Skocz do zawartości

REDMI PRO - Dyskusja ogólna


Jacky

Rekomendowane odpowiedzi

zauważyłem kolejny problem na wersji 7.2.9

bateria - użycie baterii - aplikacje ----> aplikacja mapy jest włączona cały czas; po kliknięciu w nią pokazuje m.in. że GPS działa od iluś tam godzin (cały czas) a jest on przecież wyłączony (jak zjeżdżam na pasku od góry) - przez to bateria leci zauważalnie szybciej;

jak wchodzę do zainstalowane-pracują  to map tam nie ma, ale jak wyżej pojawiają się w zużyciu baterii

czy też tak macie ? jak to wyłączyć ? 

 

widzę że pojawiła się wersja 7.2.23; czy już ktoś na niej pracuje ?

 

Edytowane przez cameroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki polecacie najstabilniejszy firmware dla naszych RP ? czy to wersja 7.1.5 ?

jak mam teraz 7.2.9 to czy mogę wgrać wersję wcześniejszą z poziomu '3 kropeczek' i aktualizacji z pliku zip ?

jak i gdzie zrobić 'obraz' całego systemu aby w razie draki móc do niego wrócić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki polecacie najstabilniejszy firmware dla naszych RP ? czy to wersja 7.1.5 ?
jak mam teraz 7.2.9 to czy mogę wgrać wersję wcześniejszą z poziomu '3 kropeczek' i aktualizacji z pliku zip ?
jak i gdzie zrobić 'obraz' całego systemu aby w razie draki móc do niego wrócić ?

Moim zdaniem powrót do wcześniejszej wersji spowoduje konieczność zrobienia full wipe, po co chcesz wracać?

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, tpawel napisał:


Moim zdaniem powrót do wcześniejszej wersji spowoduje konieczność zrobienia full wipe, po co chcesz wracać?

Redmi PRO by TT
 

Nie trzeba robić full wipe-instaluje się jak normalny  nowy rom i tyle. Wipe cache/dalvik po instalacji  i wszystko  śmiga-nic nie znika! Przechodziłem już z 7.1.12/7.1.19/7.2.9/7.2.16  na 7.1..5. i wszystko OK8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po zmianie z 7.2.16 na 7.1.5 wywalało Galerie, Szukaj i jeszcze jakąś 3 apke systemową. Trzeba było wyczyścić dane tych aplikacji w ustawieniach.
7.2.23 wgrane, zobaczymy co nowego padło. Puki co widzę nowszą wersję modemu.

Ooo może bedzie jakaś poprawa w standby

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dalej problem z rotacją, sprawdźcie proszę czy u was na najnowszym sofcie aparat nie świruje tzn.podczaas łapania ostrości widać że ikonka aparatu jest źle umieszczona a zdjęcie po zrobieniu jest np. W pionie a nie w poziomie

Edytowane przez Bart1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dalej problem z rotacją, sprawdźcie proszę czy u was na najnowszym sofcie aparat nie świruje tzn.podczaas łapania ostrości widać że ikonka aparatu jest źle umieszczona a zdjęcie po zrobieniu jest np. W pionie a nie w poziomie


Zainstalowałem najnowszy soft.
Aparat działa normalnie, ale wcześniej też nie miałem z nim problemów więc nie wiem jak u ciebie to będzie ;)
Ostatni soft był zawalony, na tym wszystko śmiga bez problemów, bateria ciut lepiej (ale mogą to być subiektywne odczucia). Na poprzednim sofcie miałem zużycie: sygnał sieci 70% mimo wyłączonego drugiego sima. Teraz nie przekracza 20%, drugi SIM wyłączony ;) Benchmark: 101000punktow.
Pozdro



Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

po przejściu na 7.2.9 pojawił się rosnący dzwonek połączenia
teraz na 7.2.23 nadal to samo
nie mogę nigdzie namierzyć tej opcji aby to wyłączyć !!
pomóżcie.....

