Skocz do zawartości

REDMI PRO - Dyskusja ogólna


Jacky

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy ten rom jest eu miui. Bo mi wychodzi, że tak ale jest to też "stabil", co mnie zbija z tropu. http://en.miui.com/thread-733928-1-1.html

Chciałbym go wgrać ale wyczytałem , że trzeba go wgrać jako świeży czyli z wipe data co oznacza wywalenie wszystkiego.

Edytowane przez pawelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vladek napisał:

Drodzy panowie, opłaca się aktualizować redmi4pro z 7.4.13 na najnowszą wersję? Jakieś plusy/minusy i znaczące różnice? 

Ja sobie chwalę najnowszy, na sofcie 7.4.xx miałem losowe restarty,kilka n tygodniowo, oraz bateria dosyć szybko leciała. Było to  na tyle dokuczliwe, że postanowiłem na czysto zrobić downgrade do 7.3.16 (chwalony). Niestety było jeszcze gorzej z baterią, która była nie przewidywalna w spoczynku, restarty na tym samym poziomie. Postanowiłem aktualizować do najnowszej, i odeszło wszystko jak ręką odjąć, bateria ustabilizowana, w ciągu trzech tygodni tylko jeden restart, ja od siebie polecam ten soft :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ! 

Jestem posiadaczem tego modelu od lutego, wcześniej Huawei p9 Lite. Redmi Pro jak zapewne wszystkim tu wiadomo to telefon o dużym potencjale lecz dosyć koślawym sofcie. Uważam się za ogarniętego technicznie gościa lecz z rootowaniem, flashowaniem itp. klimatami nigdy nie miałem do czynienia, chętnie nauczę się czegoś nowego. Podsyłam wam zdjęcie ze specyfikacją, moje pytanie brzmi: co zrobić (wgrać) żeby było najlepiej i Redmi Pro rozwinął w końcu skrzydła? :) 

21908838_1681497145196506_1137267404_o.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz nieoryginalny soft. Na Redmi Pro nigdy nie wydano Globala. Powinieneś go jak najszybciej go wymienić. Do wyboru masz xiaomi.eu lub oryginalny chiński soft (ale w tym przypadku tylko język chiński lub angielski). 

 

Polecam zapoznać się z tematem poniżej. Ja korzystałem ze wskazówek tam zawartych i mimo, że wgrywałem xiaomi.eu po raz pierwszy, to poszło bez problemów.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest poradnik na stronie głównej miui Polska a także poradnik na kanale majster pirzu na YT. Ja instalując ROM po raz pierwszy kierowałem się nimi i wszystko było git.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka


Ja polecam najnowszą stabilną wersję Xiaomi.eu 8.5.3.0 Po prostu wszystko działa. Bateria wytrzymuje 2 dni. Zrób tylko pełny wipe.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2017 o 09:28, giedol napisał:

Ja polecam najnowszą stabilną wersję Xiaomi.eu 8.5.3.0 Po prostu wszystko działa. Bateria wytrzymuje 2 dni. Zrób tylko pełny wipe.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

zainstalowałem własnie 8.5.3.0 i będę testować

Edytowane przez cameroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wojtekmarchewka napisał:

Czy to już Miui 9 ? Jak wasze pierwsze wrażenia z nowej aktualizacji ?

Wgrywałem normalnie jak stare piątkowe updaty,root działa,wszystko chodzi jak na ostatnim 7.6.10. Nie stwierdziłem dłuższego ładowania jak ktoś pisał.Może ciut szybciej chodzi, albo mi się wydaje.Bateria -za krótko,żeby porównać. Na grach mniej się nagrzewa ale sprawdzę przez kilka dni. Ogólnie spoko, wszystko działa jak narazie...;p

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michnik77 napisał:

Mam pytanie obecnie ma wersje 7.4.20. Jak zrobić aktualizacje do 7.10.12.
Ściągam na sd, odpalam twrp i co dalej :)

Install, wybierasz plik zip, przesuwasz strzałeczkę, czekasz, wybierasz wipe cache/dalvik, reboot system i już 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michnik77 napisał:

Mam pytanie obecnie ma wersje 7.4.20. Jak zrobić aktualizacje do 7.10.12.
Ściągam na sd, odpalam twrp i co dalej :)

Ja u siebie robiłem po prostu install - bez wipe i działa ok. 

Edytowane przez MiuiFan_83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Install, wybierasz plik zip, przesuwasz strzałeczkę, czekasz, wybierasz wipe cache/dalvik, reboot system i już 
Nie trzeba robić żadnych wipe'ów. Nawet się nie powinno. To w razie jakiś problemów się to stosuje.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Generalnie każdy update tomu wygląda tak:
1. Ściągamy system i wrzucamy do pamięci telefonu.
2. [Nieobowiązkowe] Robimy backup danych przez TWRP i wrzucamy na kompa
3. Wchodzimy do aplikacji aktualizacje, klikamy takie trzy kropeczki w prawym górnym rogu
4. Klikamy "zainstaluj aktualizacje z pliku .zip"
5. Wybieramy nasz rom i instalujemy.
TYLE.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
32 minuty temu, Macin1207 napisał:

Nasze Redmi Pro dostały jakąś okrojoną wersje prawda? Bo nie widzę np. opcji dzielenia ekranu. Czy może sie mylę?

Opcja dzielenia ekranu nie jest dlatego że wydano Miui9, a dlatego że te opcje mają telefony z Androidem 7

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2017 o 08:19, XiaoRén napisał:

Cóż, Mediatek...

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

 

Dnia 29.10.2017 o 16:02, wojtekmarchewka napisał:

Wydaje mi się dlatego, że  mamy MTK.

Inni producenci słuchawek na MTK  mają androida 7 od dawna. Wina bardziej jest  po stronie xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...