Skocz do zawartości

Redmi 3s, problem z lte


dongron

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z lte. Jak transmisja danych jest wyłączona, to pokazuje status 4G, ale po włączeniu wskakuje max na H+, a czasami tylko E. Tak było na chińskim romie 7.5.1.0 (MALCNDE) i tak samo jest na globalu 7.5.8.0 (MALMIDE). Próbowałem z kartą Orange i Play w slocie microSIM. Jakieś sugestie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem xiaomi.eu 6.8.18 dev. I dalej często internet spada do E, w miejscach gdzie normalnie jest H+ (testowane tylko na karcie Orange w microSIM). Lte jeszcze nie miałem okazji sprawdzić. Po wyłączeniu wifi status sieci na pasku zmienia się z Orange 4G na Orange, może to jest powiązane. 

W opcjach programistycznych włączyłem agresywne przełączanie na sieci komórkowe, w opcjach karty sim preferowane lte, włączyłem roaming, plan bateryjny też nic nie blokuje, ostatecznie wyłączyłem optymalizacje MIUI. Zdjąłem gumowe etui, fizyczny typ karty sim jest zgodny z lte.

Obstawiam że to ciągle coś z softem, albo... Nie jest może tak, że lte działa tylko w porcie nanoSIM albo jakiś inny bzdurny powód? Powinienem kontaktować się operatorem, wgrać inny MIUI czy to fizycznia usterka? Zauważyłem, że część zmienionych ustawień po restarcie wraca do domyślnych, a szedłem wg podradnika. Jaką masz dokładnie wersję softu, sieć i w jakim porcie sim? 

Zaobserwowałem, że nawet jak jest wyłączona transmisja danych, to przy odłączeniu wifi zmienia się status sieci.

 

Edytowane przez dongron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z lte korzystam z orange na nanosim. mam xiaomi.eu 6.8.18 dev. Nic nie ustawiałem w systemie. Żadnych roamingów, agresywnych przełączeń.Telefon w gumowym czy skórzanym etui jest i nie ma to wpływu na jego zasięg. 

Mało tego - w slocie gdzie jest ten nanosim jest też karta SD.

 

Screenshot_2016-08-20-21-21-11-018_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 1.09.2016 at 9:00 PM, bergmen said:

@zipp tak.

zeszlifowałem papierem wodnym nanosim i upchnąłem w slot razem z SD. Wujek google ma na taki trik jeszcze inne patenty. Ale mój jest najprostszy - potrzeba tylko papieru ściernego :)

Wielki dzięki, nie wiedziałem, że to możliwe. Choć teraz po Twoim poście i po zastanowieniu wydaje się to logiczne- przecież nano sim i uSD to zupełnie inne styki w slocie...

Czy możesz podrzucić jeszcze jakieś triki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 3s i też mam problem z LTE. Moja sieć to Play. Otóż za każdym razem gdy chce uzyskać LTE muszę wyszukać dostępnych operatorów sieci i wybrać odpowiedniego co ma 4G. Jak już wybiorę to po pewnym czasie i tak mi się przełączy na inną sieć (najczęściej to jest T-mobile 2G). Moje pytanie do Was jest takie - czy można ustawić jakiegoś operatora LTE tak by cały czas telefon był z nim połączony i się nie zmieniało, a jak już to tak żeby sam zmieniał na dostępnego z LTE? Uprzedzam, że mam ustawiony preferowany typ sieci na LTE ale to albo nie działa albo sam nie wiem :v 
P.S 
Nie chciałem zakładać nowego wątku bo ten jest bardzo podobny do mojego, też tak mam czasami że pokazuje jak dane są wyłączone że 4G a 4G się nie załącza.
wersja miui - 7.5.9.0 MALMIDE, android 6.0.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę coś od siebie bo mam chyba to samo co autor tematu. Rom EU DEV najnowszy (6.9.1), na poprzednim tak samo, na wcześniejszych nie wiem.

Jeśli utraci sygnał choćby na chwilę to nie ma opcji by automatycznie wskoczyło ponownie na 3G/4G tylko zostaje na 2G. Ustawiłem zgodnie z poradą z innego wątku na forum, preferowany typ sieci w menu testowanie na: LTE/WCDMA i to jest jakieś rozwiązanie ale średnie, bo często wraca wartość oryginalna.

