Skocz do zawartości

REDMI PRO - Dyskusja ogólna


Jacky

Rekomendowane odpowiedzi

@wszyscycomiodpowiedzieli dzięki za solidne odpowiedzi. Szczerze, umocniliście mnie w chęci zakupu RP ;).
Co jeszcze do hejtów na RP to zauważyłem, że najcześciej jest to "miałem mtk na tym, grzał się. Miałem mtk tu, bluetooth szwankował. Miałem mtk tam, coś innego się psuło. Nigdy więcej mtk. A redmi pro jest na mtk, wiec jest ZŁY". Czyli wszystko psuje producent procesora? Nie wiem, wydaje mi się raczej, że gdyby Xiaomi zależało, to żadnych problemów by nie było, bo jakkolwiek z użytkownikami mtk nie bardzo współpracuje, to samym producentem już raczej tak.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy na Mediateka nie narzekałem. Miałem Lenovo A850, Vernee Thor. Obydwa na MTK. Działały bardzo dobrze. Już prędzej bym powiedział że Androd 6 w porównaniu do 4.2, który miałem w Lenovo jest do 4liter.

Również uważam tak samo, gdyby Xiaomi zależało to by poprawili co trzeba. Mi na aktualizacji do 7.x nie zależy, nawet bym powiedział że nie chcę za szybko bo tu mam przynajmniej Xposed którego do 7.x puki co nie ma. A dużo fajnych rzeczy można w nim poustawiać.

A taka ciekawostka, widzę że do Vernee Thor już wyszedł oficjalny 7.0, a procek w nim to nie Helio tylko budżetowy MTK. Czyli można jak się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie mam co narzekac na Redmi Pro, mtk sie nie grzeje, nawet podczas grania i ladowania jednoczesnie (zrobi sie troche cieply i tyle) z wyglądu jest bomba! piękny. nigdy mi nie zaciął, fajny ekran i pojemna bateria ktora wystarcza na 6-9h włączonego ekranu co daje 1-4 dni. Aparat jest dobry, do zwyklych zdjęć czy do fotografowania notatek wystarcza, przy sztucznym oswietleniu troche gorzej ale to nie jest telefon za 2500zł. Dwa minusy takie poważne - na ekranie powinno być gorilla glass, nie oszukujmy się xiaomi zje*alo sprawe dlatego trzeba szklo no i kolejnym minusem to szkło ale to juz ogolny minus większosci nowych telefonów bo maja ekrany 2.5D wiec jaki bys nie kupil bedzie problem z dobraniem szkła. USB-C dla mnie mega bo jest solidniejsze od zwyklego w xiaomi, kolega mial redmi note 2 i potem 3pro i w kazdym po pol roku nawet potrafil kabel wypaść podczas ladowania a na redmi pro (Razem zamawialismy) tego nie ma no i po ciemku jak wsadzisz tak będzie :P GPS szybko łapie, a po najnowszej aktualizacji z zeszłego piątku nie zauważyłem zeby cos sie negatywnie zmieniło, wszystko śmiga.

Kupiłbym go 2 raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą, nie bawię się w antutu i moja opinia jest czysto "użytkowa"- MTKowi helio x2o nie mam nic do zarzucenia. Nie spotkałem jeszcze aplikacji która by nie współpracowała z nim, ciężkie strategie nie spowalniają telefonu (zarówno CPU jak i GPU dają radę) ani nie udało mi się jeszcze porządnie go nagrzac. Spotkałem się natomiast z opiniami (i na portalach z testami/ recenzjami i tu na forum) że to właśnie procesory że stajni Quallcoma a nie Mediateki lubią się grzać. Sam jako że poprzednio uzywalem Mi3 na Snapdragonie 8oo mogę potwierdzić ta teze- tamten nie potrzebował kosmicznego obciążenia by pod palcami na pleckach urządzenia można było poczuć wyraźne ciepło.. Ogólnie mówiąc dla przeciętnego zjadacza chleba a nie zapalonego gracza czy kogoś kto telefon wykorzystuje np w pracy do granic możliwości MTK powinien- wydaje mi się- wystarczyć z powodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Mediateka w Zopo C2 i już wtedy nie mogłem za dużo złego o nim powiedzieć, a to co zrobiono przy X20, to już może nawet producentów zaskoczyło, jak udany produkt im wyszedł :D. Użytkując Redmi Pro od pół roku, nie stało się nic takiego, że przeklinałbym  że siedzi tu MTK a nie Snap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim poprzednim telefonem również był Zopo C2. Wersja 4GB. W porównaniu z tamtym w Redmi Pro GPS działa kilka razy lepiej, przeglądanie zdjęć jest płynne a nie jak tam, aparat o wiele lepszy, chociaż szału nie ma. Jedynie automatyczna jasność ekranu jest równie kiepska, ale jestem dobrej myśli, że będzie to poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2017 o 21:59, cameroon napisał:

