Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Mielcar napisał:

Nie widzę opcji aby pokazało ukryte pliki. No i jest kamera 

IMG_1274.JPG

Poszukaj jeszcze innych menedzerów bo tam sa opcję pokaż ukryte pliki. Ten menedżer był u mnie jako piaty, inne też nie pokazywały folderu.

A kamerkę podłącz i wrzuć jak działa ale raczej nie rób upgrade softu bo piszą na en.miui że po tym im nie chce się ponownie połączyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mielcar napisał:

Plus, że kamera ma magnes w stopce! :) 

 

Włączyłem oba, podpalił kartkę papieru i nic, cisza 

IMG_1290.PNG

IMG_1291.PNG

 

Wszędzie tylko chiński.

F..k czyli jednak nie działa.... :(

No dobra a masz jakiś czujnik zewnętrzny który wykryje dym i wtedy będzie "piszczał" to może wtedy chwyci?

 

Aha i sprawdź jak możesz czy ta stópka ma możliowść dokręcenia jej do np. ściany (Yi Ants ma 3 dziurki) bo chciałbym ją przykręcićbo nie mam na ścianie magesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanko, bo widzę, że trafiłem na watek gdzie jesteście dośćmocno obeznani z produktami XIaomi :)

Aktualnie jestem na etapie zakupu inteligentnej listwy.

Poczałkowo myślałem o Xiaomi, ale wkurza mnie wizja krzaczków na telefonie, dodatkowo listwa od Boardlinku ma sterowanie każdym wejściem osobno. Już miałem zamawiać listę od Boradlinku (http://www.gearbest.com/power-strips/pp_360376.html?wid=21.

Ale trafiłem na ten wątek i już mam wątpliwości. Widzę, ze potraficie z tych produktów wyciągnąć naprawdę dużo.

Mam kilka pytań jeśli można.

Z tego co sie zorientowałem to część produktów XIaomi można sterować za pomocą Wifi, a część Zeeg be. Szczerze powiedziawszy nigdy nie maiłem doczynienia z Zeeg be i nie wiem jak to działa. Jak to jest, jest część produktów pod współprace po WI-fi, a cześć po Zeeg be? Nie są kompatybilne? Czy wybrane produkty są tylko pod WIfi, a wybrane tylko pod Zeeg be?

Przykładowo jak kupie listwę Xiaomi to kompatybilna z Zeeg be już nie będzie?

Zastanawiam się jak wybrać któreś z rozwiązań? Ktoś pisał o zasięgu większym przez Zeeg be, ja mam mieszkanie 50m, więc nie wiem czy to stanowi problem.

Czy brać lepszą Boardlinka czy nieco gorszą, ale pasująca do całej koncepcji listwę Xiaomi.

Druga sprawa jak sobie radzicie z aplikacją. Ściągnąłem sobie MiHome i widzę, że większość obsługi to krzaczki. Widzę, że są jakieś pluginy czytając ten wątek, ale penie nie dotyczą wszystkiego? Czy nie utrudnia wam to obsługi?

Po listwie w następnej kolejności myślałem bym o czujnikach temperatury, aby mieć w telefonie podgląd, ale one są chyba pod Gateway? Czy WIfi + APka wystarczy?

Spodobała mi się też opcja radia online, bo też potrzebuje do kuchni, to Xiaomi wygląda fajnie. Tylko nie do końca rozumiem jak to działa. Łączy się z gatewayem (czy wifi), konfigurujemy i później tylko zmiana stacji?

Wiem, że Broadlink tez ma takie rozwiązania Smart, ale pobieżnie patrząc wydaje mi sie , że maja gorszą ofertę.

Trochę się spisałem, ale temat wydaje się być bardzo atrakcyjny, a jakoś nie bardzo mogę znaleźć więcej informacja na ten temat.

Ja komuś będzie się chciało odpisać to dzięki z góry.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kumpel_ napisał:

Witam,

mam pytanko, bo widzę, że trafiłem na watek gdzie jesteście dośćmocno obeznani z produktami XIaomi :)

Aktualnie jestem na etapie zakupu inteligentnej listwy.

Poczałkowo myślałem o Xiaomi, ale wkurza mnie wizja krzaczków na telefonie, dodatkowo listwa od Boardlinku ma sterowanie każdym wejściem osobno. Już miałem zamawiać listę od Boradlinku (http://www.gearbest.com/power-strips/pp_360376.html?wid=21.

Ale trafiłem na ten wątek i już mam wątpliwości. Widzę, ze potraficie z tych produktów wyciągnąć naprawdę dużo.

Mam kilka pytań jeśli można.