Nie umiem namierzyć takiej opcji. Może zmień dzwonek. Zrób dalvik/cache. U mnie normalnie działa. ;)

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przejściu na 7.2.9 pojawił się rosnący dzwonek połączenia
teraz na 7.2.23 nadal to samo
nie mogę nigdzie namierzyć tej opcji aby to wyłączyć !!
pomóżcie.....

Narastający dźwięk dzwonka jest już od jakiegoś czasu, napewno od wersji 7.1.5. Jest to opcja wbudowana w system i tego nie idzie zmienić. Przynajmniej ja nie widzę takiej opcji w ustawieniach.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zrobiłem dalvik/cashe odpaliłem kompas przekalibrowałem i chodzi wzorowo, poziomica też, niby z aparatem jest trochę lepiej ale mam wrażenie że apka  ma problemy z orientacją zwłaszcza przy przechodzeniu z pionu w poziom potrafi zrobić zdjęcie obrucone o 180 stopni.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JachuWojtan napisał:


Ostatni soft był zawalony, na tym wszystko śmiga bez problemów, bateria ciut lepiej (ale mogą to być subiektywne odczucia). Na poprzednim sofcie miałem zużycie: sygnał sieci 70% mimo wyłączonego drugiego sima. Teraz nie przekracza 20%, drugi SIM wyłączony ;) Benchmark: 101000punktow.
 

Również mam wrażenie, że akumulator mniej się rozładowuje gdy telefon jest uśpiony. Ale to zbyt krótki czas, żeby potwierdzić. Może to być również subiektywne odczucie.

3 godziny temu, cameroon napisał:

po przejściu na 7.2.9 pojawił się rosnący dzwonek połączenia

teraz na 7.2.23 nadal to samo

nie mogę nigdzie namierzyć tej opcji aby to wyłączyć !!

pomóżcie.....

Dodali to parę wersji temu, niestety nie ma nigdzie opcji żeby szło wyłączyć/włączyć. Pewnie się pojawi za kolejne kilka wersji bo widziałem lament w związku z tym jest dość spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy to normalne ze temperatura procesora dochodzi do 75 stopni ? Podczas instalacji  Miui  w TWRP była taka temperatura.
W porównaniu z Redmi note 3 na SD  Redmi pro jest sporo cieplejszy .  Proszę  o info jak to wygląda na innych Redmi pro
 


Hehe, spokojnie ja mam więcej :D I to nagle mam 80°, a później 50°.
A tak serio to coś tam jest popsute i napewno nie pokazuje poprawnej temperatury. TWPR to kiepskie narzędzie do tego, polecam inne programy. Co do grzania to u mnie przy yt czy fb nie czuję żadnego ciepła. Przy mocno wymagających grach robi się ciepły, ale napewno nie gorący i nie jest to 80°, raczej maks. 50°. Określił bym to jako lekkie przyjemne grzanie w rękę ;p
Pozdro


Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie szukam telefonu i myślę: kurde, może Redmi Pro? Tel jak się patrzy, i na zewnątrz i wewnątrz... Na pierwszy rzut oka, tel ideał. Ale jak się człowiek trochę zagłębi, to widzi - na RP to w internetach lecą niezłe hejty... Ogólnie, nie wiadomo czemu, unosi się dookoła niego taka dość śmierdząca aura. Którą prawie każdy (użytkownicy rp przecież nie :D), wytyka i o której mówi. Co i rusz jakieś przywary i wychodzi na to że świat uznaje redmi pro za bubel.

Taka śmierdząca otoczka wokół rp jest zbudowana, jednak pomimo tego, że cały czas w niej chodzę, źródła jakoś znaleźć nie mogę. Poza tym, że nad tą nieprzyjemną aurą jest wielki napis mediatek... Jednak szczegółów próżno szukać na wierzchu.