czy ktoś używa apki w stylu phone schedule ? chodzi o wyłączanie i włączanie wifi/bt/dźwięku o okreslonych godzinach i dniach

na poprzednim telefonie używałem Phone Schedule i wszystko działało bez problemów

 

Odpowiem sobie sam ;)

Wczoraj przeczytałem w innym wątku, że w MIUIjest coś takiego jak 'zaplanowane zadania'

Rozwiązuje to zupełnie moje wcześniejsze problemy !! :D Nawet 'dane komórkowe' można włączać i wyłączać (co w programach typu Phone Schedule itd nie jest możliwe) !!

Uwielbiam te wbudowane rozwiązania MIUI !! A nagrywanie rozmów i blokowanie numerów to już po prostu mistrzostwo ! :-) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wojtekmarchewka napisał:

Miałem Mediateka w Zopo C2 i już wtedy nie mogłem za dużo złego o nim powiedzieć, a to co zrobiono przy X20, to już może nawet producentów zaskoczyło, jak udany produkt im wyszedł :D. Użytkując Redmi Pro od pół roku, nie stało się nic takiego, że przeklinałbym  że siedzi tu MTK a nie Snap.

Zgadzam się helio x20/25 to udane układy-wydajnościowo  w praktyce i na papierze jest ok. Na telefonie wszystko działa jak trzeba więc nie ma co roskminiać czy to mtk czy coś innego.....Posiadałem kilka  telefonów ze snapem 615/616/800/801/808 i jedynie co  je różniło od mtk to to, że się bardziej grzały i żarły baterie gdy się je pociśnie  dobrą grą z włączonym netem lub bardziej zaawansowanymi apkami. Dodatkowo gps wcale nie łapał szybciej niż  na mtk.  W kolejnym moim telefonie spokojnie może być mtk czy kirin..... Argumentem na minus niektórych co do procków mtk jest brak aktualizacji-przypominam że to nie wina  mtk  tylko firmy xiaomi. Inni producenci na mtk robią updaty:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznam że mtk do czasu procesorów helio były "słabe" , problemy z GPS, z grzaniem się itd. Praktycznie we wszystkim były gorsze od snapów i stad się wzięła o nich taka opinia i dlatego leci na nie tyle hejtów. A prawda jest taka że od czasu helio (X10 już był bardzo dobry) te procesory nie są w niczym gorsze od najlepszych snapów (no może na snapie 820 aplikacja uruchomi ci się o 1/10 sekundy szybciej - śmiechu warte).
A telefon? No cóż najgorszy w nim jest aparat - w dzień robi pięknie , możliwość ustalenia ostrości itd fajne bajery i robią robotę- niestety im mniej światła tym bardziej z aparatu wychodzi zwykły chińczyk. Poza tym naprawdę nie ma się do czego przyczepić np. Pod względem szybkości działania to S6 jest dwa razy wolniejszy.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do sklepu (tzw 'januszowego', choć wyglada na dość porządny) w sprawie redmi pro. Odpisali coś takiego:
1cf7bca97fe33b836667dca789f76011.jpg
Skoro mówią, że telefon w pełni spolszczony, to albo wgrywają miuipolska albo syf, chyba że się mylę i na RP jest global...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, XiaoRén napisał:

Napisałem do sklepu (tzw 'januszowego', choć wyglada na dość porządny) w sprawie redmi pro. Odpisali coś takiego:

Skoro mówią, że telefon w pełni spolszczony, to albo wgrywają miuipolska albo syf, chyba że się mylę i na RP jest global...
 

