Skocz do zawartości

REDMI PRO - Dyskusja ogólna


Jacky

Rekomendowane odpowiedzi

Faktem jest, że aparat w RP 4liter nie urywa, ale potrafi zrobić dobre zdjęcia. Dla mnie jednak największą wadą jest to, że aparat robi zdjęcie natychmiast w momencie dotyku przycisku migawki. Przez co zdjęcie potrafi być poruszone, brakuje mi tego mikro opóźnienia które miałem we wcześniejszych telefonach.

IMG_20170329_133710.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem multiroma, bez przywracania ustawień fabrycznych, jedynie dalvik wipe. Telefon działa ok. Na szybko co zauwązyłem mają własną czcionkę, lekko zmodyfikowaną, ale można zmienić na domyślną. Własne logo startowe, dużo większa baza własnych ikon aplikacji niż w xiaomi.eu, dzienne tapety blokady nieprzetłumaczone na polski - ale chyba ta wersja lepiej działa, bo w tym naszym ostatnio strasznie dziadowskie tapety ściągało, a tu widzę od razu zassało kilka nowych. Brak jest wyszukiwarki po rozwinięciu górnego paska i w ustawieniach jest działający tryb lite (po polsku). Polskie tłumaczenie z tego co widzę poprawne, niektóre rzeczy są trochę inaczej sformułowane. Podejrzewam że wzięte jest z globala.

Zobaczę jak bateria i czy działa dioda rozładowanej baterii.

Jak coś to pytać.

 

Edit:

No to tak, po jednym dniu użytkowania multiroma:

+ lepsza (nowsza?) wersja dziennych tapet blokady - tapet jest więcej i są ładniejsze, w MIUI Polska też była kiedyś inna wersja tej aplikacji - były inne przyciski na dole np. możliwość usunięcia tapety, a teraz jest jakby okrojona wersja

+ dużo więcej przerobionych ikon i ładniejsze moim zdaniem

+ działający tryb lite, który jest również po polsku

+ soft jest już z dołączonym rootem i supersu

+ ogólnie bardzo dobre spolszczenie, chociaż trafiają się angielskie teksty np. dzienne tapety blokady nie są przetłumaczone

- nie podoba mi się ta przerobiona czcionka

- nie ma mi remote

- upierdliwa lokalizacja, przy każdej próbie wyłączenia wyskakuje okienko czy na pewno chcę wyłączyć bo ble ble ble

- brak wyszukiwarki po rozwinięciu górnego paska

- wydaje mi się że trochę większe zużycie baterii podczas uśpienia, ale raz że to może być moje subiektywne odczucie, dwa trzeba bym rom zainstalować na czystko

- brak opcji ucinania ogonków w sms (bo to dodali "nasi")

 

Także puki co lepszy jest jednak rom MIUI Polska i do niego wróciłem.

Edytowane przez @GUTEK@
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2017 o 22:07, revo205 napisał:

Witam. Może mi ktoś powiedzieć jak powinny działać przyciski pod ekranem w RP obecnie działają mi tak, że prawy to wstecz czasami wyświetli się "menadżer aplikacji" a lewy to czasami "menadżer aplikacji" czasami nic się nie dzieje, czasami jak jestem na pulpicie to po kliknięciu mogę dodawać widżety zmieniać tapety i chyba 2 razy zadziałał mi jako wstecz system mam 7.3.16

Witam. Wysłałem w sprawie ww problemu napisałem do IBG kazali mi wysłać telefon do MiCenter we Wrocławiu co uczyniłem. Werdykt był taki że dostanę nowy telefon z chin i tu teraz zaczynają się schody. Otóż miałem problem z DHL i musiałem zamówić na inny adres teraz nie bardzo chciałbym do znowu robić więc napisałem do nich czy mogliby wysłać paczkę do MiCenter a ci elegencko do mnie do domu zapytałem też co z podatkiem. Otrzymałem taką wiadomość, może ktoś przetłumaczyć? Mój angielski nie jest najlepszy

