Skocz do zawartości

REDMI PRO - Dyskusja ogólna


Jacky

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, christiangeorg50 napisał:

Redmi pro jak narazie spoko,mam tego z helio x25 ale jest problem jest prawdopodobnie virus na nakladce LABEL to ten notatnik!
Ktos tez go zauwarzyl?przez dr.web nie da się go usunąć!!
Help!

Gesendet von meinem Redmi Pro mit Tapatalk
 


3a3a18a8f687754fd6ddc7850aea8aec.jpg

Gesendet von meinem Redmi Pro mit Tapatalk
 

Cześć!
 

Sprawdź w informacje o telefonie, jaką masz wersję systemu. Jeżeli masz tzw. Syfmiui, czyli system zmodyfikowany przez sprzedawcę, np banggood jak w moim przypadku, masz tez kilka wirusów. Mi ESET wykrył 4 sztuki na 'czystym' systemie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
 
Sprawdź w informacje o telefonie, jaką masz wersję systemu. Jeżeli masz tzw. Syfmiui, czyli system zmodyfikowany przez sprzedawcę, np banggood jak w moim przypadku, masz tez kilka wirusów. Mi ESET wykrył 4 sztuki na 'czystym' systemie. 


Cześć
Mój to MIUI GLOBAL więc tu wszystko jak narazie spoko...

Gesendet von meinem Redmi Pro mit Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, christiangeorg50 napisał:

 


Cześć
Mój to MIUI GLOBAL więc tu wszystko jak narazie spoko...

Gesendet von meinem Redmi Pro mit Tapatalk
 

Właśnie nie, pod ten model nie ma Globala, to co masz to właśnie ta radosna twórczość Chińczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wirusów ale:  brak sklepu Play. Sporo krzaczkowatych aplikacji mimo j.angielskiego. Brak sklepu play-trzeba instalowac z apk z neta. Usunie Ci się imei fona po instalacji China stable/ dev i pojawi błąd wifi error10 coś tam (da się to naprawić oczywiście). Sam mam China developer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, misza.kozak napisał:

Cześć :) też jestem tu nowy, mam Redmi Pro od tygodnia bodajże, i jestem na świeżo z tym.
Rozmiar czcionki zmieniasz w ustawieniach -> wyświetlacz/ekran (mam po angielsku, u mnie jest DISPLAY) -> Wielkość tekstu (u mnie text size - masz S, M, L, XL, XXL itd).

Klawiatura od Xiaomi wg mnie jest okropna. Używam klawiatury google - Gboard. Do zainstalowania w google play. Gorąco polecam, naprawdę dobra jest (przede wszystkim jak w ustawieniach włączysz sobie 'pokaz podział klawiszy').

Mnie chodzi tylko o podświetlanie czcionki, czego widzę nie da się zmienić. Tak samo jest z podswietlaniem wysłanych i otrzymanych wiadomości - słabo to widoczne. Pisanie to droga przez mękę - jak wyłączyć tą autokorektę?

Czy mogę się spodziewać ulepszenia tych opcji, po wymianie softu z syfMIUI na polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Rychubil napisał:

Mnie chodzi tylko o podświetlanie czcionki, czego widzę nie da się zmienić. Tak samo jest z podswietlaniem wysłanych i otrzymanych wiadomości - słabo to widoczne. Pisanie to droga przez mękę - jak wyłączyć tą autokorektę?

Czy mogę się spodziewać ulepszenia tych opcji, po wymianie softu z syfMIUI na polski?

ustawienia dodatkowe->języki i metody-> gboard(jesli go używasz) -> motyw (tu zmienisz kolor itd) , a powyżej masz sprawdzanie pisowni czyli autokorektę i jest włącz/wyłącz

Edytowane przez Bart1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Bart1 napisał:

ustawienia dodatkowe->języki i metody-> gboard(jesli go używasz) -> motyw (tu zmienisz kolor itd) , a powyżej masz sprawdzanie pisowni czyli autokorektę i jest włącz/wyłącz

Ale kolega @Rychubil nie wie jaką ma klawiaturę, a na syfie raczej nie ma tej, którą my mamy, więc zanim zainstaluje, cywilizowany soft, to niech sobie pobierze ze sklepu play klawiaturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wojtekmarchewka napisał:

Ale kolega @Rychubil nie wie jaką ma klawiaturę, a na syfie raczej nie ma tej, którą my mamy, więc zanim zainstaluje, cywilizowany soft, to niech sobie pobierze ze sklepu play klawiaturę

Jaką klawiaturę na ten czas polecacie ściągnąć i zainstalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Rychubil napisał:

Jaką klawiaturę na ten czas polecacie ściągnąć i zainstalować?

Ja polecam xperia która jest w paczce z dodatkami w wątku "aktualizacje". Jeśli nie chcesz instalować całego pakietu via TWRP to z paczki można wyciągnąć sama klawiaturę i wrzucić ją z apk. Stosunkowo lekka, pisanie "swype" czyli przeciągnięciami (chociaż ja z tego bajeru nie korzystam) i miła dla oka- stonowana szata graficzna pozbawiona zbędnych wodotrysków i fajerwerków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Rychubil napisał:

Dzięki Panowie. Spróbuję te 3 po kolei.

P.S. ile mn.w. czeka się na odpowiedź od chińczyków na kod do odblokowania bootloadera?

Różnie, ja dostałem w 3 dni, teraz nawet ponad tydzień, to nie żaden kod, przychodzi tylko sms, że masz zgodę na odblokowanie, dalej jest wszystko w twoich rękach :D

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Zainstalowałem klawiaturę Google, no i na klawiaturze jest o wiele lepiej ale poradzcie co zrobić z tą nieszczęsną apką sms, na której nic nie widać jak się pisze? Czy też można ściągnąć coś bardziej czytelnego od tej fabrycznej?

