Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

To poczekamy na Twoje działania :)

Odnośnie xiaomi - to nie widziałem takiego sterownika. Jedyne co jest smart włącznik - https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Smart-home-Aqara-Smart-Light-Control-ZiGBee-Wireless-Key-switch-and-Wall-Switch-Via-Smarphone/32761798246.html?spm=2114.40010508.4.8.UPdYs2

ale on nie kontroluje kolorów/jasności. Ja mam np żarówki połączone z smart switchem (tym za 5,6 USD) - ale tylko ustawione on/off. Można ustawić tak aby za każdym wciśnięciem (do wyboru 1, 2, long) zmieniać jasność lub chyba kolor albo inną scenę np wschód słońca albo zmierzch. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, milenium17 napisał:

To poczekamy na Twoje działania :)

Odnośnie xiaomi - to nie widziałem takiego sterownika. Jedyne co jest smart włącznik - https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Smart-home-Aqara-Smart-Light-Control-ZiGBee-Wireless-Key-switch-and-Wall-Switch-Via-Smarphone/32761798246.html?spm=2114.40010508.4.8.UPdYs2

ale on nie kontroluje kolorów/jasności. Ja mam np żarówki połączone z smart switchem (tym za 5,6 USD) - ale tylko ustawione on/off. Można ustawić tak aby za każdym wciśnięciem (do wyboru 1, 2, long) zmieniać jasność lub chyba kolor albo inną scenę np wschód słońca albo zmierzch. 

Kolego, a czy mógł byś dokładnie sprawdzić czy za pomocą tego przycisku da się faktycznie ustawić przykładowo jeden klik to rozjaśnienie, a dwa razy przygaszenie światłą ? Ja mam na razie u siebie i testuje, czujnik do drzwi/okien, czujnik ruchu, czujnik temperatury, socketa, przycisk ten tani, oraz czarny Universal IR Remote Controller

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maciejwr napisał:

Kolego, a czy mógł byś dokładnie sprawdzić czy za pomocą tego przycisku da się faktycznie ustawić przykładowo jeden klik to rozjaśnienie, a dwa razy przygaszenie światłą ? Ja mam na razie u siebie i testuje, czujnik do drzwi/okien, czujnik ruchu, czujnik temperatury, socketa, przycisk ten tani, oraz czarny Universal IR Remote Controller

Tu masz zrzuty. 

Screenshot_2016-12-22-20-46-03.png

Screenshot_2016-12-22-20-45-55.png

Screenshot_2016-12-22-20-45-36.png

Później dodajesz reguły - time laps, timer itp... :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało uzbierać 44 urządzenia :)

Odnośnie Agary - tego nie wiem. I tak mam wciąż zabawę z co chwila nową wersją MIHome. Coś naprawiają, coś knocą jak ostatnio 3.10.6 lub ..9 gdzie nie było powiadomienia alarmu na telefon. teraz jest 3.10.10 ale jeszcze nie wgrywałem.... :) i w kółko muszę instalować pluginy :)

Edytowane przez milenium17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, milenium17 napisał:

Mi się udało uzbierać 44 urządzenia :)

Ja niestety kiedyś kupiłem żarówki Milight do których mam pilota, ale niestety Universal IR Remote Controller nie klonuje wciskanych przycisków w tym pilocie :( Tak samo mam problem z boxem minix x8 do którego mam pilota i też niestety nie mogę zczytać wciskanych przycisków :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przełomie lutego marca przeprowadzamy się do swojego nowego domku i tak już planuje jak sobie go usprawnić ;) Chciałbym wstępnie "zrezygnować" z kontaktów do światła w łazience oraz w kuchni i korytarzach (przynajmniej tych podstawowych). Dodatkowo tak jak wspomniałem zamontować podłogówkę elektryczną i podłaćzyć ją do czujek xiaomi. Szukam jeszcze innych ciekawych inspiracji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Maciejwr napisał:

Szkoda, że niedostępny...