Z tego co sie zorientowałem to część produktów XIaomi można sterować za pomocą Wifi, a część Zeeg be. Szczerze powiedziawszy nigdy nie maiłem doczynienia z Zeeg be i nie wiem jak to działa. Jak to jest, jest część produktów pod współprace po WI-fi, a cześć po Zeeg be? Nie są kompatybilne? Czy wybrane produkty są tylko pod WIfi, a wybrane tylko pod Zeeg be?

Przykładowo jak kupie listwę Xiaomi to kompatybilna z Zeeg be już nie będzie?

Zastanawiam się jak wybrać któreś z rozwiązań? Ktoś pisał o zasięgu większym przez Zeeg be, ja mam mieszkanie 50m, więc nie wiem czy to stanowi problem.

Czy brać lepszą Boardlinka czy nieco gorszą, ale pasująca do całej koncepcji listwę Xiaomi.

Druga sprawa jak sobie radzicie z aplikacją. Ściągnąłem sobie MiHome i widzę, że większość obsługi to krzaczki. Widzę, że są jakieś pluginy czytając ten wątek, ale penie nie dotyczą wszystkiego? Czy nie utrudnia wam to obsługi?

Po listwie w następnej kolejności myślałem bym o czujnikach temperatury, aby mieć w telefonie podgląd, ale one są chyba pod Gateway? Czy WIfi + APka wystarczy?

Spodobała mi się też opcja radia online, bo też potrzebuje do kuchni, to Xiaomi wygląda fajnie. Tylko nie do końca rozumiem jak to działa. Łączy się z gatewayem (czy wifi), konfigurujemy i później tylko zmiana stacji?

Wiem, że Broadlink tez ma takie rozwiązania Smart, ale pobieżnie patrząc wydaje mi sie , że maja gorszą ofertę.

Trochę się spisałem, ale temat wydaje się być bardzo atrakcyjny, a jakoś nie bardzo mogę znaleźć więcej informacja na ten temat.

Ja komuś będzie się chciało odpisać to dzięki z góry.

 

 

 

 

Mi home - settings - language - English

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, milenium17 napisał:

Mi home - settings - language - English

Tak ustawiałem język angielski.

Ale jak chce dodać dane urządzenie (ręcznie, bo żadnego nie mam żebym spróbować je faktycznie dodać) to praktycznie wszystkie urządzenia opisane są z krzaczkami.

No chyba że to inaczej będzie działać po sparowaniu z aplikacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi home - settings - language - English

Jak zrobiłeś wtyczkę pod gniazdko po angielsku ? Ja mam po chińsku a podmiana wtyczek z greckiego forum nic nie daje (nazwy wtyczek nie zgadzają sie), mam kilka urządzeń od xiaomi ale wszystkie mam w mihome z krzaczkami

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, paulek768 napisał:


Jak zrobiłeś wtyczkę pod gniazdko po angielsku ? Ja mam po chińsku a podmiana wtyczek z greckiego forum nic nie daje (nazwy wtyczek nie zgadzają sie), mam kilka urządzeń od xiaomi ale wszystkie mam w mihome z krzaczkami

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

U mnie działa - FOLDER 262 -a  plik 4204 apk

Jeśli masz taki sam plik 4204 to go nadpisujesz. Jeśli masz inny to nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, NIXA napisał:

Witam

Zaczynam powoli robić swój Smart Home i mam problem z połączeniem czujnika ruchu z Getaway z powodu krzaczków.

Efekt jak bym chciał osiągnąć to włączanie czasowe światła z getaway za pomocą czujnika ruchu.

A jaka wersja Mihome? Bo u mnie nie ma krzaczków..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, paulek768 napisał:


No to kicha, u mnie jest folder 118 a plik 4203.apk

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

He dziwne właśnie bo nie widzę w spisie takiego folderu ;-)

Jaka wersja gniazdka bo ja mam 1.2.4_17

Odnośnie pluginów:

Problem jest taki że jak się zaktualizuje jakiś produkt to zmienia się nr apk a na greckim forum są stare - tak mi odpisał koleś który zakładał wątek.
Przykład - ja mam Mijia 360 i apk ma nr 5296 natomiast podmiana na angielski jest gdy się ma 3601.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He dziwne właśnie bo nie widzę w spisie takiego folderu ;-)
Jaka wersja gniazdka bo ja mam 1.2.4_17
Odnośnie pluginów:
Problem jest taki że jak się zaktualizuje jakiś produkt to zmienia się nr apk a na greckim forum są stare - tak mi odpisał koleś który zakładał wątek.
Przykład - ja mam Mijia 360 i apk ma nr 5296 natomiast podmiana na angielski jest gdy się ma 3601.

Też moja Mija 360 ma numer 5296, a gniazdko mam 1.2.4_7
To tylko Rosjanie mają aktualne pluginy ale tylko po rosyjsku

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...