Skocz do zawartości

REDMI PRO - Dyskusja ogólna


Jacky

Rekomendowane odpowiedzi

A może ktoś zobaczyć w mapach Google > twoja oś czasu jak wam pokazuje? Czy dokładnie jak jeździliście czy kawałek dobrze a resztę na przestrzał jak samolotem? Najlepiej jak ktoś jeździ autem z yanosikiem. Niby Yanosik ładnie pokazuje wszystko podczas jazdy, a potem w mapach Google jakaś masakra jest

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem 7.5.4 - wczoraj po 22 już była dostępna.

Wydaje mi się że są słabsze wibracje przycisków pod ekranem. Bateria u mnie bez zmian. Po włączeniu wyskakuje mi FC Google Maps, ale potem działa ok z tego co widzę, tu akurat nie podejrzewam systemu tylko coś u mnie.

Działa tryb twilight, czyli w polskiej wersji "od zmierzchu do świtu". A co do pogody to nie wiem bo używam Weather M8.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pada od ps4 i sparował się z RP? Bo u mnie nic nie działa, tj. Sparował się, normalnie wykrywa ale w grach nie działa normalnie.. Znaczy, jakieś przyciski działają, ale żadnego w opcjach nie da się ustawić..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po ostatniej aktualizacji (18 maja) zaobserwowałem kilka problemów. Może ktoś się z tym spotkał i pomoże? :
1. Po włączeniu tylnego aparatu słychać dziwny szum z głośnika
2. Podczas rozmowy przez zestaw głośnomówiący w samochodzie po kilku minutach przestaje słyszeć rozmówcę - głucha cisza, ale on mnie słyszy. Za każdym razem tak samo, więc to nie wina zasięgu.
3. Kiedy słucham muzyki przez bluetooth to po podłączeniu do zestaw głośnomówiącego w samochodzie wciąż się rozłączą podczas rozmowy - przełącza na głośnik, słuchawkę, z powrotem na zestaw i tak w kółko. Muszę od nowa sparować, jest dobrze tak długo jak znowu nie zacznę słuchać muzyki przez bluetooth.
4. Dziwne zachowanie wifi. Niby jest połączenie, bardzo dobry sygnał a czasem brakuje internetu lub ciągnie dane komórkowe.

Ktoś coś doradzi?

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej aktualizacji (18 maja) zaobserwowałem kilka problemów. Może ktoś się z tym spotkał i pomoże? :
1. Po włączeniu tylnego aparatu słychać dziwny szum z głośnika
2. Podczas rozmowy przez zestaw głośnomówiący w samochodzie po kilku minutach przestaje słyszeć rozmówcę - głucha cisza, ale on mnie słyszy. Za każdym razem tak samo, więc to nie wina zasięgu.
3. Kiedy słucham muzyki przez bluetooth to po podłączeniu do zestaw głośnomówiącego w samochodzie wciąż się rozłączą podczas rozmowy - przełącza na głośnik, słuchawkę, z powrotem na zestaw i tak w kółko. Muszę od nowa sparować, jest dobrze tak długo jak znowu nie zacznę słuchać muzyki przez bluetooth.
4. Dziwne zachowanie wifi. Niby jest połączenie, bardzo dobry sygnał a czasem brakuje internetu lub ciągnie dane komórkowe.

Ktoś coś doradzi?

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka




1. Na samym początku nie miałem szumów, później się pojawiły i mam tak do teraz. Bardzo popularny problem w Redmi Pro, nie wpływa na działanie kamery. Autofocus tak hałasuje. Trzeba to przeżyć ;p

2. U mnie Redmi Pro pracuje jako kamerka komputerowa, zestaw głośnomówiący, i czasem jeszcze głośnik JBL. Wszystko paruje prze Bluetooth i zero problemów. Nie wiem co u cb nie tak ;/
3.
4. U mnie czasem router blokuje Redmi Pro i muszę go resetować. Nie mam pojęcia dlaczego. Natomiast telefon odbiera sygnał bardzo dobrze i szybko. Raczej dopatrywał bym się winy po stronie routera.

Pozdro

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Czy ktoś może potwierdzić, że aplikacja better camera unlocked, faktycznie poprawia jakość wykonywanych zdjęć?

Edit.
Ja ma się ta aplikacja w porównaniu do Open camera?


Jak dla mnie żadna z tych aplikacji nie poprawi jakości zdjęć. Jedynie mogą nakładać filtry przez co zdjęcie wydaje się "lepsze". Jedynie, że mają więcej opcji od systemowych kamer.
Jeśli już chcemy poprawić to trzeba szukać jakiś modyfikacji lub programów działających na podstawie roota ;) W Samsungu wgrywalo się takiego moda prze twpr i znacząco poprawial jakość zdjęć ;)
Pozdro

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko
Czy w tym urządzeniu po roocie tracę gwarancję ?

