Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :) wchodzę w temat Smart Dom a mianowicie Smart Mieszkanie ;) w bloku.

Wybór padł na Xiaomi ;)

Ktoś pomoże co z czym się je tak od podstaw ? Na start potrzebuję Gateway + przejściówka na europejskie gniazdko.  Interesuje mnie na początek kilka czujników temperatury, kilka czujników ruchu i 2 czujniki drzwiowe. Muszę/Mogę to wszystko połączyć z Gatewayem i nazwać poszczególne czujniki po swojemu ? Np Temperatura Duży Pokój, Temperatura Mały Pokój, itp itd

Sprzęt będę chciał zamówić z Aliexpress ;) Jakieś ZA lub PRZECIW ?

Telefon do sterowania tym centrum dowodzenia to Iphone z IOS ;) Czy na dzień dzisiejszy będę musiał się użerać w aplikacji z chińskimi znaczkami czy jest już sterowanie po angielsku ? (na Polski na razie nie liczę)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, bati napisał:

Witajcie :) wchodzę w temat Smart Dom a mianowicie Smart Mieszkanie ;) w bloku.

Wybór padł na Xiaomi ;)

Ktoś pomoże co z czym się je tak od podstaw ? Na start potrzebuję Gateway + przejściówka na europejskie gniazdko.  Interesuje mnie na początek kilka czujników temperatury, kilka czujników ruchu i 2 czujniki drzwiowe. Muszę/Mogę to wszystko połączyć z Gatewayem i nazwać poszczególne czujniki po swojemu ? Np Temperatura Duży Pokój, Temperatura Mały Pokój, itp itd

Sprzęt będę chciał zamówić z Aliexpress ;) Jakieś ZA lub PRZECIW ?

Telefon do sterowania tym centrum dowodzenia to Iphone z IOS ;) Czy na dzień dzisiejszy będę musiał się użerać w aplikacji z chińskimi znaczkami czy jest już sterowanie po angielsku ? (na Polski na razie nie liczę)

 

Hej bati,

Wszystkie czujniki mozesz nazwac po swojemu.

Często taniej jest na gearbest ;) sam z tamtad kupuje i polecam.

Nie mam IOSa, ale na androidzie znaczna większość tłumaczeń jest juz po angielsku. Gdzie niegdzie są tylko chińskie szlaczki, ale tylko w mniej ważnych ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, homman napisał:

Ja przeciw

Po 1 na gearbscie na promo z meila masz za 55$ zestaw  box

Do tego dokupujesz na promo za 8 pir

i za 7 czujniki tmp

Są chińskie ślaczki

 

Mógłbyś coś więcej powiedzieć o zestawie za 55$? Patrzę na maile z Gerbesta i nie mogę znaleźć tego promo - dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, homman napisał:

Ja przeciw

Po 1 na gearbscie na promo z meila masz za 55$ zestaw  box

Do tego dokupujesz na promo za 8 pir

i za 7 czujniki tmp

Są chińskie ślaczki

 

Mógłbyś coś więcej powiedzieć o zestawie za 55$? Patrzę na maile z Gerbesta i nie mogę znaleźć tego promo - dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego linka wejsc i poczekaj z 15 sek

http://www.gearbest.com/alarm-systems/pp_600096.html?wid=21&utm_source=mail_api&utm_medium=mail&utm_campaign=special.0119&eo=lJzMw2r9w9iYBrxW&email=b2t8aG9tbWFuQHdwLnBsfDExNzQ0

Resztę co ci pisałem była na banggoodzie albo everbuing nie pamiętam. Gdzie co taniej.

 

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, homman napisał:

Są chińskie ślaczki

Chodzi o MiHome na IOS ?

W takim razie nie pocieszyłeś mnie zbytnio. Nie wiem czy jest sens kupować jak się nie połapię ... :(

Chyba że zrobią jakieś tłumaczenie w najbliższym czasie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bati napisał:

A jeszcze mam taką sprawę ... szukam adaptera/przejściówki w gniazdko żeby podłączyć Gateway do polskiego gniazdka ;)

Pod czym tego szukać, jakie to ma oznaczenia ?

Najlepiej jakiś link do Aliexpress ;) z góry dzięki :)

Albo coś tego typu http://www.gearbest.com/home-gadgets/pp_187350.html Na ali też tego pełno do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zaczynam bawić się swoim zestawem i mam kilka problemów na starcie:

 

1. Czujnik ruchu z zestawu tego za 55$ nie reaguje. Na chwile wyjąłem baterie i 2 raz złapał jakiś ruch, a potem znowu martwa cisza.

2. Ta kamerka za 25$ wszytko pięknie działa ale godzina jest +7 i nie mogę odtwarzać nagrań z alarmów (jakieś chińskie krzaczki przy próbie ich odtworzenia). Poza tym nie wiem jak ustawić aby motion detection aktywowało się np. na przyciski albo w którymś planie.

3. Jak ustawiłem aby przycisk odpalał światło na bramie to nic się nie dzieje i wyskakuje jakiś error w logach a sama aplikacja się crashuje .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, homman napisał:

Mam rade dla ciebie.

Jak ty nie potrafisz sobie znaleść głupiego gniazdka to odpuść xiaomi....

China EU plug adapter

Chyba proste?

