Skocz do zawartości

REDMI PRO - Dyskusja ogólna


Jacky

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Voltron napisał:

teraz wcale nie działa :P

Jeden użytkownik też miał wielki problem z 4G w Plusie. Ja też na początku miałem problem z LTE - bardzo słaby zasieg, ale już nie pamiętam jak naprawiłem. XD

U tego użytkownika:

1. Aktualizacja systemu

2. Wipe cache/dalvik cache

3. Stworzenie ręczne punktu APN 

W skrajnych przypadkach zainstalował bym system od nowa jak nie będzie działało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, @GUTEK@ napisał:

Działa wam na najnowszej wersji (rozwojowa 7.2.9) pulsująca czerwona dioda przy rozładowanym akumulatorze? Spadło mi poniżej 9% a dioda ani me ani be.

Może ją usunęli, jak zieloną diodę naładowania do 100% , która zniknęła już od kilku aktualizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nawet mnie nie wnerwiaj, że usunęli. I tak to MIUI z wersji na wersje gorsze się robi, a mam tel dopiero jakieś 3,5 miesiąca. Jeszcze trochę i zacznę tęsknić za AOSP za którym średnio przepadałem.

Akurat to że zielona dioda gaśnie po naładowaniu jest bardzo dobre bo przynajmniej widać że ładowanie się skończyło. Wcześniej od 90% była zielona i trzeba było patrzeć czy już jest te 100% czy nie ma.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@logis Po 1. Napisałeś w złym miejscu. Nie pisz w dyskusja ogólna o redmi pro tylko w modyfikacje systemowe w redmi 4!
Po 2. Wgrywanie sofu Xiaomi.eu (miui Polska) jest proste. Pełen poradnik masz na stronie głównej miui Polska. Możesz tez zobaczyć poradnik Majstra Pirzu na yt.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

@ cointreau 1. Tak 2. Funkcja systemowa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Voltron napisał:

w koncu poprawili autofocus w messengerze... a z diodami nie zauważyłem, aż sprawdzę.

Daj znać jak sprawdzisz z tą diodą, bo takie powiadomienie dla mnie było przydatne. Jeśli rzeczywiście pozbyli się tej funkcji będę musiał szukać jakiejś apki która to zastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój obecny firmware to: MIUI 8.2 (6.12.29 rozwojowa)

widzę że jest nowy 7.2.9 v8.6

da się go wgrać tak aby nie usunęło programów/zdjęć itd ?

proszę o info jak to zrobić - twrp --> install ---> wybieram z karty firmware, ale robię jakieś wipe cache/dalvik ? Czy może jeszcze inaczej ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wgrywam przez aplikacje Updater (Aktualizacje). W menu pod trzema kropkami jest opcja - nie pamiętam jak nazywa się w jęz. polskim, gdyż używam z przyzwyczajenia angielskiej - wskazania paczki z aktualizacją. Wybierasz to, wskazujesz pliczek z nowym ROMem i cierpliwie czekasz. Nic nie poleci w kosmos, a przynajmniej nie powinno ;) Niektórzy sugerują, by po takiej operacji jeszcze później ręcznie zrobić czyszczenie cache i dalvik.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę naiwne moje pytanie czy jest możliwość udostępnienia transmisji danych oraz czy po podłączeniu słuchawek (lub nawet bez podłączenia) występuje funkcja radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ShaleRad napisał:

Powtórzę naiwne moje pytanie czy jest możliwość udostępnienia transmisji danych oraz czy po podłączeniu słuchawek (lub nawet bez podłączenia) występuje funkcja radia?

Tak jest możliwość udostępniania sieci (Hotspot)

Redmi pro ma funkcję radia i jest apka w systemie, potrzebne słuchawki do odtwarzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cameroon napisał:

używam whatsapp i nie mam tego problemu; sprawdź czy masz dodaną tą apkę do autostartu (uprawnienia - autostart) oraz w opcjach baterii-oszczędzanie w aplikacjach

I tu był pies pogrzebany :) w opcjach baterii zaznaczyłem, ale opcji autostart w ogóle nie skojarzyłem z tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, @GUTEK@ napisał:

Daj znać jak sprawdzisz z tą diodą, bo takie powiadomienie dla mnie było przydatne. Jeśli rzeczywiście pozbyli się tej funkcji będę musiał szukać jakiejś apki która to zastąpi.

