Skocz do zawartości

REDMI PRO - Dyskusja ogólna


Jacky

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Jacky napisał:

Czy mi się wydaje, czy też kolejne wersje MIUI poprawiły jakość zdjęć robionych nocą lub w słabym oświetleniu? Poniżej przykładowe zdjęcie z wczoraj w padającym deszczu.

IMG_20161226_173826_male.jpg

Wydaję Ci się :D , ja także nie widzę tu nic  pozytywnego, jeszcze prawdopodobnie autofocus, który złapał będący w ruchu samochód, rozmazał całą resztę, a o brak sztucznego oświetlenia na tym kadrze nie ma co narzekać, jest wystarczające aby zrobić poprawne ale nie zachwycające zdjęcia

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gutek, dokładnie tak, xiaomi kupuje się przede wszystkim z racji dobrego stosunku cena/jakość i dla Miui właśnie =) to najprzyjemniejsza i zdecydowanie najbardziej funkcjonalna bodaj nakładka jaką do tej pory używałem a tych było wiele. Jedyna rzecz- może nie najpiękniejsza. Wiadomo- rzecz gustu- no i można próbować korygować motywami ale dla mnie osobiście pod względem estetyki nic nie przebije Htc sense ale starego np 3 =) cm używała moja Małżonka kiedyś na Dell Streak 5. Lekki, pozbawiony wielu zbędnych aplikacji, wysoce konfigurowalny ale estetycznie jakiś taki nijaki, bezplciowy jak dla mnie =)

JachuWojtan, spróbuj zgłębić jeszcze trochę wiedzę o miui, popracuj nad nim- ma wiele użytecznych funkcji które na pierwszy rzut oka są być może niewidoczne, a prawdopodobnie nie będziesz się chciał przesiadac na nic innego =)

Edytowane przez santos
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, santos napisał:

Gutek, dokładnie tak, xiaomi kupuje się przede wszystkim z racji dobrego stosunku cena/jakość i dla Miui właśnie =) to najprzyjemniejsza i zdecydowanie najbardziej funkcjonalna bodaj nakładka jaką do tej pory używałem a tych było wiele. Jedyna rzecz- może nie najpiękniejsza. Wiadomo- rzecz gustu- no i można próbować korygować motywami ale dla mnie osobiście pod względem estetyki nic nie przebije Htc sense ale starego np 3 =) cm używała moja Małżonka kiedyś na Dell Streak 5. Lekki, pozbawiony wielu zbędnych aplikacji, wysoce konfigurowalny ale estetycznie jakiś taki nijaki, bezplciowy jak dla mnie =)

JachuWojtan, spróbuj zgłębić jeszcze trochę wiedzę o miui, popracuj nad nim- ma wiele użytecznych funkcji które na pierwszy rzut oka są być może niewidoczne, a prawdopodobnie nie będziesz się chciał przesiadac na nic innego =)

Przyznaję koledze rację, a ze swojej strony, polecam pobranie ze sklepu "Samouczek MIUI", lub wgranie dodatków Miui poprzez TWRP (samouczek jest w paczce). Który pozwoli się zagłębić w system i odpowie na wiele pytań, i także przypominam pamiętajcie że do wielu opcji zaawansowanych w danych aplikacjach i usługach (sms, kontakty,telefon, aparat itp.) dostaniecie się poprzez przytrzymanie przycisku menu (lewy dotykowy). Tam już można tak pogrzebać w ustawieniach (ale z głową :P) że spersonalizujecie sobie wszystko pod swoje preferencje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, wojtekmarchewka napisał:

i także przypominam pamiętajcie że do wielu opcji zaawansowanych w danych aplikacjach i usługach (sms, kontakty,telefon, aparat itp.) dostaniecie się poprzez przytrzymanie przycisku menu (lewy dotykowy). Tam już można tak pogrzebać w ustawieniach (ale z głową :P) że spersonalizujecie sobie wszystko pod swoje preferencje

Tak szczerze mówiąc to specjalnie dużo tam poustawiać dodatkowo to się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem posiadaczem Redmi Pro i w kilku zdaniach moje wrażenia.

