Skocz do zawartości

REDMI PRO - Dyskusja ogólna


Jacky

Rekomendowane odpowiedzi

Bo tu chyba nie chodzi o częstotliwość odświeżania, tylko o czas reakcji matrycy. W LCD od zarania dziejów był problem ze smużeniem, teraz już w zasadzie wyeliminowany właśnie z powodu długiego czasu reakcji. Oledy mają ten czas dużo krótszy dlatego na video migotanie jest bardziej widoczne. Żadne normalne oko tego nie wychwyci, a w dynamicznych scenach będzie tylko lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migotanie OLED/AMOLED itd. bez problemu wychwyci każdy tylko pytanie na ile mu to będzie przeszkadzać bo niektórzy dopiero zauważają to, jak im się o tym powie i dopiero od tego momentu już na to zwracają uwagę.
Na najwyższych procentach jasności rzeczywiście trudno to zauważyć ale jak ktoś ma czułe oczy to poczuje, a najgorsze zaczyna się od mniej więcej 50% jasności i mniej w większości modeli Samsunga z SAMOLEDem np. wtedy to migotanie jest bardzo widoczne i dla mnie osobiście wyklucza telefon.

Nowe IPSy nie muszą mieć PWM bo się nie wypalają tak szybko jak OLEDy, przez co nawet na 10% jasności nie uświadczymy żadnego migotania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @Eadym

Mocno zastanawiam się nad Redmi Pro. Mam kilka pytań:

1. Ile czekałeś na przesyłkę z Ibuygou?
2. Jaką masz wersję? 3GB/Helio X20, 3GB/Helio X25 czy 4GB/Helio X25? 
3. Odnosząc się do pytania 2: jak z płynnością działania/otwierania aplikacji/youtube/facebook itd.?
4. Zdjęcia widziałem, że robi bardzo ładne, chyba najlepsze z dotychczasowych telefonów Xiaomi (albo prawie najlepsze, mamy jeszcze Mi5), czy jest tam OIS (Optyczna stabilizacja obrazu), jeżeli nie ma to czy bardzo trzeba się namęczyć żeby zdjęcie wyszło ostre? 
5. Jak wygląda sprawa z LTE? Łapie Ci wszędzie sygnał czy są problemy? Nie ma problemu z Wifi?
6. No i kwestia bardzo ważna dla mnie - jak z muzyką odtwarzaną na słuchawkach, jej jakością (niskie/wysokie tony)? Czytałem, że smartfony xiaomi grają bardzo różnie w zależności od modelu.

Edytowane przez vicu88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vicu88 napisał:

4. Zdjęcia widziałem, że robi bardzo ładne, chyba najlepsze z dotychczasowych telefonów Xiaomi (albo prawie najlepsze, mamy jeszcze Mi5), czy jest tam OIS (Optyczna stabilizacja obrazu), jeżeli nie ma to czy bardzo trzeba się namęczyć żeby zdjęcie wyszło ostre?

Nie ma OIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon ładny, ale zastanawia mnie czemu hypowali te dwie kamerki skoro... One są zwyczajnie słabe. Jakość zdjęć na poziomie RN2, ta druga 5 mpx kamerka w sumie bezużyteczna (te rozmycie zabiera za dużo czasu i klikania, kolejny powód żeby Xiaomi wprowadziło manualne sterowanie a nie jakieś swoje udziwienia). W kiepskich świetle tak samo słabo jak RN2, brak OIS (poważnie? telefon z PRO kamerami i nie ma OIS?). Ot, taki Redmi z drugą bezużyteczną kamerką i wysoką ceną.

3 godziny temu, vicu88 napisał:

Witaj @Eadym

Mocno zastanawiam się nad Redmi Pro. Mam kilka pytań:

1. Ile czekałeś na przesyłkę z Ibuygou?
2. Jaką masz wersję? 3GB/Helio X20, 3GB/Helio X25 czy 4GB/Helio X25? 
3. Odnosząc się do pytania 2: jak z płynnością działania/otwierania aplikacji/youtube/facebook itd.?
4. Zdjęcia widziałem, że robi bardzo ładne, chyba najlepsze z dotychczasowych telefonów Xiaomi (albo prawie najlepsze, mamy jeszcze Mi5), czy jest tam OIS (Optyczna stabilizacja obrazu), jeżeli nie ma to czy bardzo trzeba się namęczyć żeby zdjęcie wyszło ostre? 
5. Jak wygląda sprawa z LTE? Łapie Ci wszędzie sygnał czy są problemy? Nie ma problemu z Wifi?
6. No i kwestia bardzo ważna dla mnie - jak z muzyką odtwarzaną na słuchawkach, jej jakością (niskie/wysokie tony)? Czytałem, że smartfony xiaomi grają bardzo różnie w zależności od modelu.

1. Ja czekałem 4 dni.

3. Nic nie będzie zacinać, a na pewno nie facebook...

4. Nie robi zdjęć lepszych od serii Mi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, vicu88 napisał:

Tutaj masz kilka zdjęć, wg. mnie są bardzo ładne, na pewno bardziej bogate w detale niż w RN2/RN3pro
http://techtablets.com/2016/08/xiaomi-redmi-pro-review-dual-cameras-anyone/

Bo w pełnym słońcu... Mój RN2 też takie zrobi. Weź teraz tego PRO w pochmurny dzień, lub zrób zdjęcie w pokoju wieczorem. Kaszanka na miejscu.

