Skocz do zawartości

Problem z telefonem po probach wgrania MIUI Polska


M4ikel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Chciałem wgrać MIUI Polska i niestety trochę narobiłem głupot i nie potrafię sobie z tym juz poradzić. I musze dodac ze jest to moj pierwszy w zyciu smartfon wiec jestem zielony w tych tematach i troche przeceniłem swoje mozliwosci.
Zacznę od poczatku
Kupilem telefon z ROM miui_MI4c_V7.5.4.0.LXKCNDE_50d85a02c6_5.1 stable 
Sprawdzilem status bootloadera 




bootlader.png

Widzac wszędzie false stwierdzilem ze jest zablokowany (dopiero pozniej doczytalem ze w starszych telefonach oznacza ze jest odblokowany)
Przeszedlem wiec do oblokowania metoda przez sms z Chin ale procedura zatrzymywala sie na 50%. Po roznych kombinacjach doczytalem ze musze miec wgrany china dev wiec wgralem go za pomoca MIFlash tylko (chyba pierwsza glupota jaka zrobilem) wgralem nowy ROM stad: http://en.miui.com/a-234.html   bo bylem pewien ze skoro mam zablokowany bootloader to co to za roznica i mam teraz wersje MIUI 8 6 .8.11IBeta (czym chyba zablokowalem bootloadera tak?)
Nastepnie po wielu godzinach czytania poradnikow i kombinowaniu z bootloaderem doczytalem ze powinien byc odblokowany wiec chcialem wgrac TWPR i MIUI Polska robiac to za pomoca tego poradnika : https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/ i wszystko poszlo powiedzmy sprawnie tylko nie moge wejsc w TWPR i wyskakuje takie cos image.jpeg
a musze dodac ze wczesniej moglem wejsc w Recovery.
Probowalem wgrac starszy china dev zarowno przez Miflash ale wyskakuje blad :miflash.png 
jak i przez Updatera ale tu wyskakuje "cant't verify update"


Wydaje mi sie ze narobilem problemu przez to ze myslalem ze jest zablokowany bootloader i wgralem ten nowy ROM czym zablokowalem bootloader i ze pozniej probowalem wgrac TWPR i przez to nie moge wejsc w recovery.
I teraz prosba co mam z tym wszystkim zrobic zeby wgrac MIUI polska (tak jak od poczatku probuje :P ) bo ja juz serio glupieje bo tak jak mowie to wszystko jest dla mnie calkowicie nowe i prosze o troche wyrozumialosci. Myslalem ze za pomoca poradnikow i wielu godzin czytania dam sobie rade ale jednak jeszcze troche wymiekam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa!!! Dzieki! siedzialem nad tym ze 30 godzin :P czy cos jeszcze musze aktualizowac czy cos? Czy to juz jest wszystko tak jak powinno byc? :) i mam jeszcze jakies chinskie aplikacje czy to normalne? i nie mam ROOT czy to tez normalne?

 

 

Edytowane przez M4ikel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...