Nie ma globala, jeżeli piszą że telefon w pełni spolszczony to musi to być tylko MiuiPolska, bo syf ma ok 90% polskiego, ale żeby był MiuiPolska musi być odblokowany bootloader

Dlaczego nie kupisz od Goldway-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, igoor1983 napisał:

Ja przyznam że mtk do czasu procesorów helio były "słabe" , problemy z GPS, z grzaniem się itd. Praktycznie we wszystkim były gorsze od snapów i stad się wzięła o nich taka opinia i dlatego leci na nie tyle hejtów. A prawda jest taka że od czasu helio (X10 już był bardzo dobry) te procesory nie są w niczym gorsze od najlepszych snapów (no może na snapie 820 aplikacja uruchomi ci się o 1/10 sekundy szybciej - śmiechu warte).
A telefon? No cóż najgorszy w nim jest aparat - w dzień robi pięknie , możliwość ustalenia ostrości itd fajne bajery i robią robotę- niestety im mniej światła tym bardziej z aparatu wychodzi zwykły chińczyk. Poza tym naprawdę nie ma się do czego przyczepić np. Pod względem szybkości działania to S6 jest dwa razy wolniejszy.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Ja jakoś nie narzekałem nigdy na te Mediateki, miałem MT6582 4x1.3GHz w Lenovo i do tego 1GB Ram i telefon działał świetnie nigdy mi nie przymulił a apek miałem nainstalowane więcej niż obecnie. Potem miałem przez chwilkę Verneego na MT6753 czyli już "współczesny" procesor i też świetnie działał. Oczywiście w jakieś wymagające gry nie grałem, ale do codziennego użytku obydwa telefony działały bardzo dobrze. Starsze dwurdzeniowe Mediateki to owszem potrafiły zamulać nawet na animacjach interfejsu, ale od czasów 4 rdzeniowych wg mnie Mediateki bardzo dobrze już działały. A możliwości Helio to praktycznie mało kiedy się w pełni wykorzysta. Prawdę mówiąc to z tych wszystkich telefonów to na Redmi narzekam najbardziej, ale nie przez sprzęt tylko przez niedopracowane oprogramowanie. No ale pozbyłem się Verneego i zapłaciłem ponad 2x więcej za telefon bo chciałem mieć w końcu to MIUI które zawsze mi się podobało, no to mam :)

2 godziny temu, XiaoRén napisał:

Napisałem do sklepu (tzw 'januszowego', choć wyglada na dość porządny) w sprawie redmi pro. Odpisali coś takiego:

Skoro mówią, że telefon w pełni spolszczony, to albo wgrywają miuipolska albo syf, chyba że się mylę i na RP jest global...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wg mnie to syfmiui, jakoś nie chce mi się wierzyć, że jakiemuś sprzedawcy chce się bawić w odblokowywanie bootloadera i wgrywanie MIUI Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojtekmarchewka napisał:

Dlaczego nie kupisz od Goldway-a?

Wolę kupować w Polsce. Generalnie. Nie mam zaufania do ali, do sprzedawców na nim i ogólnie mam wrażenie, że jak coś nie wyjdzie to się będę ciężko z kimś targał. Poza tym, nie mam paypala, nie będę miał, wiem, że na ali można płacić przez jakieś przelewy 24, ale nie wiem jak to działa, nie mam tam konta, nie wiem jakie naliczają prowizje i jak jest to bezpieczne. Zawsze rozpatruję tą pesymistyczną wersję, czyli że będą jakieś kłopoty, bo jakbym tak nie myślał, tobym nie miał się wogóle nad czym zastanawiać.