Edytowane przez Rychubil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu zmień motyw. Nie wiem co siedzi w tym syfmiui ale w xiaomi.eu z motywem High Life jest bardzo czytelna. Zobacz screena.

Motyw dla samej aplikacji SMS zmienia się tak (opis dla xiaomi.eu): Ustawienia > Motywy > (na samej górze) Pobierz więcej za darmo > (na górze po lewej) Ikona "chłopka" > (na dole) Własne > i tu już wybierasz motywy dla poszczególnych rzeczy. Oczywiście najpierw musisz jakieś sobie poinstalować chyba że dobierzesz coś z wbudowanych.

Screenshot_2017-02-18-09-22-16-820_com.android.mms.png

A co do gniazda USB-C w telefonie, ja kupiłem taki adapter OTG: https://www.aliexpress.com/item/Binmer-USB-3-1-Type-C-USB-C-OTG-Cable-USB3-1-Male-to-USB2-0/32736545194.html

Działa ok, na razie się nie rozpadł. Jak masz adapter OTG z microUSB to możesz kupić same przejściówki: https://www.aliexpress.com/item/Micro-USB-to-Type-c-Adapter-Converter-Male-to-Female-Cable-Fast-Data-SyncFor-Xiaomi-4c/32654709498.html

Edytowane przez @GUTEK@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam motyw "high life" i ten brązowy kolor, który jest zbyt mało kontrastowy ale najgorsze jest okienko pisania wiadomości - białe litery na białym tle.

Przejściówkę na USB już zamówiłem.

Edytowane przez Rychubil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, paralemptor napisał:

@Rychubil, odnoszę wrażenie, że problemy z czcionkami są spowodowane tym, że to syfmui. Po zmianie softu będzie OK.

Czy mi się tylko wydaje, czy po usunięciu fejsbukowego Messengera system działa znacznie szybciej? :D

Apki od FB to jedno z największych śmieci jakie można zafundować swojemu telefonikowi, więc to raczej nie przypadek ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Rychubil napisał:

Mam dokładnie ten sam motyw "high life" i ten brązowy kolor, który jest zbyt mało kontrastowy ale najgorsze jest okienko pisania wiadomości - białe litery na białym tle.

Przejściówkę na USB już zamówiłem.

Ja mam brązowe litery, wydaje mi się że minimalnie ciemniejsze niż ten napis "Wpisz tekst". Jak pisałem, spróbuj na razie przeglądnąć jakieś motywy i zmienić dla aplikacji sms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam nadzieje, że po wymianie softu będzie lepiej a póki co zainstalowałem poleconą Textre i jest ok.

Między czasie chciałem podłączyć go do PCta i skopiować film, no ale oczywiście niemożliwe.

Edytowane przez Rychubil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rychubil napisał:

Gdzie to się przestawia?

Rozwijasz palcem górną belkę z powiadomieniami i ustawieniami i gdy podłączysz tel do PC pojawi Ci się info o tym te jest w trybie ładowania, klikasz to i powinny Ci się rozwinąć opcje wybierz środkową "przesył plików" 

Niestety miałem kilka modeli Xiaomi z gównianym softem, gdzie niestety tej opcji w ogóle nie było, i nie ma sposobu wtedy na połączenie tel z komputerem, nie wykluczone że i u ciebie taki problem występuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej aktualizacji pojawił się u mnie problem z ubijaniem procesów w tle.
Tzn. Chodzi mi konkretnie o dwie aplikacje. Kiedy jadę rowerem włączam sobie Navime oraz muzykę w SE Music Player. Po ok 15 minutach muzyka i Navime się wyłącza. Do tej pory nie było z tym problemów. Obie aplikacje dodane są do wyjątków w oszczędzaniu energii. Ktoś wie jak sobie z tym poradzić?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, giedol napisał:

Po ostatniej aktualizacji pojawił się u mnie problem z ubijaniem procesów w tle.
Tzn. Chodzi mi konkretnie o dwie aplikacje. Kiedy jadę rowerem włączam sobie Navime oraz muzykę w SE Music Player. Po ok 15 minutach muzyka i Navime się wyłącza. Do tej pory nie było z tym problemów. Obie aplikacje dodane są do wyjątków w oszczędzaniu energii. Ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

Próbowałeś zablokować kłódką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój Redmi Pro nie chce się łączyć z komputerem (Win10 64bit); instalowałem już dużo sterowników itd itp i ciągle problemy - tzn nie widać go jako 'dysk' (oczywiście przełączam na opcję plików); mam też zainstalowany MiPCsuite i tam też nie wykrywa. Natomiast telefony takie jak: Redmi Note LTE i Redmi 3 Prime od przysłowiowego 'strzału' pokazuje zarówno w eksploratorze plików jak i w MiPCsuite. Dlaczego RP nie chce działać ??? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cameroon MiPc nie działa z telefonami na Mediateku, wejdź w panel sterowania i usuń wszystkie urządzenia zawiązane z Redmi Pro, i także te z wykrzyknikami i podłącz telefon na nowo i spróbuj tych sterowników

https://www.microsoft.com/en-us/download/confirmation.aspx?id=19153

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dostałem wczoraj potwierdzenie smsem na odblokowanie bootloadera i chyba mi się udało to zrobić, bo widzę, że mam status programisty.

Teraz pobieram soft ale nie wiem który do Redmi Pro?

Pomożecie?

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=154253

Ściągam pierwszy z listy ale teraz myślę, czy nie czasem ten:

https://www.androidfilehost.com/?fid=529152257862703842

Edytowane przez Rychubil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...