Skocz do zawartości

REDMI PRO - Dyskusja ogólna


Jacky

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 1.01.2017 o 21:39, JachuWojtan napisał:

Ja już się nauczyłem, że klikam 3 razy i zawsze się wybudza. Gdy kliknąłem 2 razy 20% przypadków się nie wybudzał. Szczególnie gdy telefon byl dłużej nie wybudzany. 

Pozdro

 

Ten 2-klik jest padnięty(b.mała czułość),trzeba  mocno dupnąć, żeby się obudził. Dziwne jest to, że w apce always on amoled działa to idealnie jak w g3,g4. W takim razie problem leży w ustawieniu czułości dotyku w samym systemie. Może to kiedyś naprawią-oby.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, chaos666 napisał:

...problem leży w ustawieniu czułości dotyku w samym systemie. Może to kiedyś naprawią-oby.......

Hahaha no dobry żart. Sorry, ale te aktualizacje tygodniowe i zmiany w nich to jedynie bajer. Od 1,5 miesiąca nie mogę się doprosić żeby naprawili ewidentny błąd jakim jest brak deep sleep przy połączeniu z ukrytą siecią wifi. Sam Acid gdy go zapytałem czy jest szansa na naprawę tego to mnie delikatnie na drzewo odesłał. Oni się jedynie zajmują flagowcem Mi5, a reszte modeli mają w głębokim poważaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, @GUTEK@ napisał:

Hahaha no dobry żart. Sorry, ale te aktualizacje tygodniowe i zmiany w nich to jedynie bajer. Od 1,5 miesiąca nie mogę się doprosić żeby naprawili ewidentny błąd jakim jest brak deep sleep przy połączeniu z ukrytą siecią wifi. Sam Acid gdy go zapytałem czy jest szansa na naprawę tego to mnie delikatnie na drzewo odesłał. Oni się jedynie zajmują flagowcem Mi5, a reszte modeli mają w głębokim poważaniu.

Oni się już nie zajmują Mi5, tylko Mi5s/Plus ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, @GUTEK@ napisał:

Hahaha no dobry żart. Sorry, ale te aktualizacje tygodniowe i zmiany w nich to jedynie bajer. Od 1,5 miesiąca nie mogę się doprosić żeby naprawili ewidentny błąd jakim jest brak deep sleep przy połączeniu z ukrytą siecią wifi. Sam Acid gdy go zapytałem czy jest szansa na naprawę tego to mnie delikatnie na drzewo odesłał. Oni się jedynie zajmują flagowcem Mi5, a reszte modeli mają w głębokim poważaniu.

Jak to :o Nie dostaniemy aktualizacji, poprawiającej baterię, aparatu, Lte 800, wydajność procka, więcej dostępnego ramu, obsługi czytnika bez aktywnego ekranu :P To ja odsprzedaję swój model ;) , a już zdążyliśmy się zaprzyjaźnić :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę po poprawkach to zajmują się wieloma modelami. Większość zmian nie jest w ogóle ujęta w opisach bo po co? Są ujęte pierdoły, typu powiadomienia z kalendarza etc. a w międzyczasie jest dodawane sporo zmian w softach.

Co do MI5, zajmują się ciągle tym modelem. Teraz na Nougacie to w zasadzie tylko tym. Co zresztą im dobrze idzie i to widać.

Nie wiem co poprawili w Redmi Pro bo mam go od kilku dni ale zapewne wiele i nie ma na co narzekać. Jak komuś nie pasuje to zawsze można się przenieść na inne modele i producentów. Miałem wiele (około 150) i jedynie Xiaomi reaguje jakkolwiek na prośby użytkowników.

Pamiętam nexusa 5, w którym google całkowicie olało problem niewybudzania ekranu po skończonej rozmowie bo niby czemu mieliby reagować. Poprawka wyszła kilka miesięcy po błędzie, z naciskiem na prawie rok :P Więc Xiaomi przy Google to działa praktycznie natychmiast i faktycznie wprowadza poprawki.

Co do ficzerów, które można zrobić samemu:

1. Można dodać w opcjach aparatu robienie zdjęć lub kręcenie filmów przy wyłączonym ekranie w trybie blokady ekranu.

2. Można dodać tryb Tilt-shift w trybach aparatu.

3. Można dodać wybudzanie dotykiem sensora linii papilarnych.

4. Można dodać DT2S.

5. Można dodać equelizer jak dolby atmos czy viper (praktycznie wszędzie można i tutaj tez).

Te rzeczy bez Xposed są wykonalne. Z Xposed sporo więcej.

Według mnie nie ma na co narzekać.

