Skocz do zawartości

REDMI PRO - Dyskusja ogólna


Jacky

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem kiedyś na WER Warszawa i przestałem się dziwić dlaczego jednym odprawiają w jeden dzień , a drugiemu w tydzień albo dłużej. Paczki leżą wszędzie. W zależności z której strony się celnik schyli ta paczka jest odprawiana ;)
Jeśli ktoś przez przypadek kopnie jakąs w róg gdzieś to nikomu pewnie się nie chce iść po nią.
Złożyłem dokumenty do ovatovania i nie odberalem paczki bo mi kazali czekać 2h bo trzeba poszukać gdzie leży :)

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy normą jest że sygnał sieci zużywa aż tyle bateri?

Nr mam w play ale nadajniki mam na plus 3g, miałem na play 3g oraz play 4g i było tak praktycznej to samo..

Ekran w momencie robienia zrzutu był wł ok 2h40min, a ile mniejsze,% zjadł

Screenshot_2016-12-10-11-28-18-100_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-12-10-11-29-36-855_com.android.settings.png

Edytowane przez TED
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam. Zmienić sieć.
Tak to już jest z playem, braki w zasięgu łata roamingiem. W Miastach sieć nadajników mają już bardzo spoko, do tego sieć jest nowa i często pingi trafiają się poniżej 20ms. Na peryferiach niestety już tak kolorowo nie jest.
Probowales zmienić partnera roamingowego np na T-M?


Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wam tylko tak ten akumulator leci w oczach czy tylko tabelka w ustawieniach się nie podoba?

U mnie po nocy, tel świeżo naładowany, aku spadł 2% z włączonym wifi, synchronizacją maili w k9mail i przesyłek w deliveries. Wg wskazań w ustawieniach sygnał sieci 95% użycia aku. Także moim zdaniem tym wskazaniem nie ma się nawet co przejmować, a jak komuś zależy na wyłapaniu co pożera akumulator to polecam root + wakelock detector.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, @GUTEK@ napisał:

Faktycznie wam tylko tak ten akumulator leci w oczach czy tylko tabelka w ustawieniach się nie podoba?

U mnie po nocy, tel świeżo naładowany, aku spadł 2% z włączonym wifi, synchronizacją maili w k9mail i przesyłek w deliveries. Wg wskazań w ustawieniach sygnał sieci 95% użycia aku. Także moim zdaniem tym wskazaniem nie ma się nawet co przejmować, a jak komuś zależy na wyłapaniu co pożera akumulator to polecam root + wakelock detector.

Teraz już nie ma takiego problemu jak wcześnie, który faktycznie występował 1-3%/1h w spoczynku, od kilku aktualizacji jest to 1%/3h w spoczynku, a to że Tobie spadło 2% po nocy jak najbardziej jest normalnie. Gdy testowałem Redmi w spoczynku czyli rzadko używałem naładowałem na noc do 100% i 99% zrobiło sie dopiero po 10 godzinach, kolejne % schodziły co 3h20m :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, TED napisał:

Czy normą jest że sygnał sieci zużywa aż tyle bateri?

Nr mam w play ale nadajniki mam na plus 3g, miałem na play 3g oraz play 4g i było tak praktycznej to samo..

Ekran w momencie robienia zrzutu był wł ok 2h40min, a ile mniejsze,% zjadł

Screenshot_2016-12-10-11-28-18-100_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-12-10-11-29-36-855_com.android.settings.png

U mnie jest podobnie, niezależnie od romu. Dual sim - play i orange. Sygnał sieci ZAWSZE na 1. miejscu. Cały dzień maksymalnie 5 km od centrum Warszawy. 

Mam wrażenie, że to tylko kwestia wskazań bo żywotność baterii jest ok.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2016 o 00:04, wojtekmarchewka napisał:

Zrobiłem test

Screenshot_2016-11-30-23-57-49-159_com.antutu.ABenchMark.png

Screenshot_2016-11-30-23-58-35-959_com.antutu.ABenchMark.png

U mnie też prezentacje klatkowały, ale to nie jest dziwne takie materiały zawsze mocno obciążają grafikę, moim zdaniem to nie ma nic wspólnego z cięciem w Youtube. Używasz aplikacji czy poprzez przeglądarkę oglądasz, sprawdziłeś ilość klatek tym programem co ja u siebie?

