Skocz do zawartości

REDMI PRO - Dyskusja ogólna


Jacky

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Gamchor napisał:

Powiem tak wiem czego to jest wina. Tak mi się wydaje :) Kupiłem ten telefon na Allegro (musiałem :(). I mam tego syfa Globala. Tylko nie wiem jak z gwarancją w takim momencie. 

Link do aukcji: http://allegro.pl/xiaomi-redmi-pro-3-32gb-2sim-srebrny-z-polski-fvat-i6619486586.html

Nie powinno być problemy z gwarancją, i zapewne bootloader już odblokowany

4 godziny temu, Cortez napisał:

Wasze Redmi Pro też się mocno nagrzewają ? Przesiadłem się z Note 3 Pro ze snapem i jestem trochę zdziwiony. Ale wolę to niż skrzypiące plastikowe wstawki w Note 

Czasami delikatnie czuję, maksymalną temperatura jaką zaobserwowałem podczas oglądania YouTube to 35C baterii, telefon w sylikonie, ale bez porównania co do Mi4 który się grzał od rozmów

2 godziny temu, tpawel napisał:

Moj Telefon jest aż podejrzanie chlodny.
Na jakim Romie siedzisz?

A puls sprawdzałeś? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również jestem nowym uzytkownikiem Redmi Pro. Do tej pory używałem flagowców samsunga, które ze względu na dziesiątki zbędnych aplikacji pracujących w tle zawsze rootowałem i instalowałem cyanogenmoda. Teraz mam Redmi Pro z Romem eu i nie mam żadnych problemów z wymienionych powyżej. Telefon jest prawie idealny, jedyna wada to, to że rozmówcy słyszą mnie w bardzo kiepskiej jakości. Przez kilka dni przeczesywałem całą sieć w celu znalezienia porady na usunięcie tej przypadłości. Znalazłem wiele rad, niestety żadna nie pomogła, czy ktoś z Was ma podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Marek.D napisał:

Witam. Ja również jestem nowym uzytkownikiem Redmi Pro. Do tej pory używałem flagowców samsunga, które ze względu na dziesiątki zbędnych aplikacji pracujących w tle zawsze rootowałem i instalowałem cyanogenmoda. Teraz mam Redmi Pro z Romem eu i nie mam żadnych problemów z wymienionych powyżej. Telefon jest prawie idealny, jedyna wada to, to że rozmówcy słyszą mnie w bardzo kiepskiej jakości. Przez kilka dni przeczesywałem całą sieć w celu znalezienia porady na usunięcie tej przypadłości. Znalazłem wiele rad, niestety żadna nie pomogła, czy ktoś z Was ma podobny problem ?

Czyli nie znalazłeś mojej rady :P

Kilka osób także narzeka czasami na jakość rozmowy  (tak gdybym był w studni) nie jest to nagminne, ale zdarza się. A z jedną osobą praktycznie rozmowa jest nie możliwa dopóki nie zrobię tak jak poniżej

Mogę dać Ci tylko jedną rade, ale musisz mieć świadomość że internet może być wolniejszy.

Ze sklepu play pobierz "netmonitor". Po zainstalowaniu, na dole po prawej wybierz kropeczki oraz opcje "FieldTest" , następnie "BandMode" wybierz sim na którym masz kartę i tam gdzie jest UMTS Mode usuń wszystkie częstotliwości oprócz WCDMA-GSM-900, przytrzymaj przycisk SET

Screenshot_2016-11-12-15-54-20-877_com.mediatek.engineermode.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam najnowszą wersję. Rady z Netmonitorem faktycznie wcześniej nie znalazłem, na pewno ją wypróbuję, ale dzisiaj nie mam jak. Nie próbowałem również roota, ale nie chcę rootować tego telefonu. U mnie nie brzmi to "jak ze studni" słychać tylko jakieś świsty w tle, i czasami echo... Dziękuję za rady.