"

Tariff insurance has been used. Very sorry, the insurance company can not guarantee the second time based on their policy. Mi center is a company, if we send a device there, it will incur more tariffs. So I think, if you could agree, we can try to contact another courier companies to see whether they can reach your destination and more assured to avoid the tariff. However, it is apparently that they cannot be as fast as DHL if so.
What do you think?"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, revo205 napisał:

Witam. Wysłałem w sprawie ww problemu napisałem do IBG kazali mi wysłać telefon do MiCenter we Wrocławiu co uczyniłem. Werdykt był taki że dostanę nowy telefon z chin i tu teraz zaczynają się schody. Otóż miałem problem z DHL i musiałem zamówić na inny adres teraz nie bardzo chciałbym do znowu robić więc napisałem do nich czy mogliby wysłać paczkę do MiCenter a ci elegencko do mnie do domu zapytałem też co z podatkiem. Otrzymałem taką wiadomość, może ktoś przetłumaczyć? Mój angielski nie jest najlepszy

"

Tariff insurance has been used. Very sorry, the insurance company can not guarantee the second time based on their policy. Mi center is a company, if we send a device there, it will incur more tariffs. So I think, if you could agree, we can try to contact another courier companies to see whether they can reach your destination and more assured to avoid the tariff. However, it is apparently that they cannot be as fast as DHL if so.
What do you think?"

Piszą że raz już korzystaleś z usługi ubezpieczenia, i że drugi raz niestety nie możesz korzystać z tego ( chodzi zapewne o jedną transakcje, jedna gwarancja) Jeżeli wyślą, do mi center, opłaty będą jeszcze większe, ze względu na to że to jest firma, mogą spróbować znaleźć Ci innego dostawcę, który dostarczy do Ciebie, z małym prawdopodobieństwem opłaty celnej (nie gwarantują że takiej opłaty nie będzie), ale nie będzie to szybciej dostarczone niż przez DHL, i oczekują wiadomości od Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bynajmniej nie jest sprawiedliwe, że za naprawę gwarancyjną musisz ponosić dodatkowe koszty. No ale cóż, co im możesz zrobić? Albo możesz spróbować sforsować ich, aby dali ci ubezpieczenie od VAT, albo poprosić, żeby wysłali prywatnie jako prezent, deklarując na opakowaniu inną - mniejszą - wartość, niż koszt sprzętu (dadzą mniejszy VAT).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, revo205 napisał:

No i co doradzisz? Moim zdaniem trochę to nie halo. Wysłałem telefon do MiCenter to chyba oni powinni odesłać a nie, że mogą mi jeszcze podatek doliczyć.

No niestety, kupując w innych sklepach z Chin, także jesteśmy narażeni, na VAT przy powtórnej wysyłce, ja gdy odsyłałem do Gearbest, pisałem na kopercie że urządzenie uszkodzone wysłane na naprawę. W Polsce to raczej nie przejdzie, ponieważ zarządają od Ciebie dokumentu, czy opłaciłeś wcześniej za ten sprzęt. @XiaoRén tego że wyślą z zaniżoną deklaracją można być pewnym, niestety nie można być pewnym że Uc DHL, nie zażąda dokumentów zakupu, i obliczą z pełnej kwoty, co robić? Nie wiem, może tak jak pisać cisnąć, i zawołać o zwrot kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem taką wiadomość od ibg:

"

We get the confirmation that Singapore Packet can reach your destination.
What do you think?
However, DHL cannot reach because it is a remote area for it.
Waiting for your reply."
Singapur packet to jest zwykła poczta nie? Czyli długo i może zginąć? Nie wiem już co mam robić chyba poproszę o zwrot kasy.
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie długo, "packet" to może być coś w rodzaju przesyłki kurierskiej, jak na przykład nasz pocztex. Bedzie to szło dłużej niż DHL, ale krócej niż zwykła. Musiałbyś poszukać co to dokładnie za rodzaj przesyłki. Zaginąć też wątpie by zaginęło bo to będzie paczka rejestrowana, więc w razie czego będziesz miał podkładkę że nie doręczono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Voltron napisał:

