażyłbym tylko jeden pokój.

Inne pytanie: są przełączniki, to nie ma smart gniazdek Xiaomi? Bo w domu mam nasze EU gniazdka i troszeczkę kijowo by wyglądały z przejściówkami :/
Z góry dziękję za odpowiedzi ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie coś nie działa albo źle coś powpisywałem ...

Chciałem dodać polskie radia przez zmianę DNS na routerze ... może ktoś mnie poprowadzić jak to zrobić krok po kroku ?

DNS 82.146.38.202 gdzie wpisuję ten DNS ?

Mam do wyboru

Preferowany serwer DNS:

lub 

Alternatywny serwer DNS:

Za trudne to dla mnie :(:P 

Edytowane przez bati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bati

Ja bym wpisał jako perforowany (czyli główny).

@kamil9

No małe problemy mogą wystąpić, jak u mnie.

Po pierwsze wstawiałem w ścianę która ma około 7cm więc minus 5 cm puszki pozostaje 2cm. Fajnie jakby pod puszką było troszkę miejsca aby zaprawa (gips) złapała też od tyłu. Więc zostało około 1,5cm, ale młot udarowy do precyzyjnych narzędzi nie należy więc się przebiłem na wylot :P

Po drugie puszka kwadratowa jest większa na szerokość i wysokość plus dochodzą narożniki których w okrągłych nie ma, więc troszkę dłubania jest.

Jak pisałem wcześniej włącznik wszedł na delikatny wcisk, mam nadzieje że jak zajdzie potrzeba to go wyjmę :D

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dopiero odkryłem smart home od Xiaomi. Przeczytałem ten temat i mam kilka pytań.

1: Rozumiem, że smart przełączniki są tylko z kwadratową puszką? Gdzieś mi mignęło, że jest wersja na puszkę okrągłą - ktoś może potwierdzić? 

2: Czy ten system współpracuje z dowolnym routerem, czy musi być router Xiaomi? Czy mając router Xiaomi mam większe możliwości/jakieś dodatkowe funkcje?

3: Czy do smart gniazdka można wpiąć normalnie wtyczkę europejską czy trzeba wpinać przejściówkę i dopiero np. lampkę? Czy takie gniazdko da sie w polsce normalnie zamontować, czy będzie problem z kablami lub puszką?

4: Czy sceny zaprogramowane przy posiadaniu gateway są zapisywane w gatewayu, w smartfonie czy na koncie Xiaomi? Jeśli na koncie, a smartfona nie ma aktualnie w domu a padnie nam internet to system zadziała tj. uruchomi zaprogramowane sceny typu: czujnik wykrywa ruch i zapala światło?

5: Co w momencie braku zasilania? Po powrocie napięcia system "wstaje" sam, czy trzeba coś z nim robić? Zapamiętuje ustawienia po resecie? (planuję zakup dla rodziców więc ustawiam raz i zapominam :D)

6: Czy tylko podzespoły z rodziny Xiaomi są kompatybilne czy działają też inne urządzenia na ZigBee? Czy jest gdzieś jakaś lista kompatybilnych urządzeń?

7: Czy przełącznik ścienny z kablami do fizycznego podłączenia lampy może sterować innym takim samym przełącznikiem będącym np. w innym pokoju, po dwukrotnym wciśnięciu? Czy działa to tylko tak, że przełącznik na baterie steruje tym z kablami?

8: Czy przełączniki ścienne mają zintegrowany dimmer?

9: Jak działają czujniki temperatury i wilgotności? Gdy zainstaluję jeden w mieszkaniu, drugi na balkonie to jest jakiś widget który pokazuje te dwa czujniki jako stacje pogodową? Czy muszę stworzyć sobie widok stacji pogodowej, ewentualnie ponazywać je dom i balkon?

Będę wdzięczny za odpowiedzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koles142

No to jedziemy :P

1. Z tego co wiem to jest tylko kwadrat, na Ali są poglądowe okrągłe ale tylko po to aby zaznaczyć ze nie będzie pasować. Pisałem w tej sprawie do sklepu Xiaomi na Ali.

