Skocz do zawartości

REDMI PRO - Dyskusja ogólna


Jacky

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, chaos666 napisał:

Miałem też taką funkcję w lg-bardzo przydatna przy przeglądaniu neta.. W samsungu  nazywa się to chyba smart stay. 

Czy ma to jakikolwiek model od xiaomi? lub istnieje taki mod? hmm

Ogarnąłem trochę temat, niestety raczej takie coś odpada :(

Systemowo nie da się coś takiego zrobić, nie ma żadnego modu.

Są aplikacje, niestety one trochę kuleją, nie zawsze to działa i się bugują. 

Wiem, że na CyamogenMod można było coś takiego wgrać modem, ale na redmi pro nie ma stabilnego CM :/

Szkoda, bo ta funkcja jest mega..

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam ustawione że ekran trzyma 5 min. Jak oglądam video to aplikacja robi, że ekran się nie przyciemnia. Zawsze jak kończę korzystać z telefonu to wyłączam przyciskiem. Zwykle nie mam potrzeby trzymać ekranu uruchomionego dłużej niż 5 min bez jego dotykania. Nawet jakbym zapomniał wyłączyć, to te 5 min nie zeżre 1/2 baterii :).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam ustawione że ekran trzyma 5 min. Jak oglądam video to aplikacja robi, że ekran się nie przyciemnia. Zawsze jak kończę korzystać z telefonu to wyłączam przyciskiem. Zwykle nie mam potrzeby trzymać ekranu uruchomionego dłużej niż 5 min bez jego dotykania. Nawet jakbym zapomniał wyłączyć, to te 5 min nie zeżre 1/2 baterii :).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ciekawe czy jakiś inny tel na miui (np mi5) ma coś takiego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na MI5 tego. Tę opcję wprowadzono chyba z kitkatem i wszędzie była dostępna ale tylko LG to zostawiło w opcjach. W HTC zrobili dużo lepiej bo sprawdzają mikrodrgania telefonu z czujników i tam to jest inteligentne wyłączanie ekranu. Opcja z kamerką drenuje akumulator i nie działa jak jest ciemno więc powoli z niej zrezygnowano.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem można zdobyć się na ten wysiłek i za każdym razem gdy korzystamy korzystać z telefonu wcisnąć przycisk power ;).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hej mam do was pytanie. Czy rzeczywiście wysyłam po dwa posty czy tylko tapatalk mi je dubluje w widoku? Widzę, jakbym napisał poprzednie dwa posty x2.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, XiaoRén napisał:

Moim zdaniem można zdobyć się na ten wysiłek i za każdym razem gdy korzystamy korzystać z telefonu wcisnąć przycisk power ;).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hej mam do was pytanie. Czy rzeczywiście wysyłam po dwa posty czy tylko tapatalk mi je dubluje w widoku? Widzę, jakbym napisał poprzednie dwa posty x2.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Niestety wysyłasz :D Wkleja Ci wcześniejszą wiadomość, przed  nową, i jest zdublowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, XiaoRén napisał:

Hej mam do was pytanie. Czy rzeczywiście wysyłam po dwa posty czy tylko tapatalk mi je dubluje w widoku? Widzę, jakbym napisał poprzednie dwa posty x2.

Niestety wysyłasz :D Wkleja Ci wcześniejszą wiadomość, przed  nową, i jest zdublowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tpawel napisał:

Jak mi powiesz jak to sprawdzić to Ci sprawdzę jak wyjdę z pracy :)