Jak cię w Polsce ktoś oszuka, to na allegro jest sprawnie działająca ochrona klienta. Ja wiem, że na ali też jest takowa, ale to jest jednak daleko, raczej ciężej się sprawy udowadnia itd. Poza tym to Polska, klient w kraju, więc każdy się bardziej postara. A sprzedawcy na, dosłownie, końcu świata, co mogę zrobić?

Poza tym, są jeszcze nasze piękne i szybko działające :-P polskie urzędy, typu biuro ochrony konsumenta etc. To ewentualnie również zadziała.

Poza tym, jak kupię w tym sklepie, z którym się kontaktowałem, to:

a) nie zabulę fortuny, za czarny rp 3/64 płacę 1050 zł

b ) przychodzi do Warszawy, czyli tam, gdzie mieszkam. Telefon jest w sklepie, wchodzę, oglądam czy wszystko jest ok, płacę i mam telefon, który wiem, że jest sprawny. Bezpieczeństwo. Jak coś mi się nie spodoba, mogę zrezygnować i sprawa skończona. Natomiast na ali jak się uda to supi, a jak nie, trzeba się mordować o odszkodowanie, tracąc czas i nerwy, i bojąc się, że pieniążki nie wrócą.

c) dają jakąśtam gwarancję (no 2 lata niby) więc zawsze jest się w kryzysowej sytuacji o co ubiegać. Wysyłać telefon do Chin na gwarancję się mi nie uśmiecha. A goldi chyba nie ma serwisu w Polsce.

Wszystko jest to pewnie dlatego, że nie mam doświadczenia w zakupach nie w PL, jednak kupowanie w ojczyźnie wydaje mi się w naturalny sposób pewniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ale to bardzo się mylisz,P24 to takie payU na Allegro,nie trzeba mieć konta. Nie wiem czy korzystałeś z ochrony kupujących,ale praktycznie bez zgłoszenia na policję nic nie wskurasz,a niestety ( z doświadczenia) Allegro staje po stronie sprzedawców bo ma.z nich prowizję. Na Ali masz genialnie działające spory, genialnie bo dopóki nie potwierdzisz że wszystko jest ok to sprzedawca nie ma Twojej kasy.
Więc jeśli sprzedawca chce zrobić wałek to eskalukesz spór i wkracza Ali jako strona sporu. Allegro niestety ale pod tym względem mogloby się od Ali sporo nauczyć

Redmi PRO by TT

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę kupować w Polsce. Generalnie. Nie mam zaufania do ali, do sprzedawców na nim i ogólnie mam wrażenie, że jak coś nie wyjdzie to się będę ciężko z kimś targał. Poza tym, nie mam paypala, nie będę miał, wiem, że na ali można płacić przez jakieś przelewy 24, ale nie wiem jak to działa, nie mam tam konta, nie wiem jakie naliczają prowizje i jak jest to bezpieczne. Zawsze rozpatruję tą pesymistyczną wersję, czyli że będą jakieś kłopoty, bo jakbym tak nie myślał, tobym nie miał się wogóle nad czym zastanawiać.
Jak cię w Polsce ktoś oszuka, to na allegro jest sprawnie działająca ochrona klienta. Ja wiem, że na ali też jest takowa, ale to jest jednak daleko, raczej ciężej się sprawy udowadnia itd. Poza tym to Polska, klient w kraju, więc każdy się bardziej postara. A sprzedawcy na, dosłownie, końcu świata, co mogę zrobić?
Poza tym, są jeszcze nasze piękne i szybko działające :-P polskie urzędy, typu biuro ochrony konsumenta etc. To ewentualnie również zadziała.
Poza tym, jak kupię w tym sklepie, z którym się kontaktowałem, to:
a) nie zabulę fortuny, za czarny rp 3/64 płacę 1050 zł
b ) przychodzi do Warszawy, czyli tam, gdzie mieszkam. Telefon jest w sklepie, wchodzę, oglądam czy wszystko jest ok, płacę i mam telefon, który wiem, że jest sprawny. Bezpieczeństwo. Jak coś mi się nie spodoba, mogę zrezygnować i sprawa skończona. Natomiast na ali jak się uda to supi, a jak nie, trzeba się mordować o odszkodowanie, tracąc czas i nerwy, i bojąc się, że pieniążki nie wrócą.
c) dają jakąśtam gwarancję (no 2 lata niby) więc zawsze jest się w kryzysowej sytuacji o co ubiegać. Wysyłać telefon do Chin na gwarancję się mi nie uśmiecha. A goldi chyba nie ma serwisu w Polsce.
Wszystko jest to pewnie dlatego, że nie mam doświadczenia w zakupach nie w PL, jednak kupowanie w ojczyźnie wydaje mi się w naturalny sposób pewniejsze.


