Skocz do zawartości

REDMI PRO - Dyskusja ogólna


Jacky

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Boowkens napisał:

Brawo.

Zostales pelnoprawnym czlonkiem bractwa instalatorow :)

Terraz mozesz udawac, ze sie znasz i udzielac madrych rad(tak jak ja). 

hehe:)

okazało się, że nie wykrywał mi systemu, bo na samym początku miałem po chińsku i wszedłem w tryb odczytu, zamiast modyfikacji, ale suma sumarum działa, teraz się troszkę bawię i nie wiedzieć czemu antywirus cały czas ma 0% przy skanowaniu xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2016 o 19:53, wojtekmarchewka napisał:

Jeszcze aby znajdę rozwiązanie na spadek baterii w spoczynku, to stworzę odrębny temat gdy będę miał pewność, że sposoby które testuję, sprawdzają się.

Witam,

a spada jakos nienaturalnie szybko? :) Bo wlasnie zbieram sie do zakupu Redmi Pro z uwagi na baterie, ktora podobno trzyma najlepiej sposrod Redmi ;).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tpawel napisał:

Nie wiem skąd masz takie Info że najlepiej bateria trzyma w redmi pro. Fakt jest naprawdę dobrze, ale do redmi 3 czy 3s sporo brakuje

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Ja wiem skąd :D I to prawda, ale tylko jeżeli chodzi o SoT, przy siedzeniu non stop na włączonym ekranie, powtarzam non stop można uzyskać SoT na poziomie 8h i więcej ( np. Zapętlenie filmu). Ale niestety w czuwaniu nie dorównuje ww. Modelom (choć jest lepiej niż było). Tak dobry SoT bierze się z ekranu Oled (mniejsze podświetlenie niż w IPS)  oraz procesora MTK który jest mniej prądożerny niż Snapdragon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damn - obejrzalem jakis test, gdzie przeprowadzajacy stwierdzil bodajze, ze trzyma dluzej niz Redmi Note 4, to reszte sobie dopowiedzialem ;-). Chodzilo mi o ekrany 1080p, czyli w zasadzie o serie Note. Mea culpa.

Dwa pytania, bo prawie wszystko juz doczytalem - jak oceniacie jakosc i glosnosc rozmow w Redmi Pro i gdzie ewentualnie najlepiej kupic w PL?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem skąd I to prawda, ale tylko jeżeli chodzi o SoT, przy siedzeniu non stop na włączonym ekranie, powtarzam non stop można uzyskać SoT na poziomie 8h i więcej ( np. Zapętlenie filmu). Ale niestety w czuwaniu nie dorównuje ww. Modelom (choć jest lepiej niż było). Tak dobry SoT bierze się z ekranu Oled (mniejsze podświetlenie niż w IPS)  oraz procesora MTK który jest mniej prądożerny niż Snapdragon

Widziałem tu na forum SOT na 3s nie w pętli 14h (!) Cuda;)
U mnie, tydzień od kupna widzę że trzyma ponad 6h na LTE na single sim, o ponad 5 na dual. Jedną karta w LTE, gruga w UMTS(choć niektórzy tu pisali że to niemożliwe). Po Wi-Fi jest trochę lepiej,ale nie ma aż tak drastycznej różnicy jak w mi4

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że mój Redmi Pro jest już gdzieś pomiędzy Francją a Niemcami i w tym tygodniu (który zacznie się w poniedziałek :D) przyjdzie do mnie mam pytanie. Czy Redmi Pro od Goldwaya ma odblokowany bootloader? Bo coś mi się tak obiło o uszy.

Tak się teraz zastanawiam.. jeśli tak, to czy nie jest tak, że bootloader się odblokowuje tak jakby "na konto Xiaomi" a nie na telefon? W sensie jeśli będzie odblokowany, to będę zalogowany już na jakieś konto Xiaomi, "narzucone" przez Goldwaya? Nie wiem do końca czy mnie rozumiecie, a może po prostu jestem w błędzie, więc czekam na odpowiedź :D

Edytowane przez Brendol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Brendol napisał:

Tak się teraz zastanawiam.. jeśli tak, to czy nie jest tak, że bootloader się odblokowuje tak jakby "na konto Xiaomi" a nie na telefon? W sensie jeśli będzie odblokowany, to będę zalogowany już na jakieś konto Xiaomi, "narzucone" przez Goldwaya? Nie wiem do końca czy mnie rozumiecie, a może po prostu jestem w błędzie, więc czekam na odpowiedź :D

Prośba o odblokowanie bootloadera nie jest skierowana pod konkretny model, konto utworzone do jego odblokowania nie jest powiązane z telefonem (jedynie raz w trakcie odblokowywania) po odblokowaniu telefon nadal nie jest powiązany z kontem, więc podczas pierwszej konfiguracji podajesz dane do konta xiaomi jakie Ci pasują, dopiero powiązanie konta z telefonem i jego zabezpieczenie, może skutkować tym że gdy kupisz telefon używany z powiązanym kontem, będziesz miał  problem np.  Po instalacji systemu lub factory reset,telefon będzie zablokowany i poprosi cię o jego dane.

Edytowane przez wojtekmarchewka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wojtekmarchewka napisał:

Prośba o odblokowanie bootloadera nie jest skierowana pod konkretny model, konto utworzone do jego odblokowania nie jest powiązane z telefonem (jedynie raz w trakcie odblokowywania) po odblokowaniu telefon nadal nie jest powiązany z kontem, więc podczas pierwszej konfiguracji podajesz dane do konta xiaomi jakie Ci pasują, dopiero powiązanie konta z telefonem i jego zabezpieczenie, może skutkować tym że gdy kupisz telefon używany z powiązanym kontem, będziesz miał  problem np.  Po instalacji systemu lub factory reset,telefon będzie zablokowany i poprosi cię o jego dane.

