Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Mam cztery takie czujniki, czy wartości są realne hmm.

W salonie powiesiłem obok cyfrowy termometr (marketówka) na Xiaomi mam 25,5°C i 33,9% a na drugim 24,6°C i 38%.

W sypialni Xiaomi wisi obok sterownika pieca CO i temperatury się pokrywają.

W łazience przy kąpieli widać wzrost wilgotności.

 

Ogólnie jak będą znowu na GB za jakieś 7 dolców to kupuje kolejne 3 sztuki - jedna dla testów pójdzie na ogródek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 znów wprowadzacie ludzi w błąd.

Może ustawić ustawianie alarmu po czasie np 10 min.

Może również mieć jak ja alarm na dzwonku ;p W sensie ten przycisk za 6$ służy jako dzwonek i jako uzbrajacz alarmu.

naciśnięcie przytrzymanie naciśnięcie = blokwanie o rozblokowywanie alarmu.

Po za tym może mieć w apce motywy np wyjście z domu do pracy i wszystko się przestawia.

 

Czy czujnik lapie w innej plaszczyznie lukne ci..

Lapie z ok 2 3 cm z dowolnego konta miedzy jednym a drugim.

Tak naprawdę w tej malej pastylce jest magnes. Więc zawsze możesz kupić mocny neodym ;P

 

CO DO POMIARU wilgotności bo to moja bajka.

Po 1 każdy czujnik wilgotności rozregulowuje się ok 1% na rok.

Po 2 nawet w badaniach laboratoryjnych przyjmuje się 2 lub 5% wilgotności.

A temperatura to nie problem. Ile możesz miec 0,5*C różnicy nawet na kiepskich czujnikach.

Tak więc jw temperatura zawsze ok. 

Znaczenie nie ma tu bateria. Tylko że jest to czujnik POJEMNOŚCIOWY.

Przystaw magnes koło higrometru :)

Ogólnie nic za mniej niż 1000pln nie da ci dokładności większej niż 3 %. Jeśli mówimy o elektronicznych.

A jeśli chcesz mieć dokładnie i ładnie to za ok 250 pln kupujesz analogowy pogodomierz.

 

Co ciekawe zeegbe działa całkiem daleko. spokojnie na cały ogródek starcza.

nie ma problemu mieć np matkę na 2 piętrze domu i włączać przycisk z piwnicy.

 

PRZYCISK DZIAŁA NA ZEEG be a nie na wifi panie kolego.

NA WIFI DZIAŁAJĄ TYLKO żarówki yelight kolorowa i biała. Yelight 2 działa już na zeeg be i BT.

Stare gniazdka nowe już zeeg be.

Nie wiem na czym działa listwa led bo nie mam. Obstawiam że tam może być jeszcze wifi.

I lampki biurkowe działają na wifi.

Łatwo to zauważyć w dodawaniu sprzętu. Ten na zeeg be dodajesz przez gatewaya. A ten na wifi w apce przez plus i dodaj nowe urządzenie.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up

To rozumiem ze te żarówki:

http://www.gearbest.com/smart-light-bulb/pp_278478.html

http://www.gearbest.com/smart-lighting/pp_361555.html

to są na WiFi?

No przy białej dali obrazek z kitem, ale w obu nie ma info ze mają ZigBee.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

YELIGHT 2 ma zeegbe 

Wyraznie napisalem ? Gdzieniegdzie nazywana BLUE

Cena to ok 40$ np

https://www.aliexpress.com/item/100-Original-Xiaomi-Mi-Yeelight-Smart-II-Bluetooth-ii-Remote-Control-Light-E27-RGBW-Color-Smart/32599924343.html?spm=2114.01010208.3.1.g7GmLx&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10065_10068_10000032_119_10000025_10000029_430_10000028_10060_10062_10056_10055_10054_10059_10099_10000022_10000012_10103_10102_10000015_10096_10000018_10000019_10052_10053_10107_10050_10106_10051_10000007_10084_10083_10080_10082_10081_10110_10111_10112_10113_10114_10115_10037_10032_10000041_10000044_10078_10079_10077_10000038_429_10073_10000035_10121,searchweb201603_2,afswitch_3,single_sort_2_default&btsid=bf87b545-222c-4a31-8fb4-7ae9745c1f6d

Można do niej też użyć YELIGHT LINK czyli boxa 

Różnica jaką możesz zauważyć to cena i że wszędzie pisza o BT a nie o wifi. I 5 W a nie 8 czy 9

 

Różnica jest taka że np masz farelkę podpiętą do gniazda bez zeegbe.

