Skocz do zawartości

REDMI PRO - Dyskusja ogólna


Jacky

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, krzykork napisał:

bootloop bez końca ,,nie długo mogłem się nacieszyć tak fajnym fonem

pomocy

Idź spać, bo zmęczony nic nie zrobisz, jutro na spokojnie pobierz jeszcze raz rom, podmień plik "cust" i krok po kroku według poradnika zrób ponowną instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś używa apki w stylu phone schedule ? chodzi o wyłączanie i włączanie wifi/bt/dźwięku o okreslonych godzinach i dniach

na poprzednim telefonie używałem Phone Schedule i wszystko działało bez problemów

na obecnym Redmi Pro próbowałem już chyba z 10 różnych i żadna nie działa jak powinna - tzn, wyłączy wifi a nie wyłączy BT, potem go nie włączy, albo wyłączy sam dźwięk itd itp..

uprawnienia wszystkie ponadawałem tym apkom i nic, nadal to samo

ktoś coś ?

 

druga sprawa - czy jest funkcja wyciszenia telefonu po jego odwróceniu ? Miui 8.2 by xiaomi.eu; 6.12.29

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa komuś LTE-A czyli LTE+ na redmi pro?
Orange uruchomiło koło mnie lte2600, pojedynczo telefon się loguje do tego pasma i do lte1800,ale agregowac nie ma kompletnie ochoty. Zastanawiam się czy to jeszcze nadajnik nieskonfigurowany czy coś nie jest nie tak z Xiaomi.eu

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na ostatniej prostej do podjęcia decyzji o zakupie RP, cały temat prześledziłem ale pojawiło się jeszcze kilka pytań ;)
- czy występują problemy z rozłączaniem z Mi Band 2?
- jak wygląda kwestia radia? widziałem komentarz na mgsm że w wersji 3/32, zależy mi na potwierdzeniu
- ani razu nie podjęto tematu tethering-u tj. mogę podejrzewać że gra i buczy? :D 
Czy ruszyło się coś w kwestii jakości połączeń u osób mających z tym problem (nie zależnie czy skorzystali z metody WCDMA-GSM-900 )? 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plus z pewnością jakość wykonania, design oraz wyświetlacz OLED. Co do zdjęć to xiaomi nie słynie z dobrych aparatów - zwłaszcza w sztucznym świetle. Jeśli jesteś fanem mobilnej fotografii to odpuść xiaomi a najlepiej to jednak kup RP + fajną lustrzankę do robienia zdjęć =)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, acidbrain napisał:

Miałem rn3p i teraz zastanawiam się nad kupnem redmi pro. Bedzie coś na plus ?

Wyjdą coś lepsze zdjęcia przy gorszym oświetleniu ?

Podpisuję się pod tym co pisze @santos oraz jeszcze dodam na plus.  Wydajność, bardzo dobra praca sieci w automacie, przełączanie np. 3G do 4G błyskawiczne, dobra praca GPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtekmarchewka, to wszystko prawda. Bezproblemowe działanie (chyba że trafiłem na wyjątkowy egzemplarz hehe), brak problemów z BT, GPS, WiFi, bardzo dobra jakość połączeń, mocna antena (w porównaniu do poprzedniego Mi3 lepiej łapie zasięg), długa praca na baterii, doskonale radzi sobie z wielozadaniowością- nie jestem jakimś biznesmenem ale zdarza mi się mieć kilka kart w przeglądarce, otwartych parę aplikacji i jeszcze grającą na słuchawkach muzykę- nie występują wtedy najmniejsze lagi. 

Umyślnie jednak nie wspominałem o tym gdyż kolega @acidbrain pytał o porównanie do RN3P a takiegoż porównania nie mam bo owego osobiście nie używałem tylko widziałem =)

Niemniej, nawet na pierwszy rzut oka widać że RP to wyższa liga niż RN3P (mimo iż to też teoretycznie seria Redmi) i polecam śmiało. @acidbrain, ja powiem Ci tyle- jak wspomniałem ja przesiadłem się na RP z Mi3 a więc z flagowego telefonu. W żadnym przypadku nie mam odczucia posiadania gorszego modelu, wręcz jakość wykonania (metal w RP vs plastik w Mi3), OLED oraz funkcjonalność dają poczucie conajmniej tej samej klasy smartfona albo i nawet lepszego, poczucie obcowania że sprzętem klasy premium. Więc co dopiero mówić tu o przesiadce z RN3P =) także nie zastanawiaj się nawet no chyba że budżet pozwala Ci na Mi5 (s) =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, santos napisał:

@wojtekmarchewka, to wszystko prawda. Bezproblemowe działanie (chyba że trafiłem na wyjątkowy egzemplarz hehe), brak problemów z BT, GPS, WiFi, bardzo dobra jakość połączeń, mocna antena (w porównaniu do poprzedniego Mi3 lepiej łapie zasięg), długa praca na baterii, doskonale radzi sobie z wielozadaniowością- nie jestem jakimś biznesmenem ale zdarza mi się mieć kilka kart w przeglądarce, otwartych parę aplikacji i jeszcze grającą na słuchawkach muzykę- nie występują wtedy najmniejsze lagi. 

Umyślnie jednak nie wspominałem o tym gdyż kolega @acidbrain pytał o porównanie do RN3P a takiegoż porównania nie mam bo owego osobiście nie używałem tylko widziałem =)

Niemniej, nawet na pierwszy rzut oka widać że RP to wyższa liga niż RN3P (mimo iż to też teoretycznie seria Redmi) i polecam śmiało. @acidbrain, ja powiem Ci tyle- jak wspomniałem ja przesiadłem się na RP z Mi3 a więc z flagowego telefonu. W żadnym przypadku nie mam odczucia posiadania gorszego modelu, wręcz jakość wykonania (metal w RP vs plastik w Mi3), OLED oraz funkcjonalność dają poczucie conajmniej tej samej klasy smartfona albo i nawet lepszego, poczucie obcowania że sprzętem klasy premium. Więc co dopiero mówić tu o przesiadce z RN3P =) także nie zastanawiaj się nawet no chyba że budżet pozwala Ci na Mi5 (s) =)

No właśnie z rn3p na chwile przesiadłem się na mi max pro prime ale za ciężki i jednak za duży jak się prowadzi aktywny tryb życia..

Zastanawiałem się nad mi 5 s plus bo ekran 5,7 cala ale 1500 tyś ten telefon nie jest wart. Szczególnie, że aparat szału nie robi. A znów mi 5 jest dla mnie za małe.

Nie wiem co z nową serią mi 6. Czy nie czekać na premiere bo to chyba już nie długo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a jakie są wasze spostrzeżenia odnośnie przycisku "home"? Czy on się faktycznie przydaje?

W Redmi 3 Pro go nie mam i nie rozpatruje tego w kategoriach jakieś wady, no ale może czegoś nie wiem...Może ten przycisk da się jakoś konfigurować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, cointreau napisał:

Koledzy, a jakie są wasze spostrzeżenia odnośnie przycisku "home"? Czy on się faktycznie przydaje?

W Redmi 3 Pro go nie mam i nie rozpatruje tego w kategoriach jakieś wady, no ale może czegoś nie wiem...Może ten przycisk da się jakoś konfigurować?

Przycisk "Home" można ustawić, żeby działał jako fizyczny (wciskany) lub jako dotykowy, można mu przypisać kilka Akcji po przytrzymaniu, czyli to samo co w innych Xiaomi, dla niektórych ten przycisk służy jako czytnik linii papilarnych, ja tego nie używam, ze względu na to że i tak trzeba ekran wybudzić aby czytnik zadziałał, więc wole odblokowanie D2W (podwójne stuknięcie w ekran)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tutaj świeży , potrzebuję pomocy . Mam Redmi 4 pro 3/32 z oprogramowaniem stable. Język angielski niestety nie wszędzie , czasem chińskie krzaczki. Czy można na ten telefon wgrać polskie menu z google play itd ? Jestem z Poznania , za pomoc we wgraniu języka polskiego oczywiście się odwdzięczę $ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<wojtekmarchewka> Jeśli ten "home" ustawię jako czytnik, to najpierw wybudzam poprzez naciśnięcie przycisku "power"...Zgadza się?