Pytam więc użytkowników rp - czy procek mtk jest rzeczą, która czyni telefon kłopotliwym - zbyt ciepłym, za cichym itd. -, nieprzewidywalnym i kiczowatym? Prosto z mostu: czy hejty na rp są zasłużone? Jakie są problemy powszechnie występujące w tym telefonie, czy wogóle są (takie co ma każdy egzemplarz), jak bardzo są one kłopotliwe i czy rp jest warty zakupu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie szukam telefonu i myślę: kurde, może Redmi Pro? Tel jak się patrzy, i na zewnątrz i wewnątrz... Na pierwszy rzut oka, tel ideał. Ale jak się człowiek trochę zagłębi, to widzi - na RP to w internetach lecą niezłe hejty... Ogólnie, nie wiadomo czemu, unosi się dookoła niego taka dość śmierdząca aura. Którą prawie każdy (użytkownicy rp przecież nie ), wytyka i o której mówi. Co i rusz jakieś przywary i wychodzi na to że świat uznaje redmi pro za bubel.

Taka śmierdząca otoczka wokół rp jest zbudowana, jednak pomimo tego, że cały czas w niej chodzę, źródła jakoś znaleźć nie mogę. Poza tym, że nad tą nieprzyjemną aurą jest wielki napis mediatek... Jednak szczegółów próżno szukać na wierzchu.

Pytam więc użytkowników rp - czy procek mtk jest rzeczą, która czyni telefon kłopotliwym - zbyt ciepłym, za cichym itd. -, nieprzewidywalnym i kiczowatym? Prosto z mostu: czy hejty na rp są zasłużone? Jakie są problemy powszechnie występujące w tym telefonie, czy wogóle są (takie co ma każdy egzemplarz), jak bardzo są one kłopotliwe i czy rp jest warty zakupu?

 

Hejty na Mediateka?! I bardzo dobrze, dzięki temu mogłem kupić super telefon z super prockiem w niskiej cenie. Większość problemów jest z tego, że kupują go niedoswiadczeni użytkownicy i nie wiedzą jak poradzić sobie z problemi. Często nie zmieniają nawet śmieciowego Romu i pytania później dlaczego tak słabo działa? Problemy się pojawiają, ale to w pojedynczych RP. Mój to ideał, po wyłączeniu drugiego SIM ( nie używam) bateria bardzo długo trzymie, OLED lepiej mi się podoba niż w Samsungu, ale to tylko moja opinia i oczywiście wydajnosc tego telefonu. Zdjęciach, ech, gdy dobra pogoda i się postaramy to naprawdę dobre, ale przy złym świetle jest źle. To jedyna rzecz, na którą możemy się przyczepić z góry. Teraz patrzę to stoi trochę drogo (199$), ja kupiłem za (178$ z dostawa), ale nadal uważam że się oplaca. Ewentualnie bralbym Mi5, ale dla mnie za mały ;)

Pozdro!!

 

 

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupował mi5s, bo RP trochę za duży, ale jest on za drogi.
Dzięki@JachuWojtan za solidną odpowiedź! Czy ktoś inny może też mi powiedzieć o swoich doświadczeniach z RP?

A słyszał ktoś o rp2 i o tym, że może dostać autorskie pinecone Xiaomi?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Trochę szukałem info o tym RP2.
Jeden aparat lepszy, zamiast dwóch średnich, chociaż nadal nie powala.
Zwiększenie baterii z 4050mAh na 4500mAh, co dla mnie akurat nie jest takie dobre, bo już jest ogromna i długo trzymie ;) Będą wersje 4gb/64 i 6gb/128.
Tylko ja kupuję telefony min. 2 miesiące po premierze. Żeby było wszystko wiadomo co i jak Co do wielkości RP bardzo się obawiałem, bo wcześniej miałem Samsunga 4,2", teraz te 5,5" idealne, a i większym bym nie wybrzydzal ;p
Pozdro

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, XiaoRén napisał:

Ja bym kupował mi5s, bo RP trochę za duży, ale jest on za drogi.
Dzięki@JachuWojtan za solidną odpowiedź! Czy ktoś inny może też mi powiedzieć o swoich doświadczeniach z RP?

A słyszał ktoś o rp2 i o tym, że może dostać autorskie pinecone Xiaomi?

