Skocz do zawartości

REDMI PRO - Dyskusja ogólna


Jacky

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, deadcanspeak napisał:

Rozumiem. Czyli instalacja na twrp i wipe po instalacji. Co właściwie daje ten wipe i co on czyści?

Wipe cache- czyści cache, czyli pamięć podręczną dzięki której aplikacje szybciej sie uruchamiają. Gdy instalowaliśmy wcześniej sporo aplikacji, których już nie używamy, lub które skasowaliśmy warto wyczyścić pamięć podręczna. Przy pierwszym ponownym uruchomieniu utworzą się nowe, świeże pliki cache (pierwsze bootowanie po tym wipe może zatem trwać nieco dłużej)

Wipe Dalvik Cache kasuje pliki z pamięci podręcznej maszyny wirtualnej systemu (Dalvik Virtual Machine)

Ten wipe jest zalecany przede wszystkim przy aktualizacji czy też zmianie ROMu.
Przy pierwszym bootowaniu systemu odtwarzany jest nowy, świeżutki kesz - dlatego też pierwsze bootowanie po tym wipe będzie nieco dłuższe.

Edytowane przez wojtekmarchewka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojtekmarchewka napisał:

Wipe cache- czyści cache, czyli pamięć podręczną dzięki której aplikacje szybciej sie uruchamiają. Gdy instalowaliśmy wcześniej sporo aplikacji, których już nie używamy, lub które skasowaliśmy warto wyczyścić pamięć podręczna. Przy pierwszym ponownym uruchomieniu utworzą się nowe, świeże pliki cache (pierwsze bootowanie po tym wipe może zatem trwać nieco dłużej)

Wipe Dalvik Cache kasuje pliki z pamięci podręcznej maszyny wirtualnej systemu (Dalvik Virtual Machine)

Ten wipe jest zalecany przede wszystkim przy aktualizacji czy też zmianie ROMu.
Przy pierwszym bootowaniu systemu odtwarzany jest nowy, świeżutki kesz - dlatego też pierwsze bootowanie po tym wipe będzie nieco dłuższe.

Podziękował wszystko jasne.
@up tak się składa, że znalezienie czegoś na tym forum z moimi umiejętnościami graniczy z cudem, i nie nie wiem do czego służy wyszukiwarka, która i tak nie pomogła mi. Po co ten jad? W końcu po to jest to forum żeby pomagać sobie nawzajem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kiedyś zwracałem się z problemem mojej bateri i sieci LTE, nadal jej nie mam, a bateria wcale nie działa tak dobrze jak u kolegi @Rostii, wydaje mi się że nie jest jakoś bardzo obciążony a jednak ledwo co wytrzymuje... Tak samo z siecią, znajduje tylko H+ (Orange), oczywiście w ustawieniach telefonu mam sieć LTE. Licze, że wspólnie rozwiążemy mój kłopot :)

Screenshot_2017-04-20-13-40-23-593_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-04-20-13-40-27-230_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-04-20-13-40-13-810_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez Rychu1910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście, Tomaszów Mazowiecki, z tego co widzę, jest pare nadajników Play, czyli ogólnie nie jestem w zasięgu ?

Just now, Rychu1910 said:

W mieście, Tomaszów Mazowiecki, z tego co widzę, jest pare nadajników Play, czyli ogólnie nie jestem w zasięgu ?

Chociaż mój router mobilny Orange znajduje sieć 4G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście, Tomaszów Mazowiecki, z tego co widzę, jest pare nadajników Play, czyli ogólnie nie jestem w zasięgu ?

Chociaż mój router mobilny Orange znajduje sieć 4G.

 

Jak długo masz Redmi Pro ?

Co bardzo dziwne ja właśnie na początku łapałem tylko 3G. Trochę mnie to martwiło, bo mimo, że mieszkam na wsi to jest tutaj sporo nadajników i LTE powinno być. Po ok. 2tyg zaczął zdecydowanie lepiej odbierać sygnał, obecnie LTE łapie jak inne "europejskie" telefony. Prawie zawsze LTE.

 

* Przez te 2 tyg nie robiłem aktualizacji telefonu !

*Też mam Play

 

Pozdro

 

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, tpawel said:

To szukasz nadajników Orange czy Play? :)


Wysłano z Redmi Note 4x
 

U mnie w mieście nie ma na pewno nadajnika od Orange. Więc dlaczego router łapie sieć 4G ? Chociaż dostałem olśnienia, może to być przez moją kartę microSIM, że jest za stara na LTE czy coś takiego ?

22 minutes ago, tpawel said:

To szukasz nadajników Orange czy Play? :)


Wysłano z Redmi Note 4x
 

Odnośnie baterii, byłby Pan mi w stanie coś podpowiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rychu1910 napisał:

U mnie w mieście nie ma na pewno nadajnika od Orange. Więc dlaczego router łapie sieć 4G ? Chociaż dostałem olśnienia, może to być przez moją kartę microSIM, że jest za stara na LTE czy coś takiego ?