Jeśli w danym momencie braknie routera. To gateway nie jest wstanie zmienić stanu gniazdka.

Czyli np farelka włączona w tym momęcie brakuje wifi i mimo że czujnik tmp wskazuje by ją wyłączyć to gateway bez wifi nie jest wstanie tego wykonać.

Co więcej idzie to przez chiński serwer więc nie wystarczy tylko działający router ale musi być net.

Jeśli masz gniazdko zeegbe nie ma tego problemu bo matka go przełączy.

Ale akurat gniazgo zeeg be ma trochę niedopracowany soft.

Natomiast z światłem na razie jest jak jest....

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowa nazwa to Yelight blue 2.

A Yelight blue to zwykła kolorowa.

Jak wpiszesz blue to ci wyskakują w większości zwykłe kolorowe.

Tak czy siak na razie nie ma to sensu nie przy tej cenie...

 

Mi dziś doszła lampka biurkowa  xiaomi/philips za 50$ z GB i z czech w tydzień.

Na minus:

Te przyciski dotykowe łatwo dotknac np sięgając po coś

Nie ma regulacji barwy płynnej jak w żarówkach. Jedynie tryby dziecko dorosły i pc.

=

Do ideału brakuje by gęsia szyja była na klikanie. 

Nie ma możliwości włączenia tylko światła otaczającego. 

Nie ma ładowania USB.

I jest znacznie większa niż myślałem.

1 lampka która zastąpi moją 20 letnią lampkę. Bo wszystkie inne się rozpadały w max pół roku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2017 o 23:29, homman napisał:

Po 1 znów wprowadzacie ludzi w błąd.

Może ustawić ustawianie alarmu po czasie np 10 min.

Może również mieć jak ja alarm na dzwonku ;p W sensie ten przycisk za 6$ służy jako dzwonek i jako uzbrajacz alarmu.

naciśnięcie przytrzymanie naciśnięcie = blokwanie o rozblokowywanie alarmu.

Po za tym może mieć w apce motywy np wyjście z domu do pracy i wszystko się przestawia.

 

Czy czujnik lapie w innej plaszczyznie lukne ci..

Lapie z ok 2 3 cm z dowolnego konta miedzy jednym a drugim.

Tak naprawdę w tej malej pastylce jest magnes. Więc zawsze możesz kupić mocny neodym ;P

 

CO DO POMIARU wilgotności bo to moja bajka.

Po 1 każdy czujnik wilgotności rozregulowuje się ok 1% na rok.

Po 2 nawet w badaniach laboratoryjnych przyjmuje się 2 lub 5% wilgotności.

A temperatura to nie problem. Ile możesz miec 0,5*C różnicy nawet na kiepskich czujnikach.

Tak więc jw temperatura zawsze ok. 

Znaczenie nie ma tu bateria. Tylko że jest to czujnik POJEMNOŚCIOWY.

Przystaw magnes koło higrometru :)

Ogólnie nic za mniej niż 1000pln nie da ci dokładności większej niż 3 %. Jeśli mówimy o elektronicznych.

A jeśli chcesz mieć dokładnie i ładnie to za ok 250 pln kupujesz analogowy pogodomierz.

 

Co ciekawe zeegbe działa całkiem daleko. spokojnie na cały ogródek starcza.

nie ma problemu mieć np matkę na 2 piętrze domu i włączać przycisk z piwnicy.

 

PRZYCISK DZIAŁA NA ZEEG be a nie na wifi panie kolego.

NA WIFI DZIAŁAJĄ TYLKO żarówki yelight kolorowa i biała. Yelight 2 działa już na zeeg be i BT.

Stare gniazdka nowe już zeeg be.

Nie wiem na czym działa listwa led bo nie mam. Obstawiam że tam może być jeszcze wifi.

I lampki biurkowe działają na wifi.

Łatwo to zauważyć w dodawaniu sprzętu. Ten na zeeg be dodajesz przez gatewaya. A ten na wifi w apce przez plus i dodaj nowe urządzenie.

Możesz podać jakąś ścieżkę lub zrzut ekranu jak ustawić opóźnienie alarmu po jego załączeniu bo ja widzę opcję maks 1 min.

Co do Switcha pisałem że musisz być blisko nie wiem jak u Ciebie bo może testowałeś gdy byłeś w zasięgu Gatewaya ale ja zrobiłem test i wsadziłem Switcha do samochodu i wracając z pracy nie załączył się gdy stałem pod bramą oddaloną o 15 m od Gatewaya. Pewnie Switch potrzebuję czas aby się ponownie połączył z Gatewayem.