Edytowane przez Marek.D
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie znalazłeś mojej rady
Kilka osób także narzeka czasami na jakość rozmowy  (tak gdybym był w studni) nie jest to nagminne, ale zdarza się. A z jedną osobą praktycznie rozmowa jest nie możliwa dopóki nie zrobię tak jak poniżej
Mogę dać Ci tylko jedną rade, ale musisz mieć świadomość że internet może być wolniejszy.
Ze sklepu play pobierz "netmonitor". Po zainstalowaniu, na dole po prawej wybierz kropeczki oraz opcje "FieldTest" , następnie "BandMode" wybierz sim na którym masz kartę i tam gdzie jest UMTS Mode usuń wszystkie częstotliwości oprócz WCDMA-GSM-900, przytrzymaj przycisk SET
Screenshot_2016-11-12-15-54-20-877_com.mediatek.engineermode.png

Wszystko fajnie tylko wtedy pozbywasz się hspa+DC i z neta w 3g korzystasz w mega zapchanym u900.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, tpawel napisał:


Wszystko fajnie tylko wtedy pozbywasz się hspa+DC i z neta w 3g korzystasz w mega zapchanym u900.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Dlatego napisałem że internet po 3g będzie wolniejszy, ale nie będzie to odczuwalne gdy z neta będzie korzystał z 4g Lte :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się poprawiło po wymianie karty na nową z LTE, do tego włączona opcja VoLTE w ustawieniach. Inaczej też trzymam telefon, staram się tak by mikrofon był blisko ust, podobno słychać mnie idealnie.

Znalazłem też jak wyłączyć to tłumienie szumów, opcja jest w module MIUI8 Tweaks do Xposed, nie testowałem czy działa bo na razie nie mam takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, @GUTEK@ napisał:

U mnie się poprawiło po wymianie karty na nową z LTE, do tego włączona opcja VoLTE w ustawieniach. Inaczej też trzymam telefon, staram się tak by mikrofon był blisko ust, podobno słychać mnie idealnie.

Ja kartę mam roczną, także się staram trzymać jak najbliżej, a po co Ci włączona opcja która nie działa :P ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kwasek15 napisał:

Mam pytanie odnosnie kolorow tego modelu, moj myslalem ze jest caly zloty, lecz pod swiatlo tyl telefonu jest jakby srebrny a przod zloty.. jakas dziwna wersja kolorystyczna ?

Ostatnio co raz częściej słychać o takich miksach kolorów, jedna osoba pokazywała właśnie taki model o jakim piszesz, a ktoś w innym temacie pytał się co to za edycja z białym przodem i złotym tyłem, nie znam odpowiedzi na to pytanie dlaczego tak jest :) Ja mam cały złoty

 

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, @GUTEK@ napisał:

Skąd masz takie informacje? Ja czytałem że polscy operatorzy to obsługują tak samo jak HD Voice.

Jacy operatorzy :D od 10.2016 wprowadził to tylko Orange dla swoich klientów i tylko do dwóch modeli Samsunga, do poczytania o tym jest w necie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, wojtekmarchewka napisał:

Czyli nie znalazłeś mojej rady :P

Kilka osób także narzeka czasami na jakość rozmowy  (tak gdybym był w studni) nie jest to nagminne, ale zdarza się. A z jedną osobą praktycznie rozmowa jest nie możliwa dopóki nie zrobię tak jak poniżej

Mogę dać Ci tylko jedną rade, ale musisz mieć świadomość że internet może być wolniejszy.

Ze sklepu play pobierz "netmonitor". Po zainstalowaniu, na dole po prawej wybierz kropeczki oraz opcje "FieldTest" , następnie "BandMode" wybierz sim na którym masz kartę i tam gdzie jest UMTS Mode usuń wszystkie częstotliwości oprócz WCDMA-GSM-900, przytrzymaj przycisk SET

Screenshot_2016-11-12-15-54-20-877_com.mediatek.engineermode.png

Niestety u mnie nie pomogło, dźwięk ciągle jest kiepski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zapamiętało.

Mam takie pytanie, w różnych miejscach różnie piszą. Czy nasz Redmi Pro obsługuje szybkie ładowanie MTK Pumpexspress ? Zakupiłem taką ładowarkę https://pl.aliexpress.com/item/ROCK-Quick-Charge-2-0-Phone-Charger-MTK-quick-Charger-2-in-1-5V2A-9V2A-12V1/32691437839.html?spm=2114.13010608.0.0.Lw5csW&detailNewVersion=&categoryId=410204   może ktoś korzysta ?

Edytowane przez Marek.D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marek.D napisał:

Tak, zapamiętało.