Kurcze a co to za rozmowa na temat tego czego nie ma :P Dajcie spokój, będzie RPro2 to zaczniemy dyskusje na jego temat, a plotki zostawmy w tyle. Jako użytkownik Mi4 3/16 LTE  i Snapa, byłem wielce zadowolony, dopóki miałem Andka 4.4, po przejściu na 6.0 zaczęły się problemy, tak wiem mało kto utożsamia je z tym przejściem a bardziej z wadliwą sztuką, ale do rzeczy. Mi4 zaczął mi się grzać i bateria leciała na pysk, oraz powstała żółta plama na wyświetlaczu, postanowiłem ów model wysłać na gwarancję do Gearbest. Ponieważ wiedziałem, że to potrwa, od razu wziąłem się za szukanie modelu dla siebie, jako posiadacz konsoli Playstation Vita z ekranem Oled, Redmi Pro było dla mnie zbawieniem, to do czego ja używam telefonu, mogło być na poziomie Mi4, ale obraz mnie zachwycił :D, to że był mediatek wcale mnie nie przerażało, okazało się że jest dwa razy bardziej wydajniejszy, ale co istotne chłodniejszy jest zdecydowanie od procka qualcomm. Redmi Pro uważam za udany model z dwoma obiektywami jako ciekawostka, do poprawy bateria  w softach na mediateku, ale reszta działa tak jak należy.

Edytowane przez wojtekmarchewka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XiaoRén, Wadą Mediateków którą złośliwi tak często wytykają jest brak wsparcia. Snapdragony dostają updaty obecnie do androida 7, MTKi już niekoniecznie. Kwestia jest o tyle kuriozalna że to mocno naciągana wada w przypadku naszych Xiaomi, bo jak powszechnie wiadomo wersja androida w praktyce nie ma znaczenia u nas na miui. Statystyczny użytkownik xiaomi/ miui nie zauważy nawet na której wersji androida pracuje ani nie znajdzie różnic. Wszak dla nas bardziej liczy się wersja miui. OLED wymiata, o niebo lepszy niż IPS a i bije na głowę szmelcungowskie super amoledy które są turbocukierkowate i przekoloryzowane. Bateria daje rade, nawet przy uruchomionych synchronizacjach, pakietach danych, wykreconej jasności ekranu i ogólnym intensywnym użytkowaniu z powodzeniem wystarcza na cały dzień. Przy weekendzie kiedy z telefonu ja korzystam zgoła dużo mniej niż na tygodniu wytrzymuje mi cały weekend. Wygląd- rzecz gustu, mi się bardzo podoba a Tobie nie musi ale już jakości wykonania, spasowania itd nikt nie może mu zarzucić. Ogólnie rzecz biorąc jak za takie pieniądze dla mnie bajka. Nie żałuję zakupu i szczerze polecam.

Edytowane przez santos
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, XiaoRén napisał:

Na pierwszy rzut oka tel ideał. Ale jak się człowiek trochę zagłębi, to ... nieprzewidywalnym i kiczowatym? Prosto z mostu: ... czy rp jest warty zakupu?

Jak dla mnie niestety jest dość nieprzewidywalny i trochę kiczowaty ale pewnie też m.in. dlatego (jak pisał JachuWojtan), że jestem mało doświadczonym użytkownikiem Androida a MIUI to świeżakiem i nie bardzo wiem jak poradzić sobie z wieloma problemami, na które najzwyczajniej nie mam czasu. Jeśli jednak ktoś lubi ciągle grzebać w ustawieniach i podoba się obsługa i grafika MIUI, to uważam, że RP jest warty zakupu. Ja wolę prostą stylistykę oraz stabilną i intuicyjną obsługę Blackberry 10 OS, no ale jak wiadomo - wszystko kwestia gustu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie niestety jest dość nieprzewidywalny i trochę kiczowaty ale pewnie też m.in. dlatego (jak pisał JachuWojtan), że jestem mało doświadczonym użytkownikiem Androida a MIUI to świeżakiem i nie bardzo wiem jak poradzić sobie z wieloma problemami, na które najzwyczajniej nie mam czasu. Jeśli jednak ktoś lubi ciągle grzebać w ustawieniach i podoba się obsługa i grafika MIUI, to uważam, że RP jest warty zakupu. Ja wolę prostą stylistykę oraz stabilną i intuicyjną obsługę Blackberry 10 OS, no ale jak wiadomo - wszystko kwestia gustu.
Pozdrawiam