W przypadku gdy włączone jest WI-FI z automatu pokazuje też zasięg 4G (mimo że tak na prawdę połączenie jest np. 2G/3G).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Loqe napisał:

Jeśli utraci sygnał choćby na chwilę to nie ma opcji by automatycznie wskoczyło ponownie na 3G/4G tylko zostaje na 2G. Ustawiłem zgodnie z poradą z innego wątku na forum, preferowany typ sieci w menu testowanie na: LTE/WCDMA i to jest jakieś rozwiązanie ale średnie, bo często wraca wartość oryginalna.

W przypadku gdy włączone jest WI-FI z automatu pokazuje też zasięg 4G (mimo że tak na prawdę połączenie jest np. 2G/3G).

Macie coś może namotane. u mnie jest zupełnie normalnie - samo łapie LTE po zgubieniu zasięgu. A często gubi mi zasięg LTE np w pracy - w biurze mam, ale w pomieszczeniach technicznych gdzie często jestem nie mam. i Zawsze się ładnie samo loguje gdzie trzeba.

Gdy korzystam z WIFI nie pokazuje jaka jest sieć. Gdy wyłączam wifi wskakuje 4G:

Wifi on:

b75756fbdbe17d422286fd1b53cdb050.jpg

Wifi off:

4a5292f3a6ff8e3b1816efe6e881b505.jpg

Może znaczenie ma w którym slocie jest SIM z LTE?u mnie lte to nanosim

Edytowane przez bergmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wątek o LTE to i ja zapytam.

W slocie nano-sim mam przyciętą z uSIM kartę AERO i widzę 3G albo mniej(identyfikator operatora PLUS)

Czy to wyniaka z faktu, że karty AERO tak są obsługiwane, czy u mnie w telefonie coś nie halo?

Oczywiście slot nano jest ustawiony w trybie 4G/3G/2G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, zipp napisał:

Jeśli wątek o LTE to i ja zapytam.

W slocie nano-sim mam przyciętą z uSIM kartę AERO i widzę 3G albo mniej(identyfikator operatora PLUS)

Czy to wyniaka z faktu, że karty AERO tak są obsługiwane, czy u mnie w telefonie coś nie halo?

Oczywiście slot nano jest ustawiony w trybie 4G/3G/2G

Może dlatego że Redmi3s nie obsługuje pasma LTE800 (b20) a Aero2 takiego coraz częściej używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Kartą PLUS miałem problem (pokazywało się 4G, ale gdy była transmisja danych przestawiało się na H+/3G  (z karta PLAY działa LTe bez problemu).

rozwiązanie:

mi działał patent z AP  ręcznym

nowy APN utworzyć

nazwa: plus

APN: plus

uwierzytelnianie: PAP

reszta pusta.

po restarcie 4G/LTE działa  (transfer 60/40 :)

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, nec2 napisał:

Rozumiem ale taki transfer?

Transfer Playa, pretensje raczej do nich. Zauważ że prędkość wysyłania masz 3x większą od pobierania, telefon czy rom raczej nie ma nic do tego. Miewam bardzo różne transfery w Playu, bywa 40 ale z reguły 10-15 pobieranie przy dobrym sygmale sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 21.08.2016 o 14:51, bergmen napisał:

z lte korzystam z orange na nanosim. mam xiaomi.eu 6.8.18 dev. Nic nie ustawiałem w systemie. Żadnych roamingów, agresywnych przełączeń.Telefon w gumowym czy skórzanym etui jest i nie ma to wpływu na jego zasięg. 

Mało tego - w slocie gdzie jest ten nanosim jest też karta SD.

Coś zmieniałeś w ustawieniach?

U mnie 4G możliwe jest tylko na microsim. Na nanosim jedynie możliwy tryb 2G przy dwóch kartach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Jak mam również problem z LTE - operator NJU. Tylko 1 karta SIM + karta pamięci SD, ustawione w konfiguracji preferowane pasmo LTE.

Telefon z romem "Global" z OTA.

Na transmisji komórkowej pokazuje tylko "H+"...

podczas gdy w położonym obok innym telefonie w tej samej sieci (na telefonie Honor 4x) pokazuje LTE...

 

Gdzie szukać przyczyny?

Lokalizacja: centrum Wrocławia.

 

pozdrawiam

Edytowane przez esemir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...