Sign in to follow this  
jumpertomek

Redmi 3S - jakiego romu używacie

Recommended Posts

Witam, Mam pytanie do użytkowników Redmi 3S. Jakiego romu używacie ?  Jaki według was jest najlepszy ?

Ja aktualnie mam miui polska 6.7.28 ( by xiaomi.eu)

Na początku użytkowałem go, z oryginalnym romem. Fajny, dużo wolnego ramu, (1gb cały czas) szybki.

Aktualny ma zazwyczaj bez kasowania 500mb i jest wolniejszy.

A ty niby jaki masz? Jedną z pierwszych najbardziej niedopracowanych bet... Ale skoro nie chcesz to Cie nie będę namawiał

ja mam teraz 1gb wolnego ramu, bateria lepiej trzyma, apek nie wywala i jest szybszy... i juz tereaz jutrzejsza aktualizacje sciagam :) wejdz teraz w aktualizacje, trzy kropki i sciagnij rom. moze tez zassiesz

Edited by bergmen

ale próbowałeś ostatnią aktualizację miui 8?? na niej mój 3S już idealnie pracował. Wcześniejsze jakiekolwiek wersje nie są dobre. Baza romu została poprawiona tydzień temu przez chińczyków gdy redm 3S wszedł na rynek indyjski. Dlatego wcześniejszych romów nie ma co instalować

Edited by bergmen

Instalowałem wcześniejsze wersje jak i tą jutrzejszą (oczywiście bez wipe data - nie mam czasu na ustawianie/instalowanie wszystkiego od początku) i zawsze wracałem do backupu 7.5.

Tapatalk

czasem wide dalvik cashe może zdziałać cuda. ja nie robie tego od 2 wydań (przed MIUI 6.8.11 i dzisiaj przed MIUI 6.8.18) bo się soft ustabilizował. I naprawdę mi telefon działa cudnie. Zrób sobie kopię zapasową w chmurze xiaomi i u googli i po instalacji samo Ci się sporo przywróci

Global 7.5.8.Działa u mnie najlepiej.

Miałem MIUI8 eu czyli 6.8.11.Działał gorzej,zauważalnie wolniej,gorsze wyniki w Antutu o jakieś 10-15%,mniej wolnego ramu o jakieś 100-200MB  i dodatkowo słabsza bateria.

Był pełen wipe przed instalacją.

Nie wiem czy to wina MIUI8 czy też tego że to dev ale nie mam zamiaru wracać.Może sobie jeszcze sprawdzę stable eu.

Swoją drogą mam wrażanie że dual ISP  ze Snapa 430 nie jest w pełni wykorzystywane. HDR działa tak samo wolno jak przy prockach z pojedynczym ISP patrz Snapdragonie 615.

Przydało by się sprawdzić na jakimś innym telefonie wielkiego brandu np. LG.

Obecnie na moim R3s mam xiaomi.eu 6.9.1 (rozwojowa). Po wypuszczeniu aktualizacji czekam dzień, dwa czy nie ma z nią większych problemów, robię backup i aktualizuję. Puki co nie mam z tą aktualizacją żadnych problemów. Wszystko działa, nie doszukałem się chińskich znaczków. Czekam na kolejną aktualizację.

Moja to obecnie to 7.5.9.0 MALMIDE. Bo już taką dostałem z telefonem (znaczy niższą ver. gdyż dwukrotnie była aktualizacja przez OTA) generalnie nie mam zastrzeżeń poza tym że bateria szybko się rozładowuje (takie mam wrażenie). 3 dni na baterii 4k mAh przy oszczędnym użytkowaniu to wg mnie mało.

To zapytam jeszcze raz. Mam wersję global i jak pobierać wersje dev i chce ją z zipa zainstalować to mam komunikat o straszej wersji i usunięciu danych. Telefon czysci się do ustawień fabrycznych czyli wypada wyjąć kartę sd i sim tak ?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

8 minut temu, [email protected] napisał:

To zapytam jeszcze raz. Mam wersję global i jak pobierać wersje dev i chce ją z zipa zainstalować to mam komunikat o straszej wersji i usunięciu danych. Telefon czysci się do ustawień fabrycznych czyli wypada wyjąć kartę sd i sim tak ?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Karty sim i sd możesz nie wyjmować. Dane systemu i zainstalowane aplikacje usunie. Twoich indywidualnych danych na karcie jak zdjęcia, muzyka, kopia zapasowa nie powinno skasować. Dla 100% pewności, po zrobieniu lokalnej kopii miui na sd, możesz wyjąć kartę przed instalacją, z karty sim na pewno nic nie zniknie. Komunikat, że rom jest starszy jest błędny, rom jest po prostu inny i nowszy. 

Dzisiaj przyszedł do mnie sms, że bootloader odblokowany. Teraz stoję przed wyborem ROM'u. Obecnie trzyma mi dzień przy normalnym użytkowaniu, maks dwa przy nieco lżejszym. Posiadam  MIUI 7.5.4.0 global. W jednym temacie widziałem, że @bergman wspomniał o  ROM: MIUI 6.8.11 od  xiaomi.e, który trzyma mu 3 dni. To już fajny wynik. Czyli, jeżeli zależy mi na stabilności działania i długiej baterii, to wybrać ten właśnie ROM, czy polecacie jakiś inny?

Nie kombinuj za bardzo z romem, bo najnowszy jest super. Trzymanie długie baterii zależy głównie od tego jak używamy telefonu. Wiem po sobie , że najbardziej "żre" mi baterię słaby zasięg telefonu. Gdy miałem dwie kraty SIM to ciągle gubił się zasięg na jednejz nich i bateria nikła w oczach. Spokojnie wgraj najnowszą wersję eu z wczoraj i będziesz zadowolony. Mnie przez noc bateria spadła o 2% na nim przy włączonych Wi-Fi i danych komórkowych.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

No to nieźle, mi bateria przez noc z wyłączonym wifi, chyba z 10-15% leci. Wszelkie możliwe powiadomienia o aktualizacjach i synchronizacje powyłączane mam. W sumie co mi szkodzi, spróbuję zaktualizować do najnowszej i zobaczę czy pomoże.

To coś masz nie tak jak masz po wyłączane wszystko a taki spadek. Ja swego czasu po zakupie Mi banda 2 ,miałem spadek baterii przez noc ze 40%. Teraz nie włączam bluetooth a na noc i jest spokój. Te dwa procent baterii spadło mi po pierwszym ladowaniu telefonu i nie wiadomo jak będzie dalej. Może być lepiej,albo gorzej

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Po aktualizacji chwile posiedziałem na necie (może 5 min) zeszło 1%, później, odłożyłem telefon na godzinę, zeszło kolejne 2%. Także dalej to samo bagno.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this