Jak myślicie czy Smart Ultrasonic Humidifier będzie też działał jak dodamy olejków eterycznych ? W tej chwili mam taki zwykły nawilżacz powietrza do którego dodaje olejek i jest ładny zapach w domu...

Na dniach mają przyjść czujniki temperatury i wilgotności, jak będzie mała wilgotność to pomyśle od nawilżaczu od xiaomi.

 

A co do gniazdek to wielka szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mielcar napisał:

Ma ktoś z Was może tłumaczenie do ustawień paska RGB yeelight w Mi Home? Niestety chińskie znaczki są. Robię scenę z czujnikiem ruchu, krzaczki trochę utrudniają.

tu masz po rosyjsku:

http://4pda.ru/forum/lofiversion/index.php?t661250-220.html

działają wtyczki bo przetestowałem, po angielsku działających wtyczek nie znalazłem,

te powinny działać ale u mnie nie działa:

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/9599-Xiaomi-Έξυπνο-Σπίτι-Mi-Smart-Home-3-9-5-GR-EN/?pageNo=1&s=8c5af127763fef1ef43f301ad1b141db0a8eeddd

Edytowane przez paulek768
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Czy macie jakiś pomysł jak to wykonać przy pomocy urządzeń od Xiaomi taki efekt

. Domyślam się, że można zastosować czujke ruchu i kupić na każde schody taśme LED od MI, do tego ustawić sekwencje na opóźnienie co 1-2 sekundy... ale koszt takiej inwestycji patrząc na ceny taśmy są niedawekwatne do gadżetu. Jakieś inne pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej się nie da bo czujka ma wyłączenie po 1 minucie. Chyba że 2 czujka u góry żeby wyłączyła oświetlenie. 3 musiałaby się włączać gdy schodzisz i 4 żeby się wyłączyło. Taśma LED z aliexpress za 1 USD i gniazdko Xiaomi na każdy schodek. Trochę taniej ale i tak drogo :) no i czy by zadziałało :)

Edytowane przez milenium17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, milenium17 napisał:

No raczej się nie da bo czujka ma wyłączenie po 1 minucie. Chyba że 2 czujka u góry żeby wyłączyła oświetlenie. 3 musiałaby się włączać gdy schodzisz i 4 żeby się wyłączyło. Taśma LED z aliexpress za 1 USD i gniazdko Xiaomi na każdy schodek. Trochę taniej ale i tak drogo :) no i czy by zadziałało :)

Faktycznie za dużo kombinowania i koszty heh nie wiele mniejsze pewnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja pogodowa. 

Z tego co rozumiem, potrzebny tu jest jeszcze 'gateway'. A nie ma czegoś podobnego co dałoby się podłączyć pod wifi i MiHome/MiJia? 

Nie potrzebuję żadnych interakcji z innymi urządzeniami, chodzi mi wyłącznie o pokazywanie temperatury. 

Drugie pytanie, jak sobie radzi ta stacja na zewnątrz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Maciejwr napisał:

Wszytskiego dobrego forumowicze w Nowym Roku :)

Wczoraj udalo mi sie zainstalowac "Domoticza" i podlaczyc do niego czujki z xiaomi. Wszytsko dziala jak nalezy :) Jak by kogos to interesowalo to ciekawy temat na sterowanie przez przegladarke.

 

Domoticz.png

Happy New Year !!!

A działa w obrębie Wifi tylko czy nie?

Edytowane przez milenium17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, milenium17 napisał:

Happy New Year !!!

A działa w obrębie Wifi tylko czy nie?

Jeżeli przkierujesz router na ip twojego komputera to mozna spokojnie sie zalogowac z zewnatrz na strone http://adresipzewnetrzny:8080 . u mnie dziala. Plus tego taki ze wstepnie rozwiazalem problem z poprzedniego mojego postu dotyczacego zarowek Milight. W Domoticzu da się podpiąć czujki z xiaomi oraz z mi light :) Super... czekam teraz tylko na ten router wifi do mi light i bede testowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...