Podwójne kliknięcie (odblokowanie) uzyskuje się poprzez jakaś zewnętrzną aplikację, czy też ten model Xiaomi ma taką funkcję w standardzie?

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, cointreau napisał:

<wojtekmarchewka> Jeśli ten "home" ustawię jako czytnik, to najpierw wybudzam poprzez naciśnięcie przycisku "power"...Zgadza się?

Podwójne kliknięcie (odblokowanie) uzyskuje się poprzez jakaś zewnętrzną aplikację, czy też ten model Xiaomi ma taką funkcję w standardzie?

Tak za pomocą Power, lub wciśnięcie przycisku "Home".  Podwójne kliknięcie jest  funkcją wbudowaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko decydując się na podwójne kliknięcie automatycznie rezygnuje z bezpieczeństwa jakim jest czytnik. We flagowcach też tak to kiepsko działa, tzn. że najpierw trzeba nacisnąć power?

W Redmi Pro tylko przycisk może pełnić funkcję czytnika, czy też cały ekran może nim być? Naciskam najpierw "power", a potem przykładam palec do dowolnego miejsca na wyświetlaczu...Tak też można to skonfigurować?

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, cointreau napisał:

Tylko decydując się na podwójne kliknięcie automatycznie rezygnuje z bezpieczeństwa jakim jest czytnik.

NIE!!, ponieważ gdy zaprogramujesz czytnik, to dla bezpieczeństwa gdyby przestał działać, musisz wybrać 1 z 3 rozwiązań odblokowania ekranu (pin, wzór, hasło)

Więc działa to tak, gdy dodasz swój odcisk palca i taką blokadę ustawisz, po podwójnym kliknięciu w ekran, każe Ci podać 1 z 3 rodzajów odblokowania ( w zależności co sobie ustawisz)

15 minut temu, cointreau napisał:

We flagowcach też tak to kiepsko działa, tzn. że najpierw trzeba nacisnąć power?

Mi5 też tak miało, ale po instalacji Xposed, można to obejść, czy w Redmi Pro tak można zrobić? tego nie wiem :)

16 minut temu, cointreau napisał:

W Redmi Pro tylko przycisk może pełnić funkcję czytnika, czy też cały ekran może nim być?

Tylko Przycisk "Home".  W innych telefonach Redmi czytnik jest umiejscowiony z tyłu pod aparatem, i one nie wymagają wybudzenia ekranu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

To mój pierwszy post tutaj. Mam takie pytanko. Mianowicie chodzi mi o to, czy po zainstalowaniu polskiego ROM-u telefon działa, szybciej, sprawniej, porównując do oryginalnego chińskie oprogramowania? Jeśli tak to, czy jest to zauważalna różnica. Pytam, bo kupiłem RP bezpośrednio w Chinach w oficjalnym sklepie Xiaomi (mieszkam w  Chinach), mam dostępny język menu angielski lub chiński, co generalnie mi nie przeszkadza. Głównie chodzi mi o to, czy po zainstalowaniu polskiego ROM-u, domyślnie będzie zainstalowany sklep Xiaomi Store, ponieważ głównie czasami z aplikacji chińskich, które nie zawsze są dostępne w Google Play Store, a takze czy polski RM-u różni się w jakis sposób od oryginału. Zaznaczę, że mam zainstalowane oryginalne chińskie oprogramowanie (MIUI 8.1 Stable 8.1.2.0 (MHQCNDI), nie przeinstalowywane w żaden sposób, wszystko działa normalnie, szybko (prócz VPNa oczywiscie :-p),  korzystam z RP bezproblemowo. Chodzi mi głównie o opinie osób, które zakupiły RP z oryginalnym oprogramowaniem, bo z tego co wyczytałem na forum, zamawiając telefon z Chin, sprzedawca (posrednik?) instaluje jakies "syfiaste" MIUI... Tak wiec, przede wszystkim, czy jest sklep xiaomi oraz, jak z szybkoscia telefonu po zmianie systemu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich
To mój pierwszy post tutaj. Mam takie pytanko. Mianowicie chodzi mi o to, czy po zainstalowaniu polskiego ROM-u telefon działa, szybciej, sprawniej, porównując do oryginalnego chińskie oprogramowania? Jeśli tak to, czy jest to zauważalna różnica. Pytam, bo kupiłem RP bezpośrednio w Chinach w oficjalnym sklepie Xiaomi (mieszkam w  Chinach), mam dostępny język menu angielski lub chiński, co generalnie mi nie przeszkadza. Głównie chodzi mi o to, czy po zainstalowaniu polskiego ROM-u, domyślnie będzie zainstalowany sklep Xiaomi Store, ponieważ głównie czasami z aplikacji chińskich, które nie zawsze są dostępne w Google Play Store, a takze czy polski RM-u różni się w jakis sposób od oryginału. Zaznaczę, że mam zainstalowane oryginalne chińskie oprogramowanie (MIUI 8.1 Stable 8.1.2.0 (MHQCNDI), nie przeinstalowywane w żaden sposób, wszystko działa normalnie, szybko (prócz VPNa oczywiscie :-P),  korzystam z RP bezproblemowo. Chodzi mi głównie o opinie osób, które zakupiły RP z oryginalnym oprogramowaniem, bo z tego co wyczytałem na forum, zamawiając telefon z Chin, sprzedawca (posrednik?) instaluje jakies "syfiaste" MIUI... Tak wiec, przede wszystkim, czy jest sklep xiaomi oraz, jak z szybkoscia telefonu po zmianie systemu.
Pozdrawiam

