Skocz do zawartości

REDMI PRO - Dyskusja ogólna


Jacky

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, @GUTEK@ napisał:

To masz coś uszkodzone. Napięcie na tego typu ogniwach nie może spadać poniżej 3V (albo nawet 3.2V, nie mogę się doszukać jakie jest napięcie progowe dla ogniw ładowanych do 4.4V, ktoś wie?) bo to prowadzi do degradacji ogniwa. Więc albo masz uszkodzoną baterię (zbyt duża rezystancja wewnętrzna), zimne luty (nie kontakty) lub telefon źle mierzy napięcie. Normalnie telefon krzyczy że rozładowany gdzieś przy 3.5-3.6V. Siedzisz na MIUI Polska czy jakimś innym romie ?

MIUI.EU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem sposób aby w RP czytnik linii papilarnych był aktywny (nie trzeba wciskać przycisku Home tylko wystarczy przyłożyć palec). Zainstalowałem apke always on amoled (always on display) ze sklepu play i od teraz oprócz tej funkcji czytnik stał się aktywny.

Edytowane przez Booomex
Błąd w nazwie apki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Sun Apr 16 2017 o 18:14, XiaoRén napisał:

@up 7.4.14?

 

A co do tego czytnika, gdyby nie zżerało dużo baterii to byłoby wprost super... Wypowiesz się jeśli potestujesz?

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Niestety bateria leci i to sporo. Jak mi spadało przez noc 10-15% w 9 godzin tak mi teraz spadło 30%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zrób full wipe, dla mnie udany soft, tylko czasem jak w sumie na wszystkich wersjach 7.4.xx czasem Bluetooth się włącza sam i może coś baterii zjeść.
Nie wiem czy full wipe nie zrobię dla testów

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Booomex napisał:

Niestety bateria leci i to sporo. Jak mi spadało przez noc 10-15% w 9 godzin tak mi teraz spadło 30%

Mnie dziś rano powitał czymś takim, od zasilacza odłączony po 22:

Screenshot_2017-04-18-05-17-17-602_com.uzumapps.wakelockdetector.thumb.png.ac52aa4a9c6bfffeaac6b40fee1ed878.pngScreenshot_2017-04-18-05-17-27-250_com_miui.securitycenter.thumb.png.2fd38c96bd5fabb281e351fe29c8e58e.pngScreenshot_2017-04-18-05-17-41-963_com.uzumapps.wakelockdetector.thumb.png.1d6301e843f9ea86467639419b4a76cb.pngScreenshot_2017-04-18-05-17-52-104_com.uzumapps.wakelockdetector.thumb.png.88ef72e4ff48d9aff014e1a16a7dfd7c.png

Normalnie witki opadają. Następnym razem jak naładuje do pełna to wyłączę mu wifi i bt i zobacze jak będzie spadać.

Edytowane przez @GUTEK@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sam już nie wiem co go tak ciągle wybudza. Jedyne apki które mi wąchają net to K9Mail i Deliveries, mam je od dawna i nigdy nie było z nimi problemu więc ich nie podejrzewam. Jest jeszcze MiFit + MiBandTools i te jeszcze najbardziej podejrzewam. Chyba je po prostu wyłącze po następnym ładowaniu i zobaczę co się będzie działo. Bo teraz to jest jakaś masakra, nieużywany tel nie przetrwa nawet 2 dni przy takim spadku.

Jeszcze pytanko przy okazji, idzie jakoś wyłączyć powiadomienia z harmonogramu? Za każdym razem jak się jakaś akcja wykona mam powiadomienie. Czy jedyny sposób to zablokowanie powiadomień dla całego panelu sterowania ?

Edytowane przez @GUTEK@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojtekmarchewka napisał:

Mi w nocy idzie ok 2-4%, od 23 do 6 rano wziął 3%, wifi włączone było. Ogólnie także jestem zadowolony, bo na pewno poprawił się u mnie SoT, dziś bardzo dużo gram, naładowany był do 93%Screenshot_2017-04-18-17-32-57-887_com_miui.securitycenter.thumb.png.21a6e7b1b8fa98a960731bfac9d313b6.pngScreenshot_2017-04-18-17-32-54-029_com_miui.securitycenter.thumb.png.b11ca78c5e5e4cb8f63cacdf40c10bb8.png

U mnie z kolei, po calutkim dniu grania, snapa i tak dalej (LTE włączone przez 2-3 godziny) spadło chyba zbyt szybko...

Screenshot_2017-04-18-19-48-58-921_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-04-18-19-49-34-782_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to śmieszności, bo faktycznie czasem na jednym ładowaniu wytrzyma mi gówniak półtora-dwa dni a czasem ledwo cały dzień :v (W szkole używam tylko lte, jednakże z opcją oszczędzania energii.. Która chyba nie działa :<)

//edit: moge normalnie pobrać z neta  7.4.14 i zrobić downgrade z 7.4.6? Chciałbym zobaczyć, czy byłaby jakaś różnica w SOT'cie.

Edytowane przez Lisel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Lisel napisał:

//edit: moge normalnie pobrać z neta  7.4.14 i zrobić downgrade z 7.4.6? Chciałbym zobaczyć, czy byłaby jakaś różnica w SOT'cie.

