Skocz do zawartości

REDMI PRO - Dyskusja ogólna


Jacky

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, galakty napisał:

Co dziwnego z 96 vs 105? Normalna rozbieżność, stan baterii, ilość wolnego RAM, nagrzanie SoCu.

Najbardziej chyba ma wpływ nagrzanie procesora.

Jak ustawiłem telefon przed wiatraczkiem to w Antutu dojechało mi do ~99tyś punktów. Bez żadnego czyszczenia pamięci, profilu wydajnego czy ubijania aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, @GUTEK@ napisał:

Najbardziej chyba ma wpływ nagrzanie procesora.

Jak ustawiłem telefon przed wiatraczkiem to w Antutu dojechało mi do ~99tyś punktów. Bez żadnego czyszczenia pamięci, profilu wydajnego czy ubijania aplikacji.

Hmm ciekawa sytuacja :D , włączę test i wrzucę do lodówki telefon :P chcę osiągnąć wyzwanie @tpawel i mieć ponad 100 tyś :D

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, @GUTEK@ napisał:

Nie wiem czy więcej nie dałby nawiew zamiast wsadzenia do lodówki. Ale próbuj :) Jeszcze z etui też wyjmij niech plecków nic nie zasłania.

Z racji tego że pracuję jako Maszynista Chłodniczy, zimna nie brakuje na moim zakładzie pracy, temperatura baterii 15C, wynik antutu ok 97tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z nas- użytkowników RP- wrzucał już najnowszy 7.1.5? Pytałem o to w wątku o romie ale cisza była. Zastanawiam się czy instalować u siebie. Aktualnie siedzę na 6.12.1 bo jest stosunkowo udany, jedyny bug który w sumie mnie wkurza to wysypuje się "szukaj". Kolejne grudniowe updaty niewiele nowego wnosiły a i opinie o nich były raczej średnie, teraz o tym myślę bo ponoć szukajka ma być naprawiona..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam to z wersji na wersje coraz większe narzekania na te softy. Ja siedze na 6.12.22 i nowy wgram jak wrócę ze szpitala bo nie mam ochoty mieć teraz rozwalonego telefonu. A tym bardziej, że żadnych poprawek do naszego Redmi Pro nie robią.

A co do "szukaj" to jak mi sie wysypało usunąłem dane aplikacji i od tego czasu na razie działa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

35 minut temu, sp4ubw napisał:

@ara295 od wczoraj rana trzyma już 4 dni :P

4 dni?!! To ty zacznij używać tego Redmi, a nie patrzeć tylko na niego :P

Zainstalowany Rom już wczoraj, błedów nie zauważyłem narazie. Poza tym te update to może coś zmieniają ale na Mi5/Mi5s a nie Redmi.. w dodatku nie zawsze na +. Mi5 to teraz tak fapie fix GPS...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antutu po updacie pokaże większy wynik tym userom, którzy zrobili przy okazji jakiś wipe- czy dalvik czy cache. wypadnie śmieci trochę z telefonu i od razu parę pkt więcej ma w benchmarku. Jachu, jak chyba nie zauważyłeś, kolega sp4ubw napisał że telefon trzyma mu już 4 dni od WCZORAJ hahahaha. Jak mniemam jest to prztyczek dla tych wszystkich aparatów którzy w pół godziny po wydaniu nowego ROMu od razu zawalają pytaniami o baterię. Zrobił się już z tego żart z brodą a w temacie o aktualizacji jak pojawi się nowy update to drugi post od razu z pytaniem o baterię jest hehe

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że potrzebna nie jest, wogóle to jaką robotę robi MIUI jest wystarczające, pytam bardziej z ciekawości =) fanem pogoni za cyferką nie jestem. Nawet ROMu nowego zaniechałem wrzucać. Szukajkę naprawiłe, wszystko działa- i GPSy i diody powiadomień i wogóle wszystko. A jak czytam wątki z updatami i setki zgłoszeń i skarg- temu nie łapie fix, tamtemu dioda nie mruga, innemu dzwonek rośnie a nie gra od razu na full, inni poblokowali sobie ikony na pulpicie i nie mogą ich zmienić teraz to powiem że dziękuję, zostaje na tym co jestem, przynajmniej wiem że wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że Redmi Pro mam od niedawna, testowałem dzisiaj - przy okazji zdjęć - telefon zdjęciowo. Hmm, nie jest tak źle, zdjęcia nadają się i są akceptowalne. Przykład w załączniku. Zdjęcie wykonane w trybie stereo. F ustawiona na 2.8, czas ekspozycji 1/125s. ISO 800. Kadr przycięty w LR do kwadratu bo nie ma takiej opcji w tym modelu, pomijam kadrowanie w edycji.

Oczywiście jakość ma się nijak do sprzętu, którym robię normalnie ale w przypadku braku aparatu, można się posiłkować telefonem jak światła jest dość. :)

 

IMG_20170108_083508.jpg

Edytowane przez sp4ubw
mogło być źle interpretowane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sp4ubw napisał:

Oczywiście jakość ma się nijak do sprzętu, którym robię normalnie ale w przypadku braku aparatu, można się posiłkować telefonem jak światła jest dość. :)

W takiej sytuacji  to trzeba się posiłkować wszystkim co jest w zasięgu, każdy cię rozgrzeszy:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, tyle, że ja w zasadzie tylko takie zdjęcia robię :P A dzisiaj mieliśmy sporo czasu to przetestowałem też telefon :P Szkoda, że już było ciemno bo byłoby lepiej. Wybaczcie, że takie prezentuję :) ale to forum, a nie Polska Fotografia Aktu :)

Edytowane przez sp4ubw
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, no z pewnością niejeden przedstawiciel płci męskiej chciałby robić to co Ty, nieistotne czy RP czy lustrzanką o wartości samochodu. Zdecydowanie robota tylko dla ludzi o mocnych nerwach i silnej woli nade wszystko =P

Co do samych zdjęć to i ja się lekko wypowiem. Zaznaczę na wstępie że fanem fotografii nie jestem ani nie bardzo się na tym znam. Zdjęcia jak już wogóle robię to tylko w trybie auto. Generalnie zdjęć RP nie robi złych pod jednym warunkiem- światło jest wystarczające. Dziwi mnie natomiast jedna sprawa odnośnie tego całego trybu stereo. Otóż gdzieś wyczytałem że drugi obiektyw jest po to by między innymi dało się robić fajny efekt bokeh. I istotnie, wychodzi on fajnie kiedy np fotografuje kogoś na tle choinki- ALE- tylko wtedy gdy w pomieszczeniu świeci się przynajmniej jakiś kinkiet lub górne światło. jak zostawię samą choinkę i wtedy próbuję zrobić foto to mimo użycia dwóch obiektywów nie wychodzi zdjęcie stereo. Identycznie sytuacja się miała jak któregoś wieczorka z rodzinką na rynek na spacer poszedłem i przy takiej dużej miejskiej choince chciałem zrobić Mojej zdjęcie z lampkami za plecami by uzyskać rzeczony bokeh. Efekt był taki że niedość że nic nie widać na zdjęciu to jeszcze żadnego stereo nie zrobił.. I teraz pytanie- bokeh najczęściej robi się właśnie przy nikłym oświetleniu (nie tylko ale najczęściej- wtedy jest najlepszy efekt) a tutaj mamy dokładnie na odwrót.. A może to ja coś źle robię? Może jest jakiś sposób na używanie stereo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...