Miałem podobne myślenie do twojego. Do zakupu (tata przelewał pieniądze, bo nie mam konta takiego) przekonywałem go kilka tyg. Teraz moja mama na bieżąco zamawia rzeczy z Ali. Ali ze względu na prawa serwisu jest bezpieczniejsze od allegro. Co nie oznacza, że nie można się "nadziać". Trzeba kupić ze sprawdzonego sklepu no. Goldway. Na allegro tak samo można nadziać, a nawet prawdopodobieństwo jest większe, bo allegro ma dużo gorsze zasady chroniące kupującego. Targać z sprzedawcami będziesz się w Polsce i w Chinach, a na Ali masz jeszcze spory więc wszystko robi się za ciebie wlasciwie. Urzędy? Reklamowałem kiedyś buty, generalnie wszystko trzeba robić samemu, dla nich 300zł to żadna strata i wypinają się raczej na takie sprawy. Przynajmniej w moim przypadku. W przypadku gwarancji to w Polsce raczej naprawią tylko podstawowe rzeczy, jak coś się stanie konkretnego to wysyłka do Chin, albo sprowadzanie części, czyli poczekamy około 1msc. Moim zdaniem kupno chińskiego telefonu na innym serwisie niż chińskim trochę bezsensu. ;)
Ale niech każdy kupuję tam gdzie mu wygodnie i gdzie czuję, że będzie to "bezpieczne" ;)
Pozdro


Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XiaoRén Potwierdzam to co przedmówcy piszą. Podam Ci przykład dwóch różnych rozwiązań gwarancyjnych.

11.2015 kupiłem Mi4 LTE w Gerabest, na drugi dzień uszkodzenie ekranu,  w rogu widocznym na zdjęciu,telefon nadal sprawny, polało się kilka łez i poszło f*ck-ów.

9.2016 przegrzewanie się telefonu, spadek baterii, plama na wyświetlaczu (widoczna na zdjęciu) Piszę do Gearbest, każą zrobić zdjęcia, następnie odesłać, po 2 miesiącach info, że nie da się naprawić zwrócą mi połowę wartości czyli 100$

20160902_113312.thumb.jpg.2c170b02d4de77976c759a516aeed395.jpg

Kolega w sieci Play, jakiś tam Hujwie, mija pól roku, przestaje działać Wi-Fi, ale zbiera się długo aby dać na gwarancję, mija rok pęka ekran (no zdarza się :D) po półtora  roku zgłasza usterkę z Wi-Fi, serwis odmawia przyjęcia ze względu na pęknięty ekran, jeżeli sobie życzy zrobią wycenę naprawy ekranu, jak się zgodzi to naprawią ekran i Wi.. w ramach gwarancji. Wycena naprawy ekranu 600zł telefon wart 900 zł

Kolejny przykład, przychodzi telefon z Alii... na starcie jest uszkodzony (resety) chiński przyjaciel, chce się wymigać, i każe sprawdzić baterie, ładowarkę, telefon wsadzić do lodówki, oraz odsunąć teściową od telefonu, bo może wysyła złe fale :D. Otwierasz spór , który trwa z gry ustalonym czasem (zazwyczaj 14dni) wtrąca się Aliexpres, po 14 dniach braku rozejmu Kupujący- Sprzedający, Alii.... zwraca pełną kwotę zakupu, i piszę że jak chce to mogę odesłać telefon, ale nie muszę, sprzedawca także się tego nie domaga i telefon ląduje na aukcji w licytacji jako uszkodzony :D

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XiaoRén Również podpisuje się pod tym co pisali poprzednicy. Allegro to coraz większy syf chroniący jedynie sprzedawców. Ja co prawda kupuję tam głównie drobnicę, ale już miałem sytuacje że sprzedawca wysyła niezgodne z opisem przedmioty. I guzik mu się zrobi jak przedmiot kosztuje 10zł.