W zasadzie mozesz, ale ja bym jednak radził zrobić kopię 7.4.6 w twrp i w razie czego ją przywrócić, jeśli 7.4.14 nie sprawdzi się. Jest to pewniejsze, bo downgrade może spowodować że jakaś apka systemowa nie będzie chciała działać np. Galeria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, @GUTEK@ napisał:

W zasadzie mozesz, ale ja bym jednak radził zrobić kopię 7.4.6 w twrp i w razie czego ją przywrócić, jeśli 7.4.14 nie sprawdzi się. Jest to pewniejsze, bo downgrade może spowodować że jakaś apka systemowa nie będzie chciała działać np. Galeria.

a to (...), nie będe sie bawić bo jeszcze wszystko rozwale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wojtekmarchewka napisał:

Przez przypadek, załączyłem sobie oszczędzanie baterii, ależ poleciała :o , w 30m/5%  :D

to chyba faktycznie to oszczedzanie baterii nie działa :o  Dlaczego ciągle tego używałem w nadziei, iż dłużej bateria będzie trzymać

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Lisel napisał:

to chyba faktycznie to oszczedzanie baterii nie działa :o  Dlaczego ciągle tego używałem w nadziei, iż dłużej bateria będzie trzymać

Chcesz powiedzieć, że tyt tego cały czas używałeś ? To Chyba nigdy nie działało, no chyba że wtedy jak nie miałem jeszcze Xiaomi :D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, wojtekmarchewka napisał:

Chcesz powiedzieć, że tyt tego cały czas używałeś ? To Chyba nigdy nie działało, no chyba że wtedy jak nie miałem jeszcze Xiaomi :D

kurcze, byłem świadomy że to jakoś ma pomóc czy coś xD Może to przyczyna zbyt małego SOT'u, kek.

//edit; psst, komuś z was też nie działa synchronizacja maily/kalendarza z google? Ustawiłem na pc aby kalendarz google pokazywał urodziny z FB i inne pierdoły, a nawet głupi gmail nie chce się zesynchronizować.

Edytowane przez Lisel
dopisanie problemu zamiast pisanie kolejnego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, XiaoRén napisał:

Dobra już kolejny raz nie powtórzę ale wiecie co chcę napisać :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Że w końcu Cię przekonaliśmy, i kupujesz sobie Redmi Pro :D

8 minut temu, Lisel napisał:

//edit; psst, komuś z was też nie działa synchronizacja maily/kalendarza z google? Ustawiłem na pc aby kalendarz google pokazywał urodziny z FB i inne pierdoły, a nawet głupi gmail nie chce się zesynchronizować.

A w Ustawienia - konta - inne i zobacz czy Ci masz tam ustawioną synchronizację na poszczególne usługi Google

Edytowane przez wojtekmarchewka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, wojtekmarchewka napisał:

Mi w nocy idzie ok 2-4%, od 23 do 6 rano wziął 3%, wifi włączone było. Ogólnie także jestem zadowolony, bo na pewno poprawił się u mnie SoT, dziś bardzo dużo gram, naładowany był do 93%

Jak wyłączyłem wifi i bt to od 19 albo 20 do 5 rano poszło 3%. Także podejrzewam że jakaś apka drenuje baterie. I chyba to będzie MiFit. W najbliższych dniach to posprawdzam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem trochę zielony w aktualizacji miui. Pomóżcie koledze na szybko ładnie proszę. Mam wersję xiaomi.Eu 7.3.30 i żeby teraz wgrać nową wersję 7.4.14 to wystarczy ściągnąć na telefon plik z działu download na miui.pl i zainstalować przez twrp ? Wykonywać jakieś wipe do tego czy bez? Wiem że mógł bym przekopać pół forum dla odpowiedzi ale nigdzie nie ma konkretów co do aktualizacji. Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w TWRP i klikasz instal, z tego co pamiętam to tam na koniec zapyta czy zrobić wipe. Można zrobić dla spokojnej głowy. Inny sposób to ściągnięcie Romu na telefon, wejście w apke aktualizacje, trzy kropeczki, zainstaluj z pliku zip i wskazujesz plik.

Wysłano z Redmi Note 4x

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, deadcanspeak napisał:

Jestem trochę zielony w aktualizacji miui. Pomóżcie koledze na szybko ładnie proszę. Mam wersję xiaomi.Eu 7.3.30 i żeby teraz wgrać nową wersję 7.4.14 to wystarczy ściągnąć na telefon plik z działu download na miui.pl i zainstalować przez twrp ? Wykonywać jakieś wipe do tego czy bez? Wiem że mógł bym przekopać pół forum dla odpowiedzi ale nigdzie nie ma konkretów co do aktualizacji. Dzięki z góry.

Możesz tak zrobić jak napisałeś przy okazji z Wipem, tym który wyskoczy Ci po instalacji, lub po wrzuceniu pliku na telefon, uruchamiasz narzędzia - aktualizację - 3 kropeczki - zainstaluj aktualizację z pliku zip. Wtedy wszystko co zrobi automatycznie bez Wipe. Zalecam tą pierwszą metodę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...