Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem kwadraciaka za 21$ na presalu.

Ona powinna max do 18 19$ zejsc za 3 4 miechy

Ma ktoś może słuchawki na bt xiaomi?

Bo szukam kogokolwiek kto sie moze wypowiedziec i nikt nie kupil?

Ustawien tmp nie zmienisz i po miesiacu dane gina

Xiao fang to kamerka z jednej fabryki

Yi home camera 2 to z drugiej fabryki.

Ogólnie xiaomi miało politykę że Yi będzie dla nich produkowac kam. Yi zwietrzyło interes i zaczeło produkować na 3 rynki tj USA EU i chiny / indie.

Przez co kam były blokowane. Yi dogadało się w wielu krajach i mają swoje przedstawicielstwa nawet w pl.

Obecnie YI nie jest częścią xiaomi.

Dlatego xiaomi zaczeło produkować swoje kam. Ale znalazł się idiota w xiaomi co zaczoł robić na tym biznes i teraz masz xiaomi china i xiaomi international. I to mnie wlasnie zaczyna wkurzać... np router EU i CH, Mi band EU i CH.

Telefony jeszcze ok ale nie akcesoria.

Zawsze zmiana światła wykryje ci jako ruch. Np wschód słońca.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Kupiłem dwie kamerki Fang 1080p i żarówkę RGB Yeelight i podłączyłem do WiFi domowego i do konta w aplikacji mihome i tu się nasuwa pytanie - dlaczego jak przełączę się w internet mobilny to mogę sterować do woli żarówką, a  obraz z kamery działa tylko przez określony czas (jest "live") a potem już nie działa chociaż że piszę device online?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, homman napisał:

Kupilem kwadraciaka za 21$ na presalu.

Ona powinna max do 18 19$ zejsc za 3 4 miechy

Ma ktoś może słuchawki na bt xiaomi?

Bo szukam kogokolwiek kto sie moze wypowiedziec i nikt nie kupil?

Ustawien tmp nie zmienisz i po miesiacu dane gina

Xiao fang to kamerka z jednej fabryki

Yi home camera 2 to z drugiej fabryki.

Ogólnie xiaomi miało politykę że Yi będzie dla nich produkowac kam. Yi zwietrzyło interes i zaczeło produkować na 3 rynki tj USA EU i chiny / indie.

Przez co kam były blokowane. Yi dogadało się w wielu krajach i mają swoje przedstawicielstwa nawet w pl.

Obecnie YI nie jest częścią xiaomi.

Dlatego xiaomi zaczeło produkować swoje kam. Ale znalazł się idiota w xiaomi co zaczoł robić na tym biznes i teraz masz xiaomi china i xiaomi international. I to mnie wlasnie zaczyna wkurzać... np router EU i CH, Mi band EU i CH.

Telefony jeszcze ok ale nie akcesoria.

Zawsze zmiana światła wykryje ci jako ruch. Np wschód słońca.

Coś zmieniają tak jak piszesz. Kwadratowa teraz jak ponownie zamówiłem ma dopisek  Official Version

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziś doszedł podwójny włącznik, jutro podłącze na próbę za nim będę kuć i wymieniał puszkę.

Paszkę celnicy zatrzymali i w Warszawie i w Poznaniu, któryś celnik idiota nie pomyślał przy otwieraniu paczki aby włącznik włożyć do kartonika tak jak był. No i włoży klawiszami na śrubki, jakieś mini ślady zostały :[

Na przesyłce deklarowana $5, zakup na Ali w sklepie Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jak zamocowaliście czujnik otwarcia drzwi wejsciowych do mieszkania. Czujników nie można montować do metalowych powierzchni, a rama jest metalowa, poza tym nie można go przykleić na równo koło siebie, gdyż drzwi nie są na równo z ramą.

dodatkowo mam problem z kamerą mijia360 tzn. wchodzę w menu i odznaczam (aktywuję) opcję powiadomień o alarmach, kamerka przez chwilę mieli i dostaję komunikat, iż nie można pobrać kodu dwuwymiarowego.

IMG_20170324_090743.jpg

Edytowane przez Enzo_84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Prośba do Was o pomoc.

Kupiłem sobie smart home kit i mam problem z instalacją. Zaczynam od gatewaya. Podłączam do gniazdka, w aplikacji znajduje instaluje wszystko wydaje się ok. Później mam info że połączono z sukcesem. Na tabelce mam "Gateway  0 devices connected". Klikam na gateway w aplikacji i nic się nie dzieje. Odinstalowywałem i instalowałem i ciągle to samo...

Mam już xiaomi purifier 2 i z połączeniem nie ma problemu - w pełni go obsługuje z aplikacji. Mam telefon mi4. Jakieś pomysły....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety.... odinstalowałem, pobrałem z 2 stronki - to samo :(

Próbowałem też z innego telefonu - to samo.