Ja wychodząc z domu załączam na Switch z opóźnieniem a gdy wracam wyłączam z panelu aplikacji Mihome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko, idzie Switchem włączyć lampkę na Gatweyu.

Ale czy idzie włączyć wybrany kolor?

Bo szukam i widzę tylko przełączanie kolorów.

Chciałbym aby określone zdarzenia sygnalizował innym kolorem.

Np dzwonek kolor zielony, okno uchylone kolor żółty, drzwi uchylone kolor pomarańczowy.

Opcja byłaby super przy osobach z problem ze słuchem.

Da redę tak ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milenium o czym ty piszesz ?

Wiadomo że jeśli weźmiesz przycisk poza zeeg be to potem jest problem z połączeniem.

Jeśli byś umieścił przycisk np w garażu. I przycisk jest stale w zasięgu zeeg be to nie ma problemu.

Zauważ problem rekonekcji. A nie problem braku zasięgu.

Masz racje max to 1 minuta.

 

Swithem idzie włączać wsio. 

Ale nie zmieniać kolory na wybrane.

Albo zmiana o kolor albo włączenie / wyłączenie.

Ja mam ustawione podświetlenie nocne na zielono. A alarmy na czerwono. Ale chyba nie możesz wybrać czegoś innego niż alarm.

Więc nie zadziała to tak jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opóźnić można więcej niż minuta którą pewnie można ustawić w ustawieniach alarmu.

Wybieramy Device i klawisz który ma nam uruchomić alarm, dodajemy nową scenę, dowolny tryb pojedynczy, podwójny klik lub przytrzymanie, w Add instructions dajemy najpierw Time-lapse i można ustawić 59 minut i 59 sekund :D , w drugim etapie dajemy Gatwey/control arming/Enable arming mode - bo przy wyłączeniu opóźnienie nie potrzebne :D

Ja w ten sposób robię mryganie lampką :) ale przydało by się mniej jak sekunda.

 

EDIT

Owe gniazdo: Aqara Air Conditioning Companion Gateway 3

czy my nie mamy Gateway 2?

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, homman napisał:

Milenium o czym ty piszesz ?

Wiadomo że jeśli weźmiesz przycisk poza zeeg be to potem jest problem z połączeniem.

Jeśli byś umieścił przycisk np w garażu. I przycisk jest stale w zasięgu zeeg be to nie ma problemu.

Zauważ problem rekonekcji. A nie problem braku zasięgu.

Masz racje max to 1 minuta.

 

Swithem idzie włączać wsio. 

Ale nie zmieniać kolory na wybrane.

Albo zmiana o kolor albo włączenie / wyłączenie.

Ja mam ustawione podświetlenie nocne na zielono. A alarmy na czerwono. Ale chyba nie możesz wybrać czegoś innego niż alarm.

Więc nie zadziała to tak jak piszesz.

Problem jest taki że w garażu mam czujkę ruchu podpieta pod alarm i nie mogę tam zainstalować Switcha bo wejscie/ wjazd do garażu uruchamia alarm. Ja sobie wyłączę przez apke w Mihome ale np żona chciałaby by Switchem. I o to mi chodziło. Nawet gdyby żona zalogowala się na moje konto i chciała deaktywowac alarm to i tak nie pójdzie ponieważ zasięg operatora z którego korzysta jest tak słaby że i tak się nie połączy zdalnie. Może również czekać pod domem aby połączyć się z wifi domowym ale to nie o to chodzi żeby stała pod domem minute bo czeka na rozbrojenie. Dlatego pisałem że już to sprawdzałem. Chyba że ktoś ma jakiś inny pomysł.

11 godzin temu, Lector napisał:

Opóźnić można więcej niż minuta którą pewnie można ustawić w ustawieniach alarmu.

Wybieramy Device i klawisz który ma nam uruchomić alarm, dodajemy nową scenę, dowolny tryb pojedynczy, podwójny klik lub przytrzymanie, w Add instructions dajemy najpierw Time-lapse i można ustawić 59 minut i 59 sekund :D , w drugim etapie dajemy Gatwey/control arming/Enable arming mode - bo przy wyłączeniu opóźnienie nie potrzebne :D

Ja w ten sposób robię mryganie lampką :) ale przydało by się mniej jak sekunda.

 

EDIT

Owe gniazdo: Aqara Air Conditioning Companion Gateway 3

czy my nie mamy Gateway 2?