Rozumiem cię, ale tak naprawdę nie trzeba ciągle grzebać w ustawieniach itp. Sam podczas kupna, praktycznie nie ogarniałem wgrywania systemu itp. Teraz dla mnie to kwestia 5minut. Dla zwykłego użytkownika wystarczy wrzucić MiuiPolska i to już będzie luks ;) Z Miui też pierwszy raz miałem stycznosc. Żeby nie było, że jeśli ktoś jest malozaawansowany to RP odpada, ale trzeba się z tym liczyć że będzie trzeba przy nim pogrzebać ;)

Pozdro

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to większość hejtu jest przez syfmiui. Najgorsze jest to że na początku sprzedawcy ładowali niby xiaomi.eu( syf) a teraz niby global( też syf). Ktoś mało zaawansowany myśli że ma dobry soft, a telefon jest kiepski. A tu po wrzuceniu prawdziwego xiaomi.eu wszystko działa świetnie.( Jak dla mnie). Miałem przez ostatnie 2 lata kilka xiaomi, ale tutaj zdecydowanie soft jest najbardziej dopracowany.

Redmi PRO by TT

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, XiaoRén napisał:

Tak sobie szukam telefonu i myślę: kurde, może Redmi Pro? Tel jak się patrzy, i na zewnątrz i wewnątrz... Na pierwszy rzut oka, tel ideał. Ale jak się człowiek trochę zagłębi, to widzi - na RP to w internetach lecą niezłe hejty... Ogólnie, nie wiadomo czemu, unosi się dookoła niego taka dość śmierdząca aura. Którą prawie każdy (użytkownicy rp przecież nie :D), wytyka i o której mówi. Co i rusz jakieś przywary i wychodzi na to że świat uznaje redmi pro za bubel.

Taka śmierdząca otoczka wokół rp jest zbudowana, jednak pomimo tego, że cały czas w niej chodzę, źródła jakoś znaleźć nie mogę. Poza tym, że nad tą nieprzyjemną aurą jest wielki napis mediatek... Jednak szczegółów próżno szukać na wierzchu.

Pytam więc użytkowników rp - czy procek mtk jest rzeczą, która czyni telefon kłopotliwym - zbyt ciepłym, za cichym itd. -, nieprzewidywalnym i kiczowatym? Prosto z mostu: czy hejty na rp są zasłużone? Jakie są problemy powszechnie występujące w tym telefonie, czy wogóle są (takie co ma każdy egzemplarz), jak bardzo są one kłopotliwe i czy rp jest warty zakupu?

Ja powiem tak ja nie narzekam na telefon od strony sprzętowej, tylko od programowej. Sprzętowo uważam że ten Mediatek jest świetny, aparat również chociaż ten drugi to taki bardziej bajer, ekran to w sumie 4liter nie urywa ale jest na prawde ok zwłaszcza w nocy. Natomiast programowo to jest mocno niedopracowany, część błędów jest w samym MIUI część dotyczy tego konkretnego modelu. I niestety mało co jest poprawiane. Jeszcze takim pół plusem, pół minusem jest gniazdo USB-C. Na plus że  dwustronne i dobrze siedzi wtyczka, na minus bo trzeba się zaopatrzać w kolejny kabel bądź przejściówkę.

Wg mnie wcale nie jest prawdą, że Mediateki mają olany support. Gdyby Xiaomi zechciało to już byłby na ten telefon Android 7.x. Dla przykładu taka mało znana chińska marka Vernee, nie dość że dla swoich telefonów (wszystkie na Mediatekach) zapowiedzieli oficjalnie aktualizację do 7.x to oprócz tego na XDA zrobili już stabilne wersje 7.x i z tego co czytałem działa na nich wszystko. Także wg mnie ten telefon jest poprostu przez Xiaomi olany, podobnie jak Redmi Note 4, a teraz wypuścili wersję 4X, widać więc ewidentnie że Mediatekiem nie będą się zajmować.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...