Po odblokowaniu telefon nadal nie jest powiązany z kontem Xiaomi? Ok, to mi wystarcza, dzięki ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście pewni tego konta? To że po instalacji nie ma podpiętego konta nie oznacza że telefon nie jest przypięty do żadnego. Podczas odblokowania musiał być przypięty do konta.
Były na forum sytuację że ktoś robil wipe do sprzedaży, telefon nie był zalogowany już nie konto xiaomi po tym, ale na inne nie dało się zalogować bo telefon był przypięty do tego starego

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, tpawel napisał:

Jesteście pewni tego konta? To że po instalacji nie ma podpiętego konta nie oznacza że telefon nie jest przypięty do żadnego. Podczas odblokowania musiał być przypięty do konta.
Były na forum sytuację że ktoś robil wipe do sprzedaży, telefon nie był zalogowany już nie konto xiaomi po tym, ale na inne nie dało się zalogować bo telefon był przypięty do tego starego

Telefon gdy jest przypisany do jednego konta, to nie ma możliwości tak jak piszesz, po wipe, format data,factory reset, oraz instalacji nowego oprogramowania( nie aktualizacji ) zalogować się na inne konto i jest zablokowany. Ale tworząc konto na necie nie podajesz jaki model posiadasz więc to jeszcze nie jest powiązanie, dopiero w opcjach konta łączysz telefon. Żeby telefon był powiązany z kontem to musimy zweryfikować numer telefonu na który w razie czego przychodzą sms z kodami lub przypomnieniem hasła. Ostatnio pisał do mnie ktoś że kupił nowy na allegro i po wgraniu systemu ma telefon zablokowany.

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tpawel napisał:

Hmm ale bez tej weryfikacji numeru da się odblokować bootloader?

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

No tak, na trzy różne numery telefonów mam założone konta, z każdego była składana prośba o odblokowanie bootloadera, z każdego odblokowałem inny model Xiaomi, żadnego numeru nie weryfikowałem :D Po to żeby nowy nabywca nie miał problemu i po czystce, mógł logować się na jakie chce konto Xiaomi :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tpawel napisał:

Cenna informacja :D
 

W pierwszej kolejności numer telefonu służy do założenia konta, uzyskania pozwolenia na odblokowanie BL, później do logowania, dopiero później do weryfikacji, co jakiś czas przychodzi powiadomienie że numer telefonu nie został zweryfikowany.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, matt_s napisał:

Mój od Goldiego też odblokowany. ROM syf-miuipolska ( xiaomi.eu ) tak pokazywało w informacjach o telefonie.  Nawet apka aparatu wywalała błąd. 

A więc sprawdza się to co tu pisałem od początku. Swoją drogą nie spodziewałem się po nim takich machlojek, chociaż mógł to inaczej nazwać jak już grzebie w romach, a ilu nie świadomych będzie uważało że to prawdziwe Miui.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś nie używał wcześniej miuipolska/xiaomi.eu to jest w stanie uwierzyć i być przekonanym, że faktycznie ma ten ROM. 

Po uruchomieniu poprzeglądałem może z 5 min. Brak pierwszej konfiguracji miui, nie zagłębiałem się ale, oprócz menedżera plików ( całkiem inny niż w romach xiaomi.eu ) wszystko spolszczone. Tak jak pisałem wyżej, apka aparatu wywaliła błąd i się zamknęła. Klawiatura też jakaś dziwna była ( napewno nie google ). 

BTW, czy w 6.11.17 po włączeniu aparatu też słyszycie szum w głośniku do rozmów ? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, matt_s napisał:

BTW, czy w 6.11.17 po włączeniu aparatu też słyszycie szum w głośniku do rozmów ? :) 

:o Oho !! Dotknęło cię to co innych. Niestety problem jest nie znany i nie ma rozwiązania

 

Hehe sprawdziłem  u siebie mam 6.11.10, rzeczywiście coś słychać, ale dopiero jak przyłożę dość mocno ucho (szum i takie stukania) do tej pory nie zwróciłem uwagi ale mi nie przeszkadza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tpawel Nie pamiętam nazwy tej klawiatury, nie sprawdzałem nawet. Jak to wszystko zobaczyłem to szybciutko właściwy xiaomi.eu instalowałem.

 

11 godzin temu, wojtekmarchewka napisał:

Hehe sprawdziłem  u siebie mam 6.11.10, rzeczywiście coś słychać, ale dopiero jak przyłożę dość mocno ucho (szum i takie stukania) do tej pory nie zwróciłem uwagi ale mi nie przeszkadza :P

Mi się wydawało, że na 6.11.10 nie miałem tych szumów... przynajmniej nie słyszałem albo nie zwróciłem na to uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, matt_s napisał:

Mi się wydawało, że na 6.11.10 nie miałem tych szumów... przynajmniej nie słyszałem albo nie zwróciłem na to uwagi.

Ale czy to słyszysz gdy telefon trzymasz na wprost siebie i robisz zdjęcie, czy tak jak jak tylko po przyłożeniu ucha wsłuchaniu się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Was też sygnał sieci zajmuje pierwsze miejsce w statystykach baterii ? U mnie nawet więcej niż ekran... Na dwóch ostatnich romach tak samo. Na redmi note 2 używanym w identycznych warunkach sygnał sieci zajmował dalszą pozycję. 

Mimo wszystko bateria sprawuje się w miarę dobrze, 14,5 h i jeszcze 40%. Jak jest u Was ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...