Po prostu zwracając uwagę na wyświetlaczu, jakie pokrycie ma rzeczywiste położenie Twoje na drodze ze wskazaniami na nawigacji, i nie chodzi o wytyczoną drogę nawigacji, a cały obszar nawigacji. Wiem o co koledze chodzi :) miałem tak w Mio 500, dopóki ręcznie nie przestawiłem jakiś tam opcji, to jadąc na wprost, i mijając zakręt, na nawigacji były opóźnienia i gdy ja minąłem zakręt na daną ulice, nawigacja potrzebowała ok 3 sekund aby do tego zakrętu się wyrównać, lub zamiast wskazywać Cię na właściwym torze, pokazywało że jadę obok tej drogi kilka metrów, tak jakbym jechał nie po jezdni, a po chodniku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tych porównań skoro na każdym Romie może być inaczej. Nie ma się co sugerować, tym bardziej jakimiś starymi. Miałeś rn3pro i nie zauważyłeś różnicy w działaniach różnych komponentów na różnych wersjach?
Redmi pro ma jeden z najbardziej dopracowanych miui z Xiaomi na dzień dzisiejszy. Już kilka osób na forum przeszło nawet z rn3pro i każdy zgodnie to właśnie stwierdzał. Poświęć parę godzin i poczytaj ;)

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodzą z MI5 na Redmi Pro i też są zadowoleni bo GPS działa jak powinien. Dokładność ustalania pozycji to 5m, antena GPS bardzo porządna i poziomy sygnałów wysokie. Dzisiaj w pracy postawiłem w oknie Redmi Pro na X25, MI5S 3/64 oraz RN3P na snapie i Redmi Pro wypadł najlepiej. Stabilne 5m dokładności kiedy pozostałe oscylowały ciągle w okolicach 10-12m. Najmniej satelit widział MI5S - 18, pozostałe po 25. Poziomy sygnałów na MI5S zbliżone do Redmi Pro, dużo niższe na RN3P.

Tak to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, KucharSP napisał:

Ok widzę że wszyscy pozytywnie ocenia działanie nawigacji. Jeszcze jedno pytanko, jest to ekran Amoled, więc jak jest z jakością obrazu? Nie widać ziarnistosci czy poszarpanych krawędzi? Pytam ponieważ miałem poprzednio LG Flex 2 i tam ekran OLED był tragiczny.

Jeżeli chodzi o mnie i mój egzemplarz, obraz jest perfekcyjny, i naprawdę nie mam się do czego przyczepić, wszystkie krawędzie są gładkie oraz ostre, ziarnistości nie zauważam. Piętę achillesową czyli biel, można delikatnie zmodyfikować w ustawieniach koloru i kontrastu, do wyboru (ciepły, normalny, zimny) kolory mocno nasycone, ale nie tak jak w Samsungu, czerń obłędna, kąty widzenia w porządku, lecz można zauważyć różnicę w nasyceniu. Jedna osoba w tym dziale zgłaszała problemy co do postrzępionych czcionek, ale ja u siebie nie mam takich objawów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, KucharSP napisał:

Podoba mi się położenie czytnika linii papilarnych z przodu, telefon zrobi sporo lepsze zdjęcia od RN4. Jak jest z dźwiękiem na głośniki zewnętrznym? Znosny? Mam nadzieję że się nie zawiode na GPSie. 

Położenie czytnika jest ok, jedynie funkcjonalność jego jest ograniczona, w porównaniu do modeli z czytnikiem z tyłu. Chodzi o to że żeby czytnik zadziałał, to najpierw trzeba wybudzić ekran, optyka aparatu jest taka sama jak w Mi4c, ale nie ma się co spodziewać "sporo lepszych" Głośnik jest sporo głośniejszy od Mi4, ale jakością nie powala (dźwięk taki metaliczny) ulubionej muzyki na tym słuchać się nie da :D. Uważam że się nie zawiedziesz na żadnym elemencie w tym modelu, a po zakupie będziesz należał do szczęśliwego członka klanu Redmi Pro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, wojtekmarchewka napisał:

Położenie czytnika jest ok, jedynie funkcjonalność jego jest ograniczona, w porównaniu do modeli z czytnikiem z tyłu. Chodzi o to że żeby czytnik zadziałał, to najpierw trzeba wybudzić ekran, optyka aparatu jest taka sama jak w Mi4c, ale nie ma się co spodziewać "sporo lepszych" Głośnik jest sporo głośniejszy od Mi4, ale jakością nie powala (dźwięk taki metaliczny) ulubionej muzyki na tym słuchać się nie da :D. Uważam że się nie zawiedziesz na żadnym elemencie w tym modelu, a po zakupie będziesz należał do szczęśliwego członka klanu Redmi Pro :P

