Skocz do zawartości

Najstabilniejszy ,najmniej problemowy rom,jaki?


Yamakasi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,niech ktoś mi podpowie bo już tracę siły i chyba sprzedam ten telefon w pi....

 

Jaki jest najlepszy,najstabilniejszy,najmiej problemowy rom.

 

Telefon kupilem z wgrana wersją global 6.5.19 z tego co pamiętam.

Telefon chodzil wtedy jak marzenie,porownywalnie z ajfonem i zachciało mi sie kombinowania,odblokowalem bootloader,wgralem miupolska chyba wszystkie mozliwe wersje miu8 i póki co testuje miu 7.Od tego czasu ciągle zmagam sie z problemami.

 

Na miu 8 były zamoczynne restarty,zwiechy,wylaczanie sie aplikacji itd.

Przeszedlem na miu 7 i jest trochę lepiej ale czasami telefon potrafi złapać taką zwieche ,że musze próbować z 20 razy klikac power aby była jakakolwiek reakcja.Po czym wyskakuje komunikat ze jakas aplikacja zostala zatrzymana.O czytniku linii papilarnych nie wspomnę,ktory dziala kiedy chcr nawet gdy dodam nawet 3 te same odciski jednego palca.

 

Jaki wgrać rom aby nie dostać nerwicy? Może to byc nawet miu 6 albo jeszcze starszy,tylko żeby nie łapał zwiech i nie wyłączał sie sam.

Wydalem 1000zl aby miec trochę szybszy telefon niz moj stary lg l9 ... który nawet nie łapał tak mocnych zwiech...

Aplikacji mam bardzo mało,a korzystam jedynie z fb,messengera,snapa i chroma nic wiecej...

Dodam,ze kilka razy w poziomu twrp czyscilem wszystko pomijajc karte sd wraz z data.

Zastanawiam sie czy nie wrócić na tego globala 6.5.19 gdzie telefon wtedy chodzil jak marzenie...

 

Może kluczem do sukcesu są wersję stable?Bo wszystkie ,które istalowalem to byly dev.

Jaka najnowsza jest wersja stable?Jest gdzieś w wersji miupolska?Bo do pobrania widzę tylko wersję dev.

 

Edytowane przez Yamakasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami jak czytam forum to mam wrażenie, że ludzie mają jakiś inny telefon niż ja w ręku. Nie wiem, może ja mam takiego farta, że wszystko mi pięknie i jak marzenie działa od samego początku aż po dzień dzisiejszy a wgrywam co tydzień coś nowego (stable, dev, cm i bóg wie jakie inne romy z xda). Ostatnio tutaj 3/4 tematów to płacz i narzekanie, kto kupuje xiaomi? Dzieci?

Skoro telefon działał Ci jak marzenie na global 6.5.19 to po co ten temat? Wracasz i masz telefon jak marzenie, czyli taki jak chciałeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie rozumiem tego narzekania, u mnie zero problemów, zero zwiech, restartów. Co do czytnika, to przykładaj palec w różnych pozycjach przy jednym dodawaniu. Mi zawsze działa, chyba że przyłożę niedbale, prawie że środkiem palca.

Ostatni stable to 7.5.2- MIUI Polska lub 7.5.3 global.

Wgraj ostatnie stable, obojętne czy MIUI Polska czy global, nie powinieneś mieć żadnych problemów, a i bateria powinna bardzo dobrze trzymać.

Tapnięte z mojego Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważcie, że narzekają tylko niedouczone gimbusy i inni nieumiejący czytać ze zrozumieniem, wygrywają nie wiadomo co i nie wiadomo jak, cofają bez wipe'a albo co chwila wygrywają inny rom kumulując błędy. No a potem narzekania, że bateria leci, że zamula, że restartuje, a najlepsze jest to, że 99 % tych bugów u mnie nie ma, pomimo wgrywania co tydzień nowego dev z eu uważam że MIUI 8 zmierza w dobrym kierunku

Wysłane z mojego V919 Air DualOS przy użyciu Tapatalka

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Yamakasi napisał:

Witam,niech ktoś mi podpowie bo już tracę siły i chyba sprzedam ten telefon w pi....

 

Jaki jest najlepszy,najstabilniejszy,najmiej problemowy rom.

 

Telefon kupilem z wgrana wersją global 6.5.19 z tego co pamiętam.

Telefon chodzil wtedy jak marzenie,porownywalnie z ajfonem i zachciało mi sie kombinowania,odblokowalem bootloader,wgralem miupolska chyba wszystkie mozliwe wersje miu8 i póki co testuje miu 7.Od tego czasu ciągle zmagam sie z problemami.

 

Na miu 8 były zamoczynne restarty,zwiechy,wylaczanie sie aplikacji itd.