Potwierdzam brak diody, gdy baterii jest poniżej 20%, co im przeszkadzała to nie mam pojęcia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam dwa pytania:

1.  Czy kto z Was miał następujący problem? Od pewnego czasu, gdy ekran w RP się automatycznie przyciemnia lub po prostu manualnie zmienie jasnosc na najniższą, wtedy zaczyna strasznie migotac, jakby miał sie za chwile całkowicie wyłączyc. Gdy podkręcam jasnosc wszystko wraca do normy i jest ok, działa normalnie... Nie wiem, czy to wina jakichs sterowników, czy po prostu wyswietlacz sie zepsuł. Telefon kupiłem jakies 4 miesiace temu w Chinach w oficjalnym punkcie Xiaomi, ma wgrany oficjalny soft chinski (nie syfmiui). Zastanawiam sie czy da sie to jakos rozwiazac, czy isc z nim do serwisu.

2. Czy ktos  uzytkował RP z oryginalnym chinskim softem i przeszedł na "polski" ? Jesli tak, to czy jest róznica w czasie działania baterii?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wojtekmarchewka napisał:

Potwierdzam brak diody, gdy baterii jest poniżej 20%, co im przeszkadzała to nie mam pojęcia :D

Na softach MIUI PL dioda migała dopiero poniżej 10%, na symiui miałem poniżej 20%. Można to zmieniać w modułach Xposed.

4 godziny temu, Li Ming napisał:

Witam!

Mam dwa pytania:

1.  Czy kto z Was miał następujący problem? Od pewnego czasu, gdy ekran w RP się automatycznie przyciemnia lub po prostu manualnie zmienie jasnosc na najniższą, wtedy zaczyna strasznie migotac, jakby miał sie za chwile całkowicie wyłączyc. Gdy podkręcam jasnosc wszystko wraca do normy i jest ok, działa normalnie... Nie wiem, czy to wina jakichs sterowników, czy po prostu wyswietlacz sie zepsuł. Telefon kupiłem jakies 4 miesiace temu w Chinach w oficjalnym punkcie Xiaomi, ma wgrany oficjalny soft chinski (nie syfmiui). Zastanawiam sie czy da sie to jakos rozwiazac, czy isc z nim do serwisu.

 

Raz coś takiego zauważyłem gdy telefon się przyciemnił maksymalnie i był podłączony do ładowarki, przez 1-2s przeleciały takie jaśniejsze pasy na ekranie. Uznałem że jakieś zakłócenia łapie z sieci i olałem sprawę. Na pracy z akumulatora nie mam takich objawów.

 

Zauważyłem na sofcie 7.2.9 mały błąd, trochę im się rozjechało zarządzanie uprawnieniami aplikacji:

 

Screenshot_2017-02-13-23-06-16-763_com.miui.packageinstaller.png

Edytowane przez @GUTEK@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu zauważyłem, jak by szybciej "leciała" mi bateria, postanowiłem więc nieco pogrzebać. Po zajrzeniu w CPU-Z zauważyłem, że większość rdzeni pracuje non-stop na swoich maksymalnych taktowaniach (screen nr 1) i użyciu CPU skaczącym między 50 a 70%. Śledztwo wykazało, że winowajcą jest... chodzący sobie w tle Messenger. Samo wywalenie go z listy aplikacji pod lewym klawiszem owocuje niemal natychmiastowym spadkiem użycia CPU i tym, że wszystkie rdzenie usypiają poza pierwszym, który wtedy spokojnie sobie siedzi na 221 MHz, tylko okazjonalnie skacząc do 300-kilku.