1. Swietny ekran.

2. Porządna obudowa.

3. Bardzo dobra bateria.

4. Kiepski aparat.

5. Idealnie pracujący GPS.

6. Całkiem niezła wydajność.

 

Podsumowując - warto mieć i właściwie gdyby miał dobry aparat byłby lepszy od niejednego flagowca. :)

Dorzucam zrzut z antutu, wersja z X25.

Screenshot_2016-12-31-16-13-08-519_com.antutu.ABenchMark.png

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pokazuje antutu, ile w tym prawdy - nie wiem. Zrobiłem ponownie, żeby sprawdzić czy nie błąd ale wynik jest powtarzalny.

 

Przy okazji, dorzucam zmieniony plik omega.xml. Włączyłem wszystko co się dało ale nie wszystko działa. Działa tilt=shift w aparacie. Peak focusing przy ręcznym ostrzeniu nie działa i nie ma regulacji ręcznej ostrości - szkoda. Nie sprawdzałem czy ten moduł obsługuje camera 2 API. Pewnie nie.

Jak ktoś chce mić tilt-shit w opcjach aparatu to wystarczy podmienić oryginalny tym i ustawić uprawnienia na "644", restart i działa.

Screenshot_2016-12-31-16-35-25-005_com.antutu.ABenchMark.png

omega.xml

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wam również dwuklik do wybudzania ekranu raz działa a raz nie? Jakoś tą funkcja nie do końca jest dobrze zoptymalizowana (6.1.12), na innych telefonach dawniej miałem D2TW i działało toto lepiej niż na RP. Próbowałem doszukać się jakiejś zależności typu np wiglotne palce albo wybudzenie zaraz po zgaszeniu ekranu ale nie znalazłem żadnej zależności, ktoś potwierdzi że u siebie ma to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, santos napisał:

Czy Wam również dwuklik do wybudzania ekranu raz działa a raz nie? Jakoś tą funkcja nie do końca jest dobrze zoptymalizowana (6.1.12), na innych telefonach dawniej miałem D2TW i działało toto lepiej niż na RP. Próbowałem doszukać się jakiejś zależności typu np wiglotne palce albo wybudzenie zaraz po zgaszeniu ekranu ale nie znalazłem żadnej zależności, ktoś potwierdzi że u siebie ma to samo?

Mam to samo :D Dlatego teraz wale jak do drzwi byłej teściowej :P A dziś mój Xiaomik pokazał mi dwa kolejne ciekawe rozwiązanie (przypadkowo), chyba do końca go nie rozgryzę :D

Chodzi mi mianowicie o to że klikając dwukrotnie na ekranie blokady, załącza się muzyczny player

Screenshot_2017-01-01-18-13-56-190_lockscreen.png

A drugie to kliknięcie podwójne na wiadomość sms, przenosi na cały ekran tą wiadomość

Screenshot_2017-01-01-18-14-33-741_com.android.mms.png

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też miałem o to pytać znawców MIUI. Czy żeby odblokować telefon to koniecznie muszę go najpierw wybudzic a dopiero później przyłożyć paluch? Nie ma opcji takiej zw na zgaszonym ekranie przykladam palec i sam się wybudza i od razu odblokowuje? Coś takiego można gdzieś ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, santos napisał:

Właśnie też miałem o to pytać znawców MIUI. Czy żeby odblokować telefon to koniecznie muszę go najpierw wybudzic a dopiero później przyłożyć paluch? Nie ma opcji takiej zw na zgaszonym ekranie przykladam palec i sam się wybudza i od razu odblokowuje? Coś takiego można gdzieś ustawić?

Niestety, nie wiedzieć czemu modele z czytnikiem z przodu (Redmi Pro, Mi5) , czyli także z przyciskiem fizycznym "Home" nie mają tej opcji, żeby czytnik linii zadziałał, trzeba wybudzić ekran, córka ma Redmi 3s, tam czytnik działa na zgaszonym ekranie i w takim wypadku dla mnie to jest funkcjonalne. Niestety w Redmi Pro przez taką praktykę, jest to całkowicie  zbyteczne, czytnik miał służyć mi jedynie za odblokowanie ekranu, a nie za blokadę przed innymi niepowołanymi osobami

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...