Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 12.02.2017 o 09:22, homman napisał:

Żółta dioda jest jak rozpoznaje mowę.

 

Wszystkie smart home od xiaomi to maleństwa. Mnie gateway zdziwił. Bo myślałem że to będzie duże a to jest wielkości średnicy kubka 500ml

Jedynie lampka biurkowa jest duża.

Kostka jest ciut mniejsza od przycisku za 6$. W sensie 1 ścianka kostki.

A najmniejszy to jest czujnik kwiatków. Spodziewałem się czegoś większego a te blaszki u dołu to mają może 2cm.

Odnośnie kamerki Mijia.

Możesz masz rację bo czasami tak jest że jak się coś podobnego wypowie blisko niej to wtedy tak może być że ustawia się na wprost osoby która zadaje pytanie. Dlatego mi się przestawia.

Bo zadawać pytania możemy ale po ichnemu i po ichnemu odpowiada :-D to testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2017 o 08:12, Lector napisał:

Ktoś znalazł fixa na TimeZone dla tej kamerki?

W hacku do kamery możesz ustawić własna date.

Cytat

Najwyżej zespawa się przekaźnik 


Poczekam na odpowiedź kolegi od Philipsa ;) Może ktoś inny też coś podpinał ?

Edytowane przez Maciejwr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciejwr napisał:

W hacku do kamery możesz ustawić własna date.


Poczekam na odpowiedź kolegi od Philipsa ;) Może ktoś inny też coś podpinał ?

Hej. Zapomniałem :) no i ni działało forum

Jednak mam Tefala i 2400 W ale odłączyłem po kilku dniach bo okazało się dla mnie nie praktyczne tzn musiałem pamiętać o wlaniu wody :)

 

Przed chwilą, milenium17 napisał:

Hej. Zapomniałem :) no i nie działało forum

Jednak mam Tefala i 2400 W ale odłączyłem po kilku dniach bo okazało się dla mnie nie praktyczne tzn musiałem pamiętać o wlaniu wody :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciejwr napisał:

W hacku do kamery możesz ustawić własna date.

A skąd masz do tej kamery? - chodzi o kwadratową ;)

Bo to co ja znalazłem, to ile mi Google dobrze przetłumaczyło trzeba było podzieli kartę na dwie partycje i dalej już się nie wtajemniczałem :P

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja właśnie zakończyłem sprawy techniczne z otwieraniem furtki z telefonu :)

Działa idealnie, zakupiłem na all... przekaźnik który ukryłem we wtyczce - troszkę musiałem z niej wydłubać, aby miejsce się zrobiło.

Ustawiłem otwieranie na 3 sekundy, ze spokojem wystarcza :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lector napisał:

No to ja właśnie zakończyłem sprawy techniczne z otwieraniem furtki z telefonu :)

Działa idealnie, zakupiłem na all... przekaźnik który ukryłem we wtyczce - troszkę musiałem z niej wydłubać, aby miejsce się zrobiło.

Ustawiłem otwieranie na 3 sekundy, ze spokojem wystarcza :P

No to teraz poprosimy o szczegóły techniczne - know how oki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić scenę już podawałem - zrobiona w Mi Home.

Zakupiłem taką wtyczkę http://allegro.pl/wtyczka-elektryczna-katowa-230v-biala-i6699960627.html (Castorama) i taki przekaźnik http://allegro.pl/przekaznik-mocy-relpol-rm85-230v-ac-16a-1p-jqx115-i6705861643.html?snapshot=MjAxNy0wMi0xMFQwODozNzo1NC4wNDFaO2J1eWVyOzkxMDYyZmQ3NGE3ZDk2NWFkZTA1YWE4YjY3N2Y3YmY3OGNlZjNkYzM1MjY3NTczMTAwZjE1ZDM1NjliZGExYjA%3D (allegro).

Po otworzeniu wtyczki wyłamałem to co mogłem, a później lutownicą powycinałem fragment zaznaczony na czerwono do głębokości elementów przy dwóch bolcach.

wtyk1.png

Do przekaźnika dolutowałem dwa przewody do zasilania cewki (dwie nóżki z jednej strony przekaźnika) i przykręciłem do bolców.

Przekaźnik tak ułożyłem we wtyczce.

wtyk2.png

Mam unifon dwużyłowy - zasilanie słuchawki i komunikacja razem. Otwieranie odbywa się poprzez zwarcie tych dwóch żył. Więc dolutowałem kolejne dwa przewody po przeciwnej stronie przekaźnika środkowa nóżka i zewnętrzna (nóżki w tym przekaźniku są zdublowane, więc nie ma znaczenie czy lewe czy prawe) i przewody wpiąłem do puszki rozdzielczej jaką mam w piwnicy. Mam taką puszkę by z niej rozchodził się sygnał na kilka unifonów.

Z "dekielka" wtyczki trzeba też wyłamać plastikowe bolce przytrzymujące w środku bolce metalowe bo nie zamkniemy wtyczki.

Minusem wyłamania plastikowych bolców u mnie jest ze przy wkładaniu wtyczki do gniazdka metalowe bolce się troszkę chowają, ale idzie zaradzić na to klejem na ciepło.