Ma ktoś z was taki drenaż baterii na najnowszym sofcie? Ekran 1h48min. Około 20% za noc zleciało.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

No niestety mi też ostatnio zlatuje znowu jakiś 1% na godzinę, a już myślałem że sobie z tym poradziłem. Bateria w tym telefonie dosłownie znika w oczach, to jest normalnie jakieś jajo żebym przy baterii 4100mah ledwo dał radę wyciągnąć 2dni i praktycznie nic na tel nie robiąc.

 

Przy okazji, zobaczcie ten temat:

 

Edytowane przez @GUTEK@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, revo205 napisał:

Aha dziękuję wiec chyba jednak tak zrobię. I mam jeszcze pytanie po zwrocie będę miał na paypalu dolary czy to mi się samo przeliczy na PLN? Jeśli dolary to jak mógłbym sprawdzić ile wyjdzie PLN po wymianie?

Placileś w złotówkach a PayPal przeliczył na $, dostaniesz zwrot w $ na PayPal, a bank Ci przeliczy na złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie zauwazyliscie ostatnimi czasy pogorszenia zdjec? Mam do porownania redmi 4x brata i moze zrobi z bledszymi kolorami ale wiecej szczegolow niz redmi pro wyłapie. Z akademika z 3 pietra zrobiłem zdjecie parkingowi to na redmi pro ciezko bylo odczytac rejestracje a na 4x elegancko... No masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, wojtekmarchewka napisał:

Przez te zdanie się zasmarkałem :D

Czyżby brak wiary w naszych przyjaciół z Kraju Kwitnącej Wiśni?

Jest już lista zmian 7.4.13, wygląda że w tym tygodniu zamiast wprowadzać nowe udoskonalenia zajęli się poprawkami błędów. Także strach wgrywać czy telefon się podniesie.

2 godziny temu, Voltron napisał:

a nie zauwazyliscie ostatnimi czasy pogorszenia zdjec? Mam do porownania redmi 4x brata i moze zrobi z bledszymi kolorami ale wiecej szczegolow niz redmi pro wyłapie. Z akademika z 3 pietra zrobiłem zdjecie parkingowi to na redmi pro ciezko bylo odczytac rejestracje a na 4x elegancko... No masakra.

Ja tam pogorszenia nie widziałem, ale jak pisałem 4liter aparat nie urywa. Może wyszło Ci ruszone zdjęcie, albo ostrości dobrze nie złapał?

 

A propos kwitnącej wiśni, jedna fotka zwykła, druga z bokeh:

IMG_20170410_160738.thumb.jpg.7e6c21b8258d29c8ac1bb6672ab12dce.jpgIMG_20170410_160812_STEREO.thumb.jpg.1e81f0d243fe87730dc1c8934b791a7f.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem z 10 zdjęć, z hdr i bez, oparlem się specjalnie żeby nie ruszyć. Lipa jednym słowem ;p

A tym 4x byle jak jedno i wyszło fajne.

Pojawił się problem schackowanych Bootloaderow, w 4x pokazuje odblokowany i nie wiadomo co robić ;p czy blokować i odblokować czy instalować xiaomi.eu i tyle

 

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, @GUTEK@ napisał:

A propos kwitnącej wiśni, jedna fotka zwykła, druga z bokeh:

IMG_20170410_160738.thumb.jpg.7e6c21b8258d29c8ac1bb6672ab12dce.jpgIMG_20170410_160812_STEREO.thumb.jpg.1e81f0d243fe87730dc1c8934b791a7f.jpg

Piękne zdjęcia :)   

Co do aktualizacji, niestety ale często wyrzucają cóś co jest, sprawne i pomoga w użytkowaniu. Ty nie możesz przeboleć diody rozładowania, a ja wcześniejszej funkcjonalności, ustawienia "Przypadkowe użycie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...