Skocz do zawartości

REDMI PRO - Dyskusja ogólna


Jacky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie i Panie.
Na początku chciałem się przedstawić jako "nowy użytkownik" MI. W cudzysłowie wzięte, bo sprezentowałem dzisiaj mamie Xiaomi Redmi Pro :-) i problemy już są. Otóż:
1. Syfiasty MIU(Global 8.0 stabilna  8.0.4.0(LXKCNMA)  i w ogóle brak możliwości połączenia z netem. Włączam dane i WIFI i żadnej reakcji.
2. Próba wysłania SMS(wyszedł)/MMS - problem - wiadomo dane. Brak możliwości(funkcji)i kasowania sms
Jakieś rady?
Pozdrawiam.

No co Ci można poradzić. Tylko to żebyś mamie telefon do kultury doprowadził i wrzucił xiaomi.eu
Nie ma innego wyjścia, nie ma globala na ten telefon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, whiro napisał:

Witam. Czy ma ktoś może problem z czujnikiem światła? Mój ekran potrafi z całkiem ciemnego i 0 lux na czujniku skoczyć do dość sporej wartości podświetlenia przy odczycie 10 lux. Ogólnie ustawia automatycznie jasność do bani. Czujnik wydaje się odczytywać ładnie naświetlanie od 0 lux do bodajże 600. Ale progi reakcji tragiczne. Może ktoś zna temat i jakiś fix lub soft co to naprawi.? 

Niestety, czujnik światła w tym telefonie to totalne nieporozumienie. Jedyne sensowne rozwiązanie, to przejście na ręczną regulację intensywności światła ekranu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn bardziej wina softu. Mam też rn3 i tam też cuda się działy. W pewnej chwili cisza i nagle ok. Któraś aktualizacja pomogła. Jak czujnik nie był by słaby, to soft można odpowiednio dopisać. Tutaj przy różnicy 0 a 3 lux jest kolosalna różnica w podświetleniu. Ktoś musi ruszyć tyłek i zrobić korektę. Ale może ktoś miał z tym problem i zna Rom gdzie czujnik dobrze działał. Ciekawe czy ten sam problem jest na global China. Ja mam ostatni Rom xiaomi. Eu. 

Edytowane przez whiro
Dopisanie wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie apki Lux Auto Brightness albo bezpłatnej Lite używałem jej nawet na komórkach bez czujnika światła, wtedy korzystała z kamerki. Można też ustawić własne progi, jak dla mnie była najlepsza. Tutaj jeszcze jej nie próbowałem bo jakoś nie zauważyłem kłopotów z czujnikiem.

Właśnie sprawdziłem przy ustawieniu dynamicznym momentalnie zmienia podświetlenie ekranu jak dla mnie rewelacja. Pytanie jaki będzie miała wpływ na baterię na pro. Chociaż na samsungach pozwalała przez taką zmianę oświetlenia nawet zaoszczędzić energię.

Edytowane przez pawelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wziąć jakiś program odczytujący luxy i zerknąć czy w małym świetle czujnik pokazuje zero jeśli nie jest np zwrócony do okna, a następnie kierując delikatnie tel w kierunku okna zobaczyć przy ilu lux zmieni jasność i czy jest to duży skok. Dla mnie sprawę rozwiązał by myk z ustawieniem jasności wyświetlacza identycznej dla wartości od 0 do 10 lux. Wtedy najbardziej czaruje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, whiro napisał:

Tzn bardziej wina softu. Mam też rn3 i tam też cuda się działy. W pewnej chwili cisza i nagle ok. Któraś aktualizacja pomogła. Jak czujnik nie był by słaby, to soft można odpowiednio dopisać. Tutaj przy różnicy 0 a 3 lux jest kolosalna różnica w podświetleniu. Ktoś musi ruszyć tyłek i zrobić korektę. Ale może ktoś miał z tym problem i zna Rom gdzie czujnik dobrze działał. Ciekawe czy ten sam problem jest na global China. Ja mam ostatni Rom xiaomi. Eu. 

Na rosyjskich forach 4pda lub MultiROM widziałem że przewijał się jakiś patch do tego dla Redmi Pro. Chcesz to szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wam też na najnowszym aparat nie chce łapać ostrości?... Pomaga stuknięcie mocniejsze telefonem w rękę...

 

Chyba wracam na 7.3.16 bo jest kur... coraz gorzej. Ale się zraziłem do xiaomi i dalej ta bateria po 3h. Jak miui 9 nie pomoże (o ile będzie dla naszego super wspieranego tel) to sprzedaje to /.../.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Voltron napisał:

Wam też na najnowszym aparat nie chce łapać ostrości?... Pomaga stuknięcie mocniejsze telefonem w rękę...