Natomiast ochrona i spory w AliExpress działają świetnie. Chińczycy boją się tych sporów jak ognia, więc nawet jak coś jest nie tak możesz próbować najpierw do nich pisać. Ja tak miałem ostatnio z latarką (swoją drogą polecam, w tej cenie nie ma nic lepszego LINK), kupiłem dwie, jedna miała jakieś zimne luty i migała. Olałbym i sam bym naprawił, ale skubana nierozbieralna bez uszkodzenia obudowy. Chińczyk trochę kręcił typu sprawdź to, sprawdź tamto ale ostatecznie wysłał kolejną. Jakoś dwa tygodnie temu w czasie ich Święta Wiosny zamówiłem kabelki microUSB z dwustronną wtyczką. Sprzedawca najwyraźniej zapomniał wysłać albo paczka mu się zapodziała od ilości zamówień, napisałem do niego wiadomość już mam przeprosiny i nowy numer przesyłki. Także jedynie co to dłużej poczekam.

A tu masz fajną stronkę gdzie możesz sprawdzić aktualny kurs dla płatności przez przelewy24: http://kurs.alipaczka.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@GUTEK@ dzięki, fajne info i przydatna stronka.

Mam jeszcze do wszystkich ogóle pytanie otóż jak jest z jakością dźwięku na słuchawkach w RP w porównaniu do innych tel? To dla mnie dość ważny czynnik, a mało jest w internecie solidnego info na ten temat.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@GUTEK@ dzięki, fajne info i przydatna stronka.

Mam jeszcze do wszystkich ogóle pytanie otóż jak jest z jakością dźwięku na słuchawkach w RP w porównaniu do innych tel? To dla mnie dość ważny czynnik, a mało jest w internecie solidnego info na ten temat.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Ja jestem audiofilem trochę, lubię dobre brzmienie i nie narzekam. Fajne są wbudowane opcje słuchawek, wybieramy tam typ słuchawek (douszne, dokanałowe, mi piston V2, mi piston V3 itp.) Wbudowany equalizer. Pobawiłem się tam trochę, słuchawki grają bardzo przyjemnie. Porównaniu do samsunga S4 mini (stockowego) gra lepiej.
Pozdro

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sound jest naprawdę spoko, tylko trzeba się trochę pobawić. Mimo iż mam dokanałowe słuchawki, to gdy wybiorę dokanałowe w ustawieniach grają tragicznie. Najlepiej grają na youth edition. W equalizerze coś takiego wykombinowałem. Gra dużo lepiej niż bez tego ;)

8f93dca8ad93de01fe7f53c1b37c4568.jpg
9170ae51cc3011fae407c485745f4a03.jpg


Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, tez zależy jakiej muzyki słuchasz...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Pewnie, jakbym miał tylko czas i chęci to bym do każdej piosenki ustawil sobie odpowiednio suwaki Nie mniej jednak z RP płynie dobry dźwięk, a nawet bardzo i nie ma się do czego przyczepic

 

Nie wiedziałem, że na RP jest dolby. To muszę spróbować ;)

Pozdro

 

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, JachuWojtan napisał:

Mi sound jest naprawdę spoko, tylko trzeba się trochę pobawić. Mimo iż mam dokanałowe słuchawki, to gdy wybiorę dokanałowe w ustawieniach grają tragicznie. Najlepiej grają na youth edition. W equalizerze coś takiego wykombinowałem. Gra dużo lepiej niż bez tego ;)

Jakie posiadasz słuchawki ?