Zastanawiam się czy to wina urządzenia, a może wifi? Jakby nie było obsługa purifiera przez mi home jest ok...

Edytowane przez lulek35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kupował ktoś w którymś z chińskich sklepów gniazdko pod okrągłą puszkę z możliwością podłączenia zarówno europejskiej wtyczki jak i chińskiej? Szukałem na Ali ale znalazłem tylko pod kwadratowa puszkę. Nie musi być oczywiście ani Smart ani Xiaomi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po ostatniej aktualizacji MiHome całkowicie zniknął język angielski aplikacji (MiHome na Iphone) ktoś też tak ma ? Teraz nawet nie wiem gdzie wejść i zobaczyć czy można zmienić język bo same krzaczki :( dodam jeszcze że czekam ciągle za Gateway-em !!! za 9 dni mija czas ochrony a majfrend pisze żebym się nie martwił (!) prawie wszystko doszło a najważniejszego nie mam żeby ruszyć i uruchomić :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lulek35 napisał:

Niestety.... odinstalowałem, pobrałem z 2 stronki - to samo :(

Próbowałem też z innego telefonu - to samo.

Zastanawiam się czy to wina urządzenia, a może wifi? Jakby nie było obsługa purifiera przez mi home jest ok...

Restart Gatewaya? Przytrzymaj 10 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie czujnika ruchu ( faktycznie niesamowite maleństwo) ustawiłem sobie żeby po wykryciu ruchu włączał żarówkę Yeelight ale....mam niby ustawiony zakres godziny kiedy to ma być ustawione a mimo to włącza przy każdym ruchu.

Czy ktoś już przerabiał konfigurację tego? Oczywiście kłopot z ustawieniem godziny jest też taki że działa to według czasu w Chinach więc trzeba sobie godzinę dopasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, milenium17 napisał:

Restart Gatewaya? Przytrzymaj 10 sekund.

Restartowałem.... Nic się nie dzieje.... Jedyne co to jak odłącze gatewaya od zasilania to w aplikacji pojawia sie ze urzadzenie offline, zatem jakaś komunikacja jest. Niestety nie ma sterowania tj. klikam na urządzenie na liście i zero reakcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Vergiliusz napisał:

Mam pytanko odnośnie czujnika ruchu ( faktycznie niesamowite maleństwo) ustawiłem sobie żeby po wykryciu ruchu włączał żarówkę Yeelight ale....mam niby ustawiony zakres godziny kiedy to ma być ustawione a mimo to włącza przy każdym ruchu.

Czy ktoś już przerabiał konfigurację tego? Oczywiście kłopot z ustawieniem godziny jest też taki że działa to według czasu w Chinach więc trzeba sobie godzinę dopasować.

Na suwakach gdzie podajesz zakres ustaw nasz czas, czyli od której do której ma działać scena.

U mnie działa tak jak należy :D

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, lulek35 napisał:

Cześć. Prośba do Was o pomoc.

Kupiłem sobie smart home kit i mam problem z instalacją. Zaczynam od gatewaya. Podłączam do gniazdka, w aplikacji znajduje instaluje wszystko wydaje się ok. Później mam info że połączono z sukcesem. Na tabelce mam "Gateway  0 devices connected". Klikam na gateway w aplikacji i nic się nie dzieje. Odinstalowywałem i instalowałem i ciągle to samo...

Mam już xiaomi purifier 2 i z połączeniem nie ma problemu - w pełni go obsługuje z aplikacji. Mam telefon mi4. Jakieś pomysły....?

Czy ktoś jest mi w stanie pomóc ....? Tyle czekałem na przesyłkę, a tu taki klops... Błagam - stawiam wirtualne pifko :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lulek35

Możesz sterować samym Gateway - radio lampka uaktywnienie alarmu?

Oczywiście polecam apkę Mi Home z marketu jak mam aktualnie w wersji 4.1.6 a plugin do geteway w wersji 2.23

 

Skąd jesteś, może ktoś będzie Ci mógł pomóc - po testować sprzęt.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lulek35

A po pierwszym połączeniu Gateway pobrał aktualizację firmware?

Chodzi o aktualizację oprogramowania samego Gateway. Bardzo wątpię aby w urządzeniu było najnowsze wgrane.

 

Spróbuj tak:

- wywal Gateway w Mi Home, aby usunąć sprzęt z konta Xiaomi

- wywal ustawienia - oczyszczenie aplikacji

- włącz Mi Home i zaloguj się na swoje konto Xiaomi

- dodaj Gateway

Sprawdź czy działa.

Ważne aby Mi Home ustawić na region Mainland China język domyślny lub angielski.

Wiedziałem co robię nagrywając filmiki po formacie telefonu :D

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...