Mam takie pytanie, w różnych miejscach różnie piszą. Czy nasz Redmi Pro obsługuje szybkie ładowanie MTK Pumpexspress ? Zakupiłem taką ładowarkę https://pl.aliexpress.com/item/ROCK-Quick-Charge-2-0-Phone-Charger-MTK-quick-Charger-2-in-1-5V2A-9V2A-12V1/32691437839.html?spm=2114.13010608.0.0.Lw5csW&detailNewVersion=&categoryId=410204   może ktoś korzysta ?

Obsługuję, ale nie spotkałem się z ładowarką obsługującą dwa rozwiązania szybkiego ładowania, ja sam używam standardowej dołączonej do zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kiepsko, pieniądze wyrzucone... Oryginalną ładowarką nie ładuję, bo mam jakąś lipną przejściówkę na EU i mi się telefon ładował prawie 8 godzin. Używam ładowarki z Samsunga Galaxy S4 ( identyczne parametry jak ładowarka oryginalna)- ładowanie trwa mniej niż 2 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Marek.D napisał:

No to kiepsko, pieniądze wyrzucone... Oryginalną ładowarką nie ładuję, bo mam jakąś lipną przejściówkę na EU i mi się telefon ładował prawie 8 godzin. Używam ładowarki z Samsunga Galaxy S4 ( identyczne parametry jak ładowarka oryginalna)- ładowanie trwa mniej niż 2 godziny.

Ja mam, oryginalną Xiaomi przeznaczoną na rynek europejski, z bodajże Redmi 2, ładuję także poniżej 2h, od 20-100% 1h.40m. Z tego co czytałem to do naszych, świetnie nadaje się oryginalna ładowarka od Meizu Mx5, z funkcją szybkiego ładowania

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mordimer napisał:

Może mi ktoś powiedzieć gdzie znajduje się opcja sortowania kontaktów? Przejrzałem każdą możliwą opcję i nigdzie nie mogę tego znaleźć. Mam wgrany najnowszy miui 6.12.15

Kontakty - przytrzymaj ok 1s przycisk dotykowy po lewej (menu) i tam masz wszystkie opcje z tym związane, samo sortowanie masz pod opcją "Wyświetlanie Kontaktów" :) .Pamiętajcie że do wielu ukrytych opcji dostajemy się za pomocą przytrzymania przycisku "Menu" Wtedy wychodzi to za co kochamy Miui czyli bogatą personalizację telefonu pod swoje preferencje :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy w aplikacji "internet" którą mam zainstalowaną od MIUI jest opcja "udostępnij" stronę? Nigdzie tego nie mogę znaleźć... Można kopiować link i wklejać do sms-a, ale wygodniej byłoby kliknąć guzik "udostępnij" i wskazać aplikację którą chciałbym użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działają na wersji 6.12.22 (i ostatnich 3 wersjach) dzienne tapety blokady, tzn. czy apka ściąga nowe na bieżąco?

Od jakiegoś czasu, nie wiem 2-3 tygodnie widzę, że mam paczkę ciągle tych samych tapet. Wczoraj wyłączyłem te tapety i usunąłem dane aplikacji dla tej apki. Efekt jest taki, że po ustawieniu na nowo mam tylko 2 wbudowane - auto i chłopak z liskiem. Żadne nowe nie są ściągane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zgłaszałem tu problem z wyświetlaniem filmów, animacji i innych ruchomych obrazów, które "klatkowały". Problemu nie udało mi się rozwiązać więc telefon zdecydowałem się odesłać w ramach reklamacji. Po kilkunastu dniach otrzymałem nowy egzemplarz - różnica w działaniu kolosalna, już na etapie wstępnej konfiguracji widać, że animacje wyświetlane są płynnie. Może nie powinienem w tym wątku ale przy okazji dodam, że telefon kupowałem na Allegro u sprzedawcy PowerGSMpl, którego gorąco polecam - jak widać na moim przykładzie, gwarancje u polskich sprzedawców nie zawsze są fikcyjne ;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

A wie ktoś może jak jest z tym roamingiem (mam w Play-u). Czasami jak np. gdzieś jadę to nagle wyskakuje mi powiadomienie o roamingu i rozłącza internet. Obok wskaźnika zasięgu jest literka R w kółku. Gdy ręcznie wybiorę z powrotem Play 4G lub 3G to internet wraca. Da się to jakoś ustawić by zawsze był internet niezależnie od tego jaką sieć mi wybierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...