Sprawdzę czy tak działa.

Mam scenę na Double Click na Switchu dodatkowo na Gatewayu załączenie alarmu. Na Gatewayu dodatkowo Time Laps na 2 minuty. Zapisuje Scenę ale gdy ponownie w nią wchodzę to jej nie ma. Mam Mihome wersję 4.0.8. Może ktoś potwierdzić czy działa mu na innej wersji?

Edytowane przez milenium17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Lector napisał:

Ustawiłem tak:

Screenshot_2017-01-28-11-02-38-221_com.xiaomi.smarthome.png

Mi Home v 4.0.8 i Gateway v 2.19

Zamiast zapalać lampkę można zrobić odtworzenie dźwięku, ale coś nie mogłem dodać - pewnie coś namieszali.

I po 3 minutach i 3 sekundach Gateway wydaje dźwięk uzbrajania.

Kurcze u mnie coś się krzaczy, dodaję 2 minuty na Timelaps zapisuje, potwierdza i gdy wchodzę ponownie to nie ma tej opcji ujętej w scenie.

Może przez to że mam kilka różnych scen na alarmy... nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie teraz nie mogę dodać sygnalizacji dźwiękiem a wcześniej udawało mi się dodać.

Jakiś czas temu w jeden dzień zrobili dwie aktualizację i chyba coś spieprzyli.

Po pierwszej aktualizacji w Gatewey na zakładce Scen, jak się odświeżyło i wczytało nasze sceny były ładne ikonki co wywołują akcję + co robi akcja.

No ale po chwili miałem ponownie aktualizację i owych ikonek już nie ma - może też ktoś to zaobserwował.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Lector napisał:

U mnie teraz nie mogę dodać sygnalizacji dźwiękiem a wcześniej udawało mi się dodać.

Jakiś czas temu w jeden dzień zrobili dwie aktualizację i chyba coś spieprzyli.

Po pierwszej aktualizacji w Gatewey na zakładce Scen, jak się odświeżyło i wczytało nasze sceny były ładne ikonki co wywołują akcję + co robi akcja.

No ale po chwili miałem ponownie aktualizację i owych ikonek już nie ma - może też ktoś to zaobserwował.

Zmieniłem na wersję 4.0.3 ale dalej nie zapisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czujka ruchu ma też czujnik oświetlenia?

Bo z tego co widzę to sensor do kwiatów ma, pytanie czy szło by go wykorzystać w Gateway do sterowania.

Jak jest ciemno, to czujka ruchu dopiero łapie.

Scena byłaby tak: czujka kwiatów, jak jest mniej lumenów niż, uruchom scenę czujnik ruchu, a scena ruchu to czujka ruchu jak wykryje ruch to zapala żarówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2017 o 23:05, Lector napisał:
8 godzin temu, Lector napisał:

Czy czujka ruchu ma też czujnik oświetlenia?

Bo z tego co widzę to sensor do kwiatów ma, pytanie czy szło by go wykorzystać w Gateway do sterowania.

Jak jest ciemno, to czujka ruchu dopiero łapie.

Scena byłaby tak: czujka kwiatów, jak jest mniej lumenów niż, uruchom scenę czujnik ruchu, a scena ruchu to czujka ruchu jak wykryje ruch to zapala żarówkę.

Nie ma w urządzeniach sensora kwiatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy pir jest też czujnikiem światła. Więc kiedyś pewnie dodadzą to też do PIR.

 

I tak idzie to wykorzystać ja mam jeśli zmrok to zapala mi gatewaya.

Tak jak piszesz nie da się zrobić. Da się włączyć działanie czujnika ruchu o danych godzinach. Ja np mam od 16 do 9 rano.

Sprawdziłem i czujnikiem zmierzchu możesz zmienić scenę.

Czyli musiał byś zbudować sobie sceny dzień / zmierzch. I po czujniku światła zmienia ci scenę na zmierzch.

A w scenie masz wtedy włączone działanie PIR. A w scenie dzień wyłączony.

 

Lub

Wybierasz sobie Add Conditions > Gateway > In dark > TURN ON OF a scene > if motion is detected turn of smart light.

I tak to działa bez budowania całej sceny.

Czujnik zmierzchu ma po prostu gateway :) Nie musi być z kwiatka lub PIR.

 

I jest przecież sensor kwiatka :)

Wilgotność, żyzność i oświetlenie w sobie. Kupisz po 9,88$

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie załapałem cię ?

Tak są gatewaye z sensorem i bez.