PS. nie korzystam z ukrytej sieci Wi-Fi więc dla mnie to żaden błąd w tym modelu :)

Edytowane przez sp4ubw
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wojtekmarchewka napisał:

obsługi czytnika bez aktywnego ekranu :P To ja odsprzedaję swój model ;) , a już zdążyliśmy się zaprzyjaźnić :D

ej ale to mogli by naprawdę dodać :P bo ciężko mi się odblokowuje teraz na pancernym etui, szkoda że na mi5 temat umarł :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bart1 napisał:

ej ale to mogli by naprawdę dodać :P bo ciężko mi się odblokowuje teraz na pancernym etui, szkoda że na mi5 temat umarł :/ 

Po cholerę dajesz pancerne etui :P , do tak pięknego telefonu, i zakrywasz jego wdzięk  i smukłość, oraz to że swoim wyglądem zawstydza  inne modele flagowe znanych marek w Europie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, sp4ubw napisał:

Nie wiem co poprawili w Redmi Pro bo mam go od kilku dni ale zapewne wiele i nie ma na co narzekać. Jak komuś nie pasuje to zawsze można się przenieść na inne modele i producentów. Miałem wiele (około 150) i jedynie Xiaomi reaguje jakkolwiek na prośby użytkowników.

Jestem ciekaw Twojej opinii na temat RP, Jako właściciela tylu modeli, sam miałem ok 20, i mimo pewnych wad uważam Redmi Pro za bardzo udany model, a z pełnym wsparciem Xiaomi uważam że byłby idealny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtekmarchewka, już pisałem wcześniej. gdyby tylko dodali OIS lub przynajmniej EIS do aparatu to - według mnie - byłby to lepszy flagowiec niż MI5 czy MI5S.

Bardzo udany, chociaż z "Redmi" w nazwie model. Miałem straszne obawy, że to na MTK bo kilka na tych procesorach miałem i zawsze coś było źle, a tutaj zaskoczenie. Ten X25 daje radę i w moim przypadku mam idealną jakość rozmów, coś o co się najbardziej obawiałem.

Takie prędkie porównanie do flagowca MI5:

1. RP ma lepszą obudowę i nie łamie się jak zapałka.

2. RP ma zdecydowanie mniejsze zapotrzebowanie na prąd i czuję się jakbym chodził z dołączonym power bankiem w stosunku do MI5.

3. RP robi lepsze jakościowo zdjęcia w sensie szumów. Przy wyższym ISO bije MI5 na głowę ale - niestety - przez brak stabilizacji ciężko nim zrobić ostre zdjęcie w słabych warunkach oświetleniowych.

4. RP ma dużo lepszy wyświetlacz, tu nie ma w ogóle porównania. Wystarczy położyć obok siebie oba modele.

5. RP ma lepszy GPS. Oba modele leżące obok siebie pokazują to dobitnie. Poziomy sygnałów z satelitów są wyższe. Jeśli GPS test pokazuje w dB to różnice sięgają 24dB. To przepaść na korzyść RP.

6. RP ma zdecydowanie głośniejszy głośnik. Tonalnie nie przenosi tylu wysokich tonów ale doinstalowanie vipera lub atmosa załatwia sprawę.

7. RP ma czulszy odbiornik GSM. Porównanie siły sygnału u jej reprezentacji w postaci kresek zasięgu. Wszystko na korzyść RP.

 

To były zalety RP.

Wady:

1. MI5 ma Wi-Fi 5GHz - czasami się przydaje, jak wokół 50 sieci na 2.4GHz działa.

2. MI5 daje lepszy dźwięk przez transmiter Roidmi. Tak po prostu, kombinowałem na różne sposoby, z MI5 jest lepiej. Chociaż najlepiej miałem jednak, z Iphone 6.

3. MI5 ma szybkie ładowanie ale ostatnie softy i tak to zmieniły więc jakby nie miał. Przeliczając pojemność i czas ładowania, wygrywa RP. Hmm, to powinno być w zaletach.

4. MI5 wygina się w kieszeni ale juz MI5S nie więc dopiero MI5S jest tak dobry jak RP, to też zaleta, nie wada :), miałem napisać, że MI5 jest lżejszy :P

 

Tak ogólnie to chyba tyle. Gdyby RP miał 5.2" i był lekko mniejszy to byłby idealny, teraz jest zwyczajnie wielki. Tyle, że to też nie wada :P

 

Bardzo mi się podoba ten model i zobaczę, być może z nim zostanę, jeśli nie to przejdę na MI5S jak w sensownych cenach będą czarne wersje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok super wyszczególnienie wad i zalet :) , i to co mnie najbardziej zaciekawiło

3 minuty temu, sp4ubw napisał:

6. RP ma zdecydowanie głośniejszy głośnik. Tonalnie nie przenosi tylu wysokich tonów ale doinstalowanie vipera lub atmosa załatwia sprawę.