Jeśli kupiłeś w Chinach to nie, na allegro różnie, ale generalnie roota zawsze można usunąć. Wątpię żeby ktoś tam sprawdzal, czy czasem zrobiliśmy root ;)
Pozdro

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 24.05.2017 at 8:11 PM, JachuWojtan said:

2. Podczas rozmowy przez zestaw głośnomówiący w samochodzie po kilku minutach przestaje słyszeć rozmówcę - głucha cisza, ale on mnie słyszy. Za każdym razem tak samo, więc to nie wina zasięgu.

Mam dokładnie to samo po tej aktualizacji. Wcześniej nawet po godzinie siedziałem na słuchawce BT i było ok. Co dziwne mam słuchawkę plastronika i słuchawki stereo sonego i na nim nie mam tego problemu. Podczas rozmowy muszę kliknąć na źródło dzięku "telefon a później znów na "bluetooth aby znów słyszeć wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, znalazł się już może fix na zużycie baterii przez radio sieci, mam z tym nie mały problem, a do tego mam pytanie, można w greenyfi uśpić usługi Xiaomi czy wszystko przestanie działać (pytam bo to proces który często wybudza mi telefon), aha i pytanie numer 3- często mi się wyśiwetla napis LTE pomimo iż mam wyłączony transfer danych - co może być nie tak (dzieje się tak od ostatniej aktualizacji Miui polska :D)?

 

Edytowane przez Macin1207
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby m sprawdzić czy aplikacja The File Converter jest w stanie cokolwiek przekonwertować? Mi przy próbie wyboru jakiegoś pliku wyskakuje błąd: "Error opening file". A na innych telefonach nigdy nie miałem żadnego problemu z konwersją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie, znalazł się już może fix na zużycie baterii przez radio sieci, mam z tym nie mały problem, a do tego mam pytanie, można w greenyfi uśpić usługi Xiaomi czy wszystko przestanie działać (pytam bo to proces który często wybudza mi telefon), aha i pytanie numer 3- często mi się wyśiwetla napis LTE pomimo iż mam wyłączony transfer danych - co może być nie tak (dzieje się tak od ostatniej aktualizacji Miui polska :D)?
 


To tylko nazwa, można ją wyłączyć w ustawieniach

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Styczniowe i lutowe, chyba większość. Poszukaj gdzieś w tym temacie, czy w temacie o baterii. Wrzucałem screeny, po dacie posta dojdziesz jaka

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka




Ja miałem maks. 6h, a telefon użytkuje od stycznia. Średnia to 5h, powyżej 7h nigdy się nawet nie zbliżył na SOC. Co więcej nie widzę dużej różnicy w pracy baterii pomiędzy softami. Zdarzały się pojedyncze softy, gdzie było źle z bateria, ale tak raczej trzymie średnio 5h na obojętnie jakim sofcie ;)
Masz zainstalowane jakieś fixy na baterie ? Duzo pomaga wyłączenie optymalizacji miui i drugiego SIM (jak nie używasz).
Pozdro

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacji nie ruszam ale 2 sima wyłączam.

Zastanawiam się nad sprzedażą bo mnie już wkur... I zmianą na mi5 lub 4pro albo note 4x. Chyba że niedługo coś wyjdzie na tym nowym średnim oszczędnym i nawet wydajnym snapie

A o wiele bardziej bawiłem się telefonem wcześniej i było zawsze te 6h. Jak byłem zadowolony to już nie jestemd826cc3845ed2989ad762433c732c3d8.jpg

 

d3939b4acee861829ea58935e0a76786.jpg

 

07c8ea1650bea370427b6498b8f0a05b.jpg

 

Najgorsze jest to, że kolega co kupił w ten sam dzień redmi pro, tylko on nie instaluje zabardzo cotygodniowych aktualizacji (może dopiero z 3 razy zainstalował) a nie każdy kolejny to mu 2x dłużej bateria trzyma a nigdy nie wyłącza wifi i LTE. Oba na raz 24/7. Jak po full wipe nie pomoże to nie wiem

 

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie i Panie.

Na początku chciałem się przedstawić jako "nowy użytkownik" MI. W cudzysłowie wzięte, bo sprezentowałem dzisiaj mamie Xiaomi Redmi Pro :-) i problemy już są. Otóż:

1. Syfiasty MIU(Global 8.0 stabilna  8.0.4.0(LXKCNMA)  i w ogóle brak możliwości połączenia z netem. Włączam dane i WIFI i żadnej reakcji.

2. Próba wysłania SMS(wyszedł)/MMS - problem - wiadomo dane. Brak możliwości(funkcji)i kasowania sms :o

Jakieś rady?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ma ktoś może problem z czujnikiem światła? Mój ekran potrafi z całkiem ciemnego i 0 lux na czujniku skoczyć do dość sporej wartości podświetlenia przy odczycie 10 lux. Ogólnie ustawia automatycznie jasność do bani. Czujnik wydaje się odczytywać ładnie naświetlanie od 0 lux do bodajże 600. Ale progi reakcji tragiczne. Może ktoś zna temat i jakiś fix lub soft co to naprawi.? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...