Zacznij właśnie od sprawdzenia czy Twoja karta SIM obsługuje LTE oraz czy masz włączoną usługę LTE u operatora. Przykładowo w plusie trzeba LTE włączyć kodem USSD.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tomaszowie Mazowieckim jest pełne pokrycie częstotliwości LTE 800, 1800. 2100 i 2600 ze wszystkich sieci.
Tak ze wgledów technicznych od strony operatorów.

Nie patrz na to jakie jest pozwolenie UKE tylko dane btsearch.
Na 100% LTE 2600 Networks tam nie ma. Operatorzy hurtem teraz biorą pozwolenia na wszystkie pasma, nawet jeśli uruchamiają tylko jedno. Jedna robota papierkowa

Wysłano z Redmi Note 4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, tpawel said:


Nie patrz na to jakie jest pozwolenie UKE tylko dane btsearch.
Na 100% LTE 2600 Networks tam nie ma. Operatorzy hurtem teraz biorą pozwolenia na wszystkie pasma, nawet jeśli uruchamiają tylko jedno. Jedna robota papierkowa

Wysłano z Redmi Note 4x
 

A tą bateria muszę się martwić? Bo po niespełna po 12 godzinach telefon był na 15% bateri.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tą bateria muszę się martwić? Bo po niespełna po 12 godzinach telefon był na 15% bateri.


Pomagałem niedawno na priv użytkownikowi co też za nic nie mógł złapać LTE.
Jemu pomogło:
1. Aktualizacja systemu
2. Wipe cache/dalvik
3. Skonfigurowanie od nowa punktu APN

A sprawdzałeś już APN, często tu siedzi problem ;)

Pozdro

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Voltron napisał:

Wy też na 7.4.14 macie jakoś dziwnie większy udział sygnału sieci niż na poprzednim? Bo niestety szybko co dobre się kończy, bateria już tak mega nie trzyma, a nie gram kurde. Drugi SIM wyłączony.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Mi także już przestała dobrze trzymać, a zaraz po naładowaniu schodzi kilkanaście % na godzinę gdy nie używam, i pózniej znowu trzyma idealnie ok 1%/6h

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wojtekmarchewka napisał:

Mi także już przestała dobrze trzymać, a zaraz po naładowaniu schodzi kilkanaście % na godzinę gdy nie używam, i pózniej znowu trzyma idealnie ok 1%/6h

A ja po aktualizacji do 7.4.20 jestem w końcu zadowolony. Ciekawe czy to przypadek czy rzeczywiście coś poprawili. Szkoda tylko, że zabezpieczeń androida nie dali z kwietnia.

Screenshot_2017-04-22-07-35-46-350_com.uzumapps.wakelockdetector.thumb.png.095190d36ae099b139dcccd2a23accd6.pngScreenshot_2017-04-22-07-36-03-107_com.uzumapps.wakelockdetector.thumb.png.72fd41758ec2319b009efb81a0b4710f.png Screenshot_2017-04-22-07-35-55-887_com_miui.securitycenter.thumb.png.0df119194b7c517d35b6e5be95efb9cd.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, bo ja znów tu mam problem - teraz z wyświetlaczem :C 
Otóż, zauważyłem dziś iż na czarnych ekranach (na tapecie nie, chociaż też jest czarna - a bardziej widać w przeglądarce i w menu aplikacji w tle) mryga na biało jeden piksel.. Wypali się zaraz i trzeba będzie wysyłać na gwarancje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lisel napisał:

Pany, bo ja znów tu mam problem - teraz z wyświetlaczem :C 
Otóż, zauważyłem dziś iż na czarnych ekranach (na tapecie nie, chociaż też jest czarna - a bardziej widać w przeglądarce i w menu aplikacji w tle) mryga na biało jeden piksel.. Wypali się zaraz i trzeba będzie wysyłać na gwarancje?

Niestety firmy ubezpieczają się i uznają że wypalony jeden piksel to nie wada. Także sądzę że nie przyjmą Ci na gwarancję, ale mam nadzieję że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, wojtekmarchewka napisał:

Niestety firmy ubezpieczają się i uznają że wypalony jeden piksel to nie wada. Także sądzę że nie przyjmą Ci na gwarancję, ale mam nadzieję że się mylę.

Fck.. Telefon kupiony na banggod czy jakoś tak i nie wiem, czy spróbować wysłać, czy zostawić go..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mialem samsunga galaxy s+ (dawne czasy :D) to sie cieszylem ze mi sie spalily piksele bo niedlugo po zakupie porysowałem ekran (ten ból, telefon wyszedl, kupiłem i juz szrama) i wtedy gwarancje uznawali od 3 spalonych, mialem 4 także otrzymałem nowy ekran z szybką bez rysy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą ciekawy przypadek. Bo o ile w lcd to komórka/pixel musi dostać zasilanie żeby się zamknać (i był czarny kolor), dlatego badpixel jest kiedy komórka się nie zamyka. To w przypadku OLEDu, jeśli świeci na biało to znaczy że jest jakieś zwarcie/przebicie i dioda dostaje zasilanie wtedy kiedy nie powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...