Do tej pory uważałem głośnik za bardzo głośny (zaleta) ale płaski, metaliczny(wada) w porównaniu do Mi4, ciekawi mnie jak Viper i Atmos załatwiają to sprawę, i oczywiście kwestia dźwięku na słuchawkach, których mam od groma ( ok 10 par ) Czy zauważyłeś po tych modyfikacjach znaczącą różnice na tym polu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze słuchawkami jest ciekawa sprawa. Mam różne też. z BT używam zamiennie WP 450 z aptxem i poza, mniejszych, dousznych WP 250 ze starszym kodekiem, który ma wadę bo nie przenosi płasko charakterystyki i wymaga equalizera. Trzeba w nim liniowo podbijać tony od około 4kHz, żeby wyrównać charakterystykę. Na szczęście same przetworniki bardzo dobrze dają radę tylko ta wada wymaga korekty. Uzywam też dousznych JBLi, które brzmią całkiem znośnie.

I tak, WP 450 brzmią dobrze bez dodatków ale i tak z viperem brzmią jeszcze lepiej. :)

WP-250 wymagają dodatków i brzmią znośnie, czyli da się słuchać i nie ma wkurzenia, że kiepsko. Tyle, ze to słuchawki BT i nie działa na nie Mi Sound, który działa na kablowe i na JBLkach mam dźwięk bardzo poprawny. d*py nie urywa ale z włączonym MiSoundem i ustawieniem predefiniowanym na pierwsze po lewej u góry  sprawdza mi się najlepiej. Chociaż te słuchawki są akurat douszne :)

MI5 - takie mam wrażenie, ma zupełnie inne charakterystyki predefiniowanych ustawień słuchawek. Tam, żebym miał to samo lub prawie to samo, muszę wybierać Pistony V3. Taka ciekawostka. Czyli tory audio są zupełnie inne ale da się i tu i tu dobrać coś pod posiadane słuchawki.

Poza tym nie jestem audiofilem, więc to tylko takie moje wywody.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sp4ubw napisał:

Ze słuchawkami jest ciekawa sprawa. Mam różne też. z BT używam zamiennie WP 450 z aptxem i poza, mniejszych, dousznych WP 250 ze starszym kodekiem, który ma wadę bo nie przenosi płasko charakterystyki i wymaga equalizera. Trzeba w nim liniowo podbijać tony od około 4kHz, żeby wyrównać charakterystykę. Na szczęście same przetworniki bardzo dobrze dają radę tylko ta wada wymaga korekty. Uzywam też dousznych JBLi, które brzmią całkiem znośnie.

I tak, WP 450 brzmią dobrze bez dodatków ale i tak z viperem brzmią jeszcze lepiej. :)

WP-250 wymagają dodatków i brzmią znośnie, czyli da się słuchać i nie ma wkurzenia, że kiepsko. Tyle, ze to słuchawki BT i nie działa na nie Mi Sound, który działa na kablowe i na JBLkach mam dźwięk bardzo poprawny. d*py nie urywa ale z włączonym MiSoundem i ustawieniem predefiniowanym na pierwsze po lewej u góry  sprawdza mi się najlepiej. Chociaż te słuchawki są akurat douszne :)

MI5 - takie mam wrażenie, ma zupełnie inne charakterystyki predefiniowanych ustawień słuchawek. Tam, żebym miał to samo lub prawie to samo, muszę wybierać Pistony V3. Taka ciekawostka. Czyli tory audio są zupełnie inne ale da się i tu i tu dobrać coś pod posiadane słuchawki.

Poza tym nie jestem audiofilem, więc to tylko takie moje wywody.

Kupiłem apkę Poweramp za całe 50 groszy :D i ustawiam tam equalizer na basy i ręcznie podbijam sopranyna ok 25% + stereo na 50%. W Redmi Pro żadne ustawienia Mi sound nie pasują pod dany model, czy Piston v3, czy Hybrid Iron, czy ostatnio w aktualizacjach  zastąpione Hybrid Pro, które także posiadam. Zgadzam się z Tobą o ile teraz nie mam Mi4, to tam pod dany model słuchawek inne były dźwięki, choć Hybrid Iron miałem ustawione w MiSound na Piston v3. A jeszcze z najbardziej używanych słuchawek mam Audio-Technika-ATH M50X

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe do posiadanego przez ze mnie głośnika bluetooth Ministry of Sound Audio S Plus

audio%20s%20plus%20charcoal%20and%20gunm

Redmi Pro gra zdecydowanie głośniej i lepiej jakościowo niż LG K10 kolegi, mający podobne parametry bluetooth, a czytałem że Atmos potrafi wydobyć jeszcze lepsze dźwięki co do JBL Flip 2, którego wspomniany wyżej głośnik przewyższa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, sp4ubw napisał:

Właściwie, chyba nie, nie sprawdzałem ale powinno pójść bez niego. Zobaczysz, będzie aplikacja Dolby Atmos, jeśli się pojawi to znaczy, że nie jest potrzebny.