A Po za tym wyniki antutu nawet w obrębie jednego urządzenie nie są miarodajne

Cos slabo masz ten wynik :P (a najbardziej 3d garden) mam wersje gold 3/64 x25 najnowsze miuipolska zainstalowane i mam taki wynik:

Polecam strone etuo.pl, fajne etui dorwalem do mojego telefonu + szklo na ekran

 

 

Screenshot_2016-12-10-18-53-27-979_com.antutu.ABenchMark.png

Edytowane przez kwasek15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kwasek15 napisał:

Cos slabo masz ten wynik :P (a najbardziej 3d garden) mam wersje gold 3/64 x25 najnowsze miuipolska zainstalowane i mam taki wynik:

 

 

Screenshot_2016-12-10-18-53-27-979_com.antutu.ABenchMark.png

A ja mam w d*pie, testy jakiś pseudo benchmarków :P , które co uruchomienie telefonu pokazują inny wynik, np przed chwilą pokazało mi tyle :D Wersja także 3/64 x25 :) Zrób restart telefonu przed testem może będziesz miał ponad 100Tyś punktów ;) 

Screenshot_2016-12-10-19-07-46-774_com.antutu.ABenchMark.png

Ps. Antutu zainstalowałem tylko po to aby pomóc koledze @mjr088, w innym przypadku nie zawracałbym sobie głowy tymi durnymi cyferkami. Telefon działa bardzo płynnie i to jest najważniejsze :)

 

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, tpawel napisał:

No dobra, zaraz sciagne i zobaczymy ile mój x20slabszy. Co do Waszych wyników to nie widzialem jeszcze mtk z 100tys pkt

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Screenshot_2016-12-10-20-09-37-808_com.antutu.ABenchMark.png

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

 Haha. Jesteś słaby  leszczu ;) nie masz szans na 100 tyś  :D

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wejść w ustawienia aplikacji-antutu, zjezdzasz na sam dół, druga opcja od dolu (uprawnienia aplikacji), wchodzisz w nią i wszystkie suwaki mają być aktywne. U mnie po tym poszło. Andek 6.0 wprowadził takie zabezpieczenia ze najpierw musisz apkom dać uprawnienia do korzystania z zasobów telefonu

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, poznoej spróbuję. Wczoraj próbowałem ale uprawnienia nadawalem w panelu sterowania w zakładce uprawnienia, myślałem że o to chodzi =)

 

W zasadzie jeszcze nie pochwalilem sie- w czwartek stałem się mam nadzieję szczęśliwym posiadaczem Redmi Pro (3/32 gold). Tutaj podziękowania dla WOJTEKMARCHEWKA za nieocenioną pomoc w zakupie oraz instalacji Miui Polska. Mi3 odchodzi na zasłużona emeryturę chociaż nie rozstaje się z nim. Wybór na ten model padł po wertowaniu forum, opinii (głównie wlasnoe Wojtka, TPawła oraz innych) a zastanawiałem się nad RN3P i RN4. Decydujące były kwestie designu, dlatego RN3P odpadł oraz OLEDa, dlatego RN4 również przegrał. Myślę że wyboru nie będę żałował, już się polubilismy, przesiadka z Mi3 w moim mniemaniu mocno odczuwalna. Pierwsze wrażenia po kilku dniach  jak najbardziej pozytywne:

- Design, jakość wykonania- istotnie pierwsza liga, daje poczucie obcowania z klasą premium (Mi3 też był dobrze zrobiony jednak mimo wszystko plastik)

- Wyswietlacz- OLED daje rade, nie jest przekombinowany jak AMOLED w szmelcungach, jest "miły w dotyku"- brzmi śmiesznie ale np służbowy tel jaki mam nie dotyka się tak przykemnoe, jest jakby bardziej "chropowaty", palce nie slizgaja się po nim tak jak tu. PPI którego się obawiałem jako że w Mi3 było większe również wystarcza, przesiadka z 441 na 401 nie jest bolesna. Jedyny minus ekranu jak i chyba całego modelu to brak jakiejś gorilli, brakuje tego do pełni radochy.

- Bateria- wbrew obawom wcześniejszym również daje rade, chyba chłopaki z kuchni Miui Polska staneli na wysokości zadania bo rom 6.12.1 odpowiednio zarządza pracą baterii, nie ma wielkiego drenażu. Statystyk żadnych, wykresów z SoT etc nie prowadzę ale przesiadka z Mi3 (3o5o mAh) jest odczuwalna mocno na plus mimo większego wyświetlacza czy mocniejszego procesora.

