Jump to content

Poczta i synchronizacja (systemowy Mail i Gmail)

Mychu

Recommended Posts

Cześć,

czy ktoś może mi powiedzieć czy to ze mną coś jest nie tak, czy ja czegoś tu nie umiem ustawić. Mail to moje podstawowe narzędzie pracy a mam duży problem z synchronizacją poczty i powiadomieniami o ilości nieprzeczytanych wiadomości. Sprawdzałem i Gmail i systemowy Mail - w obu przypadkach to samo.

Problem jest taki, że ikonka nad apką nie pokazuje poprawnej ilości nieprzeczytanych maili. Mam np. 8 nieprzeczytanych i dostaję kolejne dwie, apka pokazuje (2), co już jest pierwszym problemem. Ale wchodząc do aplikacji i z niej wychodząc (bez oznaczenia maili jako przeczytanego) aplikacja już pokazuje 0 nieprzeczytanych (a mam ich nadal 10).

Dzieję się tak i w systemowej apce Mail i w Gmailu. U kumpla w Samsungu na ich wersji Andka działa wyśmienicie. Zgłaszałem to jako błąd ale tam wszyscy piszą że u nich działa :(

Przy okazji mam dwa inne problemy z systemową aplikacją Mail (która bardziej mi się podoba):

2. Aplikacja ustawiona jest w tryb push ale i tak nie synchronizuje przeczytane/nieprzeczytane maile do czasu aż nie kliknę "Odśwież". Tzn. oznaczę w telefonie że wiadomość jest przeczytana, a w gmail.com ona dalej widnieje jako nieprzeczytana do czasu aż nie kliknę w apce "odśwież". A przecież konta mam gmailowe po IMAP, synchro przez push, synchronizacja wszystkich katalogów i wiadomości. Więc co jeszcze? Ktoś tak ma?

3. Korzystam z dwóch kont gmail - czy ktoś wie czy i jak można przypisać kolory do oznaczania skąd pochodzi wiadomość w widoku łączonym aplikacji? Wybrał mi granatowy i ciemnozielony i z lupą muszę szukać różnicy :(

Edited by Mychu

1) Licznik na ikonie odnosi się o licznika w pasku statusu (w powiadomieniu) czyli po otwarciu aplikacji powiadomienie w pasku znika, a wraz z nim znika licznik na ikonie.

2) Nie wydaje mi się, żeby Poczta MIUI miała push ma odświeżanie w przedziałach czasowych.

8 minut temu, ZduneX25 napisał:

1) Licznik na ikonie odnosi się o licznika w pasku statusu (w powiadomieniu) czyli po otwarciu aplikacji powiadomienie w pasku znika, a wraz z nim znika licznik na ikonie.

2) Nie wydaje mi się, żeby Poczta MIUI miała push ma odświeżanie w przedziałach czasowych.

Ad 1. Ale to jest błąd czy zamierzone działanie? W czystym androidzie, Andku Samsunga i iOS mojej żony jest inaczej. Co z tym zrobić żeby było normalnie?

Ad. 2. Oczywiście że jest taka opcja Ustawienia poczty - Ustawienia konta - Częstotliwość i tu wybieram Automatycznie (tryb Push)

Edited by Mychu

• 10 months later...

Witam. Podepnę się pod temat, a dotyczy poczty BlueEmail. Jak na pocztę wszystko działa, dobra aplikacja, tylko mam pytanie dlaczego w RN4 nie działa dioda powiadomień kiedy dostaje się wiadomość, tylko jest sygnał przyjścia wiadomości. Pozdrawiam

Witam serdecznie!

Proszę mi powiedzieć jaki to magiczny sposób jest na zapisanie jakiegokolwiek załącznika otrzymanego na klienta poczty systemowej (tutaj akurat onet.pl) do pamięci urządzenia etc.
Czy to PDF czy to JPG nie ma opcji "zapisz załącznik". Załącznik otwiera się jako podgląd a jego opcje to tylko i wyłącznie udostępnienie dalej bez braku możliwości zapisania sobie samemu tego pliku.

A tak poza to Redmi Note 4 to rewelacyjny telefon i sama nakładka MIUI też jest super i ta niejasność to pierwsza jakaś wada na jaką napotkałem.
Pozdrawiam wszystkich!

• 4 months later...

Mój problem z pocztą polega na tym że pomimo tego że dostałem maila i wyswietlo się powiadomienie na ikonce i na pasku po chwili znika samo. Miałem tak w wersji global i mam tak w aktualnej MIUI Polska 7.12.7. Czy da się to jakoś ustawić żeby licznik na ikonie wyświetlał poprawną ilość nowych, nieprzeczytanych wiadomości? Dodatkowo aby licznik sam nie znikał?

• 1 month later...

A w moim fonie nie ma żadnych powiadomień push i ikon z cyframi o ilości np: nieodczytanych SMS, maili czy nawet nie odebranych połączeń. Jeśli ktoś zna tematy z rozwiązaniem tych problemów proszę o linki do tematów.

Edited by shrek74

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...