Screenshot_2017-02-13-10-27-03-582_com.cpuid.cpu_z.png

(kiedy Messenger działa w tle sytuacja wygląda jak na obrazku powyżej. Czasami rdzenie od 0 do 3 są "stopped", a działają pozostałe. CPU Load zawsze między 50 a 70%)

Screenshot_2017-02-13-10-27-21-387_com.cpuid.cpu_z.png

(a tutaj zrzut ekranu pokazujący sytuację po kilku sekundach od zamknięcia Messengera zwykłym "odsunięciem" go z listy aplikacji pod lewym przyciskiem)

Pamiętam, że kilka tygodni temu był problem z Messengerem konsumującym dużo energii, ale Facebook dość szybko to naprawił. Problem wygląda teraz w sumie dość podobnie. Próbowałem usunąć aplikację i zainstalować ją ponownie, ale to nie pomaga. Po prostu kiedy appka siedzi w tle zjada tyle zasobów procesora ile zechce.

Nie chcę podczas używania telefonu i przełączania się między aplikacjami pilnować tego, aby ubijać Messengera, bo trochę to bez sensu ;) Czy macie podobne doświadczenia? Jak sprawić, by "ucywilizować" nieco facebookowego Messengera? Dodam, że zainstalowałem wczoraj aplikację Greenify, dodałem Messengera do hibernowanych aplikacji i... niewiele to pomogło, a w praktyce wcale, gdyż dodatkowo zainstalowana appka Watchdog Lite i tak w pewnym momencie (kiedy tel leżał uśpiony przynajmniej 15 minut) wyświetliła powiadomienie, że Messenger konsumuje dużo cykli procesora.

Ogółem... co jest, do choroby? Chętnie bym zrezygnował z Messengera, ale dziewczyna i znajomi nie zamierzają się z tą appką rozstawać, więc siłą rzeczy i ja nie mogę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, paralemptor napisał:

Od jakiegoś czasu zauważyłem, jak by szybciej "leciała" mi bateria, postanowiłem więc nieco pogrzebać. Po zajrzeniu w CPU-Z zauważyłem, że większość rdzeni pracuje non-stop na swoich maksymalnych taktowaniach (screen nr 1) i użyciu CPU skaczącym między 50 a 70%. Śledztwo wykazało, że winowajcą jest... chodzący sobie w tle Messenger. Samo wywalenie go z listy aplikacji pod lewym klawiszem owocuje niemal natychmiastowym spadkiem użycia CPU i tym, że wszystkie rdzenie usypiają poza pierwszym, który wtedy spokojnie sobie siedzi na 221 MHz, tylko okazjonalnie skacząc do 300-kilku.

Screenshot_2017-02-13-10-27-03-582_com.cpuid.cpu_z.png

(kiedy Messenger działa w tle sytuacja wygląda jak na obrazku powyżej. Czasami rdzenie od 0 do 3 są "stopped", a działają pozostałe. CPU Load zawsze między 50 a 70%)

Screenshot_2017-02-13-10-27-21-387_com.cpuid.cpu_z.png

(a tutaj zrzut ekranu pokazujący sytuację po kilku sekundach od zamknięcia Messengera zwykłym "odsunięciem" go z listy aplikacji pod lewym przyciskiem)

Pamiętam, że kilka tygodni temu był problem z Messengerem konsumującym dużo energii, ale Facebook dość szybko to naprawił. Problem wygląda teraz w sumie dość podobnie. Próbowałem usunąć aplikację i zainstalować ją ponownie, ale to nie pomaga. Po prostu kiedy appka siedzi w tle zjada tyle zasobów procesora ile zechce.

Nie chcę podczas używania telefonu i przełączania się między aplikacjami pilnować tego, aby ubijać Messengera, bo trochę to bez sensu ;) Czy macie podobne doświadczenia? Jak sprawić, by "ucywilizować" nieco facebookowego Messengera? Dodam, że zainstalowałem wczoraj aplikację Greenify, dodałem Messengera do hibernowanych aplikacji i... niewiele to pomogło, a w praktyce wcale, gdyż dodatkowo zainstalowana appka Watchdog Lite i tak w pewnym momencie (kiedy tel leżał uśpiony przynajmniej 15 minut) wyświetliła powiadomienie, że Messenger konsumuje dużo cykli procesora.

Ogółem... co jest, do choroby? Chętnie bym zrezygnował z Messengera, ale dziewczyna i znajomi nie zamierzają się z tą appką rozstawać, więc siłą rzeczy i ja nie mogę :D

Polecam ci Facebook Lite - ma wbudowanego messengera. Jest ograniczona, ale działa, i jest naprawdę LITE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...