Ogólnie telefon na ogromny plus, mam nadzieję że taka króciutka recenzja po trzech dniach użytkowania pomoże w ewentualnym dylemacie wszystkim niezdecydowanym, za takie pieniądze wydaje mi się że lepiej trafić nie można =)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje odczucia po przesiadce z mi4 są podobne, bateria trzyma połowę dłużej. Minus jaki znalazłem to to że mi4 nosiłem tylko że szklem na wyświetlaczu, na plecach mialem drewno które się nie rysowalo. Tutaj trzeba nosić w case, ale ten problem dotyczy 95% smartfonow

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka



  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie tez takie odczucie ze porownujac np do matki telefonu (xiaomi redmi note 4) i dziewczyny telefdonu (redmi 3) ze ekran w redmi pro jest ZOLTY? tamte modele maja czysta biel a redmi pro troche zoltawy.. szczegolnie na 20% jasnosci ekranu. Tak samo bylo jak sie porownalo modele note 3 wersje z 16 a 32gb pamieci

Edytowane przez kwasek15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kwasek15 napisał:

Macie tez takie odczucie ze porownujac np do matki telefonu (xiaomi redmi note 4) i dziewczyny telefdonu (redmi 3) ze ekran w redmi pro jest ZOLTY? tamte modele maja czysta biel a redmi pro troche zoltawy.. szczegolnie na 20% jasnosci ekranu. Tak samo bylo jak sie porownalo modele note 3 wersje z 16 a 32gb pamieci

Biel w ekranie Oled  nigdy nie była rewelacyjna i to jest "pięta achillesowa" tego typu wyświetlaczy, ale możesz troszkę się pobawić w ustawieniach wyświetlacza i zmienić kolory na "chłodne" na pewno troszkę Ci to pomoże :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tracking na stronie poczty polskiej pokazuje mi że przesyłka została zatrzymana przez urząd celny, a czytałem w necie że czasami takie przesyłki zostają popchnięte dalej. Nie wiem czy mam się łudzić i czekać, że może się uda, czy zadzwonić do nich i próbować popchnąć to bez czekania na list od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2016 o 12:50, tpawel napisał:

Mam. Zmienić sieć.
Tak to już jest z playem, braki w zasięgu łata roamingiem. W Miastach sieć nadajników mają już bardzo spoko, do tego sieć jest nowa i często pingi trafiają się poniżej 20ms. Na peryferiach niestety już tak kolorowo nie jest.
Probowales zmienić partnera roamingowego np na T-M?


Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Przestawka na t-mobile nic nie daje, przynajmniej u mnie-sieć virgin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Macin1207 napisał:

Panowie, tracking na stronie poczty polskiej pokazuje mi że przesyłka została zatrzymana przez urząd celny, a czytałem w necie że czasami takie przesyłki zostają popchnięte dalej. Nie wiem czy mam się łudzić i czekać, że może się uda, czy zadzwonić do nich i próbować popchnąć to bez czekania na list od nich.

Kolejny który chce popełnić harakiri, na oczach całego społeczeństwa Miui :D , poczekaj chyba cię nie swędzi ok 200 zł w portfelu :P KAŻDA przesyłka jest zatrzymana w urzędzie celnym, ale nie KAŻDA jest obłożona podatkiem VAT, jutro może się okazać że jest zwolniona i jesteś bogatszy o kilka złotówek, które wydasz na akcesoria do Redmi Pro u mnie ;)

Edytowane przez wojtekmarchewka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, wojtekmarchewka napisał:

Kolejny który chce popełnić harakiri, na oczach całego społeczeństwa Miui :D , poczekaj chyba cię nie swędzi ok 200 zł w portfelu :P KAŻDA przesyłka jest zatrzymana w urzędzie celnym, ale nie KAŻDA jest obłożona podatkiem VAT, jutro może się okazać że jest zwolniona i jesteś bogatszy o kilka złotówek, które wydasz na akcesoria do Redmi Pro u mnie ;)

Nie jestem importerem na masową skale, ale trochę się tego zamawia, jak nie dla siebie to dla innych. Taki głupi nawyk, trochę kobiecy, widząc promocje w chinach coś się kupuje bo tanio, ale chyba wszyscy tu lubimy elektronikę. Z mojego doświadczenia na polskim trackingu jest teraz mniej informacji jak kiedyś i jak teraz jest zatrzymane przez urzad celny to praktycznie nie ma szans żeby przeszła bez vat. Zdarzają się wyjątki o których tylko czytałem w internecie, ale z mojego doświadczenia i innych ludzi z mojego otoczenia, taki status gwarantuje VAT. Trochę politycznie ale za platformy w tym przypadku było lepiej, w końcu trzeba skądś wziąć pieniądze na te wszystkie programy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...