Skocz do zawartości

REDMI PRO - Dyskusja ogólna


Jacky

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup. OLED-owy ekran działa na mnie jak gówno na końską muchę :)

Głupio go jednak nazwali... Będzie to mylące. Ze względu na rozmiary powinien mieć w nazwie "NOTE". No trudno, trzeba się będzie przyzwyczaić.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszane uczucia budzi we mnie ten ekran OLED. Na wielu filmikach YT widać jego migotanie. Szczególnie na jasnym tle. Odwzorowanie beli też dziwnie wpada w odcień czerwony.

Nagraj swój monitor (prędzej) lub telewizor i obejrzyj nagranie

Zobaczysz jak pięknie migota

Wysłane z Redmi Note 3 Pro

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, piotr469 napisał:

Nagraj swój monitor (prędzej) lub telewizor i obejrzyj nagranie

Zobaczysz jak pięknie migota

Wiem, że taki efekt się pojawia w zależności od ustawień nagrywania, ale chodzi mi konkretnie o sytuacje w której na filmiku są porównywane dwa smartfony redmi pro z redmi note 3 i widać wyraźnie że w tym pierwszym ekran migocze, a w tym drugim nie. Jestem ciekaw z czego to wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez jaj. Nikt go jeszcze na forum nie ma. Jak się kilka pojawi to wtedy będzie wiarygodne źródło informacji. Poza tym moim zdaniem jest trochę za drogi,no ale to wiadomo-podatek od nowości. W cenie 260$ sorry ale wybieram leeco le max 2. Ewentualnie dokladam 30$ i kupuję flagowca od xiaomi.

Trochę mi to wygląda jakby wyższymi marżami chcieli nadrobić niższą sprzedaż.

Albo chcą iść w ślady oppo,gdzie za 400$ nie ma nawet flagowca. Tyle że moim zdaniem już na to za późno.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Luke_l napisał:

Wiem, że taki efekt się pojawia w zależności od ustawień nagrywania, ale chodzi mi konkretnie o sytuacje w której na filmiku są porównywane dwa smartfony redmi pro z redmi note 3 i widać wyraźnie że w tym pierwszym ekran migocze, a w tym drugim nie. Jestem ciekaw z czego to wynika.

Bo Redmi Pro ma OLED, a Redmi Note 3 IPS LCD. Tak samo wyglądają ekrany Samsungów na filmach, np. tutaj dobrze to widać na białym tle 

Spoiler

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, cukru napisał:

Bo Redmi Pro ma OLED, a Redmi Note 3 IPS LCD. Tak samo wyglądają ekrany Samsungów na filmach, np. tutaj dobrze to widać na białym tle 

  Odkryj ukrytą treść

 

 

To że Redmi Pro ma OLED powszechnie wiadomo. Pytanie jest inne. Czy ekrany tego typu mają inną częstotliwość odświeżania (wyższą) i stąd ten efekt migotania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 21.08.2016 at 8:12 PM, tpawel said:

 

Nie no bez jaj. Nikt go jeszcze na forum nie ma.

 

Ja mam. W dodatku mam porównanie do Mi 5 i szczerze na pierwszy rzut oka to na Redmi kolory ładniejsze.Czerń jest naprawdę czernią:) kilka zdjęć porównywałem i na Redmi duzo lepiej wyglądały. Jakieś pytanie co do Redmi Pro ? (32gb)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem zdjęcia full hd z googla na mi5 i na redmi jednoczesnie .Jak dla mnie Redmi wygrywa .Co do bateri mam go za krotko aby ocenic jak trzyma .Napewno jest sporo cięższy. Na mi 5 mam szkło mocolo i nilkin forest a mimo to goły redmi jest cięższy. Ogolnie jestem w fazie testowania .Kolor złoty.Nie dla mnie. Ale jest piekny. Obudowa jest śliczna (kwestie gustu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Eadym napisał:

Ja mam. W dodatku mam porównanie do Mi 5 i szczerze na pierwszy rzut oka to na Redmi kolory ładniejsze.Czerń jest naprawdę czernią:) kilka zdjęć porównywałem i na Redmi duzo lepiej wyglądały. Jakieś pytanie co do Redmi Pro ? (32gb)

Gdzie kupiłeś (jeśli to nie tajemnica)? Jesteś zadowolony z jego działania? Najbardziej by mnie ciekawiła jego praca z aplikacjami sportowymi (typu typu Endomondo lub Runtastic), ale zdaje sobie sprawę, że nie każdy jest sportowcem. Masz polskie menu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Eadym napisał:

Jakieś pytanie co do Redmi Pro ? (32gb)

O tak! Przede wszystkim - GPS. Jak GPS? Jak działa GPS? ..... wszystko o GPS!