Kolejny projekt dla domofonu już ma w głowie, tym razem sygnalizowanie na komórkę jak ktoś dzwoni domofonem :)

Nie wiem czy zwykły przekaźnik na niskie napięcie ogarnie sprawę, czy potrzeba będzie jakiegoś układu wykrywania dzwonienia..

Do tego wykorzystam okrągły przycisk i wlutuje się pod mikro styk.

Edytowane przez Lector
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze Xiaomi nie wydało takich modułów do puszkowych

rop02.jpg

Mam troszkę do czynienia właśnie z Extra Free (bez informacji zwrotnej) i z Proxi (informacja zwrotna i działa na Bluetooth) i dużych plus ze do głębokiej puszki wejdą pod normalny włącznik.

Niestety ceny nie koniecznie atrakcyjne - tym bardziej Proxi.

 

Ogólnie to nęci mnie aby zakupić Xiaomi Aqara

1486427702908258250.jpg

No ale do naszych puszek nie wchodzi.

A ma ktoś to gniazdko http://xiaomi-mi.com/smart-home/xiaomi-aqara-air-conditioning-companion-temperature-humidity-sensor/ ??

Jak ono sterują tą klimą, ma wbudowane IR?

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze Xiaomi nie wydało takich modułów do puszkowych
rop02.jpg
Mam troszkę do czynienia właśnie z Extra Free (bez informacji zwrotnej) i z Proxi (informacja zwrotna i działa na Bluetooth) i dużych plus ze do głębokiej puszki wejdą pod normalny włącznik.
Niestety ceny nie koniecznie atrakcyjne - tym bardziej Proxi.
 
Ogólnie to nęci mnie aby zakupić Xiaomi Aqara
1486427702908258250.jpg
No ale do naszych puszek nie wchodzi.
A ma ktoś to gniazdko http://xiaomi-mi.com/smart-home/xiaomi-aqara-air-conditioning-companion-temperature-humidity-sensor/ ??
Jak ono sterują tą klimą, ma wbudowane IR?

Dlatego kupiłem wyłączniki natynkowe.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ale widziałem filmiki o tych do klim.

Ma czujnik temperatury. I działa po prostu jak termostat.

Kwadratowe puszki są w leroyu.

Tzn są one okrągłe ale jak spojrzysz to w środku zamiast tylko dwóch śrub po bokach jest plastikowy kwadrat. I wchodzą. Tylko cena cos kolo 5pln

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak masz natynkowe w domu w pokoju?

Poczekam aż mi po schodzą paczki które już zamówiłem i pewnie zamówię jeden włącznik dla testów.

A jakby co to po tą puszkę pójdę do konkurencji, chyba ze mi przedstawiciel Legranda jedną podrzuci :D

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to są dwa włączniki jedno-klawiszowe i dwa dwu-klawiszowe. Każde dzielą się na Zigbee (natynkowe) czyli to samo co okrągły przycisk i drugie które się podpina pod kable i można zapalać starą lampę ale i te można dodać do Gateway i zapalać zdalnie.

Jeżeli masz ten pierwszy typ to zapalisz żarówki Xiaomi i ich lampki, gniazdka.

Chyba ze jest coś czego nie wiem.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lector napisał:

Z tego co widzę to są dwa włączniki jedno-klawiszowe i dwa dwu-klawiszowe. Każde dzielą się na Zigbee (natynkowe) czyli to samo co okrągły przycisk i drugie które się podpina pod kable i można zapalać starą lampę ale i te można dodać do Gateway i zapalać zdalnie.

Jeżeli masz ten pierwszy typ to zapalisz żarówki Xiaomi i ich lampki, gniazdka.

Chyba ze jest coś czego nie wiem.

Wiadomo, dla mnie wystarczy ZigBee. W domu mam osprzęt w systemie modułowym, tylko w niektórych miejscach wymieniłem na Aqary. Tradycyjny włącznik mnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wymianą Mi Wifi Router 3 a takim czymś:

http://www.gearbest.com/networking-communication/pp_152929.html?wid=3 cena z EU to 98 USD.

chodzi mi głównie o zdalny podgląd plików przez sieć komórkową bo jak podłączę do Mi Routera 3 dysk twardy to prędkość ściągania plików jest na poziomie 20 kb/s nawet w zasięgu LTE.

Ma ktoś ten z Gearbesta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pobrało jakieś 6 pluginów, między innymi naprawiło mi się sygnalizowanie dźwiękiem z Gateway - np jak się otworzą drzwi wydaj dźwięk nie mogłem tego ustawić od jakiegoś czasu.

Mi Home mam w wersji 4.0.8 a w Gateway pokazuje 2.23

Na pewno pobrało mi plugin listwy 6 gniazdkowej, wcześniej też jakby jedna opcja się wieszała. Po wyłączeniu komunikatów po włączeniu/wyłączeniu nie zapamiętywało tego, po zabiciu procesu ponownie komunikaty wyskakiwały - teraz mam dobrze.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...