Skocz do zawartości

REDMI PRO - Dyskusja ogólna


Jacky

Rekomendowane odpowiedzi

Wgrałem ten soft wg. tutoriala, czyli:

- jako zip do folderu DCIM,

- wcisnąłem power i górny kursor,

- pojawił się znaczek Mi, puściłem power,

- pokazała się informacja na wyświetlaczu, żeby podłączyć telefon do kompa, to go podłączyłem ale teraz komp go nie widzi, bo nie ma sterowników.

Co dalej?

Edytowane przez Rychubil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rychubil napisał:

Wgrałem ten soft wg. tutoriala, czyli:

- jako zip do folderu DCIM,

- wcisnąłem power i górny kursor,

- pojawił się znaczek Mi, puściłem power,

- pokazała się informacja na wyświetlaczu, żeby podłączyć telefon do kompa, to go podłączyłem ale teraz komp go nie widzi, bo nie ma sterowników.

Co dalej?

Kolego wszystko robisz nie tak, przeczytaj jak powinieneś to zrobić

Uprawnienia programisty, nie są gwarantem odblokowania bootloadera, te uprawnienia można włączyć kiedy się chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kolejny piękny błąd. Jeśli włączy się tryb Lite telefon zrestartuje się i... już więcej nie uruchomi, zawiśnie na animacji startowej (nie logo bootloadera, tylko na animacji startu systemu czyli tych 3 kropeczkach na dole). Jedyne co pozostaje to przywrócenie ustawień fabrycznych lub kopii, całe szczęście miałem kopię z przed 3 dni.

Szczerze mówiąc już mam powoli dosyć tego całego MIUI, jak będzie okazja chyba sprzedam ten telefon i kupię coś na czystym androidzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, @GUTEK@ napisał:

Szczerze mówiąc już mam powoli dosyć tego całego MIUI, jak będzie okazja chyba sprzedam ten telefon ...

Ja tak samo. Teraz żałuję, że w to poszedłem, bo ani MIUI ani android życia nie ułatwiają. Spróbuję mu jeszcze wgrać ten soft )może się uda) ale i tak poleci na ebay.

Wracam na bezstresowe Blackberry Z30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rychubil napisał:

Ja tak samo. Teraz żałuję, że w to poszedłem, bo ani MIUI ani android życia nie ułatwiają. Spróbuję mu jeszcze wgrać ten soft )może się uda) ale i tak poleci na ebay.

Wracam na bezstresowe Blackberry Z30.

Z tego co piszesz to woogóle nie kumasz tematu jak to zrobić itp.... Poczytaj kilka razy, roskmiń sobie  krok po kroku-wgraj jak biały człowiek miui 7.1.5 potem dodatki i root(jak potrzeba) wszystko śmiga. Jak nie ogarniasz to poproś wojtkamarchewke lub kogoś innego to ci  pomorze przez gg/skype czy jakoś, a nie płacz  bo wszystko wskazuje na to ze nie ogarniasz i tyle! Nie zachowuj się jak kid, któremu nie spodobała się nowa zabawka  bo nie umie się nią bawić.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, @GUTEK@ napisał:

Znalazłem kolejny piękny błąd. Jeśli włączy się tryb Lite telefon zrestartuje się i... już więcej nie uruchomi, zawiśnie na animacji startowej (nie logo bootloadera, tylko na animacji startu systemu czyli tych 3 kropeczkach na dole). Jedyne co pozostaje to przywrócenie ustawień fabrycznych lub kopii, całe szczęście miałem kopię z przed 3 dni.

Szczerze mówiąc już mam powoli dosyć tego całego MIUI, jak będzie okazja chyba sprzedam ten telefon i kupię coś na czystym androidzie.

Napisz, w jaki sposób próbowałeś przed przywróceniem sysytemu uruchomić telefon, czy uruchamiałeś  kilka razy, czy przedtem zrobiłeś Wipe Dalvik i cache. Żeby stwierdzić że to jest błąd trzeba by najpierw jeszcze raz załączyć ten tryb i zobaczyć czy stanie się ponownie, mam nowego Pro do flashowania więc to sprawdzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem wipe dalvik i cache, uruchamiałem telefon kilka raz, nieraz leżał włączony przez 30min. Cały czas animacja startowa - jedynie co było widać że działa czujnik oświetlenia bo ekran się przyciemniał jak go zasłoniłem. Po wipe dalvik, robił aktualizację aplikację, pasek doszedł do 100% i tak sobie zostawał.

Próbowałem przez menedżer plików w twrp kasować pliki w data z ustawieniami aplikacji ustawienia i launcher ale nic to nie pomagało, także nie wiem gdzie ta zmienna włączająca ten tryb siedzi.