Druga rzecz - na jakim ROM-ie testujesz?

Trzecia - wrzuć proszę jakieś przykładowe fotki wykonane za pomocą tej sztuczki z 2 obiektywami.

Sprawdź też, uprzejmie proszę, czy apka Google Camera (+ inne, jeśli Ci się chce) potrafi wymusić na tym telefonie filmowanie w 4K (tak jak to się dzieje na RMN3Pro).

Dzięki!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, latet said:

 

59 minutes ago, Eadym said:

Jakieś pytanie co do Redmi Pro ? (32gb)

O tak! Przede wszystkim - GPS. Jak GPS? Jak działa GPS? ..... wszystko o GPS!

Druga rzecz - na jakim ROM-ie testujesz?

Trzecia - wrzuć proszę jakieś przykładowe fotki wykonane za pomocą tej sztuczki z 2 obiektywami.

Sprawdź też, uprzejmie proszę, czy apka Google Camera (+ inne, jeśli Ci się chce) potrafi wymusić na tym telefonie filmowanie w 4K (tak jak to się dzieje na RMN3Pro).

Dzięki!

 

1. gps jutro pojdize w ruch. jade na lotnisko wiec zobacyzmy.

2. rom miui 7.3 stable 

   7.3.10.0 

3. zdjecia jutro lub pojutrze pstaram sie dodac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Eadym napisał:

Kupiłem na ibuygou.Mi 5 też.poki co mam go drugi dzień i wszystko swierze testuje. jutro cos wiecej napisze o nim.Menu narazie angielske .Tak czy siak czekam na odblokowanie kod do odblokowania bootloadera.

 

Planuje!

Jak się uda to poprosimy o mały poradnik krok po kroku.

Edytowane przez Jacky
Korekta wypowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem poruszonej tu kwestii migotania ekranu. Przecież to tyko efekt uboczny kamery nagrywającej. Migotanie jest na filmie który pokazuje ekran Redmi Pro. W rzeczywistości nic nie takiego nie widać. Wasze oczy tego nie zauważą. Tak jak nie widzicie migotania przy 50 Hz odświeżania LCD. Być może OLED tak ma. Kto bardzo się tym przejmuje niech po prostu poczyta w necie.

Z Mi5 Pro

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid Czym wytłumaczysz fakt, gdy w tym samym wideo, gdzie porównywany jest Redmi Pro z Redmi Note 3 Pro, wyraźnie widać jak ekran w tym pierwszym migocze, a w drugim telefonie tego efektu nie widać, pomimo że teoretycznie oba smartfony mają identyczną częstotliwość odświeżania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pogooglałem i znalazłem wypowiedź @fakeeus

Cytat

[...] jedyną rzeczą powstrzymującą przed zakupem Redmi Pro może być tylko OLED. OLED byłby idealny gdyby nie używał PWM i nie byłoby tzw. flickeringu no ale to już jest niestety wpisane w te technologie, także pozostaje trzymać sie IPSów.

Z drugiej strony na internecie można wyczytać, że OLED-y technologicznie są wstanie odświeżać szybciej ekran niż LCD. Podobno dla Helio X20 to też żaden problem, więc szkoda że w Redmi Pro nie zwiększono częstotliwości odświeżania ekranu.

Edytowane przez Luke_l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, tpawel napisał:

Nie ma to jak gownoburza o jakieś Hertze,ktorych ludzkie oko i tak nie zobaczy

Podobną sytuacje masz w przypadku monitorów komputerowych. Są modele gdzie odświeżanie wynosi 60 Hz, ale są też takie gdzie masz 144 Hz. Tej różnicy w hertzach zwyczajnie nie da się zobaczyć, ale za to można odczuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...