Z tą optyką bym nie szalał. Mi4C ma kilka wersji i tego nie da się porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio porównując ekran z RN3Pro do Redmi Pro to Redmi Pro ma lepsze barwy ale tez porównywałem czerń z Samsungiem Galaxy S II i na Redmi Pro czerń wypadała tak jakos szaro troche w porownaniu do SGSII gdzie czerń była idealnie czarna. Ale to i tak lepiej niz IPS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Voltron napisał:

Bezpośrednio porównując ekran z RN3Pro do Redmi Pro to Redmi Pro ma lepsze barwy ale tez porównywałem czerń z Samsungiem Galaxy S II i na Redmi Pro czerń wypadała tak jakos szaro troche w porownaniu do SGSII gdzie czerń była idealnie czarna. Ale to i tak lepiej niz IPS. 

Serio? SGSII miał świetny ekran ale od jego premiery minęło już 6 lat! Jeśli chodzi o Redmi Pro to dla mnie ekran jest jego najmocniejszą stroną - można przyczepić się do bieli czy do nasycenia kolorów (porównując do AMOLED) ale czerń i kontrast są świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mjr088 napisał:

Serio? SGSII miał świetny ekran ale od jego premiery minęło już 6 lat! Jeśli chodzi o Redmi Pro to dla mnie ekran jest jego najmocniejszą stroną - można przyczepić się do bieli czy do nasycenia kolorów (porównując do AMOLED) ale czerń i kontrast są świetne.

Niestety, w Redmi Pro znany jest problem z tym, że poniżej pewnego progu jasności czerń przestaje być czarna i delikatnie świeci. Przy jasności powyżej 50% jest idealnie, ale ustaw w ciemności np. 25% i czerń stanie się szara. Ktoś gdzieś wpominał, że na testowym ROMie z Cyanogenem tego problemu nie ma, co zdaje się sugerować, że jest to problem programowy, ale jakoś nie widzę, żeby Xiaomi próbowało cokolwiek z tym zrobić. Inny telefon z OLEDem to Mi Note 2, ale nie udało mi się od nikogo uzyskać informacji jak to wygląda tam.

To jak dotąd jedyna wada tego telefonu wg mnie. I tak ekran jest fantastyczny pomimo to, ale pozostaje pewien niedosyt ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, powiedziałbym że jest to mniejszy próg niż 25% ale faktycznie na minimalnej jasności czerń staje się szarawa albo nawet lekko brązowa. Przyznam szczerze, że nie miałem okazji wcześniej zauważyć - lubię jasne ekrany więc mam jasność max (w trybie auto) ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że w różnych egzemplarzach ten próg może wyglądać inaczej, no i zależy jak kto na tym punkcie wyczulony ;) Ja widzę lekką szarawość, brązowawość już przy 50% auto po zgaszeniu światła, ale to tylko jak czarny obrazek dam na pełny ekran ;)

Edytowane przez paralemptor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Niedawno stałem się posiadaczem RP (zakupiony u Goldway'a) i po kilku dniach korzystania z telefonu muszę przyznać, że działa niesamowicie (nawet biorąc uwagę fakt że jestem jeszcze na chińskim ROM 8.0.7.0) 

Porównywałem telefon do Meizu M2 Note żony (kupiony jakiś rok temu) i jak dla mnie jakość obrazu na RP jest dużo lepsza, choć "ciemniejsze" sceny w filmach lepiej wypadły na M2 (możliwe że jest to kwestia ustawień w RP).

To co mnie zaskoczyło to fakt, że telefon nie łapie sygnału GPS (ani w Nawigacji, ani w narzędziu typu GPS Testing Tool) - i tutaj moje pytanie, czy może to być kwestia ROM ? 

(załączam zrzut z info systemowych) 

2017-01-20_info.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...