Zainstalowałem :D , działa bez roota, na pierwsze wrażenia rzuca się opcja "Volume  Leveler" jest to  świetna opcja dla podgłoszenia dźwięku, do słuchania tylko na 3 trybach z 4 (Manual, Rich, Open)  w Music (tylko tam na razie testowałem) Kurcze to naprawdę działa, jest nawet za***iście na każdych słuchawkach (oczywiście  każde  wymagają troszkę innych ustawień) Teraz mam najnowsze Xiaomi Hybrid Pro, myślałem one są jakieś takie nijakie w stosunku do Piston v3 i Hybrid Iron, a teraz cieszę się ich dźwiękiem jak niemowlak grzechotką (utwory FLAC) MISound Off

Edit 1 W jakości dźwięku zewnętrznego głośnika nie zaobserwowałem jakieś znaczącej poprawy

Edit 2 Niektóre utwory źle działają z ustawionym equalizerem w odtwarzaczach  (słyszalny pogłos i podwójne brzmienie)

Edit 3 Instalujcie paczkę i dzielcie cię własnymi opiniami :D

Edytowane przez wojtekmarchewka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w opcjach dźwięku mam włączony MiSound i wybrane "słuchawki douszne" czyli pierwsze jakie są. Do tego mam PowerAmp i tam jakoś po swojemu ustawiony korektor (podbite tony niskie i wysokie przy obnizonych minimalnie średnich) i tutaj pytanie- w piosenkach w których występuje dobitny bas jest on tak jakby "wyciszany", coś jakby gdzieś włączona była opcja albo jakiegoś wyrównywania dźwięku albo ochrony słuchu, ma ktoś pomysł gdzie takie coś może się znajdować? Dawniej na Mi3 miałem taki sam kłopot ale tam używałem ViperaFX i tam była przyczyna a tutaj nie używam bo RP sam w sobie gra wystarczająco dobrze. Ale jednak bas chciałbym słyszeć a nie żeby mi go telefon wyciszal hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, santos napisał:

Panowie w opcjach dźwięku mam włączony MiSound i wybrane "słuchawki douszne" czyli pierwsze jakie są. Do tego mam PowerAmp i tam jakoś po swojemu ustawiony korektor (podbite tony niskie i wysokie przy obnizonych minimalnie średnich) i tutaj pytanie- w piosenkach w których występuje dobitny bas jest on tak jakby "wyciszany", coś jakby gdzieś włączona była opcja albo jakiegoś wyrównywania dźwięku albo ochrony słuchu, ma ktoś pomysł gdzie takie coś może się znajdować? Dawniej na Mi3 miałem taki sam kłopot ale tam używałem ViperaFX i tam była przyczyna a tutaj nie używam bo RP sam w sobie gra wystarczająco dobrze. Ale jednak bas chciałbym słyszeć a nie żeby mi go telefon wyciszal hehe

Wyłacz MiSound lub poszukaj ustawień pod siebie, nie pod słuchawki, bo niestety MiSound źle pod tym względem działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sp4ubw napisał:

PS. nie korzystam z ukrytej sieci Wi-Fi więc dla mnie to żaden błąd w tym modelu :)

Sorry, to że dla Ciebie to nie jest błąd to nie znaczy że dla innych też nie. Każdy używa telefonu inaczej. Ja musiałem specjalnie pod telefon tworzyć dodatkową wirtualną sieć wifi bo bym musiał przeprogramowywać moduły esp.

Mnie z kolei grzeje czy telefon ma wifi 5GHz bo i tak w najbliższym czasie nie planuje zmiany routera.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Hunter82 napisał:

Chyba sie pośpieszyłem bo CPU-Z pokazuje mi x20 a AIDA64  x25, a te czestotliwości co piszą to tylko chyba x25 występują.

Robiłem test w antutu i się zdziwiłem bo widziałem że ludzie mieli wyniki koło 105tys a mi na profilu wydajnym wykrecił 96tys

 

Co dziwnego z 96 vs 105? Normalna rozbieżność, stan baterii, ilość wolnego RAM, nagrzanie SoCu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...