No chyba proste, znalazłem takie ale zmyliły mnie skośne bolce w Gateway a w tych przejściówkach na EU widać jakby by tych skośnych wejść nie było ;) chyba że źle szukam :P

O to chodzi ? https://pl.aliexpress.com/item/Best-Price-Universal-UK-US-AU-to-EU-AC-Power-Plug-Travel-Charger-Adapter-Outlet-Converter/32707517561.html?scm=1007.13338.46806.0&pvid=32d1641b-2c49-47b1-822a-012a9b0fbdda&tpp=1

 

adapter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślcie troche.

NIE MAM ZAMIARU ZMIENIAĆ DNS. więc nie ma.

Chcesz stracić kase z banku bardzo proszę.

Pir reaguje idealnie albo masz uszkodzony albo nie wiem.

Tak wszystkie kamery maja chiński czas. Niektóre idzie patchować.

Przycisk działa. Bez problemu i z kolorową i z bialą żarówką.

Przejściówka ok. Idzie dostać takie < 0,7$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, właśnie zaczynam moją przygodę z Mi Smart Home.
Jakiej wersji aplikacji mi Smart home używacie?
Chciałbym by jak najwięcej było po angielsku. Mam jak na razie Getway, kilka Smart socket WiFi, czujniki temperatury i wilgotności i wyłączniki. Działa ale np w Smart socket WiFi są tylko krzaki. Zainstalowałem apke ze sklepu play, ustawiłem region China i język angielski.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Axon napisał:

Panowie, właśnie zaczynam moją przygodę z Mi Smart Home.
Jakiej wersji aplikacji mi Smart home używacie?
Chciałbym by jak najwięcej było po angielsku. Mam jak na razie Getway, kilka Smart socket WiFi, czujniki temperatury i wilgotności i wyłączniki. Działa ale np w Smart socket WiFi są tylko krzaki. Zainstalowałem apke ze sklepu play, ustawiłem region China i język angielski.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, homman napisał:

Pir reaguje idealnie albo masz uszkodzony albo nie wiem.

Tak wszystkie kamery maja chiński czas. Niektóre idzie patchować.

Przycisk działa. Bez problemu i z kolorową i z bialą żarówką.

Przejściówka ok. Idzie dostać takie < 0,7$

Zmieniłem nawet baterie. Po włożeniu wykrywa raz ruch, a potem cisza. Pewnie uszkodzony.

Idzie jakoś zrobić żeby chociaż odtworzyć te nagrania alarmowe?

Zrobiłem reset apki i teraz przycisk działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat Domoticz udało mi się ogarnąć, dało radę bez pomocy. Ale jakość do mnie to nie przemawia :P

Mam pytanko czy jest jakaś możliwość aby na telefonie symulować wduszenie klawisza?
Chodzi mi o to abym nie musiał latać po domu i klikać klawisza, jak dany klawisz ma ustawiony timer. Bo teraz trzeba otworzyć dane gniazdko i ręcznie timer ustawić i uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie czujników okien/drzwi. Nie wiem jak u wa sale u mnie miedzy drzwiami a futryną jest ok. 2 cm różnicy. Czy jeśli czujniki są zamontowane w takiej odległości/głębokości od siebie to będą działały prawidłowo? Czy trzeba będzie kombinować, żeby były w jednej płaszczyźnie.

I jeszcze dla upewnienia się. Rozumiem, ze jeśli zainstaluje klika czujników (okien/drzwi) podłącze z gatewayem i przyciskiem to będę mógł za pomocą przycisku wychodząc z domu czujniki 'uzbroić' i po przyjściu 'rozbroić', aby mieć informacje w razie jakby ktoś nie powołany w między czasie wszedł do mnie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Lector napisał:

Nie wiem jak to na różnych płaszczyznach łapią czujki, ale na tej samej płaszczyźnie mogą mieć sporą przerwę.

Co do drugiego pytania to tak, tak jak opisałeś.

Dzięki za potwierdzenie. To jak ktoś miał okazję jeszcze testować czujniki okien/drzwi na rożnych płaszczyznach to prosiłbym o informację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kumpel_ napisał:

Mam jeszcze pytanie odnośnie czujników okien/drzwi. Nie wiem jak u wa sale u mnie miedzy drzwiami a futryną jest ok. 2 cm różnicy. Czy jeśli czujniki są zamontowane w takiej odległości/głębokości od siebie to będą działały prawidłowo? Czy trzeba będzie kombinować, żeby były w jednej płaszczyźnie.

I jeszcze dla upewnienia się. Rozumiem, ze jeśli zainstaluje klika czujników (okien/drzwi) podłącze z gatewayem i przyciskiem to będę mógł za pomocą przycisku wychodząc z domu czujniki 'uzbroić' i po przyjściu 'rozbroić', aby mieć informacje w razie jakby ktoś nie powołany w między czasie wszedł do mnie.

 

 

Raczej nie rozbroisz alarmu bo wejście do domu przez dzwi to sygnał dla czujki o załączeniu alarmu. Zaczyna wyć - jeśli ją tak ustawiłeś. Musisz rozłączyć alarm wcześniej np przez telefon.

Informację na temat otwarcia dzwi/ okien - możesz sobie ustawić aby na telefon przychodziły nawet gdy nie masz załączonego alarmu. Bo gdy masz to przychodzi info o alarmie i ukazana informacja jaki czujnik się włączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lector napisał:

Chyba ze klawisz w kieszeni :D

Może się mylę, ale jest coś takiego w Arm settings: Arm interval

Nie jest to opóźnienie włączania i uzbrajania alarmu?

:-D klawisz musi połączyć się z wifi jak podchodzisz do domu/mieszkania... próbowałem już ale za długo to trwało.

Interwał jest tylko na opóźnienie załączenia alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...