Wgrałem nawet jeszcze raz aktualizacje MIUI żeby wyrzucić z systemu roota, xposed i inne dodatki które dogrywam, również nic nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jednak wskazuje na to, że chaos666 ma rację - nie ogarniam tematu. Przeczytałem instruktarz kilka razy i myślałem, że już wiem jak to zrobić. Nadal wydaje mi się, ze bootloadera mam odblokowanego ale kompletnie nie wiem co dalej i będę jednak potrzebował większego wsparcia w kwestii wymiany tego softu więc idąc za radą chaos666, zwracam się do wojtekmarchewka o szersze wsparcie.

Myślę, że jest to konieczne, chociażby z tego powodu, ze nie sprzedam go nikomu z tym chińskim softem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od uruchomienia telefonu w trybie fastboot. Czyli wyłączasz go i włączasz przytrzymując razem vol- i power. Wyświetli się ikonka maskotki grzebiącej w androidzie. Podłącz telefon do komputera i wydaj polecenie: fastboot getvar all

Jeśli bootloader będziesz miał odblokowany to będzie pisało unlocked: yes, jeśli nie to będzie pisało "no". Oczywiście wcześniej musisz zainstalować paczkę z fastbootem i adb: https://www.androidfilehost.com/?fid=745425885120698566

 

Jeśli się okaże że masz odblokowany bootloader:

Wrzucasz do katalogu z fastbootem plik z recovery, czyli do katalogu: C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot

Recovery możesz pobrać z tąd: http://www111.zippyshare.com/v/rmTbbrHn/file.html

Mając nadal podłączony telefon wykonujesz polecenie:

fastboot flash recovery twrp.omega.3.0.3.0.img

i następnie:

fastboot boot twrp.omega.3.0.3.0.img

Teraz nie pamiętam czy telefon sam się zresetuje czy musisz sam go wyłączyć i włączyć ponownie, w każdym bądź razie załaduje się recovery. W pierwsszym oknie (będzie po angielsku lub chińsku) wybierasz przycisk po prawej i język polski, następnie przeciągasz suwak na dole.

Jesteś w Recovery, wybierz zamontuj i przycisk zamontuj pamięć usb. Komputer powinien zobaczyć pamieć z telefonu, wrzuć plik zip z softem xiaomi.eu następnie odmontuj pamięć w twrp daj wyczyść, zaawansowane czyszczenie i wybierz dalvik, system, cache i data, przeciągnij suwak. Po tym wybierz instaluj i plik zip który wgrałeś do pamięci telefonu. Po instalacji uruchom ponownie telefon, powinien załadować się system miui polska. Pierwsze uruchomienie trochę potrwa.

Edytowane przez @GUTEK@
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, @GUTEK@ napisał:

Podłącz telefon do komputera i wydaj polecenie: fastboot getvar all

Mam uruchomiony program ADB ale mój komp nie widzi telefonu. Na telefonie świeci się napis fastboot. Gdzie mam wydać to polecenie?

Edytowane przez Rychubil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rychubil napisał:

Mam uruchomiony program ADB ale mój komp nie widzi telefonu. Na telefonie świeci się napis fastboot. Gdzie mam wydać to polecenie?

Po zainstalowaniu tej paczki Minimal ADB and Fastboot będziesz miał w Start -> Programy -> Minimal ADB and Fastboot. Odpalasz to i w oknie tekstowym wpisujesz to polecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rychubil napisał:

Ja tak samo. Teraz żałuję, że w to poszedłem, bo ani MIUI ani android życia nie ułatwiają. Spróbuję mu jeszcze wgrać ten soft )może się uda) ale i tak poleci na ebay.

Wracam na bezstresowe Blackberry Z30.

Panowie, nie zrażajcie się nazbyt szybko do marki Xiaomi i MIUI. Prawdą jest że. od pewnego dłuższego już czasu aktualizacje xiaomi.eu są lekko mówiąc wnoszące więcej wad niż zalet, istotnie może to być powodem frustracji. Wystarczy poczytać po 2o- kilka stron cotygodniowych bezsensownych shitstormów w temacie aktualizacji. Nic tylko wyliczanki co komu nie działa... Dawniej tak nie było. Ja akurat (chyba zacznę wierzyć że niekiedy mam naprawdę farta) osobiście z żadnymi bugami doczynienia nie mam, u mnie wszystko hula. Dobra rada, zwłaszcza dla "świezych"- nie rzucajcie się na updaty jak szczerbaty na suchary, lepiej zaczekać aż inni przetrą szlaki i wypowiedzą się czy warto daną aktualizacją zawracać sobie głowę. A i jeszcze lepszym rozwiązaniem może być powrót na jakieś starsze miui, powiedzmy sprzed roku czy kilku miesięcy. Ówczesne jakoś lepiej pracowały...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Serdeczne dzięki za pomoc, wsparcie i przeprowadzenie mnie w nie łatwej dla mnie walce z MIUI. Szczególe podziękowania dla @GUTEK@

Dziękuję też za cierpliwość do takiego laika jak Ja, bo muszę przyznać, że nie spotkałem się jak dotąd, na innych forach z taką wyrozumiałością dla nowych, bo przeważnie jest pojeżdżanie i odsyłanie do google więc DUŻY plus tego forum!