Do tego przednia kamera nagrywa chyba tylko 480p. Haha. Nie wiem co te Xiaomi odpiernicza.. Mój RN2 nagrywa 1080p..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja mam zamiar kupić Redmi Pro po 10 września ,opłaca się go kupić w polskim sklepie? http://www.technos-online.pl/xiaomi-redmi-pro-3-32gb-oled-podwojny-aparat-4050-mah-dualsim-(szary).html

Ja się nie bawie w sprowadzanie zza granicy, nie mam tyle kasy żeby opłacić VAT w razie czego. Tylko mam jedno pytanie. Czy będzie w ogóle polski rom na ten cudny telefon? Jeżeli nie to chyba zrezygnuje z kupna :c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1249 zł w polskim sklepie Na to samo wychodzi praktycznie przy sprowadzeniu, a tutaj mam prosto z polszy. Wiecie może coś o romie polskim na ten tel?

Jak bym nie liczył to nie chce mi wyjść 1249, ale wybrałeś chyba jeden z lepszych polskich sklepów więc choć to się chwali. Osobiście za te pieniądze wolałbym kupić w ibg i chociaż serwis jest dobry w razie czego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tpawel napisał:

Jak bym nie liczył to nie chce mi wyjść 1249, ale wybrałeś chyba jeden z lepszych polskich sklepów więc choć to się chwali. Osobiście za te pieniądze wolałbym kupić w ibg i chociaż serwis jest dobry w razie czego

Z tego co licze to z IBG kosztuje około 1140zł sam telefon licząc dolar po 4zł. Dodaj jeszcze koszty przesyłki i ubezpieczenie od vatu :D Jak dodasz VAT to wyjdzie jeszcze większa kwota niż 1249zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co licze to z IBG kosztuje około 1140zł sam telefon licząc dolar po 4zł. Dodaj jeszcze koszty przesyłki i ubezpieczenie od vatu Jak dodasz VAT to wyjdzie jeszcze większa kwota niż 1249zł

Na IBG często są dostępne kupony, do tego dolar 3,85 a wysyłka jest free. Co nie zmienia faktu że osobiście z tych dwóch opcji wybralbym Hongkong Goldway :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, galakty napisał:

Tak szczerze, to czy jest sens kupować ten telefon? Cena nie zachwyca, a możliwości tego telefonu też mizerne. Miał wyróżniać się aparatem, a ten jest po prostu średni. Dla mnie lepiej wyjdzie kupić RN3 Pro, bądź dołożyć do Mi5.

Czy jest sens, to nie wiem, ale to jedyny Xiaomi z ekranem OLED, to go wyróżnia i dla wielu osób to będzie najważniejsza zaleta.

Dwa aparaty – najpierw się tym podnieciłem, ale jak się bliżej przyjrzałem przykładowym zdjęciom, to doszedłem do wniosku, że ten sztuczny bokeh wygląda tandetnie. Do tego, jak czułem, zrobienie zdjęcia w tym trybie nie jest wygodne i trwa długo, bo robione jest kilka zdjęć (coś jak przy funkcji Ubifocus, fajnej w teorii, a nieprzydatnej w praktyce).

Ja go chyba jednak nie kupię, choć żal d*pę ściska, że nadal nie mam OLED..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens, to nie wiem, ale to jedyny Xiaomi z ekranem OLED, to go wyróżnia i dla wielu osób to będzie najważniejsza zaleta.

Dwa aparaty – najpierw się tym podnieciłem, ale jak się bliżej przyjrzałem przykładowym zdjęciom, to doszedłem do wniosku, że ten sztuczny bokeh wygląda tandetnie. Do tego, jak czułem, zrobienie zdjęcia w tym trybie nie jest wygodne i trwa długo, bo robione jest kilka zdjęć (coś jak przy funkcji Ubifocus, fajnej w teorii, a nieprzydatnej w praktyce).

Ja go chyba jednak nie kupię, choć żal d*pę ściska, że nadal nie mam OLED..

Dokładnie ten OLED kusi, a dziś już prawie rn4 kupiłem i zrezygnowałem bo ten pro mi chodzi po głowie. Tyle że w cenie pro jest leeco le max 2. Ale bez oleda i Jacka, no i rose gold,ale za to że snapem 820 i świetnym aparatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tpawel napisał:

Dokładnie ten OLED kusi, a dziś już prawie rn4 kupiłem i zrezygnowałem bo ten pro mi chodzi po głowie. Tyle że w cenie pro jest leeco le max 2. Ale bez oleda i Jacka, no i rose gold,ale za to że snapem 820 i świetnym aparatem.

Współczuję. Ja mam jednak łatwiej, bo tylko Xiaomi biorę pod uwagę :) Dlaczego? Trochę z lenistwa, trochę z fanbojstwa, głównie z przywiązania do MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tpawel napisał:

Też jestem fanbojem,ale nie mogę sobie znaleźć sprzętu który by mi pasowal

Ja też nie mogę... dlatego od paru lat siedzę na starym Redmi Note LTE. Z każdym nowym modelem jest coś nie tak - parę już kupiłem i szybko odsprzedałem. Przede wszystkim nie toleruję jakichkolwiek problemów z GPS! Dla mnie to dyskwalifikacja bezwzględna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...