Skocz do zawartości

REDMI PRO - Dyskusja ogólna


Jacky

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

gwoli przedstawienia

dzień dobry Wszystkim: jestem fanatykiem MIUI, a w szczególności czasu działania na baterii. To mój pierwszy wpis, po aktualizacji RP do dziewiątki, 7.10.19.

Xiaomi poleciłem bratu, żonie (3S) i ostatnio przyszedł czas na mnie. Długo wybierałem i padło na RP. Mam od czerwca i słuchawka super. Jedna z lepszych jakie miałem. Nieprzewidywalna bateria psuje wrażenie. Po aktualizacji do 9 na dwóch simach (mniej niż 1h rozmów)  ok. 40h standby i 3h SoT bez Lte to absolutny max.  Za najlepszych czasów przy takim standby wykręcałem spokojnie 5-6h SoT. Jeszcze przed aktualizacją coś siadło z baterią . Testuję również różne ustawienia. Zobaczymy co czas przyniesie. 

Ps żonka na Redmi 3S jest w stanie wycisnąć 60h na baterii i 7h SoT po WiFi. Bajka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po testuje jeszcze z tydzień i zobaczę. 

W sumie to najbardziej zależy mi na czasie działania na jednym naładowaniu. Czy jest możliwość powrotu do MIUI8? W dziale download dla Redmi 4 Pro są już tylko nowe wersje ROM. Gdzie szukać starszych wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś chociaż zrootować RP na Miui9? Bo za każdym razem jak próbuje zrootować to mam "Failure, aborting" i takim oto sposobem nie mam roota.. Znaczy mam, aczkolwiek jest error w jakimkolwiek root checkerze "Niestety! Dostęp do roota nie jest prawidłowo zainstalowany na tym urządzeniu". Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, robi173 napisał:

Rootuje się bez problemu, tak jak w miui8.Rootowałem już MIUI 9 ze 3 razy- po każdej aktualizacji i nigdy nie było problemu.

 

 

Też udało mi się zrootować na miui9, aczkolwiek tylko raz.. Musiałem zainstalować na nowo system i od tamtego momentu nie mogę go zrootować, ciągle jest w pewnym momencie failure, aborting i tak za każdym razem.. 

23770132_1503602359695588_1776760640_o.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też mam problem ze zużyciem baterii na 7.11.2. Na MUI 8 nie było takiego problemu. Restart telefonu pomaga, ale trzeba to robić raz na dobę by był efekt.

Jakie powinno być (przy rozładowanej już baterii) zużycie przez "Sygnał sieci" jak się mało używa telefonu? U mnie jest 28-35% i mam podejrzenie, że to jest przyczyną. Najgorsze że nie pamiętam jakie było to zużycie z MUI 8, więc nie mam jak porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jargiel napisał:

mam mazdę 3 3,5 letnią i redmi pro 13 miesięcy. Rdzy nie widzę a bateria przy cotygodniowej aktualizacji trzyma bite 24 godziny

Gratuluję życia w nieświadomości (to odnośnie rdzy) :-D

Wszyscy czekają na screeny z tych 24h - dawaj :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś też ma problem ze streamowaniem muzyki przez BT ? Rozłącza, przerywa itd ? 

Dzieje się tak tylko z muzyką bo z mi band 2 jest stabilnie, tak samo jak połącze z radiem samochodowym czy słuchawkami bt ale tylko jaka połączenie to nie zrywa, ale gdy tylko uruchomienie muzykę czy to Spotify czy ty, a nawet wbudowany odtwarzacz to po kilku minutach, a czasami nawet po kilku sekundach by rozłącza i nie chce się ponownie połączyć ?? Mam MIUI 9 i chce wrócić na stałe MIUI 8, wcześniej nie miałem problemów ale nie wiem jaki miałem ROM, bo dopiero raczkuje. Pozdrawiam 

 

Problem ustapił po aktualizacji MIUI 7.12.14

Edytowane przez 2900
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam, mój redmi nie widzi częstotliwości 5G po wifi, tak było na MIUI8 jak i teraz na MIUI9, aktualnie jestem na wersji 7.11.9 i nie sądzę, że uaktualnienie do najnowszej coś zmieni, ktoś może potwierdzić, że Wasz telefon widzi 5G?
A czy Twoj telefon wspiera 802.11a ? Sprawdź.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mgsm na pewno w tym przypadku się myli, zobacz na stronie xiaomi - oni chyba wiedzą co sprzedają?

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele takich stron - nawet sklep gdzie kupowałeś, zresztą każdy inny sklep też pokazuje pełną specyfikację bez 5 GHz,  lub choćby tu: https://xiaomi-mi.com/redmi-pro/xiaomi-redmi-pro-high-edition-3gb64gb-dual-sim-gray/

Niestety nie mogę znaleźć sklepu gdzie ja kupowałem - ale na pewno też było napisane że tylko 2,4 GHz. Specyfikacja na pudełku też to potwierdza - tylko jednozakresowe wifi

Edytowane przez giedol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, giedol napisał:

To nie jest oficjalna strona Xiaomi, więc dla mnie to śmieciowe dane. Tak samo traktuję dane z każdego sklepu...

Pytanie jednak zasadnicze - jaki procesor ma Redmi Pro: Helio X20 czy X25?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie wersje na x25 i x20. 

znalazłem ciekawe specyfikacje dwóch redmi Pro na gearbescie. Ten na x25 (taki mam) ma tylko jednozakresowe fifi:

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_493366.html?wid=37

a na x20 na dwuzakresowe:

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_421899.html?wid=83

Nie wiem czy to kolejny błąd. Musiałby to potwierdzić ktoś kto używa tego na x20.

Ciekawe jest że  tu

http://www.mi.com/en/redmipro/#param

piszą: 802.11 b/g/n dual-band Wi-Fi

Zaczynam mieć wątpliwości bo byłem przekonany że Redmi pro nie wspiera 5 GHz - w każdy razie mój nie ma AC i nie widzi sieci 5 GHz

Edytowane przez giedol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...