Tak gateway ma tylko wykrywanie nocy. Ale każdy tak ma. Żaden nie ma jak to napisałeś ile lux.

W taki sposób jak ci to opisałem działa.

Ale mi prościej było wpisać godziny w jakich czujnik ruchu ma załączać światło. Bo co jeśli masz tak jak ja gatewaya w pokoju a sensor i żarówkę na schodach. Jeśli w pokoju masz jasno to sensor nie działa.

Wiec najprościej niech działa od tej 16 do 9 rano i luz.

 

Za max 2 tyg będę miał kostkę i czujnik kwiatków to ci dam znać jak to działa.

Na razie jak pisałem polecam lampkę xiaomi / philips. Tylko ten brak barwy światła... i możliwości włączenia samej lampki z tyłu. No i portu USB.

Ta kamerka kwadratowa też spoko.  Łatwo znaleźć pojemnik na nią bo malutka. I 2 razy tańsza od yi ant.

 

 

Ja się tylko dziwię czemu nie ma jakiejś rosyjskiej aplikacji do tego. Zamiast MI Home. Super mega russia home. Z ustawianiem wszystkiego. Z możliwością dodawania innych elementów np że do tej samej apki można dodać urządzenia nie od xiaomi. 

Nawet problem tego głupiego radia... Aż tak trudno zmienić funkcjonalność mi home ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerka kwadrat kupiona już idzie, a czujnik kwiatów dziś zakupiłem :D

Kamerka z tego co wiem to plugin po Chińsku i do kwiatów pewnie też.

Kamerę Yi Home ma w wersji na Europę - Mi Home nie wykrywa.

Jak wcześniej pisali Gateway mam już polskie radyjka, ustawiłem z telefonu a później wróciłem do normalnych ustawień. Radia pozostały, ale aby wyszukać nowych trzeba znowu taki myk zrobić.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem sposób na zrobienie wirtualnego klawisza - można nazwać to widget :)

Głównie co chciałem osiągnąć to klikając ikonkę uruchamiać scenę lub urządzenie. Po to by zrobić zdalne - bezprzewodowe otwieranie furtki - elektro-zaczepu.

Opis:

Wchodzimy w Mi Home, klikamy + (plus) i Add scenes - Custom - Add device ja tu wybieram gniazdko (pod które podepnę przekaźnik który zamknie obwód elektro-zaczepu).

Ustawiam scenę na Turn On, później Delay na 5s, później Turn Off nazywamy i zapisujemy scenę. Po dodaniu edytujemy (jeżeli mamy typ widoku lista to musimy wejść all scenes, to już wspólne klikamy na nazwę sceny) klikamy ... (trzy kropki w kółku) w prawy górnym rogu i Add shortcut To Heme screen.

 

No i mamy skrót na pulpicie, teraz gdy klikam pojawia się dymek "Running..." i po przetworzeniu "Session completed", w tym czasie furtkę będzie można otworzyć przez te 5 sekund.

 

Testowałem zapalaniem Gateway na 5 sekund.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie załapałem cię ?
Tak są gatewaye z sensorem i bez.
Tak gateway ma tylko wykrywanie nocy. Ale każdy tak ma. Żaden nie ma jak to napisałeś ile lux.
W taki sposób jak ci to opisałem działa.
Ale mi prościej było wpisać godziny w jakich czujnik ruchu ma załączać światło. Bo co jeśli masz tak jak ja gatewaya w pokoju a sensor i żarówkę na schodach. Jeśli w pokoju masz jasno to sensor nie działa.
Wiec najprościej niech działa od tej 16 do 9 rano i luz.
 
Za max 2 tyg będę miał kostkę i czujnik kwiatków to ci dam znać jak to działa.
Na razie jak pisałem polecam lampkę xiaomi / philips. Tylko ten brak barwy światła... i możliwości włączenia samej lampki z tyłu. No i portu USB.
Ta kamerka kwadratowa też spoko.  Łatwo znaleźć pojemnik na nią bo malutka. I 2 razy tańsza od yi ant.
 
 
Ja się tylko dziwię czemu nie ma jakiejś rosyjskiej aplikacji do tego. Zamiast MI Home. Super mega russia home. Z ustawianiem wszystkiego. Z możliwością dodawania innych elementów np że do tej samej apki można dodać urządzenia nie od xiaomi. 
Nawet problem tego głupiego radia... Aż tak trudno zmienić funkcjonalność mi home ?

Spróbuj domoticz fajnie to działa można dodać inne urządzenia np. kamery ip.

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...