No cóż, pobawię się tym Redmi Pro chwilę i zobaczę co dalej, bo Z30 już ożywiony.

P.S. Jak się dodaje punkty do reputacji?

Edytowane przez Rychubil
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło trochę pokminić, gutek poprowadził Cię krok po kroku i teraz to już nie kosmos co?? Jak będzie ci wywalało apki "aplikacja została zatrzymana bla bla bla..." to wrzuć na sd 7.1.5 i instalacja  normalnie na ten nowszy rom, potem tylko wipe cache/dalvik i restart. Wszystko zostaje, nic nie znika więc luz...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, chaos666 napisał:

Wystarczyło trochę pokminić, gutek poprowadził Cię krok po kroku i teraz to już nie kosmos co??

Fakt, teraz już nie taki kosmos ale wcześniej, to mgła totalna ;-) ,no ale jak na takiego amatora jak Ja, na co dzień nie grzebiącego w tej tematyce, robiącego miedzy czasie obiad i zajmującego się rozbrykanym 3 latkiem, to uważam nieźle :-D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze proponuje jak sobie już poustawiasz wszystko zrobić kopię softu w twrp, czasem może się przydać. Tak samo przed aktualizacjami ja zawsze robię kopie, bo nigdy nie wiadomo co w nowej wersji softu skopali. Kopie w każdej chwili mozesz usunąć przez menedżer plików w telefonie lub podłączają telefon do komputera, siedzi w katalogu twrp\model_telefonu\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem niedawno na forum o przywracanie do fabrycznych. Post został wyrzucony do kosza. A to nie jest taka prosta sprawa jak nie zna się chińskiego.

Wyskakuje 6 czy 8 okienek z napisami chińskimi i bądz mądry i klikaj te prawidłowe. Niestety na form nie znalazłem instrucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, aho napisał:

Zapytałem niedawno na forum o przywracanie do fabrycznych. Post został wyrzucony do kosza. A to nie jest taka prosta sprawa jak nie zna się chińskiego.

Wyskakuje 6 czy 8 okienek z napisami chińskimi i bądz mądry i klikaj te prawidłowe. Niestety na form nie znalazłem instrucji.

 

A nie myślałeś żeby może zmienić język w twrp na polski?

http://pl.lmgtfy.com/?q=twrp+change+language

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aho napisał:

Zapytałem niedawno na forum o przywracanie do fabrycznych. Post został wyrzucony do kosza. A to nie jest taka prosta sprawa jak nie zna się chińskiego.

Wyskakuje 6 czy 8 okienek z napisami chińskimi i bądz mądry i klikaj te prawidłowe. Niestety na form nie znalazłem instrucji.

A nie mogłeś przywrócić ustawień fabrycznych, z poziomu telefonu :D

Ustawienia - Dodatkowe ustawienia - Kopia i kasowanie danych - Ustawienia fabryczne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@GUTEK@ @wojtekmarchewka @tpawel @chaos666
Dzięki wielkie Panowie za aktywność na forum!
Pierwszy telefon 2 godziny, drugi 20 min
Bootloader, TWRP i MIUI 7.1.5 bez problemów.

Gdybyście potrzebowali pomocy, albo czuli potrzebę napicia się piwa w okolicach zagłębia piszcie śmiało!  

Szkoda że tak późno, dwa tygodnie temu bylem w Sosnowcu :D

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Szkoda że tak późno, dwa tygodnie temu bylem w Sosnowcu

Redmi PRO by TT


Co najmniej 5 dni w tygodniu jestem w Sosnowcu ;) nic straconego!

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu o piwie, a ja na diecie :(

Czy może ktoś sprawdzić czy na 7.2.16 działa odbieranie MMSów, najlepiej w sieci Plus? Wczoraj przyszedł mi jeden i za nic nie potrafię go odebrać, cały czas wyskakuje błąd. Kompletnie nic nie zmieniałem w ustawieniach, a ostatnio jeszcze na sofcie z 2016 odbierało mi bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...