Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam powoli kompletować sprzęt , najpilniejsze moje potrzeby to alarm drzwi i okien na parterze oraz dzwonek :) Potem będą następne rzeczy ale szczoteczkę do zębów chyba sobie odpuszczę ;) gateway - jakie ma funkcje ? W jaki sposób ustawia się ten nieszczęsny dzwonek , może jest jakiś link do instrukcji ktoś posiada? Kolejna rzecz to czujniki CO2, gaz ,dym.. są dostępne ?

wysłane z nokii 7110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 57$ na gearbescie masz full zestaw 

1 przycisk

1 czunik dzwi

1 pir

1 smart gniazdko na zeeg be

1 gateway

 

Jedyne co potrzebujesz to jeszcze czujnik Temperatury ok 6 7$

A potem to już dodatki jak chcesz np czujnik kwiatkow 10 $ 

Kostka taki multiprzycisk 15$

 

Wszystkie urządzenia poza GNIAZDKAMI WIFI potrzebują gatewaya.

Ale lepsze są te na zeeg be bo jeśli np sterujesz tmp i braknie ci wifi to nie ma jak przełączyć. A jak gniazdko jest na zeeg be to baza przełączy.

 

Ogólnie prosto się ustawia na zasadzie Urządzenie > Jeśli co > To co.

Np Urządzenie (przycisk) > Jeśli co (kliknięty raz, dwa, przytrzymany > To co (dzwonek do drzwi)

Ja mam np

Przycisk > kliknięty > włacz wyłącz zarówkę

Przycisk > Przytrzymany > ściemnij żarówkę

Przycisk > kliknięty dwa razy > uruchomienie alarmu

 

Ogólnie zestaw się bardziej opłaca.

57$

Gateway ok 22 25$

Gniazdko zeeg be ok 16$

Przycisk ok 6,5$

Okno ok 6 7 $

Pir ok 8 9 $

 

Na razie nie masz czujników CO2 / Gaz

 

Obecnie na rynku liczą się tylko 3 firmy w zasadzie.

Xiaomi prostota. A minus to wolne dołączanie modułów. I brak polskich radii na bazie.

Broadlink. Jako 1 wprowadzili smart listwę z każdym oddzielnym gniazdkiem. I mają matkę z czujnikami czystości powietrza, co2 co itd. Oraz tanie włączniki ścienne.

- ceny kamer.... Xiaomi ma kamerki od 25$ niezłej jakości.

Orvibo.

I to co w polsce jest i kosztuje krocie... Zapomniałem nazwy mają gniazdka z łądnie świecącym kręgiem dookoła.

 

Ogólnie jeśli masz mieszkanie a nie dom. To nic lepszego niż xiaomi nie kupisz. 150$ i jesteś w pełni zadowolony.

Czytaj zestaw startowy 67$ czujnik kwiatów 9,88$ Czujnik tmp 6$. Z 2 3 smart żarówki 12$ biała 16,5 $ kolorowa.

Z jedna 2 kamerki. Proponuje te nowe po 25$. 

Jakaś listwa ledowa czy jakieś gniazdko smart listwa np.

I tyle ci do szczęścia trzeba. Ewentualnie jeszcze z jeden PIR. 1 w łazience, 1 na wejściu.

Ale system jest na tyle dogodny ze potrzebujesz cos to 10$

 

W xiaomi brakuje następujących rzeczy.

Tanich włączników ściennych.( Są ale po 40$...)

Polskich radii na centralce.(pewnie niedługo będą na razie zmiana dns mnie nie bawi)

Centralki ala broadlink czyli temperatura wilgotność jakość powietrza co itd. ( Jest ale chyba po 80$)

Smart listwy z każdym oddzielnym wyjściem. ( Jest tylko on off dla wszystkich )

NIC WIĘCEJ. I jest to moim zdaniem najmniejsze zło.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie czujników co i gaz to ponoć jest opcja alarmu w przypadku kamery kwadratowej ale jak to będzie działać to jeszcze nie wiem.

homman zamówił i ja. Jak dojdzie to dam znać bo informacje są sprzeczne - mi na gearbest odpisali że ma a czujnik w sobie a na rysunkach jak zauważył homman jest tylko powiadomienie w przypadku dzwiękowego alarmu z czujek (tych naszych kupionych w PL).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2017 o 21:33, homman napisał:

A do mnie nie przemawia ta zmiana DNS zbyt to niebezpieczne. Czekam na inną opcję.

1. Wolniejsze działanie netu

2. Możliwość podmieniania stron i kradzieży danych.

 

Maciej wr wejdź do mi home. Na głównej stronie masz.

Nie ma co się martwić o DNS, ja zmieniłem na ten podany na stronie, dodałem stacje radiowe i wróciłem do domyślnego a radio nadal działa to które dodałem sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Vergiliusz napisał:

@homman wróciłem na domyślny DNS i RADIO ESKA, RMF FM i MAX, ZET, Złote przeboje i to co ostatnio było dodane działa.

Potwierdzam,sposób działa. Nawet rozłączyłem z gniazdka Gateway-a i poszło :)

Panowie, szukam pluginów do wgrania do Mihome aby był angielski zamiast krzaczków, widziałem na greckim forum. Są gdzieś do ściągnięcia bez rejestracji?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pluginy wgrywasz dlatego pózniej włączajac z pozycji Mihome poszczególne urządzenia to będą już po EN np:

- Mijia 360

- Mi Wifi 3

- Mi Repeater

- Yi kamera

dodatkowo np - Smart Flower (odzielna apka) a za chwile będzie kamerka kwadratowa i też jest po "krzaczkowatemu" :) 

Pytanie - ma ktoś już powyżej 30 urządzeń podłączonych do Smart Gateway bo mam 29 i nie wiem czy nie trzeba kupić 2 szt bo pisali o obsłudze do 30.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 szt max 34 tak na jakimś forum czytałem.

Więc drugi gateway. Gdzieś widziałem promocję 21$

 

Natomiast jw co chciałbyś osiągnąć tym czym piszesz. Jeśli rosyjscy bracia wciąż nie dokonali apki mi home z ichniejszymi radiami itd... to raczej łatwo nie jest.

Pozostaje czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info, czyli może się uda :)

Tu są do ściągnięcia pluginy już gotowe. Zaraz wgrywam i dam znać. Są różne języki FR, GR...

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/9599-Xiaomi-Έξυπνο-Σπίτι-Mi-Smart-Home-3-9-5-GR-EN/?pageNo=1&s=edee6b57021f2def13ca0585b7f275bb8f05976d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...