Wg mnie to jednak problem sprzętowy, który często występuje w tym tel.

8 godzin temu, Voltron napisał:

 Jak miui 9 nie pomoże (o ile będzie dla naszego super wspieranego tel) to sprzedaje to w pizdu.

Hehe to się uśmiałem, Ja to bym się raczej zastanowił jakie nowe problemy będą po aktualizacji do 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem ten telefon na allegro. Miałem go 6 mieś, wszystko super. Zadowolony byłem, lecz tak z dnia na dzień przestał działać aparat przedni "Nie można połączyć z aparatem" oraz bateria zaczęła się tak szybko rozładowywać że w spoczynku traciła 17% O_o. Ma ktoś jakieś pomysły na naprawienie tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam problem z baterią, usługi xiaomi ciągle wzbudzają telefon mimo wyłączonej synchronizacji. Już nie wiem jak z tym walczyć. 

Soft dwa tygodnie temu instalowany od zera więc ten temat odpada. 

Screenshot_2017-06-30-12-49-21-777_com.android.settings.png

Screenshot_2017-06-30-12-32-34-462_com.miui.cloudservice.png

Screenshot_2017-06-30-12-32-27-335_com.android.settings.png

Screenshot_2017-06-30-12-12-13-199_com.uzumapps.wakelockdetector.png

Screenshot_2017-06-30-12-11-51-411_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-06-30-12-11-32-595_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-06-30-12-11-19-654_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez hajdass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, pawelt said:

Może spróbuj wgrać najnowszy miui eu 7.6.10 u mnie usługi xiaomi są daleko na liście ok 1%

niestety na nowszych softach miałem ogromny problem ze słuchawką BT do auta która po kilku minutach rozmowy się rozłączała. Dokładne info w tym wątku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was!

orientuje się ktoś, czy istnieje jakaś dobra apka, dzięki której będę mógł używać przycisków głośności do przewijania treści w różnych aplikacjach? np. facebook, przegladarka, informacje, itp. (zaznaczę, ze, nie mam roota na telefonie) Testowałem jakieś dwie, ale jedna działała średnio, druga wcale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, hajdass napisał:

niestety na nowszych softach miałem ogromny problem ze słuchawką BT do auta która po kilku minutach rozmowy się rozłączała. Dokładne info w tym wątku. 

 

To fakt niektóre słuchawki tak się zachowują ale nie wszystkie. Nie sprawdzałem czy to zależy od wersji bluetooth czy od modułu. Ale w 80% u mnie nie ma problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ludzie, u was też w RP (po lewej stronie, tuż nad wejściem kart SD/micro sim) odskoczyła sobie ramka? Tak z dnia na dzień, wstaje i patrze że mam to wykrzywione > _ < Coraz bardziej zastanawiam się nad sprzedaniem tego za jakieś śmieszne pieniądze i kupić jakiegoś 4x albo redmi 5 gdy wyjdzie...

Edytowane przez Lisel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JachuWojtan napisał:

Ramka metalowa czy plastikowa zaślepka ? ;) U mnie wszystko proste i piękne emoji6.png

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

No.. Ta świecąca ramka nad zaślepką od kart sim/sd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą szkoda, że Redmi Pro jest tak olewany ze strony oprogramowania. Ten telefon ma wielki potencjał, a jednak te błędy niszczą cała przyjemność z użytkowania go :/ Bateria to już wogole śmiech, najlepiej nie patrzeć na procenty, moja aktualnie potrafi się sama doładować o 10%. Szkoda też bo naprawdę sporo osób go ma jeszcze, widać to po ilości pobrań romów (więcej tylko mi5 i hm3pro).
Pozdro

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wersja 7.3.16

używam wbudowanej aplikacji do poczty

czy jest jakiś prostszy sposób na oznaczenie przychodzącej poczty jako spam ?

teraz trzeba kliknąć na maila, potem na adres nadawcy, potem na dole ikona edytuj i zablokować - to zdecydowanie za dużo klikania jak na taką prostą operację

nie chce instalować innej apki - da się zrobić coś w tej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wie ktoś coś o aktualizacji dla redmi pro do miui 9? W poście aktualizacji i na necie pisze że aktualizacja pozostałych urządzeń i d*pa

 

A na stronie co? Tylko nasz i redmi note 4 na mtk x 20 nie ma aktualizacji...

Edytowane przez Voltron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...