Skocz do zawartości

REDMI PRO - Dyskusja ogólna


Jacky

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, kulig007 napisał:

@latet, sam wiesz bo czytasz trochę wątki, że z Xiaomi i bezbłędnym GPS to trochę loteria. Jakikolwiek model, jakikolwiek ROM, przez 5 tygodni może działać dobrze, by w kolejnym fix leżał całkowicie

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

No właśnie. Dlatego siedzę na starym RMN LTE, bo w tym przypadku najmniejszego nawet problemu z GPS nie zaznałem na moim egzemplarzu nigdy (a aktualizuję co tydzień, od zawsze). Z tego co czytam forum, to bardziej / częściej to zależy od egzemplarza niż od wersji ROM-u. U jednych w danym tygodniu działa OK, u innych z tym samym modelem działa źle, a po tygodniu sytuacja się odwraca. Ciężko to pojąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten telefon od niecałego tygodnia. Pierwsze wrażenia pozytywne, nie mogę nic powiedzieć o baterii bo cały czas z nim siedzę:) dodam tylko, że powinno wytrzymać do następnego dnia na dwóch Simach. Podejrzewam jak emocje opadną zwiazane z telefonem bateria styknie na pełne dwa dni.

Pierwszy ROM Miui 7, teraz po resecie mam Miui 8.0.1.0 i teraz mam pytanie, aby zainstalować Miui Polska muszę mieć odblokowanego Bootloadera?

Bo wg instrukcji na stronach niestety telefon mi się nie upgraduje.

Edytowane przez Wojto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie! Po resecie ściągnęło 8.0.1.0. W tym ROM-ie pojawił się kolejny język. Czy w związku z tym jest szansa, że kiedyś pojawi się język polski w jakiejś kolejnej aktualizacji?

14 godzin temu, Wojto napisał:

teraz mam wgraną 6.8.25 beta.

A skąd wziąć i jak wgrać ten ROM 6.8.25 beta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może info jak zrobić kalibrację ekranu? Obracanie ekranu w tym telefonie nie działa prawidłowo moim zdaniem, przy zdjęciu przekręcam telefon do pozycji szerokiej ale aby wrócić do pionu to już nie działa. czasem nawet nie można znaleźć dobrego położenia a by się obraz przekręcił do szerokiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

      Zona posiada zloty. Jest zajebiaszczy. Dla mnie osobiscie ladniejszy od mojego bialego mi max.

  Wgralem soft 6.9.1 i dziala elegancko. Pierwszego dnia po wgraniu 6.9.1 byl straszny drenaz baterii(40% przez 8h lezenia na szafce).  W zakamarkach sieci znalazlem info, ze moze pomoc reboot. Tak zrobilem i teraz jest dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżka ceny na IBG dla modelu x25/3/64. Wyświetla się 285$, a było chyba 305 niedawno, ale na stronie samego telefonu jest 270$. Z przesyłką dhl ze wszystkimi ubezpieczeniami, przedłużeniem gwarancji itp wychodzi 302,49$, czyli poniżej 1200 złotych.

Szkoda tylko że nie ma czarnej wersji dostępnej, tylko złota i biała... Lipa trochę. Jakby Note 4 miał wersję z x25 albo Snapem 652, i gdyby miał usb c, to bym go wybrał, pewnie cena byłaby niższa... (ten podwójny aparat i OLED mógłbym odpuścić)

Jak z czytelnością w słońcu? Podobno OLEDy są pod tym względem gorsze od IPS, mógłby ktoś powiedzieć jak Pro sobie radzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Drobnoustrój napisał:

Obniżka ceny na IBG dla modelu x25/3/64. Wyświetla się 285$, a było chyba 305 niedawno, ale na stronie samego telefonu jest 270$. Z przesyłką dhl ze wszystkimi ubezpieczeniami, przedłużeniem gwarancji itp wychodzi 302,49$, czyli poniżej 1200 złotych.

Szkoda tylko że nie ma czarnej wersji dostępnej, tylko złota i biała... Lipa trochę. Jakby Note 4 miał wersję z x25 albo Snapem 652, i gdyby miał usb c, to bym go wybrał, pewnie cena byłaby niższa... (ten podwójny aparat i OLED mógłbym odpuścić)

Jak z czytelnością w słońcu? Podobno OLEDy są pod tym względem gorsze od IPS, mógłby ktoś powiedzieć jak Pro sobie radzi?

I do tego na Facebooku są kody do tego modelu obniżające kwotę o 20$ , ale w koszyku musi być wartość 316$ , czyli trzeba by coś dołożyć do koszyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam telefon od 2tygodni i jestem bardzo zadowolony.

1. Metalowa obudowa - super sprawa. Sprawdza sie w kieszeni z kluczami. 

2. Bateria daje radę 1.5 - 2 dni obsługi z graniem włącznie. Przy grach trochę się grzeje. Mam ładowarkę tronsmart co ładuje szybko i to się przydaje. Brak co prawda bezprzewodowego ładowania ale za kilka $ można mieć nakładkę.