Przeszedlem na miu 7 i jest trochę lepiej ale czasami telefon potrafi złapać taką zwieche ,że musze próbować z 20 razy klikac power aby była jakakolwiek reakcja.Po czym wyskakuje komunikat ze jakas aplikacja zostala zatrzymana.O czytniku linii papilarnych nie wspomnę,ktory dziala kiedy chcr nawet gdy dodam nawet 3 te same odciski jednego palca.

 

Jaki wgrać rom aby nie dostać nerwicy? Może to byc nawet miu 6 albo jeszcze starszy,tylko żeby nie łapał zwiech i nie wyłączał sie sam.

Wydalem 1000zl aby miec trochę szybszy telefon niz moj stary lg l9 ... który nawet nie łapał tak mocnych zwiech...

Aplikacji mam bardzo mało,a korzystam jedynie z fb,messengera,snapa i chroma nic wiecej...

Dodam,ze kilka razy w poziomu twrp czyscilem wszystko pomijajc karte sd wraz z data.

Zastanawiam sie czy nie wrócić na tego globala 6.5.19 gdzie telefon wtedy chodzil jak marzenie...

 

Może kluczem do sukcesu są wersję stable?Bo wszystkie ,które istalowalem to byly dev.

Jaka najnowsza jest wersja stable?Jest gdzieś w wersji miupolska?Bo do pobrania widzę tylko wersję dev.

 

Witam.

Kolego Ja też walczyłem z tymi softami tak jak Ty i dev i global starsze i młodsze ale powiem Ci tak.

Zainstalowałem stabilną 7.3.2.0  https://www.androidfilehost.com/?fid=24533103863142253     i jest to chyba najlepszy soft z możliwych nie ma zjadania baterii itd

Z tego co pamiętam na 6.5.5 nie działał gps.

Na 7.5.2.0 już jest drenaż baterii!!!   testowałem w nocy potrafi i 30% zjeść zaś na v7.3.2.0 ok 1%

Testowałem już chyba większość i na prawie każdym był drenaż baterii a na tym jest ok telefon trzyma mi prawie 4 dni a 3 to przy intensywnym użytkowaniu!

pozdrawiam.

Edytowane przez bmwwyspa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, homman napisał:

ILE RAZY MOŻNA

6.5.5 global 

Miui polska to kaszana

en.miui.com zakladka download wybierasz tel i tam masz najnowsze oficjalne romy.

Po co uczestniczysz na forum miuipolska skoro twierdzisz, że jest kaszana? Tylko po to aby udzielać błędną informację innym użytkownikom?

95% ludzi narzekających na miuipolska, że się nie da, nie działa wynika z błędnego czytania poradników.

Na tym forum dopiero zauważyłem jak użytkownicy mają problem z czytaniem... Jest poradnik... każdy narzeka, że to się nie da, tamto się nie da... ale jak to samo znajdzie na youtube w formie filmu, nagle wszystko się udaje... O czym to świadczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, redkontakt napisał:

Ale zauważcie, że narzekają tylko niedouczone gimbusy i inni nieumiejący czytać ze zrozumieniem, wygrywają nie wiadomo co i nie wiadomo jak, cofają bez wipe'a albo co chwila wygrywają inny rom kumulując błędy. No a potem narzekania, że bateria leci, że zamula, że restartuje, a najlepsze jest to, że 99 % tych bugów u mnie nie ma, pomimo wgrywania co tydzień nowego dev z eu uważam że MIUI 8 zmierza w dobrym kierunku

Wysłane z mojego V919 Air DualOS przy użyciu Tapatalka

Wow ,taki dorosły jesteś,że nauczyłeś się używać słowa gimbus i obrażać innych a czytać dalej nie potrafisz.

Napisalem że czyszcze wszystko co jest możliwe z poziomu twrp,pomijajac jedynie karte sd i usb otg.

 

Nie wiem może ja mam jakis inny telefon,ale chętnie udostepniłbym wszystkim mój telefon na tydzień.

Bo chyba to nie jest normalne aby telefon łapał zwiechy minutowe,r restarty,wylaczanie sie aplikacji,brak reakcji na przycisk power oraz na czytnik linii papilarnych.Obecnie siedzę na 6.5.5 miupolska po kompletnym czyszczeniu,naprawde kompletnym,cała pamięć wewnetrzna wolna była przed wgraniem.

Nie wiem co moge naprawdę jeszcze zrobić,uwierzcie mi,że narzekam bo naprawdę jest powód.

Edytowane przez Yamakasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolego zainstaluj tak jak Ci pisałem stabilną 7.3.2.0  i zobacz ja nie mam absolutnie żadnych zwiech.

pozdrawiam.

6 minut temu, bmwwyspa napisał:

Witam.

Kolego zainstaluj tak jak Ci pisałem stabilną 7.3.2.0  i zobacz ja nie mam absolutnie żadnych zwiech.

pozdrawiam.