Ja zrezygnowałem z ustawień MiSound, na rzecz Dolby Atmos. W Redmi Pro niestety wbudowany korektor jest jakiś nie udany, na Mi4 było super i praktycznie pokrywały się ustawienia z modelem posiadanym słuchawek Xiaomi. W skrócie opiszę teraz jakość z poszczególnych słuchawek i tylko z DA.

Xiaomi Piston v3 - O ile wcześniej siedziały na tronie, tak teraz musiały ustąpić najnowszym słuchawkom Xiaomi, w tej chwili dźwięk zlewa się, tworząc papkę, są to najbardziej zbalansowane słuchawki, to mp3 jak znalazł

Xiaomi Hybrid Iron (Piston v4) - Dzielnie dzierżyły drugie miejsce, zaraz po v3, niestety mimo dwóch przetworników, nie wybijały się znacząco jakością dźwięku, na minus (u mnie), jest fakt że mają za dużo basu, po wygrzaniu słuchawki trochę okiełznane, i grają bardzo w porządku

Xiaomi Hybrid Pro (Piston v5) - I o to przyszedł nowy król, spychając z tronu v3, słuchawki z trzema przetwornikami za ok 30$ :o, aż ciężko uwierzyć że to się udało, na początku narzekałem na mało basu, moje nastawienie zmieniło się wraz z zainstalowanie Dolby Atmos na RPro, słuchawki REWELCYJNE za te pieniądze, słychać kierunek dźwięku, okazuje się że słyszymy więcej niż wcześniej, bas jest miękki i nienachalny, wokal pięknie wyszczególniony.

Naleciał mnie apetyt na słuchawki z trzema przetwornikami i zakupiłem słuchawki które namieszały w 2016r. za ok 100$, także od Xiaomi ale pod innym szyldem i zobaczymy, czy zgonią dotychczasowego króla

1More Triple Driver

71h+RjmU44L._SL1500_.jpg

Formaty jakie teraz odsłuchuję to Flac oraz DSD (ok 300mb jeden utwór)

Oraz czekam na player Xduoo X3 :D

 

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojtekmarchewka napisał:

Jakie posiadasz słuchawki ?

Różne :P 

Na co dzień , czyli do szkoły, jakieś wyjścia na miasto itp.

- PHILIPS SHE3590  - za tą cenę genialne, dość mocny bas jak na takie małe gówienko i w miarę gra, nie szkoda ich, bo kosztują grosze :P 

W domu słucham i gram na: 

- Brainwavz M1 - słuchaweczki spoko, bas nie za mocny, ale dźwieki bardzo dobrze zbalansowane, nic się nie wybija nadto, wkurza słaba izolacja dźwieku, temu używam je tylko raczej w domu

- miałem nauszne Pioneera, nie pamiętam już modelu, genialne, ale kabelek się przerwał i źle polutowałem i niż nic nie pomoże im :/ 

Teraz przymierzam kupić jakieś xiaomi, bo jeszcze nie mam żadnego doświadczenia z nimi :P  Myślałem własnie nad V4 albo V3 

Biorę się teraz za instalacje DA, więc pewnie też się sporo pozmienia :D 

Pozdro
 



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, @GUTEK@ napisał:

Ale macie kolekcje, ja obecnie używam Awei A920BL za 10$ bo już miałem dość kabli.

Jak ktoś by szukał jakichś chińskich słuchawek bardzo przydatna stronka: https://audiobudget.com/leaderboard.php

:D Wymieniłem aby kolekcje Xiaomi, a w domu jeszcze mam. Creative Aurvana Live, Mad Catz F.R.E.Q.M (bezprzewodowe), oraz Audio technica Mx50 (w tej chwili najbardziej używane w domu)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wojtekmarchewka napisał:

... Audio technica Mx50 (w tej chwili najbardziej używane w domu)

Miałem swego czasu 5 par słuchawek wokółusznych (AKG K550, Bayerdynamic DT150, Sennheiser HD265 i HD598 oraz Audio-Technica ATH-M50X). Wybrałem najbardziej uniwersalne, z w miarę płaską charakterystyką pasm i tak zostały ATH-M50X :)

Mam jednak chrapkę na jakieś otwarte i chyba będą Bayery DT990

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...