Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Lector napisał:

Znalazłem sposób na zrobienie wirtualnego klawisza - można nazwać to widget :)

Głównie co chciałem osiągnąć to klikając ikonkę uruchamiać scenę lub urządzenie. Po to by zrobić zdalne - bezprzewodowe otwieranie furtki - elektro-zaczepu.

Opis:

Wchodzimy w Mi Home, klikamy + (plus) i Add scenes - Custom - Add device ja tu wybieram gniazdko (pod które podepnę przekaźnik który zamknie obwód elektro-zaczepu).

Ustawiam scenę na Turn On, później Delay na 5s, później Turn Off nazywamy i zapisujemy scenę. Po dodaniu edytujemy (jeżeli mamy typ widoku lista to musimy wejść all scenes, to już wspólne klikamy na nazwę sceny) klikamy ... (trzy kropki w kółku) w prawy górnym rogu i Add shortcut To Heme screen.

 

No i mamy skrót na pulpicie, teraz gdy klikam pojawia się dymek "Running..." i po przetworzeniu "Session completed", w tym czasie furtkę będzie można otworzyć przez te 5 sekund.

 

Testowałem zapalaniem Gateway na 5 sekund.

Na jakiej wersji Mihome działasz? IOS czy Android? Bo mam 4.0.3 i nie widzę takiej opcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i działa. Dla próby ustawiłem włączenie stacji radiowej i poszło. Ciekawe :-D

I działa bardzo sprawnie/szybko w sieci komórkowej. Teraz np. włączanie/wyłączanie alarmu trwa 1 sek a tak zawsze czekałem aż się odpali podgląd w Gateway-u.

Edytowane przez milenium17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz bardziej nie chodzi mi o synchronizację tylko o możliwość wykorzystania. Na 1 filmikach z smart homem opaska służyła do odblokowywania domu.

Identycznie mógłby służyć telefon. Zbliżasz się do domu łączy z wifi i odblokowuje wszystko.

Tylko jak to zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic z Mi Band nie jest dostępne w Mi Home czy też w Gateway, więc podpinać go nie idzie.

To co mi się pojawiło w Mi Home to jakby odczyt danych z serwera. W aplikacji nie ma synchronizacji tylko pokazywanie kroków i snu z przekierowaniem do Mi Fit.

Chyba wiem jak mi się dodał, zainstalowałem "Mi Heart Rate - be fit" autora Hubert Wilczyński, włącza ona stały pomiar pulsu (zanim znalazłem tą opcję w Mi Fit :P

Nie ma też żadnej opcji, aby po wykryciu WiFi wykonał coś - jedynie połączenie lub wiadomość.

 

Dziś rozebrałem jedno gniazdko w celu przeróbek, niestety mogłem wcześniej miernikiem sprawdzić ze linia fazowa idzie przez przekaźnik a linia neutralna i ochronna (uziom) są podpięte na sztywno. A chciałem wykorzystać wbudowane przekaźnik :P

No nic będę musiał dać dodatkowy, może mi się uda go jakoś ukryć we wtyczce :P

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Maciejwr napisał:

Czy pomożecie z tłumaczeniem automatyzacji naszej kwadratowej kamerki? Która opcja co znaczy?

974e18e46087c5e5a84e3b11fc692a02.jpg

Sent from my HM NOTE 1S using Tapatalk
 

Częściowo - aplikacja Google Tłumacz - wrzucasz fotkę(zrzut ekranu) i zaznaczasz tekst.

A po aktualizacji softu nie masz EN?

Edytowane przez milenium17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj kupiłem:

https://pl.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mi-Smart-Temperature-and-Humidity-Sensor-Put-the-baby-Home-office-Work-With-Android/32740308509.html?spm=2114.13010608.0.0.suQFz7

 

Teraz widzę że są po 9,59$ .. ja coś trochę taniej chyba kupowałem ;)

Ogólnie to odnoszę wrażenie że ceny Xiaomi na Ali  podrożały trochę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem w GB były za jakieś 7$ z groszem, ale kupiłem za mało :(

Poczekam może się znowu coś pojawi.

Ogólnie zamówiłem kolejne przyciski i mają nowe logo.

Zamiast

original-xiaomi-smart-wireless-switch.jp

jest

1483471622286641379.jpeg

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cube jak by kogoś interesowało niedawno mi przyszło.

Ogólnie fana sprawa.

Ale nie działa obrót o 360 stopni. Nie wiem dla czego.

Są ruchy 90 i 180.

Tapnięcie 2 razy o stół.

Pchnięcie.

Potrząsanie.

Ale jeszcze powinno dać się obrocić dookoła podstawy. U mnie to nie działa.

 

 

Quba kupowałem po 13.29$  na promocji everbuing.

A przyciski po 7.39 masz tu

http://www.everbuying.net/product1110145.html

 

Dobrze że zrobili nowy przycisk. Bo ta 1 wersja wystarczyło że potrząśniesz czy coś i potrafiła się załączać. Może ta nowa ma już wyraźny mocny klik.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał kupić to dobre ceny mają na zapals

- czujnik temperatury za 7,99 https://www.zapals.com/genuine-xiaomi-home-smart-temperature-and-humidity-sensor-white.html

- czujnik drzwi/okna za 8.99 - zestaw dwóch sztuk !!! https://www.zapals.com/xiaomi-smart-door-window-sensor-app-control-for-mi-smart-home-kit.html

- Gateway za 24,42 https://www.zapals.com/xiaomi-smart-wi-fi-remote-control-multifunctional-gateway-upgrade-version.html

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy koś ma Mijia 360 - homman masz jeszcze? Czy co jakiś czas sama wraca do ustawienia kamery jakby od zera? Tzn mam ją przekręconą na 90 stopni ale co kilka dni wraca na środek. Wiem że gdy jest zanik napięcia to tak się dzieje ale już nie powróci do mojego ustawienia.

Firmware - 3.3.2_2016123014

P.S. Chyba że mali chińczycy mnie podglądają :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, homman napisał:

Zawsze po resecie / udacie itd kamerka kieruje obiektyw na środek ( na znaczek mi)

 

Dziś np nie robiłem aktualizacji a i tak cofnęła się na środek...... Średnio co 3 dni tak mam i zauważyłem dziś że się restartuje bo pokazała się żółta dioda. Nie było zaniku napięcia.

Może coś z serwerami xiaomi...może co jakiś czas się odświeża.

Zawsze mogę jakby co ją przestawić :-D

Edytowane przez milenium17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółta dioda jest jak rozpoznaje mowę.

 

Wszystkie smart home od xiaomi to maleństwa. Mnie gateway zdziwił. Bo myślałem że to będzie duże a to jest wielkości średnicy kubka 500ml

Jedynie lampka biurkowa jest duża.

Kostka jest ciut mniejsza od przycisku za 6$. W sensie 1 ścianka kostki.

A najmniejszy to jest czujnik kwiatków. Spodziewałem się czegoś większego a te blaszki u dołu to mają może 2cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się kwadratową kamerką i udało mi się otrzymać powiadomienie o wykryciu alarmu gazu :)

Niestety napotkał mnie problem "zawieszania" się kamery, to znaczy mimo ze działa nie mogę się nią połączyć.

Jutro się znów troszkę pobawię i zobaczymy co i jak. Ja odtwarzałem ten filmik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...