Kolego na tym 6.5.5 działa Ci gps?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yamakasi wnioski nasuwają się same: skoro czyścisz i wgrywasz to coś robisz źle, poza tym, że twrp nie czyści wszystkiego to raz, a dwa to twoja karta SD. I skoro obrażasz się na moje posty to do której grupy należysz? Rozwiązanie to rom wgraj przez miflash i bez karty SD i wtedy zobacz czy będzie dobrze.

Wysłane z mojego V919 Air DualOS przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, redkontakt napisał:

@yamakasi wnioski nasuwają się same: skoro czyścisz i wgrywasz to coś robisz źle, poza tym, że twrp nie czyści wszystkiego to raz, a dwa to twoja karta SD. I skoro obrażasz się na moje posty to do której grupy należysz? Rozwiązanie to rom wgraj przez miflash i bez karty SD i wtedy zobacz czy będzie dobrze.

Wysłane z mojego V919 Air DualOS przy użyciu Tapatalka

A widzisz teraz dostałem istotną informację.Zawsze wszystko robiłem przez twrp.

Więc z tego co wyczytałem mam pobrać rom tgz i przed wgraniem  Flash_all .Czy to wystarczy?

 

I nie obrażam się na twoje posty,tylko drażni mnie słowo gimbus,niepotrzebnie użyte.

Teraz dałeś mi wskazówkę i za to ci dziękuje,będę testował.

 

Edytowane przez Yamakasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na tym 6.5.5 działa Ci gps?

Tak

 

Gdy próbuje zainstalować miflash z tego poradnika - https://miuipolska.pl/forum/search/?type=all&q=miflash ,to wyskakuje mi takie coś podczas uruchamiania:

http://imgur.com/a/5KspP

 

Gdy natomiast pobieram stąd:http://en.miui.com/a-234.html to podczas instalacji wyskakuje takie coś: http://imgur.com/a/t3Tmw i klikam zainstaluj oprogramowanie sterownika mimo to,lecz ten komunikat po 2 sekundach wyskakuje ponownie i moge tak klikać w nieskończoność

 

Jak zainstalować ten miflash?

Edytowane przez Yamakasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bmwwyspa napisał:

Witam.

Kolego Ja też walczyłem z tymi softami tak jak Ty i dev i global starsze i młodsze ale powiem Ci tak.

Zainstalowałem stabilną 7.3.2.0  https://www.androidfilehost.com/?fid=24533103863142253     i jest to chyba najlepszy soft z możliwych nie ma zjadania baterii itd

Z tego co pamiętam na 6.5.5 nie działał gps.

Na 7.5.2.0 już jest drenaż baterii!!!   testowałem w nocy potrafi i 30% zjeść zaś na v7.3.2.0 ok 1%

Testowałem już chyba większość i na prawie każdym był drenaż baterii a na tym jest ok telefon trzyma mi prawie 4 dni a 3 to przy intensywnym użytkowaniu!

pozdrawiam.

Podmienić gps.conf z ostatniej wersji miui 7 (albo nawet z tego stable) i problem z gps rozwiązany raczej będzie.

Edytowane przez schreder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 20.08.2016 o 09:20, bmwwyspa napisał:

Witam.

Kolego Ja też walczyłem z tymi softami tak jak Ty i dev i global starsze i młodsze ale powiem Ci tak.

Zainstalowałem stabilną 7.3.2.0  https://www.androidfilehost.com/?fid=24533103863142253     i jest to chyba najlepszy soft z możliwych nie ma zjadania baterii itd

Z tego co pamiętam na 6.5.5 nie działał gps.

Na 7.5.2.0 już jest drenaż baterii!!!   testowałem w nocy potrafi i 30% zjeść zaś na v7.3.2.0 ok 1%

Testowałem już chyba większość i na prawie każdym był drenaż baterii a na tym jest ok telefon trzyma mi prawie 4 dni a 3 to przy intensywnym użytkowaniu!

pozdrawiam.

Czy jest gdzieś do pobrania wersja 7.3.2.0 ale do zainstalowania przez Miflash? Bo nie mogę znaleźć...

Edytowane przez Samurajson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Oj kolego trzeba poszukać po necie pliku z końcówką tgz

ja wgrywałem polski stabilny przez twrp, przez miflash to wrzucałem global oficjalny bo inaczej nie chciał.

Przykro mi ale nie mam już nawet tych plików bo przesiadłem się na MI5:-D

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Uri0550 napisał:

poczekaj do jutra - będzie 6.0

RN3 PRO & Tapatalk

To pewna informacja? Pytam bo nigdzie dziś nie zauważyłem tak stanowczego stwierdzenia, że jutro wyjdzie a poczytałem dziś forum en.miui. :) Oczywiście jak wyjdzie i jest to pewna informacja to świetnie. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, na Mi4 zostałem na 4.4, taki sentyment, także na 5.1 też moge pozostać :) 

ps.teraz się biorę za obrabianie Redmi Note 3, poprzednio z Redmi 3 się bawiłem pół dnia, liczę że teraz zejdzi mi max godzine :)

Edytowane przez wojtom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...