2. Gateway łączy się przez WiFi, nie ma znaczenia jakiej firmy jest ruter. U mnie działa z Huawei B315 i mam LTE. Gateway działa poprzez chmurę Xiaomi więc nie ma problemu z brakiem publicznego IP.

3. Gniazdo

2017-New-Original-font-b-xiaomi-b-font-A

można podłączyć nasze wtyczki, ale nie będzie uziemienia, oraz wtyk australijski. Oczywiście puszka kwadrat :D

4. Sceny są w chmurze Xiaomi, ale kopia jest na Gateway. Obsługa z telefonu nie działa, ale ustawione sceny działają.

5. Brak zasilania to nie problem, system sam wstaje. Nie sprawdzałem jak z uruchamianiem o określonej godzinie, czy się uruchomi po "czasie" gdy nie było prądu po jego załączeniu.

6. Działają tylko Xiaomi, innych aplikacja nie wykrywa :P

7. Przycisk działa tak jak normalny, załącza tylko obwody podpięte. Nie można mu przypisać innej funkcji. Ale do niego możesz przypisać przyciski bateryjne - bez kabli Aqara i okrągłe Switche Xiaomi. Czyli zdublowanie klawiszy, tzw łączniki schodowe i krzyżowe. To wszystko na scenach, również zapalanie na ruch jak masz czujnik lub tez czujnikiem otwarcia drzwi.

8. Nie łącznik ścienny nie ma dimmera (ściemniacza), pytanie czy jak by był to by obsługiwał LED i świetlówki.

9. Ja mam takich czujników 7 sztuk :P A tak wygląda u mnie aplikacja Mi Home:

Screensho_aawrqnh.png

Każdy czujnik nazywasz jak chcesz, zresztą jak każdy "moduł" od Xiaomi.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lector Boże ile ty tego masz XD

Ogolnie ten Smart Home to fajna sprawa, ale trochę droga :(

Gdzie najlepiej kupować te wszystkie komponenty, aby wyszło jak najtaniej? Czy da się znaleźć zestaw 6 w 1 za $50? To bym brał w ciemno :D Bo 200 zł za jedno gniazdko to też troche dużo, a musiałbym wymienić w samym jednym pokoju 10 gniazdek + włącznik światła :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lector dużo tego masz ;)

U mnie te zmiany DNS nie przynoszą rezultatu ... pewnie czegoś nie umiem zrobić albo robię to źle :(

Poszukam, poczytam ... może uda mi się jakoś to rozszyfrować ;) choć nie powiem, że radyjko PL by się przydało :)

 

Zauważyłem też że jak mam ustawioną scenę po wykryciu ruchu przez czujnik ruchu że zapala mi światło w gatewayu na 10 sekund (tak mam ustawione) i potem gaśnie to po przejściu po chwili przed czujnikiem nie od razu mi zapala ... albo za którymś razem dopiero ... Czemu tak się dzieje ?

Wcześniej mi wykrywało za każdym razem ...

 

EDIT:

Po dodaniu czujnika na nowo do gatewaya wykrywa ruch i zapala lampkę za każdym razem kiedy ruch ;)
Nie wiem czy wpływ na to nie ma też że w pobliżu znajdowała się metalowa powierzchnia ?

Przy metalowej futrynie nie zawsze zapalało. Po resecie i przestawieniu na drewnianą szafkę działa zawsze ... zobaczymy jak długo.

Edytowane przez bati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czujnik ruchu również po zgaszeniu ma chwilę przerwy przed ponownym załączeniem. Będę musiał spróbować @bati Twojego sposobu.

Ja większość sprzętu nabyłem w http://www.gearbest.com/ switche, czujnik temperatury, czujnik drzwi jak są koło 7$ do jak dla mnie dobra cena.

Gniazdko Xiaomi Socket - ZigBee Version kupowałem koło 13$.

Włącznik podwójny Aqara kupiłem za nie całe 40$, teraz można kupić za jakieś 30$ - Gearbest.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...