Różnica w działaniu jest spora gdy zmieniamy z syfmiui na MiuiPolska
Natomiast z china dev na MiuiPolska różnić raczej nie będzie
Pozdro

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2017 o 14:34, wojtekmarchewka napisał:

Przycisk "Home" można ustawić, żeby działał jako fizyczny (wciskany) lub jako dotykowy, można mu przypisać kilka Akcji po przytrzymaniu, czyli to samo co w innych Xiaomi, dla niektórych ten przycisk służy jako czytnik linii papilarnych, ja tego nie używam, ze względu na to że i tak trzeba ekran wybudzić aby czytnik zadziałał, więc wole odblokowanie D2W (podwójne stuknięcie w ekran)

Wojtekmarchewka sprawdź może obecnie działanie czytnika, bo odkąd kupiłem RP korzystam ciągle z tej blokady i u mnie działa to w ten sposób, ze wciskam fizycznie przycisk "HOME" na niecałą sekundę i mam odblokowany tel.

Edytowane przez czechy17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czechy17 napisał:

Wojtekmarchewka sprawdź może obecnie działanie czytnika, bo odkąd kupiłem RP korzystam ciągle z tej blokady i u mnie działa to w ten sposób, ze wciskam fizycznie przycisk "HOME" na niecałą sekundę i mam odblokowany tel.

No to prawidłowo masz :D wciśnięcie przez Ciebie przycisku wybudza ekran, i w tym czasie skanuje Ci także palec, bez odrywania go od czytnika :)

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wojtekmarchewka napisał:

No to prawidłowo masz :D wciśnięcie przez Ciebie przycisku wybudza ekran, i w tym czasie skanuje Ci także palec, bez odrywania go od czytnika :)

Jest tak jak piszesz z tym, że szybkość tej operacji zaskoczyła mnie ze względu na czas reakcji (zwykłe wciśnięcie nie przytrzymywanie tak jak wzbudzenie ekranu przyciskiem "POWER") druga rzecz np. w mi 5 czytnik zatrybi tylko i wyłącznie gdy jest wzbudzony ekran i w przypadku przycisku "HOME" trzeba oderwać na chwilę palec, chyba, że jest to różnica wynikająca z romu lub ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wie ktoś może jak zrobić żeby internet działał w roamingu? Mam z sieci Play i jak czasami przełączy mi na inna tzn orange/tmobile/plus to jest R obok zasięgu i internetu wtedy nie ma. Mam żeby zawsze łączyło w roamingu ale nic to nie zmieniło. Wie ktoś jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że to jest problemem bo w konfiguracji wyskakuje mi redmi note 3, nie moge znalezc redmi pro,

jest tez redmi pro exclusive i jest:

"

Brak dostępnych ustawień

Przepraszamy, ale wydaje się, że telefon nie obsługuje żadnych z naszych ustawień.

Tutaj sprawdzisz wartości domyślne "

Edytowane przez Voltron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...