3. Ekran ma świetne kolory ale na słońcu trzeba więcej jasności dać. Twardość ekranu to nie gorilla więc trzeba uważać gdzie telefon leży.

P.S. Mam do sprzedania szkło nelkin 9h. info na priw. Sprawdza się. Zakryło mi drobną rysę która się niestety pojawiła.

4. Aparat zdjęcia robi super. Tryb małej głębi - rozmazane tło działa szybko i fajnie. Nawet w pomieszczeniach wychodzą jakoś czytelnie. Filmy trochę średnio ale nie jest źle .

5. Czytnik i GPS wifi i sim działają bez problemu. 

6. Podziękowania za polski MiUi - myślałem że dam radę z oryginalnym eng ale tam się pojawia dużo chińszczyzny - mimo że wybrany eng. W MiUi eu.pl jest ok. Dzieki chłopaki.

7. Dźwięk z głośnika jako taki bez rewelacji - jeden głośnik z prawej strony. Ale przez słuchawki czy bluetooth jest dobry bo ma equalizer.

8. Procesor zgodnie z wymaganiami szybko działa nawet w grach.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zastanawiam się nad zakupem tego telefonu, jest wiele taki złych opinii w internecie, ze nie kupuje się telefonów z Mediatekiem, że ble, niedobre, brak wsparcia, itd.. Czy to ogólnie prawda czy zostało wyssane z palca ? I jeszcze jedna kwestia, we wcześniejszych modelach nie było skanera lini papilarnych z przodu obudowy, więc gdzie się podział przycisk, który był po środku np. RMN3  ?

Edytowane przez burak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile będziesz siedział na miui to o brak wsparcia nie masz się co martwić,ten procek naprawdę jest już spoko. Jak ktoś kupuje mante z 4xA7 to nie dziwne że będą lagi. Już zeszłoroczne procki mtk były bardzo w porządku, co prawda flagowe modele jednak wydajnością odbiegają od snapa,ale w kwestii wydzielania ciepła chyba jednak lepiej sobie radzi mtk.

Drugiej części Twojego pytania nie rozumiem. Jaki środkowy przycisk w rn3?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby dlaczego nie kupuje się telefonów z Mediatekiem? Kiedyś panowała opinia, że nie kupuje się wyrobów z Chin, bo są tandetne. I niektórzy wierzą w ten przesąd do dziś. Wydaje mi się, ze właśnie Mediatek w ostatnim czasie dokonał największego skoku technologicznego. Wybór jednak zawsze należy do kupującego.

A skaner linii papilarnych powędrował pod ekran. I działa bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2016 o 12:33, gerardcool napisał:

Zainstalowałem MUIU eu/pl i jest świetne.

Ja zainstalowałem i mam problem z usługami google play, które ciągle się crashują. Wyskakuje "Aplikacja zakończyła działanie w nieprawidłowy sposób". Dodatkowo wipe w twrp posypało błędami że nie można nic zamontować. Nie usunęło mi też chińskich apek. Jak sobie z tym poradzić?

 

Wszystko krok po kroku z tego linku.

 

Instalowałem z użyciem dev romu i flashify czyli instalacja alternatywna

Edytowane przez xan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Jacky napisał:

Ja też robiłem z tego linku i wszystko śmiga bez problemu. Wcześniej jeszcze odblokowałem bootloader.

Sklep Google jest już w polskim ROM-ie i nie trzeba go jakoś specjalnie instalować. TWRP musisz pobrać nowe i wgrać je do telefonu.

Ja bootloadera też wcześniej zrobiłem. Sklep google mam właśnie z Miui polska. Niestety problem jak opisałem wyżej. Jak na Miui Polska zainstalować globala? Albo ponownie wersję DEV?

 

P.S. W TWRP widzi mi partycję systemową 0MB

Edytowane przez xan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Drugiej części Twojego pytania nie rozumiem. Jaki środkowy przycisk w rn3?

Chodzi mi o ten kółeczko na panelu dotykowym , z lewej strony są poziome kreseczki, z prawej < a po środku kółeczko takie. 

 

1a03951b972ce3d7b2cfa03a1d4586f6.jpg
 

Cytat

 

Niby dlaczego nie kupuje się telefonów z Mediatekiem? Kiedyś panowała opinia, że nie kupuje się wyrobów z Chin, bo są tandetne. I niektórzy wierzą w ten przesąd do dziś. Wydaje mi się, ze właśnie Mediatek w ostatnim czasie dokonał największego skoku technologicznego. Wybór jednak zawsze należy do kupującego.

 

To nie jest moja opinia, bo prezentuje niską  wiedzę w tym zakresie, po prostu takie pogłoski słyszy się na forach, jestem ciekaw zdania  kogoś kto użytkuje ten telefon, a nie znawców którzy nigdy nie mieli do czynienia z ww. procesorem i polecają snapa650 w starej budzie. Boję się że będę miał problem z zainstalowaniem systemu pl, tylko to mnie podtrzymuje przed zakupem, bo kompletny laik ze mnie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...