Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Masz rację przycieli trochę ;) Gearbest chce 34 USD :) a cene pokazuję tylko w wyszukiwarce bo jak się przechodzi do zakupu to jest powiadomienie tylko.

Jak na czujki za 100 zł to jest super i a kam gratis :) 

Chociaż wolałbym same czujki bo niepotrzebna mi kamerka w kotłowni....

A z banggood nie kupię bo mam z nimi roszczenie przez Paypala

Edytowane przez milenium17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero w styczniu w domach - http://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_487830.html za 29.99 USD

No i napisałem do Gearbesta i do Everbuying. Odpowiedź jest taka sama że ma wbudowane czujniki. Sam już się pogubiłem :)

Tu masz odpowiedź:

Support motion and sound detection, detects the smoke and CO alarm, send you the alarm when it is triggered.

You can control it with the mobile app and has the built-in smoke detector and CO.

 

Edytowane przez milenium17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

detect alarm  przeczytaj dokładnie. Nie detect co2. Wykrywa alarm wysyla powiadomienie wraz z filmikiem.

Ma duzy i mały IR. i można łączyć sie z tel bez routera. Nic więcej.

A odpowiedzi sklepów sa takie ze nigdy na nie nawet nie patrze

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam w domu kilka żarówek milight takie jak w tym linku. Do tego mam ten sam pilot. Kupiłem nie dawno mi gateway oraz mi remote controller z myślą że wykryje mi te żarówki, ale niestety nie wykrywa jak ściskam przycisk na pilocie. Czy jest jakaś szansa na zgranie tych żarówek z mi gateway? Czy pozostaje zakup nowych żarówek od xiaomi? Macie jakieś pomysły?

Edytowane przez Maciejwr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja zakupiłem tą kamerkę - http://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_487830.html?cebula&lkid=10119272

jest dobra cena 29.99 USD i ma FHD :)

Jeszcze nie doszła ale kupowałem z Everbuying.

Jest też Lampa LED ale za 100 USD, w Chinach za pół ceny:

http://www.gearbest.com/ceiling-lights/pp_596249.html

I się spóżniłem bo kupiłem standardową i do niej 3x żarówka z wifi do łazienki więc wyszło mnie około 500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, milenium17 napisał:

 

Jest też Lampa LED ale za 100 USD, w Chinach za pół ceny:

http://www.gearbest.com/ceiling-lights/pp_596249.html

 

Też zamierzam kupić tą lampę. Wysyłka dopiero w styczniu, to poczekam. Mam nadzieję, że cena gdzieś indziej będzie bardziej zbliżona do chinskiej. 

Jeszcze poluje na lampkę nocną RGB, aby współgrała ładnie z paskiem led RGB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, milenium17 napisał:

Mielcar

Czy pasek Led działa (świeci) w rytm muzyki? Miało tak być. Teraz remontuje łazienkę a będzie tam pasek Led i radio Xiaomi ale jeszcze nie mogłem ich przetestować :( 

Uznałbym to za fazę beta tej funkcji.  Trochę działa, ale według mnie efekt póki co słaby, mam nadzieję że przy aktualizacji poprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na pomysł żeby zamontować w łazience głośnik od Xiaomi np ten Xiaomi wireless Speaker i np po wejściu do łazienki żeby odtwarzał konkretny utwór. Prawdopodobnie sam w sobie nie jest "inteligentny" wiec nie da się go połączyć z gate wayem ale myślałem czy np nie można by go podłączyć do inteligentnego gniazdka i w ten sposób nim sterować. Ktoś miał może podobny pomysł albo posiada go i mógł by przetestować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale ten głośnik nie jest połączony ze smart gatewayem. Ale masz rację żeby się włączył to musisz go podłączyć do smart gniazdka ale żeby ono się włączyło jak Ty wchodzisz do łazienki to musisz dokupić sensor ruchu. Wtedy łączysz sensor i gniazdko i się włączy ale siedząc "w oczekiwaniu" możesz jedynie przez telefon zmieniać muzykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensor i gniazdko mam, zastanawiałem się czy po włączeniu przez gniazdko odtworzy wybrany utwór. Ponieważ ma on własne zasilanie wiec nie wiem jak się zachowa. Rozumiem, że włączanie/wyłączanie go nic mi nie da bo nie jest na tyle "inteligentny" żeby po podłączeniu do prądu odtworzyć wybrany utwór. Zostaje kupienie inteligentnego głosnika. Smart Xiaomi Wireless Speaker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powenien odtworzyć utworu tylko się załaczy. Ten za 100 USD juz jest ok. Sam czekam aż stanieje :)

Możesz też zakupić Xiaomi Wifi Online Radio (mam). Ono się włączy na wybranej stacji ale chińskiej - (chociaż jest już obejście) :) i działa również jako głośnik bluetooth ale przez Airplay.

Ja tak będę miał połączone bo remontuje łazienkę. Czyli wchodzisz - załącza się radio na wybranej stacji (ustawiłem Best of... i jest kilka piosenek znanych wykonawców).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to ZigBee. Mam 1 gniazdko na ZigBee i 4 "normalne bez ZigBee" i to z ZigBee najbardziej mnie wk....... Mam problemy z połączeniem, nawet nagrałem filmik i chciałem odesłać do Gearbesta ale jakoś się połączył ze Smart Gatewayem i Smart Switchem. Wczoraj go rozłączyłem i chciałem ponownie połączyć z innymi urządzeniami i znowu 30 minut zabawy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, milenium17 napisał:

Ja mam tak:

Mam ogrzewanie podłogowe, termostat i sensor temperatury. Termostatem ustalam temperaturę jaka ma być w pokoju a czujnikiem kontroluje jej odczyt. Można oczywiście ustawić na piecu daną temperaturę do pokoju i kontrolować jej odczyt. Ale to trochę zajmuję czasu.

Jestem zaonteresowany podłogówką elektryczną (folie grzewcze) i do tego przy podłodze podpiąć to do Xiaomi Mi Smart WiFi Socket . Temperature kontrolować w każdym pomieszczeniu przy pomocy Xiaomi Mi Smart Temperature. Za pomocą telefonu i geatweay ustawić przykładowo scene - temperatura spada w pomieszczeniu poniżej 19 stopni - wlacz gzniazdko czyli włącz podłogówke. Temperaura dojdzie do 21 - analogicznie wyłącz gniazdko.... Czy to ma sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest coś podobnego do sterowania na ścianie naszymi żarówkami od Xiaomi ? http://www.gearbest.com/led-accessories/pp_217428.html?wid=21

Myślę że to ma sens i jest wykonalne. Właśnie sprawdziłem czy czujnik załączy gniazdko - załączy. Daj znać jak już podłączysz :)

Do podłąćzenia jeszcze daleko. Przeprowadzam się dopiero końcówką lutego do nowego domu, w króym planuje zrobić coś ala smart dom..

Edytowane przez Maciejwr
dodanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...